Zaniedbane ogiery SK ANALOP

Miałam się nie wpierdzielać, ale nóż w kieszeni się otwiera jak się na to patrzy!
Cały ten wątek jest jednym wielkim stekiem plotek, więc mam na dzieję, że się nie obrazicie jak i ja dorzucę jeszcze jedną.
Podobno cała ta afera została rozdmuchana by ktoś miał z tego korzyść. Wrogowie satysfakcje, że udało się zniszczyć konkurencję, a sam loczek miał dostać Le Voltaire i kilka klaczy (klaczek) z tych odebranych. Bo przecież gdyby konie zabrano, to trzeba by było je komuś dać, a loczek „bawi się” w małą hodowlę i kilka dobrych klaczy by mu się przydało. Ale to z plotek, a z faktów?
Owszem, była kontrola, ale nie stwierdzono żadnych zaniedbań.  W całym stadzie koni, tylko Czuwaj wyglądał nie najlepiej, ale BYŁY dokumenty o jego leczeniu, więc nikt słowa nie powiedział.
Nie odebrano ani jednego konia, nie było żadnej sprawy sądowej ani nic, gdyż w ogóle nie stwierdzono powodów do takiego działania.
Le Voltaire nie został odebrany, a jedynie zmienił dzierżawcę, gdyż poprzedniemu umowa się skończyła i nie chciał jej przedłużyć.
Le Voltaire jest zdrowy, nie chorował, więc normalne, że szybko nabrał na masie. W poprzednich latach też widać było, że w okolicach czerwca bywał chudawy, a jesienią znów nabierał. Analop to zawsze tłumaczyła tym, że dla niej ogier to też koń i nie zamierza trzymać go 24h w boksie, bo biedny schudnie, tylko ogiery też są normalnie padokowana, mimo iż w sezonie intensywnych ruj, z tego powodu chudną ganiając jak szalone.
Czuwaj jest chory i to wiemy nie od dzisiaj. Normalne jest, że koń z zaawansowanym COPD wiosną/ latem nie chce jeść (pylą drzewa, trawy itd.). Z resztą gdzieś się pojawiały zdjęcia Czuwaja z wakacji i zdecydowanie wyglądał inaczej niż na zdjęciach loczka. Chudy, ale nie jakaś tragedia.
Wręcz zdjęcia tegoroczne wydawały mi się lepsze, niż zdjęcia z roku ubiegłego, kiedy to analop KUPIŁA Czuwaja. Czyżbyście chcieli powiedzieć, że Stado również go głodziło?
http://www.photoblog.pl/skanalop/109358614
http://www.photoblog.pl/skanalop/116182364
Le Voltaire w tym samym okresie wyglądał wiele lepiej:
http://www.photoblog.pl/skanalop/112547992
A tu jeszcze jakieś z października rok wcześniej. Dwa ogiery na jednym padoku:
http://www.photoblog.pl/skanalop/78699809
http://www.photoblog.pl/skanalop/88156235

Wszystkie powyższe informacje mam od osoby, która dobrze zna sprawę, ale nie zamierza się wypowiadać na internecie.
Edit.
[quote author=korysindex4 link=topic=88817.msg1644440#msg1644440 date=1357807772]
aktualne zdjęcie,

skad to wiadomo? ze ono jest aktualne?[/quote]

Heh, no jak to? Choćby z tego, że  jeszcze miesiąc czy dwa miesiące temu analop wystawiała konie na sprzedaż, a zdjęcia (filmy) były kręcone na lonżowniku z żerdzi, częściowo połamanych, a teraz nowe dechy.  Chyba wyraźnie widać tę zmianę.

[quote author=korysindex4 link=topic=88817.msg1644440#msg1644440 date=1357807772]
a oczernił Loczek, publikując zdjęcia

kogo oczernil loczek? ogiera czy analop? bo moze jednak analop (o ile w ogole ktos zostal oczerniony). zanim zaczniesz uzywac "trudnych slow", skorzystaj ze slownika.
[/quote]
Haha, a Ty uważasz, że loczek nikogo nie oczernił? Jeśli nawet nie zdjęciami, to pod nimi była dłuższa notka jak to konie są maltretowane i głodzone, ale na szczęście WSZYSTKIE zostały już odebrane i przebywają w jakimś tam schronisku, skąd będą znajdowały nowe domy po wyleczeniu.

dz   Pasja jest czymś więcej niż szczęściem
10 stycznia 2013 09:28
mtl_ faktycznie mój błąd jednak to jest o LV
nie, nie twierdzę, że koń jest w super kondycji,

widzę, że jest chudy i znam tego przyczynę!

być może popełniłam błąd, kupiłam partię gorszego siana!

ale konie są odpowiednio żywione i mają dobrą opiekę!

pewnie, ze Volter mógłby ważyć 800kg, jak kiedyś

i nie będę tłumaczyć, że ma 19 lat czy sporo krył,

choć to wszystko jest prawdą!

ale powiem Wam co powiedział mi lekarz...



pewien koń zerwał ścięgno...

diagnoza? wyzdrowieje, ale musi 6 miesiący spędzić w boksie!

koń miał swoje lata, nie był juz młodym sportowcem,

więcej za nim, jak przed nim...

właścicielka uparła się konia uśpić...

nie oceniam jej...



czy naprawdę uważacie,

że Volter ważący 800kg

i stojący 24h w boksie jest szczęśliwy?

czy nie czuje się lepiej gdy gania po padoku?

ale czy kryjąc i ganiając pół dnia na padoku,

19 letni ogier może ważyć 800kg?

ganiając - nie stojąc w miejscu!

jest chudy, widać mu żebra,

ale jest szczęśliwy!


Więc teoretycznie krzywda mu się nie działa? A, ze spadł z wagi wina padokowania ? Bzdura ! Myślę, że teraz również jest padokowany bądź wypuszczany na halę  i wcale nie stanowi to problemu by wyglądał przyzwoicie jak koń ! Za dużo zbiegów okoliczności w tym wszystkim - moim skromnym zdaniem koń został zabiedzony i to wszystko. Trochę dziwne, że każdemu z ogierów coś dolegało. Zresztą z tego co mi wiadomo - konie ( ogiery ) rzadko kiedy wychodziły z boksów na padoki - a jak wychodziły to na krótko więc, że koń schudnie 400 kg przez bieganie TO JAKAŚ PARANOJA.
NORMALNIE.
a, że koń stary okej, zapadnięty okej - bo wysłużony dziadek ? ale, że skóra i kości ?

Proszę bardzo an zdjęciu kobyła 27 lat 😉 86 rocznik - Łyżka młp - tak wiem kobyła nie ogier.



A, ze spadł z wagi wina padokowania ? Bzdura ! Myślę, że teraz również jest padokowany bądź wypuszczany na halę  i wcale nie stanowi to problemu by wyglądał przyzwoicie jak koń !


Myślisz czy wiesz? Obecny dzierżawca nie ma hali, a i z padokami naprawdę bida!
Koń spędza życie zamknięty w boksie i napewno jest bardzo szczęśliwy z tego powodu - bo przecież przytył.


edit dz
śliczna klacz, ale co to niby wnosi? tym bardziej, że po samej głowie i tak nie widać kondycji konia, hehe
nie pamiętam kto, ale ktoś tu napisał coś o dzidku, typu: "mój dziadek zmarł mając 95 lat, a u sąsiada w wieku 45 lat, czy to znaczy, że sąsiad nie dbał o niego?"
zarówno konie jak i ludzie w różnym wieku chorują, starzeją się i umierają. Mój dziadek mając 80 lat był czynny zawodowo, a niektórzy tego wieku nie dożywają nawet!
tak samo koń, jeden ma 25-30 i chodzi w siodle, inny ginie przed 20-stką

PS. zarejestrowałaś się na forum wczoraj specjalnie dla tego wątku?  🙄
dz   Pasja jest czymś więcej niż szczęściem
10 stycznia 2013 10:07
Nie nie zarejestrowałam się na forum specjalnie dla tego wątku !
RV śledzę od dawna no ale....

Dobrze ja wcalę nie bronię nowego dzierżawcy ! Nie chodzi tu o to !
Nie znam ani jednej ani drugiej strony ! Po prostu serce ściska jak sie widzi konie w takim stanie ...
Tym bardziej, że Photoblogową Analop uważąłam na prawdę za kobietę w porządku i z sercem, pasja i miłością do koni i jeździectwa.
Czytając ten post byłam lekko zniesmaczona. Mam zaległości w Rv z powodu wyjazdu i mało częstego dostępu do internetu dlatego tez dopiero teraz się w nim wypowiedziałam.

A co do kobyły : Spędzała całe dnie na pastwisku i też biegała a nie stała ponieważ należy do tych z charakterem i musi biegać za jakimś koniem aby go straszyć, raczej na koni samej skóry i kości nie widać ! Koń nie jest w super kondycji - i nie o kondycji tu mowa - rozumiem stary koń nie chodzący pod siodłem ileż może mieć mięsni ? No nie ważne ? Ale trochę ciałka powinien mieć...
Jeżeli uważacie ze LV czy Arabek wyglądały w porządku to krzyżyk na drogę. Rozumiem Czuwaja z COPD bo choroba wyniszcza organizm i tego byłam świadkiem, jednak konie nie wyglądały najlepiej ...
http://www.photoblog.pl/loczek121/128777415/2960997/ - tutaj też widzę konie w doskonałej kondycji nie ma co 😉 🙄

Proszę bardzo tutaj 27.5 letnia Łyzka 🙂

EDIT: i jak widać ze źrebakiem jeszcze !! który też potrzebuje z niej ciągnąć i kobyła troszkę straciła 😉 Kwestia opieki nad koniem.
Jak już pisałam, jeden żyje tyle, inny tyle. Zarówno człowiek jak i koń.
Zdjęcia zagłodzonego arabka już tutaj były, więc może daj jakieś nowe, a nie wciąż te same?




edit.


Faktycznie umiera.
Inna sprawa czy konie były z analopu, czy tylko od nich startowały dzieciaki ze stajni.
Bo gniady napewno był na zawody tylko wypożyczony, nie wiem jak drugi.  😉


faktycznie, same szkielety:

dz   Pasja jest czymś więcej niż szczęściem
10 stycznia 2013 11:20
Widziałąm wszytskie zdjęcia Analop na fbl więc nie musisz po kolei mi ich wysyłac ! Dlatego tez jak powiedziałam nie spodziewałam sie tego ! Fakt Faktem konie ładnie wyglądają na niektórych zdjęciach ! A Arabkowe zdjęcie jest chyba z lepszych czasów. Konie wypozyczone czy nie reprezentują tę stajnię i zawodników z tego klubu (?). 
Rozumiem bronic kobiety ! ja nikogo nie oskarżam wypowiadam swoje racje a warunków tam świetnych to konie nie mają nie ma co sie oszukiwać.
Ogiery wyglądały jak wyglądały no a prawdy sie nie oszuka.
Nikt droga facerace nie pisze tu o długości życia konia ! Tylko o ich wyglądzie na emeryturze* i proszę Cię nie wmawiaj cżłowiekowi że  LV wyglądał jak zadbany koń któremu nic nie brakuje !
a on jest Zdrowy więc jego masa powinna być nieco wyzsza a nie miednica na wierzchu jak u krowy !
Tak się składa, że zdjęcie arabka jest dokładnie z tego samego dnia  😉

Jeśli piszesz o wyglądzie na emeryturze, to powiem Ci, że dorosły człowiek w wieku 80 lat może ważyć i ponad 100kg, a inny mając 60 lat umiera na raka i ma wagę 40kg. A mają ten sam wzrost. Choroba naprawdę potrafi wyniszczyć organizm! Wiec waga Czuwaja na emeryturze jak to nazwałaś nie musi być taka sama jak waga zdrowego konia  🙄

Tak, ogiery wyglądały jak wyglądały i prawdy się nie oszuka. Z tym się zgadzam.
Ale jak wyglądały? Jak na kilku fotach loczka? To dlaczego kontrola nie stwierdziła ŻADNYCH zaniedbań?
A może jednak wyglądały tak jak na zdjęciach analop, co? Nie idealnie, ale też nie źle.  😉
dz   Pasja jest czymś więcej niż szczęściem
10 stycznia 2013 12:29
Ale ja o Czuwaju nie wspominam ! Czuwaj, że wygląda jak wygląda wiem, że być może to jest za sprawą COPD.
Ale jakby to prawda nie była to skąd loczek wziął by takie zdjęcia ! ?

Nie mówimy tu o człowieku a o koniu ! Tym bardziej, że LV to zdrowy silny chłop a na takiego nie wyglądał nawet na zdjęciach Analop nie jest w świetnej formie.
Czuwaj ma RAO i chce przypomniec wszystkim,ze już by go z  nami nie było...

ale co ja tam wiem, musze korzystać ze słownika...

edit: a co do Loczka to słyszałem to samo... Fakt konie były chude, ale teraz są już w dobrej kondycji  👀
facerace i zdjecia w gnoju jak u rolnika z zadupia nie byly z analop? a artykul w gazetce i fotki zasyfialych szkieletorow nie bylo w analop?

dz , nie wyklucisz sie, jak juz ktos broni stajni to na zaboj chocby glupoty gadal.
pamietam watek o  stajni, gdzie konie z miesem na wierzchu od siodel pracowaly po 9 godzin... fotki byly, afera i w ogole..
i co osoby broniace stajni zaczely wypisywac? ze zabierają swoje konie tam na lato,
bo  z milosci osob zajmujacych sie tam konmi ich wlasne nagle cudownie im przytyly , a slady od spoconych czaprakow powstają na pastwisku bo jest upal  😂
nie dogadasz sie 😉
dz   Pasja jest czymś więcej niż szczęściem
10 stycznia 2013 15:42
OBIBOK nie wiedziałaś ? ko poci się na łące od czapraków i chudnie od przebywaniu na padokach i od biegania ! W lato pewnie konie maja przesuszone kopyta dlatego nie maja ścielone zreszta w rejonach analop nie da kupić się słomy ! i kowal tez nie dojeżdza bo to na końcu świata w ciemnej ulicy leży ! Ludzie !! Przecież tak nie wyglądaja zadbane normalne konie !
Podobno cała ta afera została rozdmuchana by ktoś miał z tego korzyść. Wrogowie satysfakcje, że udało się zniszczyć konkurencję, a sam loczek miał dostać Le Voltaire i kilka klaczy (klaczek) z tych odebranych. Bo przecież gdyby konie zabrano, to trzeba by było je komuś dać, a loczek „bawi się” w małą hodowlę i kilka dobrych klaczy by mu się przydało.




Czyli jak by moje przypuszczenia się sprawdziły?  😜

facerace i zdjecia w gnoju jak u rolnika z zadupia nie byly z analop? a artykul w gazetce i fotki zasyfialych szkieletorow nie bylo w analop?

a no właśnie, wydaje mi się, że ponad wszelką wątpliwość zostało w tym wątku udowodnione, że zdjęcia rzekomego Czuwaja nie miały z nim nic wspólnego!

Podejrzewam, że tak jak i "Czuwaj", tak i inne zostały sprawnie przerobione. Tylko bardziej sprawnie  😉



dz , nie wyklucisz sie, jak juz ktos broni stajni to na zaboj chocby glupoty gadal.



podobnie jak gdy ktoś stajnię o coś oskarża, choćby nigdy w niej nie był  😉


Widziałąm wszytskie zdjęcia Analop na fbl więc nie musisz po kolei mi ich wysyłac ! 



PS. zarejestrowałaś się na forum wczoraj specjalnie dla tego wątku?  🙄


hmmm, gratulacje  😉
Ja mimo iż ostatnio dogłębnie przejrzałam ten temat by wyciągnąć jakieś fakty, aż tak daleko się nie posunęłam  🤣

  Zresztą z tego co mi wiadomo - konie ( ogiery ) rzadko kiedy wychodziły z boksów na padoki - a jak wychodziły to na krótko więc, że koń schudnie 400 kg przez bieganie TO JAKAŚ PARANOJA.



Nie nie zarejestrowałam się na forum specjalnie dla tego wątku !
(...)

Dobrze ja wcalę nie bronię nowego dzierżawcy ! Nie chodzi tu o to !
Nie znam ani jednej ani drugiej strony ! 



Nie znasz, ale wiesz ile czasu konie padokowane? Hmmm



Tak, ogiery wyglądały jak wyglądały i prawdy się nie oszuka. Z tym się zgadzam.
Ale jak wyglądały? Jak na kilku fotach loczka? To dlaczego kontrola nie stwierdziła ŻADNYCH zaniedbań?
A może jednak wyglądały tak jak na zdjęciach analop, co? Nie idealnie, ale też nie źle.  😉


hehe, fakt!

[quote author=Karla🙂 link=topic=88817.msg1474361#msg1474361 date=1343497373]
Po niedzieli bede miala pierwsze wazne informacje.


[quote author=Karla🙂 link=topic=88817.msg1473570#msg1473570 date=1343412306]
Po niedzieli obiecuje wiecej info
[/quote]

Mnie bardziej interesuje to.
Było kilka osób na RV osobiście zaangażowanych w tę sprawę, które miały posiadać jakieś konkretne informacje. Rozumiem, że jeśli prowadzi się jakieś działania, to niekoniecznie można i chce się o nich mówić, ale minęło kilka miesięcy. Interesuje mnie co tam się faktycznie działo (oczami osób, które w tej sprawie działały) i jaki był efekt tych tajnych działań.
[/quote]

a, no właśnie... ciekawa sprawa - może się ktoś wypowie?

dz   Pasja jest czymś więcej niż szczęściem
10 stycznia 2013 21:36
normiss zaangażowanie w sprawę ! Analop znam z fbl od samego początku śledziłam jej zdjęcia ! Z opini różnych ludzi było wyraźnie napisane, że konie raczej nie były cały dzien padokowane, a jak sama Analop stwierdziła ( w jej ustach, że były ) konie tak szalały, że wyglądają przez to jak kościotrupy ! Po raz Nty ! nikt nie czepia sie Czuwaja 😉 Bardziej Chodziło mi o LV... jeśli zdjęcie zostało przerobione to jakiś kawał m*** to zrobił w wprowadził człowieka w błąd.
dz nie byłaś, nie widziałaś ile są konie padokowane to po co bez sensu gadasz? bo coś od kogoś usłyszałaś ? a jesteś pewna że to wiarygodne źródło? bo cały wątek opiera sie na tym, jakieś chore przypuszczenia nie poparte dowodami, jedynie co to zdjęcia loczka. jakiś użytkownik r-v nawet się pofatygował do analopu i zdał dokładną relację, wypadającą na korzyść analopu. i nie wnikam w to czy to wiarygodny użytkownik czy nie.
dz   Pasja jest czymś więcej niż szczęściem
10 stycznia 2013 22:20
casines dobrze i wszytskie opinie revoltowiczów są złe ! Zdjęcia nie prawdziwe 😉 Masz rację  : 😲
Tylko te co są na korzyść są jak najbardziej okej. Nie chce nikogo oskarżać, ale ja uwierzyłam w opinie, że nie sa a Ty piszesz, że ktoś z rv pojechał i zobaczył i wydał taka a nie inna dlaczego tez mamy w to wierzyć ?
Koniec tematu mam nadzieje, że taka sytuacja sie nie powtórzy i że dobro koni będzie dla każdego miłośnika na pierwszym miejscu 😉
chyba problemy czytania ze zrozumieniem sie klaniaja, powiedz mi prosze w ktorym miejscu napisalam ze zdjecia nie sa prawdziwe albo ze ktos ma wierzyc w to co napisala osoba ktora tam pojechala? bo nie wydaje mi sie zebym takie cos pisala 🙂 wez ochlon i przeczytaj jeszcze raz co napisalam.
dz   Pasja jest czymś więcej niż szczęściem
10 stycznia 2013 22:42
chyba problemy czytania ze zrozumieniem sie klaniaja, powiedz mi prosze w ktorym miejscu napisalam ze zdjecia nie sa prawdziwe albo ze ktos ma wierzyc w to co napisala osoba ktora tam pojechala? bo nie wydaje mi sie zebym takie cos pisala 🙂 wez ochlon i przeczytaj jeszcze raz co napisalam.



Tak masz rację 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 stycznia 2013 08:18
Cały ten wątek jest jednym wielkim stekiem plotek, więc mam na dzieję, że się nie obrazicie jak i ja dorzucę jeszcze jedną.
Podobno cała ta afera została rozdmuchana by ktoś miał z tego korzyść. Wrogowie satysfakcje, że udało się zniszczyć konkurencję, a sam loczek miał dostać Le Voltaire i kilka klaczy (klaczek) z tych odebranych.


To podobno czy na pewno?
.
dlaczego kontrola nie stwierdziła ŻADNYCH zaniedbań?


w stajni o ktorej wspomnialam tez byla KONTROLA, powiatowy wet i w ogole.... i wszystko super wyszlo, bo wet ten od 15 lat szczepi i odrobacza tam konie (zastrzykami, jest od malych zwierząt , okazjonalnie "leczy" rogate)-znam osobiscie zeby nie bylo, wiec glupio by bylo stracic duzego klienta. a ze ropa i krew? phi, wazne ze boksy duze i łaka duza... i tak tez napisal w protokole  😂
[quote author=facerace link=topic=88817.msg1644719#msg1644719 date=1357819299]
.
dlaczego kontrola nie stwierdziła ŻADNYCH zaniedbań?


w stajni o ktorej wspomnialam tez byla KONTROLA, powiatowy wet i w ogole.... i wszystko super wyszlo, bo wet ten od 15 lat szczepi i odrobacza tam konie (zastrzykami, jest od malych zwierząt , okazjonalnie "leczy" rogate)-znam osobiscie zeby nie bylo, wiec glupio by bylo stracic duzego klienta. a ze ropa i krew? phi, wazne ze boksy duze i łaka duza... i tak tez napisal w protokole  😂
[/quote]

jestem w szoku :O co za wet... a właściwie ludzie korzystający z jego usług  🤔wirek:
OBIBOK skąd wzięłaś, że zdjęcia Czuwaja nie były prawdziwe? Śledzę wątek od początku i jedyne podrobione zdjęcia Czuwaja ukazały się w artykule w gazecie.
[quote author=OBIBOK link=topic=88817.msg1645965#msg1645965 date=1357901259]
[quote author=facerace link=topic=88817.msg1644719#msg1644719 date=1357819299]
.
dlaczego kontrola nie stwierdziła ŻADNYCH zaniedbań?


w stajni o ktorej wspomnialam tez byla KONTROLA, powiatowy wet i w ogole.... i wszystko super wyszlo, bo wet ten od 15 lat szczepi i odrobacza tam konie (zastrzykami, jest od malych zwierząt , okazjonalnie "leczy" rogate)-znam osobiscie zeby nie bylo, wiec glupio by bylo stracic duzego klienta. a ze ropa i krew? phi, wazne ze boksy duze i łaka duza... i tak tez napisal w protokole  😂
[/quote]

jestem w szoku :O co za wet... a właściwie ludzie korzystający z jego usług  🤔wirek:
[/quote]

dokładnie  🤔wirek:


to, że jeden wet to... eee... krętacz i łapówkarz to nie znaczy, że wszyscy tacy są  🤔wirek:
w ogóle dziwne, że piszesz o tym tutaj zamiast zgłosić na policję w celu przeprowadzenia śledztwa  😉

wyobraź sobie, że w tym kraju są jeszcze uczciwi lekarze, jak i cała masa innych uczciwych ludzi,
którym zależy na dobrze koni, a nie tylko własnej kieszeni  😉

ale niech będzie - rozwinę
lekarz, który dość często bywa w tej stajni, owszem, ma o niej bardzo dobre zdanie
i nie jest to byle "pajac" z za stodoły, a dobry i ceniony doktor wet specjalizujący się w koniach
jeśli masz wątpliwości co do jego rzetelności i uczciwości, to również radzę je zgłosić na policję, zamiast pisać pomówienia
oczywiście gdyby ktokolwiek wątpił czy Czuwaj był leczony - mozna było zbadać krew na obecność leków. No, ale wątpliwości nie ma i nie było  🙄
z resztą nie jeden lekarz się głowił nad leczeniem konia i nie jeden zna sprawę zdecydowanie bliżej niż wy.


a co do kontroli, nie, kontroli nie przeprowadzał lekarz szczepiący koniki,
a trzy niezależne komisje uprawnione do tego, z czego dwie z nich były po raz pierwszy na terenie stadniny i jak wspomniałam ŻADNA kontrola nie stwierdziła żadnych zaniedbań,
czy to w zdrowiu i kondycji koni, czy to w wielkości i kubaturze pomieszczeń i boksów (taaa, ktoś pisał, że są 3 boksy bodajże, haha), czy to w stanie kopyt, sprzętu dopasowanego do pracy, bezpieczeństwa ogrodzeń itd
wszystkie 3 kontrole NIEZALEŻNIE od siebie stwierdziły, że stajnia działa na bardzo dobrym poziomie i napewo konie są zadbane i nie maja w niej źle  😉

więc naprawdę jeśli chcecie podważać czyjąś opinię, to najpierw zastanówcie się nad tym czyją i czy w ogóle jest to mądre jeśli stajni nie znacie
(ja opinii nie wyrażam, mówię tylko co wiem i nie bronię dla samego bronienia, bo nie mam do tego najmniejszych podstaw)
OBIBOK skąd wzięłaś, że zdjęcia Czuwaja nie były prawdziwe? Śledzę wątek od początku i jedyne podrobione zdjęcia Czuwaja ukazały się w artykule w gazecie.


właśnie.
dokładnie było widać, że to Czuwaj i Le voltaire były na tych zdjęciach...
mi już na prawdę robi się niedobrze od czytania tego wątku... Gdzie Ci ludzie, którzy mieli dać Nam dowody... nie ma ich ? uciekli, wyparowali ? Oczernić łatwo, gorzej to potwierdzić, widzę bardzo dużo pomówień, niedomówień oraz ludzkiego matactwa 😂 Może gdyby ktoś zarzucił jakimiś konkretami ( aktualnymi, potwierdzonymi, a nie wyssanymi z palca ) byłoby łatwiej stwierdzić. Znam Darię, ale nie wiem co tam się wydarzyło, ważne, że teraz konie mają juz dobrze i tego powinniśmy się trzymać. pozdrawiam 🙂  👍
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 stycznia 2013 12:02
[quote author=Sonkowa link=topic=88817.msg1645994#msg1645994 date=1357901990]
OBIBOK skąd wzięłaś, że zdjęcia Czuwaja nie były prawdziwe? Śledzę wątek od początku i jedyne podrobione zdjęcia Czuwaja ukazały się w artykule w gazecie.


właśnie.
dokładnie było widać, że to Czuwaj i Le voltaire były na tych zdjęciach...
[/quote]

Widocznie nie wiesz jak wygląda Czuwaj...hehehe, przyjrzyj się zdjęciom i napisz jeszcze raz jaki koń jest na zdjęciu. Na pewno nie Czuwaj chyba,że mu odmiany na stare lata się pozmieniały ;p
chodzi mi o usunięte już zdjęcia wychudzonych koni.Wiem jak wygląda Czuwaj o to na pewno był on  🙄
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 stycznia 2013 12:14
W artykule ukazał się koń, którym nie jest Czuwaj😉
W artykule ukazał się koń, którym nie jest Czuwaj😉


jest gdzieś dostępny ten artykuł ?  ale bym się sądził... masakra, w ogóle to temat powinien być zamknięty, bo tylko plotki powstają
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 stycznia 2013 12:31
Był kiedyś wstawiany do tego wątku więc musisz poszukać😉

 

3. Czuwaj za to zmienił się nie do poznania 🤔
    teraz nawet skarpetki ma inne niż kiedyś, ale Wam wystarczyło, że ktoś powiedział, że to Czuwaj i tak zostało  🤔
    jeszcze mogę zaakceptować, że dwie przednie zaginęły w gnoju, ale tylna jest dłuższa niż powinna być  😂

http://desmond.imageshack.us/Himg138/scaled.php?server=138&filename=37785489.jpg&res=landing







(wszystkie wstawione przeze mnie zdjęcia są z neta, nie jestem ich właścicielem ani autorem)




Tak sobie teraz myślę, że gdyby osoba wykonująca te zdjęcia nie zapomniałaby o skarpetkach na tej fotce, byłoby o wiele mniej niedomówień i wiele osób, które teraz maja wątpliwości, naprawdę uwierzyłoby w sytuację.
Kurcze, cóż za niefart, tak pieknie dopracowana akcja, a taki mały głupi błąd jak skarpetki i ile niedomówień  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się