dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Klami z używanych przeze mnie witamin E z Selenem, najlepsza IMO była ta z Humavetu. Zdecydowanie ją polecam, warto, choć nie jest najtańsza 😉
ahawa, Sierra, dzieki za opinie. 😉
Ja kiedys dawalam Equine i wlasnie chyba powtorze zamowienie, fajna sprawa na zakwasy.
W sensie jak nie działały?? badania sie nie poprawiały,parametry?
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
27 lipca 2012 21:37
A ja jestem zachwycona Movevit z Epony.
To bardzo wydajny środek za przystępną cenę  🙂
Konisko mniej trzeszczy w stawach i wyraźnie lepiej się rusza.
Dodatkowym plusem jest bezpłatna dostawa.
http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=59&product_id=41
Agnieszko, jak długo podawałaś ten suplement Epony na stawy aby zauważyć efekt? Twój koń po kontuzji czy stosowałaś profilaktycznie?
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
28 lipca 2012 06:38
Daję profilaktycznie, bo koń jest...hm.... specyficzny  😉
Ma zwyrodnienie w stawie kopytowym, jest po artroskopii, którą robiłam prawie 3 lata temu.
Pozostałe nogi też zostawiają wiele do życzenia. I koń jest krzywy...
Kończę opakowanie, które wystarczyło mi na 2 miesiące.
Do tej pory dawałam Gelapony Arthro, Epona jest konkurencyjna cenowo a efekt bardzo pozytywny.
Nauczyłam się przez te lata, że cudów nie ma, ale po takim czasie zauważam, kiedy koń dobrze chodzi i czy dany środek przynosi pożądany rezultat.
Ruch jest elastyczny i lekki, nie trzeszczy w stawach.

Od 2 tygodni daję biotynę, o tą :
http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=59&product_id=33
Opakowanie wystarczy mi na wiele miesięcy i jest dużo biotyny w biotynie  😉
Ale z doświadczenia wiem, że o efektach będę mogła powiedzieć za kilka miesięcy.
dzięki Agnieszko :kwiatek:.
Mam podobną sytuację - jeśli chodzi o wymóg suplementowania. Też długo dawałam preparaty Orlinga, są bardzo dobre, potem preparaty p. Podkowy w różnych kombinacjach, a teraz myślę nad Eponą.
czy gelapony arthro na łyżeczkę z napisem geladrink i jest bez podziałki? kupiłam wiadro tego preparatu "z drugiej ręki" i nie wiem czy łyżeczka jest oryginalna. Wydaje mi się ta którą mam, że jest za duża.
Będę musiała pojechać z wagą do stajni  🙄
czy coś w płynie prócz cortaflexu możecie polecić w dobrej cenie?
http://cortaflex.pl/index.php?page=2&action=view_one&id=231
to chciałam ,ale nie ma  🙁

Coś podobnego? Coś dla rosnącego szybko 3 latka?
wypróbowałam i mogę z czystym sumieniem polecić Haemolytan z Equistro. 6 tygodni i widać efekty.
czy ktoś może mi doradzić czym się różnią preparaty elektrolitowe Humavetu? Są co najmniej 3 różne rodzaje, w różnych cenach...
edit:
doczytałam różnice w dodatkowych pierwiastkach - ale nadal mi to niewiele mówi... 😉
wendetta, to do mnie piszesz?dziękuję :kwiatek:
Perlica, oj, nie, niefortunnie wyszło 😉 Haemlotyn jest mówiąc w skrócie "na krew", raczej na pewno nie na układ ruchu. Na stawy i ścięgna podaję w tej chwili to: http://www.mksklep.pl/cortaflex-glucosamine-10000-plus-msm-asu-900-p-7457.html  , ale to proszek. Poza tym podaję dopiero miesiąc, więc o wymiernych efektach ciężko na razie mówić (na pewno przestały mu strzelać stawy 😉 )

proszku nie chcemy, tak myślałam że to nie na stawy 🙂
Perlica, ja podaję to: http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=2713&lang=pl , ale dla starszego pana 🙂
Podawałąm orlinga, hcc mobility i kilka innych, ten preparat jest cenowo korzystny, a koń chodzi naprawdę dobrze, w końcu nie jest sztywny. Kończę pierwszą butlę, poprawę ruchu zauważyłam po ok. 10 dniach stosowania.
anai, dziękuję ci, niezły skład. Jeszcze czekam na informację od Pana Podkowy ile by wyszło mi cenowo i dawkowo bo jest tam hialurynowy kwas i hydrolizat kolagenu w płynie, z kolei glukozamina i chondroityna w proszku co odpada więc nie wiem czy jest sens bawić się w te mieszanki.Jak mam w 1 płynie to stajenny poda jak mnie nie ma, a jakieś mieszanie to zaraz im się nie będzie chciało i do d..y taka kuracja nieregularna bo codziennie nie mogę być u koni.
Chyba lepiej kupić gotową i mieć z głowy a starczy widzę na trochę choć kurcze ta z cortaflexu świetnie działała a tańsza jeszcze  🙁
Ale marudzę 😂


a to dla 3 latka miałoby sens:
http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=3373&lang=pl
mimo że nie ma tam glukozaminy?
stosujecie suplementy na drogi oddechowe z Epony? Wypadają korzystnie cenowo i skład mają niezły, tylko jak z działaniem?  :kwiatek:
Czy ktoś z revoltowiczów mógłby polecić coś na dobrego na uspokojenie dla konia ? Ostatnio moje 2 konie przyjechały do domowej stajni gdzie są same (tylko one 2 bez stada) i jak jedną zabiera się na jazde to druga boks rozwala  🤔 Boję się że coś sobie w końcu zrobi , a nie mogę przecież zrezygnować z jeżdżenia.... 
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie , rady  :kwiatek:
Czy ktoś z revoltowiczów mógłby polecić coś na dobrego na uspokojenie dla konia ? Ostatnio moje 2 konie przyjechały do domowej stajni gdzie są same (tylko one 2 bez stada) i jak jedną zabiera się na jazde to druga boks rozwala  🤔 Boję się że coś sobie w końcu zrobi , a nie mogę przecież zrezygnować z jeżdżenia.... 
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie , rady  :kwiatek:


Wydaje mi się, że jedyne lekarstwo na to, to branie drugiego konia ze sobą na ujeżdżalnie. Niech lata luzem.....Tak robi moja znajoma i problemu nie ma. Ja próbowałam wielu preparatów, które można podawać ciągle na uspokojenie - nie działały. A przecież sedalinu nie będziesz podawała za każdym razem jak będziesz wsiadać...
Niech lata luzem pomiędzy D.dream jeżdżącą na jej drugim koniu? No... dla mnie to proszenie się o kłopoty nieco....

D.dream, Ekhm.... a w jaki sposób te konie wychodzą ze stajni na padok, na czyszczenie, na kowala? 🙂
D.dream a nie możesz obok ujeżdżalni wygrodzić małego padoku i zostawiać na nim konia, kiedy jeździsz na drugim? Będą się widziały i powinien być spokój.
Sankaritarina Ze stajni na padok wychodzą pojedynczo. Z reguły sama je wypuszczam , ale to jest kwestia dosłownie kilku minut. (prowadzę jednego konia , zamykam go i idę po drugiego) Odbywa się to bez zbędnych wariacji. Kowal konie robi w stajni , ewentualnie przed. Czyszczę w boksie przeważnie. Jednak jak już idę jeździć to jest gorzej. Pomysł z padokiem nie jest zły , ale wiecznie po ujeżdżalni jeździć nie będę. Gdybym chciała jechać w teren , czy gdybym musiała jednego konia gdzieś zabrać to koło w sumie się zmyka...  😵
MartolinaNie mówię tu o preparacie po którym koń będzie stał jak osioł . Szukam czegoś co poprzez codzienne podawanie pozwoli mi chociaż trochę na uspokojenie konia ,żebym mogła powoli przyzwyczajać go do tego że drugiego konia nie ma w pobliżu. Oczywiście zaczynając od tego że będę wychodzić na 10-15 minut i tak codziennie zwiększać ten odstęp czasowy. Będę pewniejsza że przez ten czas kobyła nie rozwali mi boksu i nie zrobi sobie krzywdy 😵
D.dream, Preparatów uspokajających jest mnóstwo (wysyłam Ci info o naszym na PW)  ale to jest bardziej kwestia przyzwyczajenia koni do oddalania się od siebie, stopniowo. Najpierw osobne padoki, potem małymi kroczkami co raz dalej...
Ten problem był wielokrotnie poruszany na forum, poszukaj sobie tych wątków 😉
Julie Dziękuje  :kwiatek:
Hej, szukam preparatu albo ziółek wpływających na układ limfatyczny. Mam problem z opuchliznami podczas upałów, mimo, że koń ma zapewnione dużo ruchu. Oczywiście po ruchu opuchlizna schodzi. Czy ktoś zna coś godnego polecenia ?

Dowiedziałam się, że mieszanka mniszek lekarki + pokrzywa dają zadowalające efekty, czy coś jeszcze ?
Ja kiedys bralam dodsona ziolka na krazenie, byla roznica.
http://dodsonhorrell.pl/category/index/31/uklad-krazenia-i-limfatyczny
Ale moze bedzie cos innego w przyjemniejszej cenie.
Arimona, rozmawiałam z Dodsonami, oni mieli kiedyś ziółka na układ limfatyczny, nazywały się Limfo cośtam, ale zostały wycofane. Dlatego szukam zamiennika. 🙂
Aa pamietam chyba bralam na zmiane, ale ta tez bylo to samo mniszek i cos tam.
A mowili czemu wycofali?
edit: Moze cos u podkowy?  👀

Arimona, mniszek i pokrzywa 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się