kącik porad prawnych

blucha, czyli przy obliczaniu zachowku zapis testamentowy nie ma znaczenia? 😵
tak, i na wystąpienie o zachowek jest 5 lat od otworzenia testamentu
blucha, dziękuję
Kurcze dlaczego tego o spadkach nie uczą w szkołach
Orientuje się ktoś czy do zasiłku chorobowego po ustaniu stosunku pracy (nie przedłużenie kończącej się umowy) zwolnienia od różnych lekarzy, z różnych przyczyn się sumują?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 marca 2024 15:40
Kurcze dlaczego tego o spadkach nie uczą w szkołach
Sonika, gdyby w szkole uczyli wszystkiego, to dzieci by nie opuszczały jej murów do 18r.ż., jeśli nie dłużej 😂

Czy radca prawny pomoże ogarnąć ewentualny testament z przekazaniem mienia osobom trzecim?
Czy radca prawny pomoże ogarnąć ewentualny testament z przekazaniem mienia osobom trzecim?
Dementek, Tak. Zwykle tworzy wzór testamentu dla notariusza, później notariusz zawiera treść już przygotowanego testamentu we właściwym akcie. Tylko warto wybrać radcę prawnego, który faktycznie zajmuje się tego typu sprawami, tj. prawem spadkowym, często też rodzinnym.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 marca 2024 18:40
Dreamer113, - dzięki!
Czy ktoś się orientuje co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Warsztat 1 miał zregenerować/wymienić układ mechatroniki w automatycznej skrzyni biegów. Dał gwarancję 6 miesięcy. Po 3 miesiącach przy serwisie samochodu (warsztat 2) wykryto drobny wyciek oleju ze skrzyni (niewidoczny dopóki nie zdejmie się osłony pod silnikiem). Warsztat 1 przyjął samochód w ramach gwarancji, oddali, podjechałam do warsztatu 2 sprawdzić czy wszystko ok i wyciek dalej jest, a nawet jest większy niż był.

Czy mam prawo domagać się teraz zwrotu całości/części kosztów lub pokrycia kosztów naprawy dokonanej przez inny warsztat? Czy muszę znowu oddać do warsztatu 1 na naprawę i tak się bujać do śmierci?
Nie wiem czy dobry wątek.
Pracuje w firmie w której należy się urlop martyrologiczny, czyli 14 dni dodatkowego urlopu.
Należy się on po przepracowaniu roku, pracuje już rok i miesiąc.
Czy zmieniając pracę, rozwiązując umowę ten urlop mi przepada ?

Nie znalazłam info nigdzie na ten temat.
SzalonaBibi, chodzi o ustalenie okresu zasiłkowego? Bo pytanie jest mało precyzyjne, nie wiadomo o co chodzi
Post został usunięty przez autora
Mam pytanie, czy jest na to jakiś paragraf, mianowicie jak ktoś odchodzi z pracy, znajduje nową pracę, ale nie chce z jakiegoś powodu informować gdzie pracuje, a odszedł z nie ze swojej winy. Ktoś z poprzedniej pracy dowiaduje się i informuje innych, co może skutkować brużdżeniu mu w nowej pracy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się