Odznaki PZJ

Jasnowata, ale przecież to widać - czy człowiek ma kontakt z koniem na co dzień, czy podchodzi do konia jak do jeża. Niezależnie co przy koniu zrobi. Nikt umiejętności profesjonalnego pasowacza siodeł nie wymaga. A gdy adept potrafi 1/2 konia sprawnie wyczyścić (a nie - patrzeć bezradnie w skrzynkę trzymając się na 1,5 m) to i siodła tyłem na przód nie założy. A jeśli przy czymś jest bezradny - to dostanie następne polecenie, żeby poziom kompetencji ustalić. Ten poziom nie musi być zaje*. Minimalna kompetencja. Można też skorzystać z opcji zaświadczenia, że opieka stajenna jest ok.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
13 sierpnia 2012 15:33
Ciężko jest zdać srebro? 🙂
Wydaje mi się, że na brązową odznakę  jest to dobry pomysł, natomiast według mnie na wyższych stopniach powinni wymagać jednak czegoś więcej niż przygotowania w jakiś sposób konia do jazdy 🤣
Ciężko odpowiedzieć na pytanie czy ciężko. Jeśli wykonujesz elementy, które są w programie bez większych problemów i regularnie skaczesz powinno być ok. W sumie nie napisałam nic odkrywczego, ale nie powinni Cię oblać za to, że koń nie idzie ładnie z łebkiem w dole jak to się widuje na niektórych przejazdach z YT.
Anderia   Całe życie gniade
13 sierpnia 2012 15:41
Ciężko jest zdać srebro? 🙂

Patrząc na to, ile znanych mi osób je ma i na jakim poziomie niektóre z nich jeżdżą - nie 🙂
Jeśli mam być szczera to moim zdaniem i na złocie nic zanadto ambitnego nie ma... Kwestia fatygi, no i znalezienia ośrodka, który takie egzaminy organizuje. Ja nie mam nawet brązowej (śmiech na sali  :hihi🙂, ale to właśnie dlatego, że nie bardzo mam jak technicznie ją zdać.
Halo, może i masz rację, choc ja chciałabym zobaczyc coś więcej, bo przecież są takie osoby, które konia Ci wyczyszczą, ale siodła w dobrym miejscu nie założą, albo podepną wędzidło tak, że prawie z pyska wypadnie. Może jest to uwzględniane na srebrze (nie wiem, ponieważ widziałam tylko opiekę na brązie). Jeśli tak, cieszę się.

Tyska, zależy od egzaminatorów.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
13 sierpnia 2012 15:46
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
tyskakonik, ostatnio widziałam, jak na srebro, bardzo ładnie zresztą, zdała 9-letnia dziewczynka. Inna sprawa, że bardziej ogarnięta niż większość 16-latek 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
13 sierpnia 2012 18:50
halo, to wstyd nie zdać 😁 Trzymajcie kciuki, wybieram się w październiku 😉
platka   Audere est facere
13 sierpnia 2012 20:04
tyska, przepraszam jeśli się mylę ,ale chyba niedawno widziałam Cię na brązie w Rybniku, mam racje?

Jeśli to byłaś Ty, to nie masz co się martwić o srebro, konia masz fajnie przygotowanego i sama reprezentujesz sobą idealny poziom do srebra 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 sierpnia 2012 13:02
platka, tak, to ja byłam 🙂 Bardzo dziękuję :kwiatek: Eter w próbie ujeżdżeniowej trochę był nieswój, ale mało obyty jest, więc pewnie dlatego 🙂 Do października kilka razy na zawody się wybierzemy, także powinno być lepiej 😉
Generalnie srebro jest chyba ciut trudniejsze od złota  😂
Jedynym dodatkowym elementem jest ustępowanie od łydki przy ścianie w stępie i kłusie. Ale jedziesz jak chcesz, musisz wykonać wszystkie elementy, ale w dowolnym momencie 🙂
W złotej chyba dołożyli jeszcze kłus w ręku. Poprawcie, jeżeli się mylę  😉
platka   Audere est facere
16 sierpnia 2012 06:10
a ktoś coś wie może o Złocie organizowanym na terenie małopolski lub śląska?

Tyśka i tak ładnie szedł 🙂 a na skoki to się chyba najlepiej patrzyło 🙂

Jednak muszę przyznać, że poziom odznak strasznie niestety poszedł w dół... srebro powoli zdają osoby,które nie wiedzą na którą nogę trzeba anglezować ; /
Złoto można będzie pewnie zdać w Toporzysku podczas któregoś egzaminu na ISP (koniec września lub listopad), ale raczej tylko na własnym koniu.
a wiecie jak to jest z odznaką w Podkowie Gruszczyn i Klub Pony w Poznaniu?mam jechać zdać w końcu brązową,bo się wybieram i się wybrać nie mogę;/
Czy ktoś może zna jakiś ośrodek jeździecki, który prowadzi egzaminy [najlepiej też z kursem] na brązową odznakę na koniach huculskich ? I czy kojarzy może ktoś ten ośrodek: http://www.huculki.com.pl/ ? Proszę o odpowiedź tutaj, lub na PW i z góry dziękuję za pomoc 😉
Ośrodek RANCHO PCIM organizuje egzaminy na Odznaki PZJ. Możliwośc zdawania również na hucułkach  🙂
Nasza strona: www.agroturystykakonna.pl
Zapraszamy  😀
To ja mam jeszcze pytanie. Czy pytania się zmieniły? Doszła opieka, zmniejszyli czworobok. Ale w teorii nic nie znalazłam. I nie wiem czy drukować nowy zestaw czy starczy stary...
A jak jest na odznace w huzarze? ( brąz)
jakie są konie?
A jak jest na odznace w huzarze? ( brąz)
jakie są konie?


Zdałam 15.08.2012 czyli kilka dni temu w Huzarze brąz i polecam 🙂
Generalnie to była moja poprawka - skoki - bo wcześniej mi koń 2 razy wyłamał. Ale z ujeżdżeniem nie było problemu.

Ogólnie w Huzarze odznaki oceniają dość łagodnie - ujeżdżenie zdawały nawet osoby galopujące na złe nogi (nawet na srebrnej) etc.
Skoki też bez problemu można zdać, jeśli Ci koń 2 razy nie wyłamie i zatrzyma się we właściwym miejscu.

Atmosfera jest zawsze przyjazna, a cały ośrodek ładny.

Jeśli chodzi o Huzarowskie konie - są w porządku, na każdym da radę zdać. Jedynie lubią czasem wyłamywać, ale jeśli się je pilnuje na wodzach i łydkach, to powinno być dobrze.
m.indira   508... kucyków
22 sierpnia 2012 11:02
miałam "przyjemność" prowadzenia treningu osobie która ma srebrną  😵
ja rozumiem kasa ale jakim kosztem?  🤔 tylko dlatego że ktoś zapłacił to sie przymyka oczy na ewidentne błędy np półsiad, zagalopowania, czy walenie tyłkiem w siodło?
kto ponosi odpowiedzialność za zdany egzamin na srebrną osoby która tak serio to powinna wrócić na lonżę?
jeśli taki jest poziom odznak jak tej to moja rekreacja powinna mieć odznakę brylantową, której nie ma i może dobrze bo ludziom ze srebrną tylko wstyd przy moich jeździć

m.indira - z ciekawości: wiesz gdzie ta osoba zdawała egzamin, a jeszcze lepiej - kto był w komisji? Chętnie dostanę wiadomość na pw
Właśnie wpadłam na genialny pomysł.
Na stronie PZJ przy nazwiskach osób posiadających odznakę powinny być nazwiska osób będących w komisji egzaminacyjnej.
Rozwiązałoby to problem pt: "kto temu/tej ... dał odznakę ?"

Może ktoś to zgłosi do PZJ bo mnie jako egzaminatorowi to chyba nie wypada....
Tęcza - a Ty na którym zdawałaś? wogóle jaki tam jest najgorszy koń?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 sierpnia 2012 13:49
fabapi, to jeszcze przy III licencji powinno byc nazwisko sędziego kwalifikatora 😉
Tęcza - a Ty na którym zdawałaś? wogóle jaki tam jest najgorszy koń?


Nie da się powiedzieć który najlepszy, a który najgorszy - każdy ma swoje wady i zalety, każdy pasuje dla kogoś innego.

Ja ujeżdżenie zdawałam na Upssarinie xx - bardzo fajny, na ujeżdżenie naprawdę okej, natomiast skoki gorzej, bo lubi wyłamywać i mi wyłamał 2 razy, dlatego najpierw nie zdałam. Podobno trzeba go trzymać wąsko na wodzach i bardzo pilnować.

Skoki poprawiłam na Gracji. Przyjemna kobyłka, może niezbyt żwawa w stępie i kłusie, ale galop i skoki okej. Zdałam - raz wyłamała, ale wystarczy ją przypilnować lepiej i nie powinno być problemu.

Natomiast jeśli chodzi o inne konie, to na nich nie jeździłam, ale z obserwacji mogę powiedzieć jeszcze, że:

Platyna - istna torpeda na skokach, baardzo szybka w nogach. Na ujeżdżeniu chodziła bez problemu.

Bajus - twardy, dość powolny, ale jest jak Wolkswagen - niezawodny. Ostatnio dziewczyna zdała na nim ujeżdżenie na 9 punktów. Przejazd 'anemiczny' ale na wysokim poziomie. Skoki podobnie.

Tyle, co mogę powiedzieć 🙂
Tęcza - A nie ma tam koni narwanych, prawda? Są do zatrzymania? Tego uprasina (wiem, że źle napisałam) trzeba jakoś specjalnie zmuszać do zakłusowania albo zagalopowania? Są konie które "na pamięć" pamiętają czworobok?
Wiesz co, jeśli szukasz konia, który sam zda za Ciebie odznakę, to proponuję najpierw nauczyć się dobrze jeździć.

Zapamiętanie czworoboku, tak prostego, to naprawdę nie powinien być problem, więc nie wymagaj tego od konia.

Nie ma w Huzarze koni narwanych (najszybsza jest Platyna, ale nikt nie każe Ci na niej zdawać) ani takich, które chodzić zupełnie nie chcą. Każdy koń jest nieco inny, ale zdać na nich łatwo. O ile jest się przygotowanym do Brązu.
zdawał ktoś w ŁKJ ?
[quote author=Tęcza link=topic=62.msg1501477#msg1501477 date=1345645827]
Wiesz co, jeśli szukasz konia, który sam zda za Ciebie odznakę, to proponuję najpierw nauczyć się dobrze jeździć.

Zapamiętanie czworoboku, tak prostego, to naprawdę nie powinien być problem, więc nie wymagaj tego od konia.

Nie ma w Huzarze koni narwanych (najszybsza jest Platyna, ale nikt nie każe Ci na niej zdawać) ani takich, które chodzić zupełnie nie chcą. Każdy koń jest nieco inny, ale zdać na nich łatwo. O ile jest się przygotowanym do Brązu.
[/quote]

Czworobok pamiętam, ale czasami są takie konie które pamiętają czworobok, dlatego pytam : D. A jak tam odbywa się przydzielenie koni? ( chodzi mi że np. się losuje itp.)
Czworobok pamiętam, ale czasami są takie konie które pamiętają czworobok, dlatego pytam : D. A jak tam odbywa się przydzielenie koni? ( chodzi mi że np. się losuje itp.)


No ja sie z takim koniem co sam wolty robi i galopuje tam gdzie trzeba, jeśli o tym zapomnisz, nie spotkałam i na to bym nie liczyła.

zdawał ktoś w ŁKJ ?


Ja może nie zdawałam w ŁKJ, ale w ŁKJ jeżdżę, więc może mogę jakoś pomóc?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się