Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

melduje że tesciowa udawała
wpadła rano i znów jakieś smuty na temat imienia, więc wygarnęłam jej na grubo i dowiedziałam się że jestem chamka;] bo np nie pozwalam pionizowac dziecka, rozbudzac jak go usypiam i w ogole jeszcze ma imie jak zwierze
jak dobrze ze wyprowadzka tuż tuż, w zasadzie można przezyć miesiac czy dwa nierozmawiajac
ash   Sukces jest koloru blond....
16 października 2012 08:30
sznurka, ale masz teściową. Co za babsko. Wasze dziecko i wasze wybory, a nie jej. Wrrrrr ale mnie podkurzyła baba wredna!
Dasz radę! Nie przejmuj się nią i rób tak jak uważasz! W końcu to Twój synuś!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 października 2012 08:36
Sznurka za tak z ciekawości jak ma teściowa na imię? Bo może i na nią coś da się znaleźć 😎
Mi też wszyscy wmawiali, że Raja będzie się kojarzyć z rosyjską sprzątaczką 😁
Sznurka nie Ty jedna masz taką teściową :P mojej też się nie podoba imię Staś  🙄
chciala zebysmy zmienili to planowane imię :P najlepiej na Xsawery (nie wiem czy tak się to pisze:P
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
16 października 2012 09:00
CzarownicaSa, mnie Raissa nie kojarzy się z niczym, natomiast skrót Raja wyłącznie z inną nazwą... płaszczki. 😉
a mi Raja jakoś się strasznei podoba,jakoś tak inaczej 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 października 2012 09:06
No widzisz 😉 Najczęściej jak ktoś pierwszy raz słyszy to imię to nawet nie wie, że jest rosyjskie.
A teściowa ręce załamywała, bo Amelię chciała... babcia to już w ogóle obrażona na całej linii, bo jak to tak rosyjskim imieniem dziecko nazwać 😵 😵
hah 🙂 to jest właśnie najgorsze,że każdy zawsze za Nas wie jak nazwać dziecko,jak je wychować i wgl wszystko wiedzą lepiej od Nas 😉
mam nadzieję,że jak kiedyś kiedyś mój syn bedzie miał rodzine nie będę sie tak wtrącać  😁
U mnie Olaf budzie sensacje do dzis lol
Co do dopajania moj na cycu dostaje czasami, moze dlatego tak kupa lol

Maly przespal pierwsze 6 godzin. Chyba wychodzimy z kolek, wysypki i bedzie pieknie😉 odpukac😉
Kami   kasztan z gwiazdką
16 października 2012 09:35
Ja się ostatnio przez moją mamę dowiedziałam, że następna moja córka będzie mieć na imię Oliwia - bo teściowej się spodobało i ona nie chce i nie wyobraża sobie innego imienia....  🤔wirek:

CzarownicaSa ja szczerze powiedziawszy myślałam, że Raja to jakieś np. hiszpańskie imię - nie wiem czemu sobie tak ubzdurałam... Mnie się bardzo podoba - ciekawe co by moja teściowa na małą Raję wymyśliła  😁

Sznurka przynajmniej będziesz mieć teraz święty spokój  😉 Ja się zawsze cieszę jak moja się na mnie pogniewa, bo przynajmniej nie muszę odbierać durnych telefonów od niej... Ostatnio mi się zapytała, czy jestem podniecona porodem  🤔 A od jej matki (czyt. babci męża) usłyszałam, żebym się nie przejmowała, że po porodzie będę trzy miesiące płakać, bo się kochamy i może jakoś to będzie  😎
Laski, myślę o foteliku dla Michałka i chcemy Cybexa, bo jesteśmy zadowoleni z tej firmy (Julka ma cybexa).
Myślimy o tym http://cybex-online.com/pl/carseats/aton2.html ktoś ma?? Jak się sprawdza?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
16 października 2012 10:29
Moja babcia ma na imię Luba. Ileż wersji już przerobiliśmy: Ludmiła, Lubomira, Lubow. Ciężko ludziom załapać, że po prostu LUBA. Mój pradziadek też miał jazdy z imieniem Wasilij. Był Bazyl, Bazyli, Wasyl. Z prababcią było łatwiej. Nadzieja to Nadzieja, nawet, o dziwo, na Nadzieżdę nie zmieniono.
Nikogo nie obrażając oczywiście, Raję znam jedną i jest to golden  😉 aczkolwiek oryginalne imię dla dziecka  🙂
Co do imion to znam też imię Rena, myślałam, że to po prostu skrót od Renata, ale jednak nie, po prostu Rena 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 października 2012 10:34
Ha, ja znam z 5 Sar, z czego tylko jedna to człowiek 😁
No nie ma co ukrywać że Lew to oryginalne imię ale przy tym jakie fajne!! Poza tym to wybór RODZICÓW a nie dziadków. Oczywiście jak się chce to konsultować z dziadkami można (ja pytałam o zdanie moich rodziców, bo teściów nie 😉 ). Ale mi to się wydaje poprostu przykre że teściowa tak reaguje, szczególnie na tak wyczekane dziecko. Tak więc sznurka kompletnie się tym nie przejmuj. Musisz być spokojna bo inaczej synuś to wyczuje i też będzie poddenerwowany.
A tak na marginesie co na to Karol? Daleko będzie Wasz nowy dom od domu teściów?

Mnie teściowa rozbroiła ostatnio - jak miała być imprezka prababci to mówilismy że będziemy później trochę niż wszyscy, bo po basenie. Ustaliłam z teściową że będziemy około 17. Nagle jadąc na basen dzwoni i pyta o której będziemy. No więc mówię że tak jak się umówiłyśmy o 17. Na co ona.."aha, no tak, myślałam że może Filip chory i nie idziecie na basen?". No żesz kurde! Jakby był chory to na imprezkę chyba też bym nie szła?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
16 października 2012 11:21
Moja mama slyszac wstepne propozycje imion stwierdzila, ze w takim razie musi byc chlopak bo imie dla dziewczynki jej sie nie podoba. I tak sobie ubzdurali- ze na bank chlopak. Jak mi sie sni, to zawsze dziewczynka sie okazuje.

Ale na pytanie 'ciekawe co sie urodzi' niezmienie odpowiadam 'trudno powiedziec, moze krokodyl, a moze hipopotam 😁 '
Moja teściowa też sobie ubzdurała, że będzie Justyna i miało tak być.
👀

Słyszałam o tych paniach w żłobku z Wrocławia.
Masakra jakaś.
szafirowa a co to za imiona?
A tu jeszcze jest wczorajsze zdjęce na tle PonyCream razem z ochraniaczem.

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 października 2012 11:37
E, Dilajla mi się podoba! Ładnie brzmi 😀
CzarownicaSa, błagam Cię...Dysplazja i Stearyna tez nie brzmią najgorzej.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 października 2012 11:46
Nie no, bez przesady 😁 Po prostu podoba mi się wydźwięk, chyba może? 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
16 października 2012 11:53
Dilajla (Dalilah) to nasza klaczynka się nazywa. Mówimy do niej Lajla 💃

Mi najbardziej podoba się Staś, Franek, Julka, Laura, Lena 🥂
A mnie rozbawiła Antena ... a dla syna Dekoder - by pasowało !  🙄
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
16 października 2012 11:55
galop, Jaś i Emilia. Nie przepadam za zadnymi udziwnieniami, nie potrzebujemy byc oryginalni, ale tez nie chcialabym, zeby w przedszkolu i szkole polowa dzieci miala tak samo na imie.

Bylam wczoraj w Smyku szukajac jakiegos drobiazgu dla rocznego synka kumpeli. Patrze- metalowa puszka z poztywyka a tam 'opowiesci na dobranoc'- kilkanascie kart z roznymi obrazkami i opowiesciami na odwrocie. Przeczytalam jedyna, ktora sie dalo (czyli ta na spodzie, bo karty razem zafoliowane) i zdebialam. Opowiastka o tym, jak wilki zaproponowaly psom przyjazn i uniezaleznienie od ludzi i ze podziela sie stadem owiec. Ostatnie zdanie brzmialo. 'Wilki najpierw rozszarpaly wszytskie owce a potem psy'. No brakowalo mi sie jeszcze 'kolorowych snow' na koncu.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 października 2012 11:58
Szafirowa spoko 😲
Mi K. podsunął pomysł, żebym sama zaczęła pisać bajki dla młodej. I tak sobie myślę, że to chyba niegłupi pomysł. Tylko skąd wziąć wenę...? 🙄
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 października 2012 11:59
Opowiastka o tym, jak wilki zaproponowaly psom przyjazn i uniezaleznienie od ludzi i ze podziela sie stadem owiec. Ostatnie zdanie brzmialo. 'Wilki najpierw rozszarpaly wszytskie owce a potem psy'. No brakowalo mi sie jeszcze 'kolorowych snow' na koncu.

no co samo zycie 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 października 2012 12:01
Ale na pytanie 'ciekawe co sie urodzi' niezmienie odpowiadam 'trudno powiedziec, moze krokodyl, a moze hipopotam 😁 '


Aaa, padłam! Zapamiętam sobie na przyszłość 😉

Ale macie z tymi teściówkami... Przerażające. Ja rozumiem, że zazwyczaj babcie się wnuczętami jarają, ze chcą się pozajmować, ale jakoś jednocześnie rzadko kiedy dają rodzicom być rodzicami (co, moim zdaniem, wiąże się zawsze z procesem uczenia się na błędach, i każdy musi sam przez to przejść). "Zapominają", ze oni już mieli swój czas i swoje dzieci do wychowania... Ja teściów mam złotych, ale co z tego, jak oni dziadkami moich dzieci nie będą... A drugich takich to raczej już nie trafię :/

szafirowa, Emilia piękne.
ash   Sukces jest koloru blond....
16 października 2012 12:02
maleństwo, dobrze, że dodałaś raczej! Nigdy nie mów nigdy!
szafirowa, Emilia też mi się podoba i też gdzieś tam w głowie siedzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się