M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Dempsey ma rację. Polecam spotkanie ze stolarzem. Łóżko podnieść a pod spodem umieścić szafę na ubrania, szuflady itp.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
19 października 2009 11:08
ale mi chodzi o cos takiego:
http://allegro.pl/item777721494_lozko_na_antresoli_ikea_tromso_2_os_materac.html

Właśnie to ustrojstwo moja przyjaciółka ma zamontowane w mieszkaniu  🙂 Czekam na zdjęcia od niej. Pod łóżkiem jest zrobiony długi blat roboczy na komputer, drukarkę, płyty + szafki na papiery i segregatory
Macie jakieś doświadczenia z umywalkami nablatowymi? Jaki blat najlepiej pod umywalkę, co się sprawdza? Mi się marzy drewniany zamiast kamiennego, ale czy to zda egzamin? Chętnie zobaczę u kogoś na zdjęciu taką umywalkę!
Chodzi mi o taką:
[img]http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/774/68/41/774684123[/img]
Dzionka
U nas jest taka, tylko ze podwieszona.
Najwazniejsza sprawa - bbbbbbbbb dobrze !!!! dobrac baterie (kran).
Ta na zdjeciu jest zbyt blisko brzegu (nie mowiac o wysokosci) i przy wiekszym strumieniu wszystko naokolo bedzie zachlapane.
Ja planowałam umywalkę nablatową - nawet po wielkich trudach kupiłam taka jaką chciałam (kwadratową, te okrągłe niektóre mają jedną wadę jak dla mnie, czyli brak dziurki przelewowej).
Ponieważ plan był taki że na jednej ścianie będzie blat (zresztą właśnie drewniany), z umywalką i pralką pod blatem, to właśnie umywalkę nablatową nabyłam. Tylko że w między czasie wyszedł problem. Skoro blat miał być nad pralką a umywalka na blacie to poprostu zrobiło się za wysoko. Musiałabym chyba stawać na palcach żeby umyć zęby 😉
Warto na to zwracać uwagę. Bo albo ma się blat na normalniej wysokości i za wysoko umywalkę albo obniża się blat.
Tak więc kupiłam kolejną umywalkę, tym razem wpuszczaną w blat. Niestety nie zawsze można jak widać mieć to co się chce.

Co do blatu, to my mamy drewniany, pomalowany bardzo wieloma warstwami super dobrego lakieru. Myślę że zda to egzamin bo mam podobne parapery które są wciąż przeze mnie zalewane wodą przy podlewaniu kwiatków  😡
Zresztą kupiliśmy blat z jakiegoś (podobno) dobrego drewna - za chiny teraz nie pamiętam nazwy. Spytam męża i dopiszę 😉
baba_jaga racja, ta umywalka na fotce wygląda na dosyć małą i mało praktyczną... Będę miała to na uwadze. W jaki sposób wasza umywalka jest powieszona? Zaintrygowałaś mnie, chętnie zobaczę takie rozwiązanie! Wstawiłabyś fotkę?

Muffinka będę miała dosyć małą łazienkę, więc pewnie będę musiała coś pod tym blatem upchać. Chętnie się dowiem z jakiego drewna macie ten blat! Tak myślałam, że jak się dobrze zaimpregnuje drewno to wytrzyma w łazience.

Btw macie może drewniane podłogi w łazienkach? To kolejna rzecz nad którą się poważnie zastanawiam, a słyszałam, że robi się to teraz modne - czyli że się da  🙂
Właśnie między innymi dlatego że pod blatem chcielismy upchać jeszcze szafkę, sporą aby zmieściło się tam jak najwięcej łazienkowych rzeczy to też zmienilismy plan z umywalki nablatowej na wpuszczaną, ponieważ nie chciałam rezygnować z tej szafki i zmniejszać ją.

Blat mamy z drewna egzotycznego acajou 😉 po pomalowaniu nabrało tak pięknego koloru że napatrzeć się nie mogę.


Btw macie może drewniane podłogi w łazienkach? To kolejna rzecz nad którą się poważnie zastanawiam, a słyszałam, że robi się to teraz modne - czyli że się da  🙂


2 lata temu urzadzalam mieszkanie i tez mi sie marzylo drewno w lazience... Na szczescie znam kogos, kto to sprzedaje i wylozyl mi cala sprawe szczerze, nie jak klientowi... i zostalam jednak przy kafelkach...
pPodobno na poczatku jest super - cieple, wyglada fantastycznie...
Ale... pozniej robia sie rozne jaja, podobnie jak z parkietami (ktore teraz mi sie swoja droga rozlaza na boki, bo jest sucho, bo costam...).
W lazienkach jest podobno to samo, ale jeszcze spotegowane ze wzgledu na wode. Takze drewno jest piekne, ale niestety malo zywotne w lazience...
O, jakoś nie zauważyłam pytania o drewno na podłodze...
Drewnianej podłogi w łazience nie mamy, ale w domu moich rodziców mamy korkową 😉 Super sprawa. Naprawdę, sprawdza się super, jest cieplutko jak bosą stopą wyjdzie sie z wanny.Cała ta nasza łazienka jest w takich drewnianym stylu (derwniane meble, wyklinowe dodatki) więc korkowa podłoga bardzo pasuje.

Teraz do siebie zastanawiałam się nad korkiem, ale niestety do mojej obecnej łazienki nie pasował.

Ale polecam.
O ciekawe, ten korek jest jakoś zabezpieczony przed wchłanianiem wody? 
Tak, jest impregnowany i lakierowany - taki już się kupuje. Co może wydawać się dziwne wbrew pozorom jest bardzo twardy i trwały.
My na starym mieszkaniu mieliśmy drewnianą podłogę. Mieszkaliśmy tam 10 lat i zupełnie nic się z nią przez ten czas nie działo. Mieszkanie kupili od nas znajomi, niestety puścili je dalej, ale wiemy od sąsiadki stamtąd, że podłoga nadal jest i nadal świetnie się sprawuje. A ma w tej chwili 20 lat 😉
Dworcika ale właśnie w łazience?
Właśnie w łązience 🙂
Całość robił mój Tata, z tego co wiem, to nie było żadne specjalistyczne drewno ani nic z tych rzeczy. Mogę podpytać jak to robił, ale raczej za kilka dni jak będę się z Nim widzieć 🙂
😉
napewno fajne drewno w łazience ślicznie wyglada. Rodzice jak robili swoją łazienkę to chcieli drewno ale im odradzono i zdecydowali się na korek. Myslę jednak że teraz są jakieś dobre lakiery do drewna i sprawdza się w łazience.
Magda, a nie dałoby się tak? Dałaś nam tylko szkic bez proporcji i wymiarów, więc pewnie mój pomysł jest całkiem do kitu, ale może dałoby się pokombinować? Choćby kosztem stołu, który jak piszesz jest za duży i do ewentualnej wymiany. Z krótszym stołem być może zmieściłaby Ci się szafa pod oknem (tylko dojście do okna znika). No i nie wiem czy wciśniesz krzesło 😉
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
19 października 2009 20:11
Muffinka gdzie wynaleźliście ten drewniany blat? szukam wlasnie czegos do kuchni i wymarzylam sobie drewniany blat a nie moge nigdzie znalezc nic sensownego. Masz moze fote tego blatu?
Dzionka
Ponizej zdjecie. U nas - jak widac - kran gorszy, niz na Twoim zdjeciu, bo wyzszy. Nie polecam  😉
Mozna oczywiscie dopinac jakies przedluzacze, ale calosc traci wdziek.
Co do samej umywalki, to ta nasza bynajmniej mala nie jest. Ale do codziennego korzystania na pewno jest zbyt nisko usytuowana (no i ten nieszczesny kran).
Zalezy w jakim celu bedzie uzytkowana. U nas glownie dla gosci.



Muffinka
Co do umywalki wpuszczanej w blat - duzo zalezy od miejsca dostepnego pod umywalka.
U nas takie rozwiazanie sprawdzilo sie idealnie. Czesc pod blatem jest podzielona jakby na 3 czesci (rysunek ponizej jest jeszcze z czasow wykanczania):
- po lewej (od umywalki) pralka
- po prawej polka na kolkach
- a posrodku, gdzie widac rury, mamy wstawione luzem srodki czystosci
Dodatkowo, zeby zaoszczedzic max duzo miejsca, zamiast drzwiczek otwieranych zainstalowane zostaly drzwi przesuwne.

Asik mój mąż jest dobry w wyszukiwaniu takich rzeczy, blat też sam znalazł. Spytam go gdzie a fotkę postaram się cyknąć dziś o ile dotrę na budowę.Bo jeśli się nie mylę to blat jest już tam jest zamontowany 😉

baba_jaga u nas będzie podobnie - pralka po lewej stronie a pod resztą szafka na różne pierdółki 😉

edit: Drewno kupilismy tu http://www.dlh-poland.com/
a to jest nasz blat http://www.dlh-poland.com/Oferta/Blaty/Acajou.aspx
tylko że po pomalowaniu lakierem zyskał śliczną czerwono-brązową barwę, taką nasyconą.

edit po raz drugi 😉
Asik nasz blat wygląda mniej więcej tak (zdjęcie komórkowe więc kolory przekłamana nieco)
baba_jaga świetną mace tą umywalkę, a bateria idealnie do niej pasuje - właśnie taki zestaw mi się marzy 🙂 Tyle, że jednak na blacie - wtedy wygląda to po prostu jak miska postawiona na szafce i ma to swój urok  🙂 Szkoda, że piszesz, że ten kran jest niefunkcjonalny, bo właśnie tak to sobie wymyśliłam...

Muffinka twoja wersja też jest super 🙂 A czy ten blat normalnie też się tak świeci jak na zdjęciu, czy jest bardziej matowy? Fajny ma kształt ta umywalka, wygląda o wiele lepiej niż te białe wolno-stojące 🙂
Dzionka świeci się troszkę, nie tak jak na zdjęciu ale jednak. Specjalnie kupiliśmy błyszczący lakier.
A ja się pochwalę bo mnie radość rozpiera. Pralka ruszyła  🏇
Teść zrobił mały transformatorek podwyższający napięcie i praleczka działa. Teraz biegam po domu z miernikiem i sprawdzam czy napięcie nie podskoczyło (z powodu np. przerwy śniadaniowej miejscowej ekipy budowlanej, która to przerwa skutkuje wyłączeniem urządzeń mocno obciążających sieć).
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
21 października 2009 10:25
Muffinka, piękny kolor blatu!! 🙂 Uważaj tylko przy czyszczeniu umywalki, żeby od detergentów się nie odbarwił. U znajomych się tak właśnie stało.
Uwielbiam drewno w łazienkach! 🙂
abre to super!
dzikaświnia dzięki, mi też bardzo się podoba i właśnie martwie się czym czyścić umywalkę aby go nie zniszczyć. Ale może jak będzie się uważać to nic się nie stanie.
Chcę zasłonić wnękę, żeby mieć pseudo kącik sypialniany. Karnisz i zasłona? A może parawan? Zasłona chyba łatwiejsza w "obsłudze"?
Parawany za to ciekawe, ale drogie. I one chyba muszą stać takie pozałamywane? Wnęka ma 210 cm, nawet nie ma takiego szerokiego, żeby zasłonić całość. Przeważnie mają do 180cm po rozprostowaniu, czyli pozałamywane jeszcze mniej...
a moze bambusowe rolety .  Nawet nie chodzi mi tu o taka jedna szeroka ,ale kilka wezszych
zeby do przelazenia byla waska jedna zwinieta
a reszta byla rozwinieta zaslaniajac co maja zaslaniac
Mam pytanie na szybko - lodówka z No frost czy bez?
Byłam zdecydowana na lodówkę z tą funkcją, ale kolega mnie dziś zbił z tropu...podobno mięso w zamrażarce wysycha...Prawda to czy nie?
Mam pytanie na szybko - lodówka z No frost czy bez?
Byłam zdecydowana na lodówkę z tą funkcją, ale kolega mnie dziś zbił z tropu...podobno mięso w zamrażarce wysycha...Prawda to czy nie?

W mojej nic nie wysycha. Jestem bardzo zadowolona.
Wysycha jeśli trzymasz bardzo długo i nieszczelnie zapakowane. Wystarczy owinąć dobrze folią i zużywać na bieżąco a nie będzie problemu.
Ok, to dobrze.
Bo właśnie kupiliśmy lodówkę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się