Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Mazia   wolność przede wszystkim
24 stycznia 2014 17:23
Nasturcja - Renata, jakie imię dla dziewczynki miałaś wybrane? ciekawa jestem 😉 u mnie chyba jednak Aśka zostanie  😉

PS. ostatnio mój brzuch dostał niezłego rozpędu, nie było, nie było a od tygodnia co dzień to większy! dobrze że dopiero teraz tak bryknął bo kurde ciężko się robi  😉 ale i tak fajnie, że w końcu jest i w końcu go widać  😉
Czasami zazdroszczę ciężarnym jak piszą o brzuszkach i kopniakach. Ale tylko czasami. Już więcej nie chcę.
efeemeryda   no fate but what we make.
24 stycznia 2014 17:52

klik

z przymrużeniem oka  😀

ja też zazdroszczę wszystkim mamom i niecierpliwie czekam, kiedy w moim życiu przyjdzie czas na macierzyństwo  😉

edit.skróciłam link
efeemeryda wózko-hulajnoga ekstra ! Co do imion jeszcze też mi się nie podoba, jak ktoś komentuje 😉 Ostatnio usłyszałam od kuzynki, że imię jest okropne, jak dla złotej rybki. A wiecie, dziecko już ponoć słyszy  😁 ! Może mu przykro 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
24 stycznia 2014 18:09
Mazia dziewczynka miała być Michalina  🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 stycznia 2014 18:18
Mazia bardzo ładne imię Joanna  😉 .. mam tak na drugie  😁

a u mnie cd. odrętwienia i zaraz zeświruje  🤔wirek: ale mam się nie martwić ..
Mazia Aśki są super !
zduśka a magnez ? Mi drętwiały pośladki ( :hihi🙂, żrę magnez i spokój.
Mazia   wolność przede wszystkim
24 stycznia 2014 18:36
Dzięki za opinie, zostanie Asią, bo to jedyne imię, które w 100% akceptuje małż, a wypada żeby przyszłemu tacie też się podobało  😉
Nasturcja - Renata Michasia bardzo ładne imię, moja sąsiadka tak nazwała swoją córę
equi.dream a Ty jakie imię wybrałaś?
Mazia jeszcze żadne, bo nie wiem kto we mnie mieszka 😉 Dziewczynkę chciałabym Blankę/Biankę, a chłopaka nie wiem. Codziennie są inne pomysły 😉 Na razie stanęło na Hektorze 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 stycznia 2014 19:06
equi.dream a wiesz zapytam się gin o ten magnez przy kolejnej wizycie. A imię Hektor haha - nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego  😎
Kami   kasztan z gwiazdką
24 stycznia 2014 19:15
Agulaj pytałaś o MMR - dzisiaj byliśmy u pediatry na szczepieniu ostatnich pneumokoków i sam poruszył temat. Stwierdził żeby je szczepić jak najpóźniej, po 18-tym miesiącu, zwłaszcza że te choroby nie są teraz powszechne i większość populacji jest na nie wyszczepiona. Powiedział, że bardziej trzeba uważać na ospę, bo ona się co chwilę pojawia. Ja mam zamiar odwlekać MMR jak najdłużej.

U nas mały armagedon, bo Moni wychodzi trzecia czwórka pod rząd - bidulka ma całe dziąsło rozwalone  😕
Demon lubię Twoje historie o chłopakach. Tym bardziej, że dzisiaj się potwierdziło, że u nas będzie drugi  😍 szał normalnie  😜



No to gratki Zet   :kwiatek: i już wiesz co się przytrafi za trzecim razem  🤣  😉.

Tristia dlatego też napisałam, że to nic osobistego tylko refleksja, która mogła dotyczyć równie dobrze rozważania czy podać juz dziecku jabłuszko czy nie, albo zastosować ten kremik do dupci czy lepiej tamten  😉, a już skład szczepionki no kto by to analizował.  😉

kkk nie będę  szczepić  przeciwko gruźlicy i  przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, ponieważ uważam te szczepienia za zbędne i niebezpieczne dla nowo narodzonego dziecka. Już bardzo dużo pisałam ( linki, artykuły) w tym wątku na temat szczepień także pozwól, że nie będę sie powielać  :kwiatek:.

Naboo Iwo chodzi do takiego fantastycznego przedszkola. Miałam ogromne szczęście, ze jest blisko naszego domu.

bazylka będą, będą żałować, baby się go po prostu bały  😂, a on wszystko wygrywał. Tylko niestety w tej pierwszej sekcji były one trenerkami. Facet by go spokojnie ogarnął, zresztą ogarniał przez kilka wiosennych miesięcy i był bardzo z niego zadowolony.

Moje dziecię nawet bajek nie może oglądać normalnie  🤣






zduśka dziwne, że Ci tego w szpitalu nie powiedzieli, niedobory magnezu w ciąży bardzo pospolite. Co do imienia- no przecież był w Troi ! I był dzielny, waleczny  🏇
A pamiętacie mnie i mojego przystojniaka?
Masakra, jak ten czas leci. Dopiero zdawałam online relacje ze swojego porodu, a młody zaraz 5 miesięcy kończy 🙂
Kawał chłopa z niego, podparty już sam siedzi, złapany za rączki wstaje i kilka sekund stoi śmiejąc się przy tym głośno. Najbardziej lubi jak biorę nogę na nogę, sadzam go w okolicy kostki zadzierając stopę w górę i macham nogą góra-dół. Radocha jak cholera 🙂 Do jedzenia najbardziej lubi .... szpinak 🙂😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 stycznia 2014 19:48
Mazia, tak jak Nasturcja - Renata pisze: jeśli Tobie się podoba Joanna, to tak nazwijcie i nikomu nic do tego. Mnie się forma 'Joasia' bardzo podoba.

tajnaa, ale fajny! Ja tam bym chciała, żeby mój już był po tej stronie i był już podrośnięty, a tu jeszcze tyyyyle czasu i przede mną ten okres uwiązania w domu :p
Ja wracałam do domu (30 min) ze szpitala z dzieckiem w wózku. Wszyscy się burzyli i oferowali, że nas podwiozą (nie jesteśmy zmotoryzowani), i do końca nie rozumiem o co z tym wszystkim chodziło... bo był to lipiec (coś ok. 20 stopni), a spacer wydawał się lepszą alternatywą niż pakowanie w samochód. Od tamtej pory był tylko 1 dzień kiedy nie byliśmy na spacerze (choćby do sklepu ale zawsze gdzieś wychodzimy). Dzisiaj było z -15. Mąż był z małą na basenie. Pani sprzedająca bilety przeżyła szok. Jutro planujemy wizytę u konia - zobaczymy co z tego wyjdzie.

demon, Boskie zdjęcie z girami! 😁 Nie zdziwię się jak Gabryś też tak będzie robił, już jest z niego niezły cudak. Lubi np. spożywać mleko z cycusia stojąc na głowie, albo robiąc "jaskółkę". 😁

tajnaa, Faktycznie przystojniak! Śliczny chłopiec z niego. 😀 Super, że lubi szpinak. Jakieś warzywka jeszcze?
Pojawiaj się częściej!

maleństwo, My też olaliśmy werandowanie po całości. Gabryś był na 15-20 min. spacerze w piątej dobie życia, drugiego dnia w domu, czyli sam początek lutego. Było biało i mroźno. Kolejne dni między 0,5 -1 godziny. Nie mierzyliśmy nawet czasu, bo on i tak sobie spał zadowolony. 😀

na 56 mam:
1 body krótki rękaw
1 body długi rękaw
1 spodenki
1 pajac


-Moim zdaniem koniecznie więcej pajaców.
-1-2 czapeczki wiązane pod brodą i 1-2 niedrapki (jeśli pajace nie mają wywijanych rękawków, a takie bardzo Ci polecam).
-Ewentualnie więcej zestawów body z długim rękawem + półśpiochy/śpiochy.
-I na wszelki wypadek ze 2 pajace lub body+półśpioch w rozmiarze 50. W wielu przypadkach przez pierwsze tygodnie życia noworoda 56 jest za duże. Z moich obserwacji wynika, że zdarza się to częściej niż rozmiar 62 na dzieńdobry.
-Poza tym polecam cienki, kwadratowy kocyk. Spowijanie czyni cuda. Właśnie przekonały się o tym obie moje sąsiadki, gdy pojawiły się problemy z "niewiadomoprzyczynowymi" płaczami ich maluszków.
(Ja w ogóle uważam, że książka Harvey'a Karpa "Najszczęśliwsze niemowlę..." powinna być na tej liście na pierwszej stronie. 😉 )
O dzięki Julie! 56 mam tak mało bo wszyscy dookoła mi mówią, że szybko z nich wyrośnie i równie dobrze od razu może urodzić się pod 60cm. I mąż i jego siostra mieli po 62cm przy narodzinach. Także postawiłam na skompletowanie 62 a 56 kilka sztuk ale może faktycznie poszerze jeszcze o 3 zestawy... Czapeczki i nie drapki już mam 🙂
Póki co je wszystko, co dozwolone po 4 m-cu. Co prawda połowa ląduje na ciuszkach, wokół dziecka i na mnie, szczególnie jak kichnie, albo zrobi "pppfffrrr"  😀
Poza pluciem jedzeniem jest baardzo grzeczny. Przesypia całe noce od 2 m-cy, nie muszę usypiać. Po prostu kładę do łóżeczka, gaszę światło i schodzę na dół. Zasypia sam. Je co 3h, o 12:30 i o 16 ma drzemki w ciągu dnia, podczas których usypia sam, albo z pomocą suszarki /najważniejsze urządzenie w domu 😀 /.

A tu zdjęcie z tatą 🙂

E: Jeżeli chodzi o ciuszki dla dziecka to pajace, pajace i jeszcze raz pajace!!!
tajnaaa wrzucaj częściej ! Ależ ja chce mieć synka  😍
Chłopaczki są spoko 🙂
Wrzucam ostatnie zdjęcia synka 🙂
czuję, że mam z tym forum coraz mniej wspólnego. jakoś zaglądam, ale nie czytam za dużo. wyprzedaję się końsko. jakoś mnie przybiło...

tajnaa,  wstaje? znaczy wstaje i stoi trzymany za rączki? nika stoi...sekundę. potem gib i leży. gratuluję chłopaka.
Isabell konia sprzedajesz i kucyka? Co się stało, że cię przybiło?
tajnaa,  wstaje? znaczy wstaje i stoi trzymany za rączki? nika stoi...sekundę. potem gib i leży. gratuluję chłopaka.

Wstaje trzymany za rączki /przy wyciągniętych rękach jak przy przysiadach/ i stoi tak około 5 sek, później przy próbie stawiania kroków giba się i siada.
tajnna - słodziak z Twojego chłopaczka!
agulaj79,  znaczy końsko-sprzętowo. ale na temat konie zaglądam bardzo sporadycznie, nie śledzę już ulubionych tematów w przerwach na kawę. nie wiem 😉 jakoś tak się zaczęłam obco dość czuć 😉 a koni jako koni raczej nie sprzedam-chyba, że wielka nędza finansowa przyjdzie. póki co spróbujemy Rudzielca zaźrebić, może w końcu w tym roku się uda, bo wiecznie cos wypadało. teraz w końcu nie jesteśmy od nikogo zależni bo mamy własne auto z hakiem, więc szanse wzrosły.

Kami, Olkowi wyszly 3 zeby na gorze i ida kolejne 3! Pediatra sie dziwi, ze taki grzeczny i , że cokolwiek je...bo wchodzi mu tylko kaszka, mleko, kisielek( na bobofrucie), paroweczki, buleczka..na obiadki sie wypiął( nawet jak zrobie papoline-ciapoline blenderem);/ no coż, przeczekamy ...
Oby zebolki szybko wam wyszły dziewczyny😉
Co do MMR, tez odwlekamy...ale juz dzisiaj do mnie dzwoniły babki z Przychodni( a Olek roczek skończył 31 grud...szybkie😉, ale Pediatra jest" z Nami" i odwlekamy aby te zęby wylazly, bo Olcio strasznie je przechodzi( sama mi to zasugerowala, a ja miałam wlasnei sie jej o to pytac)...i też zwrociła nam uwagę bardzije na OSPĘ niz MMR, jakby chciała go puscici do żłobka czy cos..

aha, dla Mamusiek, które nie wiedza jaki fotelik itp itd, fajnie opisane, a w artykule link do polecanego przeze mnie Pana z Wrocławia z blogu Osiem gwiazdek ( Wrocławianki i Mamuśki z okolic, jak fotelik-tylko tam!), oto i link

http://mamygadzety.pl/10-punktow-o-tym-jak-nie-kupowac-fotelika-samochodowego/

( nie umiem skracać linków , aby tak  podpisac tylko KLIK i byl link..ktos chce mnie wyedukować na pw?  :kwiatek🙂
[/b]Isabell[/b] ogiera juz wybralas?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 stycznia 2014 21:21
Ależ ja chce mieć synka  😍


A już znacie płeć? Kurczę, a ja właśnie bym strasznie chciała dziewczynkę...

Isabelle, no właśnie ja jakoś też z działu końskiego "wyrosłam", zaglądam czasem do KR, czasem do którychś o zdrowiu i tyle... Zdziadziałam chyba? 😉
maleństwo nie znamy i się mocno zastanawiam, czy nie iść sprawdzać na 4D. Niby mam połówkowe za niedługo, ale niecierpliwa jestem 😉 Jak ja będę miała córkę, a Ty synka, to się zamienimy  😀iabeł: 💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się