Czemu araby wzbudzaja tyle kontrowersji?

Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 listopada 2011 22:21
Najbardziej rozwiniętą hodowlę o profilu rajdowym w Europie prowadzą Francuzi.
Konie utrzymywane są w chowie bezstajennym, na dużych, ale ubogich, kamienistych pastwiskach. Bez paszy treściwej, mają tylko lizawki i minerały.
Najbardziej znaczącą rolę we francuskiej hodowli odegrał ogier Persik, wyhodowany w Tiersku, o w ponad połowie polskim rodowodzie.
Polecam stronę: http://www.persik-land.com/en/persik.html
Uwagę zwraca się przede wszystkim na prawidłową budowę, kończyny, metabolizm, zdrowie. Charakter też jest ważny-chęć do pracy pomimo zmęczenia.
Szejkowie kupują tez dużo koni z Urugwaju, ale nie wiadomo mi za dużo na temat tych koni.
Jak ktoś bardziej wnikliwy, to jest strona z rodowodami i wynikami startujących koni:
http://www.endurance-pedigrees.com/
Ta stadnina, prowadzi hodowlę w różnych kierunkach, ale może nieco przybliży kryteria chowu . Tłumaczenie. Google więc kulawe LINK
Hamer skróć link, bo rozjechał forum
czytalam przed chwila watek o koniach iberyjskich... te konie tez sa inne

czy swiat nie bylby smutny gdyby kazdy kon byl taki sam?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2011 09:17
PRE inne są, ale są użytkowe jak najbardziej, a nie bezużyteczne porcelanowe lalki wystawowe
🤣 Elu dla każdego co innego.
Dla Rolnika to wszystkie konie gorącokrwiste to" konisie" zas dla Ciebie arab to porcelanowa laleczka, dlal innego zas Fryz będzie "melepetką bez ikry"
Kazdemu wolno wybierac i miec to co lubi.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2011 09:35
a czy ja bronię wybierać?

padło stwierdzenie porównujące PRE do arabów - moim zdaniem bardzo ale to bardzo nieuzasadnione, bo o ile  na PRE jak najbardziej jeździc się da (koń użytkowy) -  to na porcelanowych laleczkach średnio
Ela to idź sobie jeździj na PRE broni Ci ktoś??

Osoby mocno zorientowane w arabach piszą od kilku stron ze porcelanowych laleczek jest na świecie niewiele
w Polsce kilka na krzyż
ze odsetek koni pokazowych w stosunku do całego pogłowia jest naprawdę nikły a Ty dalej swoje

może zmieńmy tytuł wątku na - Jak przekonać ElePe że na oo da się jeździć?

dla mnie oo ma więcej ma więcej zastosować niż PRE
arab i skoczy 120 i rajd 80km myknie
i west pójdzie i dressage i wkkw jak trzeba
i w zaprzęgu

a PRE (przy całym moim uwielbieniu do nich)
ujeżdzenie oki no jest kilka
skakać to to nie bardzo wkkw też
w lesie na rajdzie ze swoim kłusem się zamęczy
do westu też nie
znam takich którzy wręcz uwielbiają jezdzic na tych " porcelanowych laleczkach" i znam takich ktorzy uwielbiają jezdzic na "zimniokach". Jak sama napisalas - wybór nalezy do jezdzca ,co ma ,co kupuje, co lubi i tyle.O gustach się nie dyskutuje 😉

ps- mam araba,mam fryza i...lubie i jednego  i drugiego. Kazdy jest inny (nie mam PRE wiec nie dyskutuję)
a czy ja bronię wybierać?

padło stwierdzenie porównujące PRE do arabów - moim zdaniem bardzo ale to bardzo nieuzasadnione, bo o ile  na PRE jak najbardziej jeździc się da (koń użytkowy) -  to na porcelanowych laleczkach średnio



Jak się ma odpowiednie GABARYTY , to na porcelanowych laleczkach jeździ się bardzo przyjemnie  😉
Tak czytam ten wątek... wiecie co, może założymy specjalnie dla ElaPe osobne wątki żeby czuła się bardziej spełniona
np. Czemu konie zimnokrwiste wzbudzaja tyle kontrowersji?, albo Czemu PRE wzbudzaja tyle kontrowersji?
możemy to pomnożyć przez kilka ras... od razu będzie o czym pisać - z pewnością ElaPe będzie miała coś do powiedzenia  😂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2011 10:05
no na PRE to chętnie bym pojeździła

na porcelanowej laleczce niechętnie - bo jeszcze by się połamała. A i usiąść za bardzo na czym nie ma bo porcelanowa laleczka do oglądania bardziej przystosowana niż do jazdy

Tak czytam ten wątek... wiecie co, może założymy specjalnie dla ElaPe osobne wątki żeby czuła się bardziej spełniona
np. Czemu konie zimnokrwiste wzbudzaja tyle kontrowersji?, albo Czemu PRE wzbudzaja tyle kontrowersji?
możemy to pomnożyć przez kilka ras... od razu będzie o czym pisać - z pewnością ElaPe będzie miała coś do powiedzenia  😂


Ja jeszcze mam takie propozycje :

- czemu naturalne struganie budzi tyle kontrowersji ( naprawdę dziwię się że jeszcze nie ma takiego wątku , pewnie niektórych aż swędzi )
- czemu derkowanie budzi tyle kontrowersji ?
- czemu pady Anky pudzą tyle kontrowersji ?
- czemu przerywanie grzywy budzi tyle kontrowersji ?
- czemu podawanie wysłodków budzi tyle kontrowersji ?
- czemu puszczanie koni luzem budzi tyle kontrowersji ?
- czemu ElaPe budzi tyle kontrowersji ?
- czemu kupowanie koni młodym niepełnoletnim dziewczętom budzi tyle tyle kontrowersji ?
- czemu kowale budzą tyle kontrowersji ?
- czemu weterynarze budzą tyle kontrowersji ?
- jakie znacie dobre leki  uspokajające na budzące się kontrowersje ?
- czy jeśli stwierdzam ,że obudziły się we mnie kontrowersje , nalezy mi się L4?
- gdzie szukać porady , jeśli lekarz stwierdził , ze mam podniesiony poziom kontrowersji we krwi ?

No możan tez założyć wątek:
- O koniu arabskim dobrze, albo wcale.
😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2011 10:12
po co wklejasz tu te propozycje - jest to zupełnie nie na temat. Po prostu bierz się za robotę i odważnie zakładaj wzmiankowane tematy 🙂 Na pewno będzie kontrowersyjnie i ciekawie!

No możan tez założyć wątek:
- O koniu arabskim dobrze, albo wcale.
😉


...a jak do dyskusji włączy się osoba bez różowych okularów bezgranicznej i ślepej miłości, to stado rozwścieczonych fanatycznie zakochanych gotowe jest rozszarpać
tu Elu masz tu  "moja porcelanową laleczkę" zapewniam Cię ,że to silna , mocna "laleczka" nie tylko do oglądania.


ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2011 10:15
I co mam się zachwycać bukietem arabskim czy co mam robić?
Ja nie rozumiem, co wy chcecie na siłe ELI PE udowodnić.
Każdy ma prawo do własnego zdania.
A wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z tym bukietem?
"bukiet arabski" pojawia się często w ogłoszeniach jako dodatek do konia nie araba.
👀
Ja to jest?
To dotyczy koni arabskich? Może być koń arabski bez bukietu?
Czy z bukietem żydowskim?  😂
Serio pytam-nie wiem.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2011 10:23
Czy z bukietem żydowskim?

jakby była rasa pt. "koń żydowski" który byłby oceniany pod względem charakterystycznym dla owego konia żydowsiego cechom pokrojowym i pod względem ruchu, to jak najbardziej taki koń musiałby byc obdarzony owym bukietem żydowskim 🤣
Czyli jest koń arabski a taki super koń arabski ma bukiet-czyli 100% cech "arabskości" ?
Jak koniak?
To skąd ten bukiet się pojawia w ogłoszeniach o sp?
Taki marketing? Zaznaczenie, ze koń jest no...w typie orientalnym?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2011 10:35
Czyli jest koń arabski a taki super koń arabski ma bukiet-czyli 100% cech "arabskości" ?
Jak koniak?
To skąd ten bukiet się pojawia w ogłoszeniach o sp?
Taki marketing? Zaznaczenie, ze koń jest no...w typie orientalnym?



dokładnie: 100% arabskości w arabie świadczy o jego wysokiej wartości i szlachetności
Dzięki . :kwiatek:
Taniu - dokladnie tak😉 ten bukiet arabski u koni sp czy tam innych jest dla takich leszczykow jak ja  😁 od razu milej spojrze na zwierza w takim typie😉 moze w jakims mieszancu przemyci sie labedzie szyjka, albo bardziej orientalny pyszczek, albo 'bambusowy' ogon, wtedy sprzedajacemu zdarza sie podkreslic, ze kon jest z arabskim bukietem, albo w arabskim typie, orientalny czy jak to jeszcze inaczej opisac🙂
Już rozumiem. To jak z koniakiem.
Na jednym piszą -koniak- a to brązowy napitek.
Inny ma bukiet. Mrrr....
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2011 10:43
Już rozumiem. To jak z koniakiem.
Na jednym piszą -koniak- a to brązowy napitek.
Inny ma bukiet. Mrrr....


brązowy, ohydny w smaku i wybitnie kacogenny
Ech... wciagnęłam się w temat.  😵
Czyli ów bukiet to taki koń podobny do konika morskiego?
Taki do oglądania bardziej?
A bez bukietu -taki mniej arabski- do wszechstronnej jazdy?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 listopada 2011 10:53
A bez bukietu -taki mniej arabski- do wszechstronnej jazdy?

jak bez bukietu, to na wystawy sie nie nadaje - ale za to może do użytkowania być niezły - tak jak ten arab-gigant od Falkiewicza którego wklejałam wcześniej. Za brak bukietu karnie został wywałaszony i sprzedany z Janowa za grosze. A do użytkowania pod siodłem super się nadał.
bardzo podoba mi sie porownanie do konika morskiego! 😀
bardzo podoba mi sie porownanie do konika morskiego! 😀

Bo mnie się zawsze araby tak kojarzą. Mogę patrzeć bez końca.
Tylko konik morski fajniejszy bo milczy.
Koń arabski kojarzy mi się z nieustannym rżeniem.
Jednak wybaczam i zawsze chętnie patrzę.  😍
ps

A tak pewnie i ja bym na arabie paskudnie wyglądała.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się