M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

ogurek, pochwal, fajną macie tą kuchnię 🙂

Ja już przebieram nogami, bo za chwile stolarz do nas wchodzi z ekipą i właśnie kuchnie instalują 😍 A ja z mężem ruszam składać szafę z IKEI do przedpokoju.
A my jutro idziemy oglądać mieszkanie!!! 😅

Jakieś rady, na co należy zwrócić uwagę oglądając mieszkanie z rynku pierwotnego w bloku, który jeszcze się buduje? :kwiatek:

edit. dopisek.
Mundialowa cieszę się, że się podoba  :kwiatek: Cegłę też mamy, tylko w łazience 🙂
Na pewno poproście dewelopera o prospekt informacyjny, sporo ważnych informacji tam jest. Co do reszty się nie wypowiem, bo my kupiliśmy bez oglądania...

Ogurek To blat z Ikei, ma warstwę drewna z zewnątrz, w środku płyta, więc wygląda jak lite drewno, ale jednak trochę oszustwo 😉
To i ja się dopiszę do wątku 😉 Właśnie zaklepaliśmy mieszkanie i rozpoczynamy wyposażenie. Czas spełniać marzenia  😜

Szukam porad odnośnie pralek?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
24 stycznia 2017 20:19
rtk ja mam taką pralkę. Co prawda kupiłam ja w zeszłym tygodniu, ale od 9 lat mam inną hotpointa I jestem bardzo zadowolona  🙂
Ja jestem bardzo zadowolona z Beko 😉 Mam model z praniem obkudlonych rzeczy, nie była droga, sprawdza się 😉
Wrzucam zdjęcia naszej kuchni z Ikei, świeżo po montażu, jeszcze dość "surowa", aktualnych zdjęć nie posiadam, mogę zrobić 😉

Są tu maniaczki projektowania kuchni w programie Ikea? Albo ktoś komu to sprawia przyjemność? Nie mogę się z nim dogadać 🙁
Libella, o kurka! Ale kuchnia! No mistrzostwo świata jak dla mnie 😍

Dzią! Chcę się wprosić jak już ogarniecie resztę na wizytację 🙂 Przecież my sąsiadki! 😁
ovca   Per aspera donikąd
25 stycznia 2017 14:58
rtk ja z moim byłym mieliśmy taką, i teraz będę kupować drugą taką samą- tym razem dla siebie  😂 jest niedroga, ma proste programy (bardzo mi na tym zależało, żeby włączanie pralki nie wymagało każdorazowego czytania instrukcji), program szybkiego prania dobrze dopiera no i klasa energetyczna A+++.

http://www.mediaexpert.pl/pralki/pralka-amica-tawe-6103-lss,id-535439
ash   Sukces jest koloru blond....
25 stycznia 2017 18:15
rtk, ja mam Samsuga z EcoBuble i bardzo ją lubię.
Piorę bardzo dużo, czasem 2 prania dziennie i swietnie się sprawdza.
Mój syn codziennie ją męczy,ale dzięki dzieciowej blokadzie  programatora wciąż ma się swietnie.
rtk nie wiedziałam, że znam tyle przekleństw dopóki nie zaczęłam składać kuchni w ikeowskim programie  😁
rtk a nie latwiej pojechac do Ikei zeby tam Ci zrobili projekt? 🙂

Libella wyszlo super! Bardzo prosta i przyjemna! Bedziesz miala wiecej blatu?

equi.dream czemu te "drewniane" fronty? Dla mnie psuja efekt.

Ee, stwierdzam, ze jestem rozpuszczona. Podobaja mi sie tylko designerskie (najlepiej amerykanskie) wnetrza  😁
A to moja kuchnia, stan na dziś 🙂 Jeszcze nieskończona, ale widać co i jak.

Ktoś robił ostatnio nie białą kuchnie  🤣
amnestria, ależ zapraszam, za tydzień się przeprowadzamy, jakkolwiek surrealistycznie to nie brzmi 😀

ogurek, nie, bo po co 😀?
Ja będę robić oliwkową 😉 Ale moja dopiero w marcu.

Dzionka, fajna 🙂 sporo macie miejsca 🙂
Dzionka, szal cial 😜 Jest super!!! Lodowka 😍 Ona jest biala? Fajnie ze nie wybija się tak metalem.

A jak w końcu robicie - rozumiem ze czarne lampy (lubię ten model 🙂😉 są nad wyspą? Obok będzie stół czy stolu brak?
Dzionka super pieknie! Nowocześnie wyszło jednak! 🙂
Chociaż lodówka mi osobiście by pasowała bardziej czarna - ale to zawsze można za parę lat wymienić :P hehe
Nie no, pięknie, czekam na resztę  😅
Dzionka Pieknie! Bardzo mi sie podoba bryla twojej kuchni. Pisz szybko co to za lampy??? Szukamy czegos podobnego!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 stycznia 2017 08:41
Dzionka, bardzo ładna kuchnia, nie w moim stylu, ale bardzo elegancka!

Jak mnie się marzy kuchnia! Moja obecna ma sto lat, szafki z płyty trzymają się na słowo honoru, kafelki są typowe z lat 90, białe w szare smazy, dymne szybki w szafkach, no rzyg!

Marzy mi się coś takiego:


Ale na taką nie będzie nas stać, nawet na te moje wymarzone poziome kafelki (wiem, ze wszyscy je teraz maja, ale zakochałam się w nich zanim to odkryłam :p), więc zobaczymy, co drogą kompromisu się uda "wyczarować"... A za kilka lat się najwyzej zmieni.
maleństwo , na jakim etapie jesteście z budowa? Przypomnisz na jakim projekcie stanelo? Nakopaliscie juz do tylka architektowi? 😉

Tez mi się marzy piekna duza kuchnia 🙂 obecna spełnia tylko pierwszy warunek 😉 tj mała nie jest i jest funkcjonalna, ale ja bym chciała dużą wyyyspe 🙂

Narazie wybieramy projekt, wiec marzenie ma szansę sie ziścić. Wydaje się że to jeszcze dużo czasu ale pamiętam jak było z mieszkaniem- projektowanie, wybieranie...a nagle juz mieszkasz 🙂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
26 stycznia 2017 08:56
maleństwo - mam takie kafelki w kuchni. Kupiłam je po mega taniości w Leroy merlin. Serio grosze kosztowały. Prezentuja się super.

Dzionka, Libella - super kuchnie!
Dzionka - skąd Twoja?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 stycznia 2017 08:58
sienka, na żadnym 😉 Póki zima, to nic nie ruszymy. Pewnie w lutym- marcu pojedziemy do starostwa zgłosić budowę, zaraz zaczynamy szukać ekipy  do fundamentów, aby maj-czerwiec je wylewać. I potem czekamy na wykonawcę, kiedy będzie w stanie postawić domek.
Architekta mój mąż zmieszał z błotem, zaprosił go do pracy (pracuje w sądzie, więc zrobił sobie dobre tło) i nawet nie podnosząc głosu doprowadził go do buraka na twarzy i skraju łez.

Projekt taki, prosty do bólu. Ok. 90m2 użytkowej. Będzie po fińsku, czerwony z białymi oknami.




Wizja, u nas niestety Leroya nie ma, tylko Obi i Praktiker. A trochę boimy się zamawiać, że je nam wytłuką w transporcie (może niesłusznie).
maleństwo Praktycznie wszystkie płytki zamawiam przez Internet, mimo drogiej dostawy (przeważnie ok 150zł) na całym zamówieniu i tak wychodzi dużo taniej niż w sklepie. A przywiezione prosto do domu kurierem i jeszcze ani jedna nawet draśnięta się nie trafiła.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 stycznia 2017 09:22
pestka, dlatego piszę, ze może niesłusznie się cykamy 😉
Uważam, że nie słusznie, wszystko na palecie zapakowane i ostreczowane jest tak, że wioząc płytki w bagażniku ze sklepu masz większa szansę coś potłuc. A nie męczysz swojego auta (płytki są strasznie ciężkie) i przywożą Ci na budowę i windą rozładowują tam gdzie chcesz. Ja zawsze otwierałam bramę garażową i pięknie wypakowywali mi prosto do garażu 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 stycznia 2017 09:32
OK, może i racja. To by nam trochę poszerzyło zakres poszukiwań 😉
Dzionka, bardzo fajna ta Wasza kuchnia! I też się wpraszam na kawę jak już się przeprowadzicie i ogarniecie  😁
Dzią, bardzo elegancko. Przyznaję, że jak dla maleństwo Twoja i Lib kuchnia nie w moim stylu, ale robią wrażenie.

Chwaliłam się, że zrobiłam już zabudowę góry kuchni?  😎 Widać, że to samoróbka, ale i tak jestem zadowolona. Żeby było idealnie musiałabym się bardzo bawić, bo strop i góra szafek nie są równoległe. 😉 Ot, uroki budownictwa lat 90-tych - kątów prostych nie uświadczysz.  😁
Ale efekt osiągnięty - schowek jest, drzwiczki na podnośnikach i odbojnikach typu click-on są. Zrobiłam jeszcze kilka drobnostek typu jakieś uszczelnienia, blendy, podmalowania.
Zostało zamontowanie dolnych drzwiczek w szafeczkach w przedpokoju. Zawiasy wpuszczane już mam. 🙂
Jeszcze chcę zrobić wisiadełko na storczyki. Nie wiem jak przeżyję (psychicznie 😉 ) wiercenie dziury w ścianie sypialni, ale moja storczyko-mania już się nie mieści, a w dodatku muszę szukać miejsc poza kocim zasięgiem.
I kącik akwarystyczny, ale to chwilę potrwa, bo koncepcja mi się rozmyła. Na razie nie ma decyzji, nie ma projektu.
maleństwo, też lubię takie kuchnie 🙂 Nasza jest spora, ale strasznie ciemna, więc na ścianie będzie jasne szkło, muszą być jasne szafki i podświetlenie porządne. Szafki chcę mieć takie, jak wstawiłaś, zresztą to chyba jedna z moich inspiracji 🙂
Ascaia, to pochwal się zdjęciami 🙂 Ja mieszkam w budynku z lat 50 i to była dopiero myśl budowlana 😀 Mamy kilka dziwnych, małych wnęk na ścianach no i w kuchni mamy 5 cm różnicy jak mierzymy coś przy podłodze w porównaniu do mierzenia pod sufitem... takie uroki mieszkania w kamienicy, ale mieszka nam się tu świetnie 🙂 Chociaż na razie duży pokój to pobojowisko, bo odnawiamy ta nasza komodę...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się