Kącik Rekreanta II (rok 2009)

Nie wiecie jak tam KLAMI? Dojechała do tych Gliwic w taka pogode?

Darolga to teraz masz prawdziwego mężczyzne 😀
wątek zamknięty
darolga  wszystkiego naj naj naj dla KORABSKIEGO!!!!  :kwiatek:
Ps. Piękny jest  😍
wątek zamknięty
Klami jechała do Gliwic we wtorek, wtedy nie padało. Obiecała, że da znać jak będzie wiedziała co z Tenorem. Szczerze pisząc, też z niecierpliwością czekam na jakieś wiadomości.
wątek zamknięty
takie foszki, zeby nie bylo, ze ja tylko wymyslam jaki to lobuz 😁 😍



W tym zamieszaniu (i zapatrzeniu w Rewirowe fotki) niemal pominełam mojego absolutnego ulubieńca! Zwiastun w wersji foszek podoba mi się jeszcze bardziej  😜 W zasadzie zaczęłam się zastanawiać, czy on w ogóle jest w stanie podobać mi się jeszcze, jeszcze bardziej  😁

Milusiu przepiękny chłopczyk Ci wyrósł!  :kwiatek:

Darolga Wszystkiego najlepszego dla Koraba!  😅
wątek zamknięty
Severus   Sink your teeth into my FLESH
07 stycznia 2010 13:14
Darolga - toaścik dla Korabskiego!  🥂
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
07 stycznia 2010 13:30
m0niska-mysle, ze podejmujesz sluszna decyzje.Mlody kon, szczegolnietaki z diabelkiem za skorapotrzebuje systematycznej pracy i takiej pozytywnej dyscypliny.Trzymam kciuki za was oboje 🙂
szafirowa-ja czasami sama sie sobie dziwie 😁 Halawiele by ulatwila, ale przyzwyczailam sie.A dzieci?Nie taki diabel straszny 😀iabeł: Da sie to wszystko pogodzic, zorganizowac i czerpac z tego radosc, i nawet w miare sie wyspac.No i mam szczescie, bo mam ogromne wsparcie w rodzinie, szczegolnie w mojej babci.
A plany?Na razie bedziemy uderzac w Aromer i oswajac Petki tak zeby zeby wygladalo to przyzwoicie i bylo z polotem i finezja 😜 😁 A co dalej?Zalezy od konia, kasy i zyczliwosci losu.
A wy kiedy jakies zawody?Jak po rozruchu sprawuje sie siwy rozrabiaka?No i faktycznie u niego to nooogi, noooogi 😜
amnestria-oj mam, ma.To taki drapieżny tygrysek(grrrr) 🙂
Zdradz nam co z tym ogloszeniem o dzierzawe? 😉
kujka-sprzed miesiaca, powiadasz?
A u nas tak na co dzien 😀iabeł: ale juz przywyklam i nawet polubilam te jego fiku-miku i zaraz aniolek
darolga-zdrowka i zeby dobrze wam sie wspolpracowalo
Sierra-a widzisz, z zaskoczenia wzielismy Cie na focha 🙂 Bardzo, bardzo dziekuje
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
07 stycznia 2010 13:36
milusia, tak, sprzed ok miesiaca bo wtedy po raz ostatni mielismy normalna, pelna jazde. potem zrezygnowalam z meczenia go, bo czekalismy na weta i nastawianie... 🙁 dzis bylam pojechalam do stajni ale nie mialam sily wsiasc.... coz, chociaz zamknelam miesiac i bede miala na styczniowy pensjonat.
jak regularnie pracowalismy (ale naprawde pracowalismy) to faktycznie gilofoszki byly praktycznie codziennie. ale ja lubie takie konie z charakterkiem. heh, moja Pomoc Z Ziemi duzo razy mi mowila ze "gdybys miala krotsze nogi to juz bys dawno lezala".
jak ja bym chciala moc wrocic do prawdziwej roboty... 🙁

a jak tak juz wspominamy o wielkich nieobecnych, co tam u Wezyra MoniI?

edit: juz pisalam w watku pracowym ale tu tez musze bo bardzo jestem podekscytowana - jutro mam rozmowe w sprawie pracy! potrzebne KRowe kciuki, 🙇 ta praca moze byc rozwiazaniem naszych czasowo-kasowo-rozwojowych problemow (czyli wszystkich w sumie)!  🏇
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
07 stycznia 2010 15:41
kujka-to ja z calej sily trzymam kciuki zebys dostala ta prace, mogla wrocic do regularnej jazdy i rozwoju z Pablutkiem 😉
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
07 stycznia 2010 16:30
Dzis wziełam byla na ujezdzalnie,podłoże masakra,ale jazda przyjemna,wpadły do nas dwie kumpele,jedna ma wstawic w niedziele do nas konia na hotel 😀 dałam jej wsiasc na miska i niezle sie pod nia spisywal chociaz ona to raczej tak srednio rekreacyjnie jezdzi 😉 ale jestem z niego dumna i ciesze sie,ze wracamy do pracy
wątek zamknięty
donoszę uprzejmie  😀 że Klami dojechała spokojnie do kliniki i wydaje mi się, że jest dobrej myśli  🙂 Przynajmniej takie odniosłam wrażenie z smsa  😉

A ja mam strasznie słaby charakterek i wsiadłam  😡 i też jestem dobrej myśli  👀
zresztą muszę pochwalić mojego Ex-Złotego-Aktualnie-Szaro-Nijakiego, bo był niesamowicie grzeczny. Zachowywał się jak stary wyjadacz i prawie na luzie spacerował po małej, a potem dużej hali. Był zdenerwowany, oczy miał jak 5zł, ale nie przejął kontroli, nie fochował się. Anioł!!! jak nie on!

Milusia
nie wiem, czy już to pisałam, ale  😍 niesamowicie mi się Zwiastun podoba! Jest taki...kompaktowy  💘
wątek zamknięty
a jak wrażenia z hali _kate??
wątek zamknięty
odwiedzilam juz wszystkie trzy  😉 i duża jest zdecydowanie najlepsza. W kiszce go puszczalam luzem, bo tam nikogo nie ma. W lustrzance dziś go rozstepowalam, bo jeśli zacząłby odwalać kitę to wolałabym aby najpierw się rozgrzał  😉

wrażenia pozytywne. Może się oduczę gapienia w grzywę konia, bo trzeba mieć oczy naokoło głowy...  😉 inaczej ktoś Cię rozjedzie. Zawsze trzeba szukać tej noooo bright side of life  🙂
wątek zamknięty
heheh no tak 🙂 Noniestety oczy trzeba miec wszędzie a toi tak nie oznacza ze człowiek moze się czuć bezpieczny 🙂

A twoje zwierze jest okute?? Po podłoże na wszystkich halach jest okropne. Zwłaszcza jak przyjdzie mróz.
wątek zamknięty
okuty, okuty. Teraz ino na przód, ale jak kowal zobaczy ten dramat na tyłach to będziemy na pewno kuci na 4. Już powoli rezygnuję z dawania mu biotyny, bo tylko sierść mu od tego rośnie  🙄
a w podkowach gorzej?
wątek zamknięty


Szam i Klusek życzą wszystkim obchodzącym urodziny lub rocznicę duuużo zdrówka, spełnienia marzeń i udanej współpracy z rumakami;]
wątek zamknięty
[quote author=_kate link=topic=6823.msg431272#msg431272 date=1262887205]
okuty, okuty. Teraz ino na przód, ale jak kowal zobaczy ten dramat na tyłach to będziemy na pewno kuci na 4. Już powoli rezygnuję z dawania mu biotyny, bo tylko sierść mu od tego rośnie  🙄
a w podkowach gorzej?
[/quote]

na kiszce koń ma po minucie obcasy, na dużej hali wbija się tak podłoże że ja nie mogę później tego kopystką wygrzebać (już 2 haczyki połamałm  :zemdlal🙂 Tyle że ja mam przód na wkładki więc podłoże ma większe pole do popisu i więcej się go tam upcha.
Ale dramat jest tylko w mróz. Jakjest tak -2 to już da się żyć 🙂
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
07 stycznia 2010 18:35
milusia ładnie to tak szarpać konia za ryjek? 😀iabeł: 😎 Zwiastun zachwyca niezmiennie 😜
Dzionka zgadzam się - Dzionek jest ogolony perfecto! 😀 A derka... nooo.... eee... też ładna 😁
amnestria własnie, o co chodzi z tą dzierżawą?? Proszę mi szybko na PW napisać! 👀
kujka trzymam za Ciebie kciuki 🙂 Ja też jestem własnie w trakcie zmiany pracy, to i mej skromnej ( 😁 ) osobie jakiś doping mały też się przyda 😉
darolga sto lat sto lat! 🏇
A jak tam końskie sprawy u Pauli hmmmm?
wątek zamknięty
A ja dostałam smsa od Klami i było tam napisane coś w stylu "wróci zdrów"! Czyli przesuper pozytywnie!

fin, oj tam bez przesady 😉 Teraz jestem chudsza niż na tych zdjęciach sprzed roku. Jak ktoś powie, że "wegetarianizm wzmacnia organizm" to śmiało możesz podać mój przykład jako obalenie tego mitu, cóż przynajmniej zrzuciłam zbędne kg 😁

deborah, aa, zapomniałam że Ty też masz super aparaciuch! Żałuj, że to napisałaś 😎
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
07 stycznia 2010 19:35
Ambrozja, Hypnotize, Claudia, Sierra, Severus, milusia, Raven – bardzo dziękuję w imieniu Koraba! Dostał marfeffki od każdej z cioteczek i bardzo, ale to bardzo cieszył się z prezentu (wieeeeeelgachna piłka do zabawy!) 😀

Oprócz tego pańcia jest niedobra, bo zafundowała konisiowi przegląd techniczny w jego urodzinki 😉
Ostatnio zaczął mieć bunty na prawo i nie były to typowe dla jego charakteru bunty ”nie, bo nie!”. Zaniepokojona wezwałam weta. Na szczęście mamy tylko leciutkie zapalenie barku, nic poważnego 🙂 dostał przeciwzapalne oraz specjalną wcierkę i mamy normalnie pracować, ale na prawo tylko stęp i kłus po dużym kole przez 2-3 dni (do kontroli). Oprócz tego zrobiliśmy przegląd ogólny 😉 w końcu nowy rok mamy, a ja o moje Słoneczko muszę dbać jak najlepiej 🙂 nie wybaczyłabym sobie, gdybym coś zaniedbała i przeoczyła i miało by to wpływ na jego zdrowie w przyszłości. Ząbki ma chłopina zrobione, kręgosłup również ok., badanie ogólne bdb+ - doktor stwierdził, że koń wygląda super, jest bardzo dobrze żywiony, ma idealną wagę i prawidłowo się rozwija. Doktor oglądał też naszą pracę pod siodłem, był zadowolony z jazdy i z rozwijania odpowiednich partii mięśniowych. Dostałam ogromną pochwałę, więc w środku cała puchnę 😉 Pobraliśmy też krew, mamy za mało hemoglobiny i erytrocytów jak na sportowca, dlatego też rozpoczynamy na dniach żelazową kurację 😉 jutro wyniki pozostałych badań krwi. No i mamy jeszcze za małe kopytka, ale ciężko konia wyprowadzić po nieodpowiednim kowalu, który zajmował się nim na torach... Są już jednak symetryczne, co jest ogromnym plusem. Zamówiliśmy „Hoof Power’a” NAF-u i będziemy działać, działać 😉 kowal przy badaniu oczywiście był, byli zgodni z weterynarzem co do dalszej pielęgnacji kopyt i będziemy je stopniowo poprawiać 🙂
Generalnie koń w super kondycji i o idealnym zdrowiu, co mnie bardzo, ale to baaaardzo cieszy 🙂
wątek zamknięty
darolga zazdroszczę idealnie zdrowego konia  😉 dbaj o niego, bo taki egzemplarz się nie trafia często  😅

milusia Ty wiesz przecież, że malowane kasztany są najpiękniejsze... 😀 daj znać, keidy będziesz w aro, będę kibicować

szam
nie lubię łąciaków,ale Twój jakoś wyjątkowo  do mnie przemawia

kujka
co za praca? trzymam kciuki oczywiście
wątek zamknięty
[quote author=_kate link=topic=6823.msg431182#msg431182 date=1262882130]
Ex-Złotego-Aktualnie-Szaro-Nijakiego
[/quote]
Chyba Was widziałam, jeździłaś na czarnej? tak koło godziny 15-16?😉
wątek zamknięty
Forta dziękujemy bardzo;] w końcu to to jego maślane spojrzenie sprawiło, że jest pod moją opieką (przynajmniej w większości);]

darolga gratuluję zdrowego koniuta🙂

a my musimy zmienić siodełko, co w obecnym stanie finansowym sprawia, że pies i koń będą miały zdecydowanie lepsze jedzenie niż my🙁
wątek zamknięty
Ada   harder. better. faster. stronger.
07 stycznia 2010 20:11
Qaida, stałaś kiedyś z koniem/końmi w Dziemianach ?
wątek zamknięty
Ada, tak😉
wątek zamknięty
Ada   harder. better. faster. stronger.
07 stycznia 2010 20:17
Qaida, no to się znamy 😉
Byłam kiedyś tam na obozie.
Pewnie mnie nie pamiętasz bo szczerze mówiąc to ja ciebie też nie, tyle że skojarzyłam po niku.
wątek zamknięty
Aha 😉 to miło 😀 może jakbym zobaczyła twarz to bym Cię poznała, choć z moimi zdolnościami do zapamiętywania twarzy szczerze wątpię. Dobra koniec offtopu 😉
wątek zamknięty
Darolga 100 lat dla Koraba, niech się zdrowo chowa 🙂

Sierra, strasznie się nakręciłam żeby Was odwiedzić, niech no tylko uporządkuję końskie sprawy i wbijam 🏇 😉

Sznurka fotki małpek!

Kujka mi już odpadają kciuki, ale wiesz że trzymam! Już zaczęlam 😎
wątek zamknięty
kate, moze zwierzaki maja jakies dobre dni.. ja dostalam wiadomosc ze serdelek 'juz nie bryka WCALE' ale ponoc jak wchodzi na hale to tylko glosy 'o, to ten co tak bryyka' slychac 😀
wątek zamknięty
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
07 stycznia 2010 21:23
darolga witamy w gronie 4-latkow! 🙂

milusia, po rozruchu wrocila juz kondycja- az za bardzo, bo wlaczyl sie tryb adhd, ochota na bryki n-tego dnia roboty bez przerwy (plus codzienne szalenstwa z kumplami na padoku). kilka rzeczy udalo sie juz odrobic, ale zanim pomyslimy o podbijaniu czegokolwiek to jeszcze sporo pracy przed nami.

u nas czasami bywa tak:

by doslownie chwilke pozniej bylo juz tak:


foto by Anaa
wątek zamknięty
[quote author=_kate link=topic=6823.msg431182#msg431182 date=1262882130]
Ex-Złotego-Aktualnie-Szaro-Nijakiego

Chyba Was widziałam, jeździłaś na czarnej? tak koło godziny 15-16?😉[/quote]

po tym szarym i nijakim poznałaś?  😉 tak, to ja. W najbliższym czasie zamierzam być aktywnym członkiem klubu- CCC- Czarna Czyni Cuda  😉
edit. jeździłam to dużo powiedziane. Stępowałam i zrobiłam jedno- literalnie jedno- kółko kłusa. Nie chcę go zakwasić po miesiacu stania.

BYŁO SIĘ ODEZWAĆ! byłabyś setną osobą, którą pytałam, czy mój koń jest czysty  🤣
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.