Konie czystej krwi arabskiej

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 lutego 2012 19:28
AtlantykowaPanna - a Ty takiego smyka już lonżujesz ?


ona jest z 22 marca 2009🙂
Bronze   "Born to chase and flee.."
26 lutego 2012 20:02
O kurczę, a wygląda jak wyrośniety źrebol  😲, dałam się zwieść na te niewinne oczka  😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 lutego 2012 20:05
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 lutego 2012 20:12
Jaki on piękny 😍
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
26 lutego 2012 20:15
Bo z nią to było tak:
Pojechałam do gościa oglądać 5 letnią, siwą. On je tam ganiał konie 24h na padoku bez derek czy to mróz czy nie woda ze stawu z rybami a w zime robiony przerębel nie ważne, że niektóre kobyłki źrebne. Zobaczyłam jak chodzi itp.
Tydzień później jadąc po nią zobaczyłam(jak myślałam źrebaczka ok 6mies.) była taka smutna stała z boku, no serce mnie ruszyło była taka chuda żebra na wierzchu dupcia tylko z kości ( nie dziwię się jak na 20 koni w zimę raz dziennie dostawały 1,5 kostki siana i pół miarki owsa na całe stado) w lato nic, samopas, a gościu widać ze nadziany ( no połowa jego kobyłek ma w sobie Ararata) No i tak mnie zauroczyła wiec wzięłam ją bez oglądania bez niczego. A teraz to zupełnie inny koń, pełen wigoru, chęci do życia i na reszcie zaczęła mi ufać 🙂 Więc na te jej oczka i ja się nabrałam 🙂
AtlankowaPanna a jaki mała ma rodowód?
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
26 lutego 2012 22:09
Matka: Porfiria
Ojciec matki: Ararat
Ojciec: El Azem 🙂
mała Faridah (Fuzja- Zimarc)  z dzisiaj

mamooo mamoooooo
no nareszcie jestes 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
27 lutego 2012 19:24
Ale ma piękną główkę  🙂
zapytam tutaj, wiem, ze do szukania koni jest inny wątek, ale tam moje pytanie już dawno znikło bez odpowiedz, a może w wątku arabskim wiecej się dowiem
poszukuje klaczy czystej krwi arabskiej - Asyria ojciec: Zagon (Melon – Zamieć / Czardasz)
matka: Actress (Wojak – Aktorka / Embargo) , znałam ja wiele lat temu,
pare lat temu była wystawiona na sprzedaż na jakiejś giełdzie końskiej, potem ślad po niej zaginął, jakby ktoś coś słyszał byłabym wdzięczna za informacje 🙂
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
28 lutego 2012 13:05
Złota, przepiękny maluch. Ona będzie siwa czy gniada?
Incantowa- mała bedzie siwa. I bedzie miala fajny charakter, mam nadzieje bo ciekawska jest i odwazna
Mam takie nietypowe pytanie, ale myślę, że w wątku paszowym może zaginąć, a że w żywieniu arabów nie mam doświadczenia to wolę zapytać tutaj.  Kobyłka o którą wcześniej pytałam przyjechała do mnie chuda (na jesieni), zaczęła tyć, w międzyczasie została odrobaczona, na Boże Narodzenie ciężko zachorowała - przyczyn mimo badań weci nie znaleźli, ale kobyła prawie 2 tygodnie miała problemy z piciem i jedzeniem, w tym czasie dostawała kroplówki, sondę. Powoli zaczęła się poprawiać. Obecnie je i pije chętnie i normalnie, przybiera na wadze, ale obserwuję, że jest problem z przybraniem na zadzie i plecach (schabików brak 😉). Kobyła nie pracuje - nie jest zajeżdżona, chodzi cały dzień na wybiegi. Żywienie to siano do woli, 2 litry mokrych wysłodków oraz 2 litry mojego mixu (sieczka, owies, hoveler terabb a, do tego wmieszany probiotyk EM oraz zioła kozieradka, głóg). Kobyła jest żywa, energiczna, aczkolwiek nie widzę w niej świrniętego araba 😉, tylko z zaokrągleniem jakoś słabo 🙁. Dodam, że miała robione badania krwi - morfologia i biochemia - wyszły książkowe, a kobyła ma 13 lat, na jesieni odstawiono od niej źrebaka.
Pomożecie  :kwiatek:
Mój 14 latek ładnie przybiera na polen st. hippolyta 🙂 naprawdę lepiej wyglada już po 2 miesiącach podawania, dawkowanie jest niewielkie, siana ma do oporu + 2-3 razy w tygodniu mesz hippolyta

Taka ciekawostka ........

http://prawdalezynawierzchu.salon24.pl/395061,klejnoty-polskiej-hodowli


57 jarmark koński w Arizonie 🤣 fajnie brzmi
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
29 lutego 2012 07:26
Matka: Porfiria
Ojciec matki: Ararat
Ojciec: El Azem 🙂

To ja już wiem, od kogo ją kupiłaś. Facet ode mnie kiedyś kupił 4 konie i część z nich jeszcze ma, ale teraz chce się tego wszystkiego pozbyć.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
29 lutego 2012 08:31
Złota Twoja mała jest przesłodka, a główka przepiękna😉
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
29 lutego 2012 10:35
Tragedia się stała 🙁 Dziś rano odeszła Diamentowa Dama :''''(( Dostałam telefon od szefa że wypuścił je na padok i po paru minutach znalazł leżąca Damę z 20 cm kawałkiem drzewa wbitym w ciało....niestety już nic nie zdołał zrobić. Jak to się mogło stać 🙁((((

Żegnaj  😕 😕 😕





wspołczuję..... 
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
29 lutego 2012 10:44
Koń o wielkim sercu i wielkich możliwościach 🙁 Miała zaledwie 5 lat  😕
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
29 lutego 2012 11:29
Alicja....smutne;((((  kurcze;(
Bronze   "Born to chase and flee.."
29 lutego 2012 16:44
Alicja - takie wypadki uświadamiają nam jak wielu rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Znam przypadek,ze koń podciął sobie żyły w terenie i wykrwawił się na śmierć  🙁 - choć w tym przypadku obecny był czynnik ludzki.
Kurcze, aż się zeschizowałam - biedna mała, w wieku mojego Niuna.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
29 lutego 2012 17:34
Przykro....
byłąm przy kryciu,cała ciążę dbałam o kobyłę ,urodziła sie przy mnie -poprostu mam łzy  w oczach.... 😕
to zdjęcie...byla tak podobna do matki...
Smutne.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
29 lutego 2012 22:51
Alicja miała u szefa jak w raju...koń dopieszczony pod każdym względem. A tu taka tragedia. Faktycznie bardzo była podobna do matki.Eh........
Pierwsze testowe towarzyskie 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
01 marca 2012 10:01
Świetnie Czesiowi idzie, no no;-)) pełen spokój i relax😉 podoba mi się🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się