M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Strzyga myślę że spokojnie wytrzymają (mówimy o ramkach na ZDJĘCIA a nie obrazy), bardziej bym się martwiła zamontowaniem wstążki przy ramce 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 października 2010 12:40
wer, faktycznie, może masz rację =)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 października 2010 19:59
U mnie bez rewolucji. Po generalnym remoncie wymarzyłam sobie paski na ścianach. Żeby nie było za bardzo 'sterylnie' wymyśliłam, że podkład będzie kremowy. W rezultacie zostałam z tym jasnym, brzydkim kolorem, bo paski w moim wykonaniu nie podobały mi się. Po 2 latach doczekałam się pasków 😉

Było:





Po sobotnim malowaniu:


Wygląda na to że i mnie czeka przymusowa przeprowadzka z mojego pięknego obecnego pokoju z boazerią na ścianach do pokoju herbacianego ( w sensie kolor ścian)
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 października 2010 20:05
JARA, Ale fajnie!

A ja myślę nadal nad wystrojem. Pokój mam mały, bo niecałe 5.5 m^2, ot taka mała klita. Myślę czy ni lepsza od komody by była szafa z szufladami na dole... Dodatkowo zmieniła mi się koncepcja koloru łóżka, bo mam do wyboru albo białe albo czarne i coś mi się zdaje, ze stanie na białym, bo czarne będzie nijak pasowało do białych mebli. Dodatki do pokoju będę miała bordowe i czarne.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 października 2010 20:11
Pokój w rzeczywistości wygląda lepiej i o wiele przytulniej. Uroki lampy błyskowej i kiepskiego aparatu 😉
Muszę się jeszcze pozbyć zielska z drzwi, ale to po prostu lenistwo 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 października 2010 20:16
JARA, nie masz oczoplasu teraz ?  🤣 ale ogolnie jestem na tak, wyglada lepiej  🙂


my mamy taki syf, sypie sie wszytsko juz normalnie, a mi sie nie chce nic robic  🙇
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 października 2010 20:20
No właśnie nie mam 😉
Jak patrzę na zdjęcia i na to jak mam to dookoła siebie to jest różnica. Tu i teraz wygląda o niebo lepiej.
Zwlekałam z tym malowaniem, bo bałam się efektu, że albo brzydko, albo za ciemno. Ale facet kopnął mnie w tyłek bym wydała pozwolenie na malowanie, bo to on malował.
Stwierdził, że nigdy się tak nie bał ;D
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 października 2010 20:21
a robil to jakimis szablonami czy reka?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 października 2010 20:24
Ołówek i własna ręka 😉
ładnie! i bardzo odważnie 🙂

a mi się sypie cała koncepcja pokoju - brak funduszy na szafę na miarę :/
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 października 2010 17:17
Ja zaczynam dojrzewać do szafy typu komandor w moim pokoju. Na początku miała być komoda na 6 szuflad, potem zmieniła się koncepcja na szafę z szufladami na dole. Ale doszła do wniosku, ze takie coś jest niefunkcjonalne w małym pokoju i będzie zabierało miejsca w pierony. Szafa by stała w rogu, naprzeciwko łóżka, obowiązkowo bez luster. W środku szafy komoda i część górna do wieszania. Z boku znajdzie się też miejsce na pudła i inne rzeczy.

I teraz sprawa drzwi w takiej szafie. Jakie lepsze? Dwusuwowe o nietypowych wymiarach czy 'harmonijkowe', składające się z 4-5 części?
Nie wiem czy już się z firmą kontaktowałaś, ale mi mówili, jak się niedawno dowiadywałam, że drzwi przesuwne muszą być jednakowej wielkości. i ogólnie przesuwne odradzam - zawsze zostaje jakiś martwy punkt.

(a u mnie koncepcja pokoju zmieniła się... i to bardzo. niestety finanse mocno mnie ograniczają 🙁 )
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 października 2010 22:50
Jedna szafę komandor mam w domu, wiec wiem mniej więcej jak to załatwianie tego wszystkiego wygląda. Niby martwy punkt jest, ale na pewno jest więcej pola do manewru przy suwanych drzwiach. Niby komoda w szafie zajmuje miejsce, ale jakbym miała robić komodę i szafę osobno to byłaby po prostu ciasna klita.
Dlatego też pomyślałam, ze takie 2 w 1 będzie dobrym rozwiązaniem. Niby jest miejsce, ale nie wiem czy takie coś byłoby ok, bo pokój bardzo mały, niecałe 6 m^2.

Kiedyś widziałam drzwi harmonijkowe, w jakimś sklepie meblowym (widać było, ze to komandor robił) i bardzo mi się spodobało to rozwiązanie... Ale na dłuższą metę bardzo niefunkcjonalne, bo trzeba odsuwać całość, a w dwusuwowych drzwiach tylko jedną część....
sam pomysł dobry, tylko musisz o wymiarach pomyśleć - ja chciałam szafę 1,20 z drzwiami 70 cm i 50 cm - okazało się, że tak nie można - musiałyby być dwie 60. i że najmniejszy wymiar to 40cm.

a tak z ciekawości - na czym śpisz?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 października 2010 16:36
Śpię na łóżku, które było zrobione w komplecie z meblami kiedy to ojciec jeszcze w stolarni pracował. W sumie meble mam ponad 10 lat i ich stan jest nawet całkiem dobry, ale chyba przyszedł czas na ich zmianę. No i co rusz się zmienia wizja. Teraz mi przyszła ochota na kupienie fototapety z motywem pejzażu a'la 'kraj kwitnącej wiśni' (Z pagodą w tle 😉 )
obowiązkowo bez luster.


Dlaczego?
Przecież lustra optycznie pokój powiększają?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 października 2010 17:33
Seksta, Nienawidzę jak lustro na mnie 'patrzy' w nocy. Nie cierpię tego uczucia dziwnego. Chybabym w takim pokoju jajko zniosła 😜
aaaaaaaaaa 😀 ja tam w nocy w lustro nie patrze, bo spie  😎
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 października 2010 16:57
Byłam dzisiaj w Black&Red&White i znowu zmieniła mi się koncepcja. 😵

[[a]]http://brw.com.pl/pl/kolekcja/9-Pok%C3%B3j[[a]]+m%C5%82odzie%C5%BCowy/41-Indiana bardzo, ale to bardzo podoba mi się ta kolekcja mebli, jednak musiałabym mieć jasne ściany (beż, zieleń, a ja tych kolorów mam dość). Kanapa/ łóżko będzie zastąpiona wersalką 'z nowoczesnym designem' jak to określiła babka ze sklepu (fakt faktem rogówka zmniejszałaby mi optycznie pokój, zaś ten model wersalki optycznie powiększałby go -> [[a]]http://brw.com.pl/pl/produkt/14753-MARS/8-Pok%C3%B3j[[a]]+dzienny - oczywiście inne obicie). na razie się wstrzymałyśmy z rezerwacją, ale myślę, ze stanie na tych meblach z tej kolekcji, aczkolwiek się waham czy będą pasować 😵
Czy widział ktoś może taką fototapetę:
[[a]]http://dekoruj.pl/exec.php?C=Sz2&PS31=wszystkie&PND=97010000&PD=97010971&PS11=%20JAGUAR%20&LL=0&PZTA=03&PKTID=97069915[[a]]
tylko większą?  👀
Szukam, szukam i nie mogę znaleść, a wymarzyłam sobie, że będę mieć w pokoju 3 granatowe ściany, jedną z taką fototapetą + jasne meble 😍

Bardzo was proszę o pomoc :kwiatek:
Frania, ale tam piszą, że wykonają na wymiar ściany.
Dopiero teraz doczytałam 😡
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
31 października 2010 08:13
Dołączam do tematu bo właśnie zostałam właścicielką mieszkania w stanie deweloperskim.... łomatko, po przebojach z bankiem w sprawie kredytu potrzebuję chyba terapii!!!  😜

Nie mam koncepcji na łazienkę - będzie mała, trochę ponad 4 metry i chcę ją w wersji minimalistycznej, koniecznie z wanną... najgorsze że nie mam pomysłu, na pewno jednak nie chcę ostrych kolorów, może szarości jakieś? Byle nie beże, bo reszta mieszkania ma być biel/brąz/beże/dodatki jako mocniejsze akcenty w tym wszystkim..

Widział ktoś może jakieś fajne aranżacje bez fajerwerków w szarościach lub biel z jakimś drugim kolorem??? Zwariuję zaraz...  😵
kujka   new better life mode: on
31 października 2010 08:49
efka, no to moze bialo-czarna?
http://deccoria.pl/galeria/foto,id,12133,114411
http://deccoria.pl/galeria/foto,id,12133,114412
http://inspiracje.leroymerlin.pl/bialo-czarna,1,26,40798.html (sliczny jest ten wzorek na blyszczacych plytkach)
http://www.archtrend.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=103:biae-azienki-zobacz-zdjcia&catid=43:lazienka&Itemid=89

i jeszcze raz gratuluje zakupu!
opowiedz cos o tym mieszkanku 🙂
ja powinnam mieć w domku, pokój, wraz z garderobą, jednak garderoba okazała się tak duża, że to będzie moja sypialnia (łóżko, szafka nocna), a w pokoju biurko, szafę etc.
do pokoiku myślę nad: [[a]]http://brw.com.pl/pl/kolekcja/9-Pok%C3%B3j[[a]]+m%C5%82odzie%C5%BCowy/46-Pop
szafę dwu drzwiową, biurko z szafką i miejscem na komputer, komoda z 4 szufladami i to chyba wszystko.
kolor ścian zielony (coś w stylu świeże awokado z duluxa), na ścianie ciemno zielone koniki (gdzieniegdzie, taki zarys, bez oczu itd.)
do tego jaki kolor zasłon ? Czy to wszystko trzyma się kupy ?
wybaczcie, pierwszy raz urządzam pokój.  😵
kujka   new better life mode: on
31 października 2010 09:14
borkowa., ile masz lat?
efka, jeśli chodzi o łazienkę mi bardzo podoba się wystrój szary plus czerwone akcenciki. Po prostu zakochałam się w tym połączeniu. Fajny jest również ciepły brąz plus zielone soczyste akcenty. Opowiedz coś, gdzie to mieszkanie i jaki układ 🙂?
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
31 października 2010 11:58
efka, no to moze bialo-czarna?
http://inspiracje.leroymerlin.pl/bialo-czarna,1,26,40798.html (sliczny jest ten wzorek na blyszczacych plytkach)


i jeszcze raz gratuluje zakupu!
opowiedz cos o tym mieszkanku 🙂


No no coś może w ten deseń, tylko myślę nad grafitowym kolorze a nie całkiem czarnym 😉 generalnie chciałabym uniknąć dużej ilości płytek i dekorów na ścianach - i postawić raczej na fajne np. szafki które byłyby akcentem wnoszącym tu jakieś życie 😉

Opowiedzieć, hmm, nowe osiedle Lewandów Park, wysoki parter z oszkloną loggią, wielkość 40,34, pokój dzienny połączony z kuchnią w formie aneksu (jest na to przeznaczona wnęka 😉) oraz mała łazienka, sypialnia z oknem - przewidziałam tam też miejsce na sporą szafę. Odbieram pewnie w przyszłym tygodniu i mogę wpuszczać ekipę 😉 Jestem przerażona, w ciągu ostatnich kilku lat wykończyłam od zera dwa mieszkania w których mieszkaliśmy z mężem - były kłótnie i awantury o kolor kafelków 😉 tym razem jestem z tym sama i - powinno być łatwiej - a wcale nie jest  😁

Postaram się jutro zeskanować i wstawić jakiś jpg z rzutem 🙂

Dzionka No własnie szary z akcentem czerwieni jest super, ale dziś zwiedziłam leroy merlin, praktikera i Domotekę i nie znalazłam nic fajnego w tej tonacji... A jeśli już to przekracza znacznie mój budżet bo jest oczojebnym świecącym gresem z Włoch 😉 Póki co z przerażeniem odkryłam, że spodobała mi się kolekcja http://www.ceramika-arte.pl/frame.php?ara=115&sklep=all

Na tych fotach wygląda jak kupa, ale widziałam aranżację typu biała łazienka, wstawki na ścianach z tych miedzianych płytek ze złotą fugą i trochę dekorków a podłoga z tego kremowego gresu - niestety zdjęcia nie oddają fajności faktury i koloru tych płytek :/ Ale jedna rzecz mnie martwi - że to znowu tonacja brąz/krem  😁 😁 😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
31 października 2010 11:59
Ja już wyniosłam meble, tapeta w połowie zerwana. Jutro malowanie sufitu i tapetowanie 🏇

efka, Gratuluję zakupu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się