Zaniedbane ogiery SK ANALOP

ushia   It's a kind o'magic
29 sierpnia 2012 21:47
Sonkowa - rozumiem ze mamy wspolczuc niesamowite pecha objawiajacego sie corocznym kiepskim sianem i podpadajacymi pod epidemie problemami zdrowotnymi u koni?

aczkolwiek zgadzam sie ze w tym momencie wertowanie filmikow sekunda po sekundzie i dopatrywanie sie czy oglowie tak czy smiak zalozone jest tylko biciem piany

niestety sprawa ucichla, informacji nie mamy i tyle
smutne ze za tym wszystkim pozostaja konie
ushia ale mój post był tylko i wyłącznie odnośnie filmikowi dodanemu przez Carmencie.  :kwiatek:
Ja też uważam, że to co przytrafiło się ogierom jest chore i warte wyjaśnieniom, a wyszukiwanie jakiegoś chudego konia na filmiku jest już śmieszne.  😵
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 sierpnia 2012 11:55
Sonkowa, polecam przeczytać ze zrozumieniem parę najsensowniejszych stron tego wątku (nie potrafię Ci tych stron wskazać bo nie znam wątku na pamięć). wg analop ostatnio konie chorują albo stajnia od dostawcy otrzymała złej jakości siano i jakoś nie potrafi przedstawić chociażby fragmentu dokumentacji weterynaryjnej potwierdzającej rzekome choroby. te tłumaczenia nie zmieniają się od dłuższego czasu, konie ciągle chore, siano ciągle złe (a na stronie stajni było - "najlepszej jakości siano z własnych łąk" - sama sobie złe siano wciska? coś się tu nie zgadza). i jak widać, 3 lata temu też tak było. szkoda, że nikt się tym nie zainteresował wcześniej.
Facella ale to wy chyba źle zrozumiałyście. Czytałam wszystkie strony tego wątku i moim zdaniem ta osoba nie powinna mieć nic wspólnego z końmi. Na to co zrobiła nie ma absolutnie żadnego wytłumaczenia, ale śledzenie starych filmików i doszukiwanie się nie wiadomo czego,np. źle zapiętej tranzelki czy chudego konia jest naprawdę śmieszne.
Sonkowasama sobie złe siano wciska? coś się tu nie zgadza). i jak widać, 3 lata temu też tak było. szkoda, że nikt się tym nie zainteresował wcześniej.

I o to mi właśnie chodziło!! o wcześniejsze zainteresowanie!! a ukazałam tylko na filmiku daną minutę, aby pokazać, że wcześniej już tak było i pewnie nie jeden taki koń był... Poza tym na filmik wpadłam przypadkiem.
Ktoś cos wie co z tymi końmi? czy to już tak na amen "pod dywan" poszło?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
07 września 2012 19:22
We wrześniowym KP lub ŚK jest artykuł m.in. na ten temat.
Lanka_Cathar: masz może ten artykuł?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 września 2012 19:39
Lanka_Cathar: masz może ten artykuł?


ja mam , mogę zeskanować i wrzucić tutaj jak chcesz
wrzuć proszę, ja też bardzo chętnie przeczytam...
jest w ŚK
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=88817.msg1516555#msg1516555 date=1347042166]
We wrześniowym KP lub ŚK jest artykuł m.in. na ten temat.
[/quote]

We wrześniowym ŚK jest ów artykuł.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 września 2012 20:03
macie w linkach :





edit. zmieniłam linki - mam nadzieję, że jest już ok
zduśka, 2 i 4 są do góry nogami, mogłabyś poprawić?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 września 2012 20:10
zaraz to zrobię, ale net mi szwankuje i co chwilę pokazuje mi co innego  🙄
U mnie wszystkie są dobrze.
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=88817.msg1516555#msg1516555 date=1347042166]
We wrześniowym KP lub ŚK jest artykuł m.in. na ten temat.
[/quote]
przeciez to nie jest artykul "na ten temat", tylko artykul, w ktorym posluzono sie przykladami emerytury roznych koni, m.in. Czuwaja 🙄
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 września 2012 20:19
no tak. bo artykuł ma tytuł : końska emerytura  😉 a o ogierach jest tylko małe info .
najgorsze to chyba jest to, że nie wiadomo co się z Czuwajem dzieje... i czy cokolwiek się dzieje... ;(
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 września 2012 20:26
Ja chyba nie do końca rozumiem nasze prawo... Koń był w fatalnym stanie i są na to dowody w postaci świadków i zdjęć. Jakim cudem nie można zmusić właścicielki do tego, aby wskazała miejsce, w którym koń przebywa?
Fajny artykuł, aż się łezka w oku kręci. Tym bardziej ANALOP - WSTYD i obyś się do końca życia wstydziła za to, jak wygląda teraz Czuwaj.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 września 2012 20:29
kurczak ja znam przypadki, gdzie osoba, której drogą interwencji odbierano zwierzęta, które były skrajnie wycieńczone .. zakłada sprawę w sądzie o niesłuszne ich odebrnie ! i wygrywa ...... albo sprawa toczy się latami i zwierzaki są na etapie "zawieszenia" i nic nie można z nimi zrobić ( w sensie adopcji czy innych kroków )
takie mamy właśnie popaprane prawo  🙄
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
07 września 2012 20:33
Dlatego napisałam, że artykuł jest m.in. o tym. 😉 Temat został poruszony. Prawda jest taka, że szum zrobiłby się po tym, jakby na głowę SK ANALOP spadła np. UWAGA TVN, albo inny SuperWizjer. Tak, jak była nagłośniona sprawa arabów (?) z powrastanymi kantarami. Media nagłośniły, gazety opublikowały zdjęcia. Tylko to może zgłosić (teraz to już "po ptokach"😉 tylko ktoś, kto ma dostęp do tych koni, kto może wejść i zrobić zdjęcia.
to co napisze nie  ma co prawda bezpośredniego  związku z zaniedbanymi ogierami ale prosze modów o wyrozumiałość 🙂
jakiś czas temu napisałam w tym wątku o tym że Czuwaj i arab zostały przez właścicielke ukryte , za co zostałam nazwana przez użytkowniczkę ekhem  plotkarą , oficjalnie na forum , napisałam do niej PW że mam nadzieję ze po potwierdzeniu tej wiadomości zostanę publicznie przeproszona , zapewniła mnie że owszem , niedawno przypomniałam sie że wciąz czekam na przeprosiny , odpowiedż - nie ma zamiaru mnie przeprosić bo żadne wiarygodne żródło nie potwierdziło tej wiadomości .
moje dalsze PW jest ignorowane więc:
mam nadzieję  ekhem że nadal zaglądasz do tego wątku , przeczytałaś skan lub artykuł z wstawionymi linkami i czekam !!!
no chyba ze ogólnopolska gazeta i wypowiedż tam zacytowana wciąż jest dla ciebie niewiarygodną i niepotwierdzoną plotką 🙂

a tak zeby całkowicie nie było nie na temat , na przełomie pażdziernika / listopada są przeglady ogierów i Czuwaj musi zostać pokazany kierownikowi zwiazku , lub okazana umowa sprzedaży , utylizacji itp ,
desire   Druhu nieoceniony...
07 września 2012 21:49

a tak zeby całkowicie nie było nie na temat , na przełomie pażdziernika / listopada są przeglady ogierów i Czuwaj musi zostać pokazany kierownikowi zwiazku , lub okazana umowa sprzedaży , utylizacji itp ,


głupio mi pytać, ale po prostu nie wiem...  😡  🤔trzałka:  a co się stanie jeśli nie będzie pokazany ?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 września 2012 21:53
a tak zeby całkowicie nie było nie na temat , na przełomie pażdziernika / listopada są przeglady ogierów i Czuwaj musi zostać pokazany kierownikowi zwiazku , lub okazana umowa sprzedaży , utylizacji itp ,


Nic nie musi.
Z tego, co zostało tu napisane, Czuwaj jest własności prywatnej, dlaczego właściciel ma musieć
pokazywać go komukolwiek?
Policji nie musi, TOZowi nie musi (jakoś tak wyszło :/) a kierownikowi pokaże?
Już to widzę :/
jeżeli ktoś z forumowiczów miał kiedykolwiek  kryjacego ogiera z licencją , to wie o czym pisze 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
07 września 2012 22:21
Prędzej zostanie pokazane jakieś lewe (lub nie lewe) świadectwo utylizacji niż sam koń... Takie mam dziwne przeczucie...

zduśka niestety też znam takie chore przypadki, łącznie z psem, który kilka lat spędził w schronisku, bo jego sytuacja prawna nie była jasna. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to dla mnie totalna paranoja, z którą nie potrafię się pogodzić.
kurczak całkiem mozliwa opcja , tylko że według mnie wartosć tego ogiera to jego tożsamość , kto zechce kryć starym ogierem NN ? a już napewno nie za 800 zł haha , jeśli będzie chciała użyć go tylko w swoim stadzie to za daleko też nie zajdzie z końmi po NN . to co zostawi go sobie tylko po to by na niego popatrzeć ? żrebie po Czuwaju jest cos warte na rynku , żrebie po NN to w chwili obecnej wartość wagi mięsa 🙁
blucha, chyba jeśli jego stan był poważny, to nie był wart tyle ile jego metryka, a tyle ile zapłacili na wadze... nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał kryć tym ogierem, zwłaszcza w takim stanie. a skoro "zaginął" to chyba się już nie znajdzie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się