Zaniedbane ogiery SK ANALOP

Edit
Ja się unoszę? Skoro masz potrzebę przedstawiania tego, co poprzekręcane, to już się nie odzywam, choc sensu nie widzę.
edit
izydorex, twardziel! Szacun!

no chyba ze ogólnopolska gazeta i wypowiedź tam zacytowana wciąż jest dla ciebie niewiarygodną i niepotwierdzoną plotką 🙂



wiesz, dla mnie akurat jest, skoro na zdjęciu "Czuwaj" ma skarpetki nie na tych nogach co powinien mieć - zamiast na przodzie to na zadzie 😉



bo ja wiem czy sprawa ucichła?
moim zdaniem teraz jedyne co nam wyjaśni to co wyszło w sądzie,
bo tam wypowie się i TOZ i powiatowa inspekcja wet i lekarz prowadzący konie (o ile taki jest)
z tego co pisze rudzia987 jest już wyrok i konie zabrane, więc dziać się dzieje, o ile to w ogóle prawda?
szkoda tylko, że informacje te nie docierają na forum, bo pewnie nie tylko mnie ta sprawa mocno "intryguje"
rudzia987, możesz powiedzieć więcej? jakie konie zabrane? jaki wyrok? skoro "coś" wiesz, to pewnie i coś więcej  😉

co do boksów - koniczkowaa, a ja wierzę, że mogła się lać woda! konie miałyby mokre kopyta powiadasz?
dla mnie to w czym stoją w życiu nie przypomina gnoju, a bagno! i napewno nie jest to spowodowane końskim moczem,
bo koń tyluset litów dziennie nie sika... nawet gdyby od miesiąca nie dostały ani grama siana czy słomy,
byłoby twardziej i suszej niż na niektórych zdjęciach, tym bardziej, że owy "Czuwaj" jest calusieńki mokry  🙄

Manipulować zdjęciami też można (ładnie je obrobić i pstrykać w takich momentach, że nie widać żadnej wystającej kosteczki u konia)


no i te zdjęcia... pewnie, że wiele można manipulować, ale nie przesadzajmy!
może i ten koń jest chudy, a może gruby, ale jak dla mnie napewno nie umierający z głodu
w tej fazie wszystkie żeberka powinny wystawać raczej  🙄




kurcze, fajnie by było gdyby ktoś tam naprawdę pojechał i pocykał fotki, wiedzielibyśmy jak jest naprawdę
ja nie jestem w stanie, co już pisałam  🙄


modlischka? masz nie daleko jak pisałaś?

a może ktoś inny, bo mamy tylko relację xx, ale bez zdjęć?
a może xx_0_xx odwiedzi ich jeszcze raz i cyknie kilka fotek?

derby? Tobie nikt nie uwierzy, bo wiemy, że jesteś koleżanką analop,
ale w zdjęcia uwierzyłby kazdy... o ile konie jeszcze tam są, a nie wszystko zabrane jak pisze rudzi987 (tzn nie pisze, że wszystko!)
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 października 2012 08:54
normiss mi nie zależy by ktoś wierzył bo mam swoje problemy i niestety forum nie jest moim sacrum.  Po drugie myślisz, że pojadę do analop ( a jestem często) i zdjęcia pocykam by Wam wstawić? Zapomnij;-) (choć przez moment mnie kusiło by dodać parę np ze skrajnie wychudzoną Estrą, Dolarem-hehehe)

Poza tym nie ma znaczenia czy jestem koleżanką czy nie- nie w moim typie jest kłamanie. Normiss nikt żadnego konia nie zabrał- tak dla Twojej wiadomości-nie siej już pomówień.
Normiss nikt żadnego konia nie zabrał- tak dla Twojej wiadomości-nie siej już pomówień.


ej, ej, ja tu nie sieję żadnych pomówień!  🤔

to rudzik987 napisała, że jest po sprawie sądowej i konie zabrali,
więc tylko pytam czy wie coś więcej i jakie konie są zabrane  👀
Owszem mam nawet blisko ale do Analop się nie wybieram (swoje zdanie na ten temat mam od paru lat,ale na forum udzielać się nie będę i udowadniać swojego). Oferowałam się do P.Zielińskiego jeśli komuś by to pomogło.
edit
moim zdaniem ten koń z gazety ewidentnie jest mokry, a nie brudny, pomijając fakt, że ma inne skarpetki  🙄

poza tym, nawet brudny koń wcale nie oznacza bóg wie czego... analop sama nie raz zamieszczała na fbl mega zasyfione konie i nie było to problemem?
stare powiedzenie mówi: "konie dzielą się na czyste i szczęśliwe"
na tych zdjęciach konie nie mają wiszących zaklejek z gnoju, brud może pochodzić z padoku, bo ponoć wychodzą codziennie

niestety teraz nie jestem w stanie znaleźć zdjęć na fbl (hasło), ale jak by poszukać w starych ogłoszeniach i zajrzeć w link, fota sie wyświetla  😉


powiem Wam szczerze, że jak na początku to wszystko mnie przerażało i miałam opinię jak pewnie większość z Was,
tak teraz to wszystko zaczyna mnie mocno zastanawiać i nic tutaj do siebie nie pasuje...
wybiorę się tam kiedyś, tak sobie postanowiłam! napewno nie teraz, nie jutro i nie za miesiąc,
bo nie dam rady, ale kiedyś napewno, dla własnego sumienia, bo wiele tu się pisało (ja też), ale czy słusznie?  🙄




edit
Ten koń z gazety to nie jest Czuwaj. Zresztą wystarczy przeczytać poprzednie strony.
koniczkowaaa nie wiem jak było i nie wiem jak jest, piszę jakie spostrzeżenia mi się nasuwają  😉

na stronie 31 jest zdjęcie, koń wyraźnie mokry
jest to zdjęcie "z tej samej serii" co te u loczka i tego samego autora
wiem jak wygląda koń w zaklejkach z gnoju, a jak wygląda poprostu wytarzany i wyschnięty
masz rację, zdjęcia wstawione przeze mnie nie są dobre, bo koń wytyrany, ale mokry
jednak myślę, że po wyschnięciu i otrzepaniu się wygladałby podobnie do tych ze zdjęć

codziennie widuję konie ciężko pracujace w lesie, a wygladające tak:
http://re-volta.pl/galeria/img/58614



czy z wątku o kopyach (str 388)
http://re-volta.pl/galeria/img/33313

ooo, właśnie... szukałam zdjęć w necie i ten wątek nasunął mi ciekawe spostrzeżenie!
konia można wyczyścić zawsze, ale stan kopyt powie w jakich warunkach koń przebywa...
gdyby ktoś kiedyś wybierał się do analop na zdjęcia, pomyślcie o tym 😉

(zdjęcie wstawione przez tuch, po obcięciu kopyt)
edit
Przesyłam filmik z czempionatu koni w Sierakowie, na którym obecny był 19 letni ogier Le Voltair, zachwycający swą kondycją, lśniącym włosem, dobrym kopytem...

Ogier ten został przeniesiony od stajni Analop na początku afery...
hahaha, nie wiem dlaczego, ale nie wierzę, że 19 letniego konia w 3 miesiące idzie poprawić z tak skrajnego wychudzenia do kondycji wystawowej  😜
Po zobaczeniu tego, coraz bardziej skłaniam się do zdania, że koń wcale nie wyglądał tragicznie i Analop wstawiała naprawdę aktualne zdjęcia.

z resztą arab taż na zdjęciach sprzed 2-3 miesięcy wyglądał dobrze, na filmie również niczego sobie
moim zdaniem cała ta sprawa ma jakiś głębszy sens - tylko pytanie jaki?

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 listopada 2012 17:40
To na pewno Putin z Tuskiem...
mtl   I M Equestrian
21 listopada 2012 17:47
btw to analop wrócila do prowadzenia bloga, tylko haslo jest...
hahaha, nie wiem dlaczego, ale nie wierzę, że 19 letniego konia w 3 miesiące idzie poprawić z tak skrajnego wychudzenia do kondycji wystawowej  😜
Po zobaczeniu tego, coraz bardziej skłaniam się do zdania, że koń wcale nie wyglądał tragicznie i Analop wstawiała naprawdę aktualne zdjęcia.

z resztą arab taż na zdjęciach sprzed 2-3 miesięcy wyglądał dobrze, na filmie również niczego sobie
moim zdaniem cała ta sprawa ma jakiś głębszy sens - tylko pytanie jaki?




Wyjęłaś mi to z ust... Ale wielu ludzi miało wielką sensację.........
Nawet nie chcę wiedzieć, co czuła, bądź czuje Analop...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 listopada 2012 19:40
hahaha, nie wiem dlaczego, ale nie wierzę, że 19 letniego konia w 3 miesiące idzie poprawić z tak skrajnego wychudzenia do kondycji wystawowej  😜
Po zobaczeniu tego, coraz bardziej skłaniam się do zdania, że koń wcale nie wyglądał tragicznie i Analop wstawiała naprawdę aktualne zdjęcia.

Jeśli jest zdrowy a tylko brakowało mu jedzenia to nie ma z tym ŻADNEGO problemu.
Jeśli do tego conieco się wie o żywieniu koni i zaproponuje adekwatną pracę to...można się zdziwić
Kurde. Dla mnie to jest chore. Najpierw była afera jakie to biedne koniki a teraz nagle jest kolejna jaka to biedna analop, bo wszyscy są źli i bezczelni i ją oskarżają. Było myśleć wcześniej zanim słusznie lub nie zrobiliście tą całą nagonkę. Teraz pewnie wszyscy będą się wypierać, że co złego to nie oni, a jeszcze niedawno chcieli ją pożreć żywcem..  🤔
[quote author=ms_konik link=topic=88817.msg1591708#msg1591708 date=1353526809]

Jeśli jest zdrowy a tylko brakowało mu jedzenia to nie ma z tym ŻADNEGO problemu.

[/quote]

Uważasz, że koń może przytyć 100kg miesięcznie? A może więcej?
Jeśli był poprostu trochę chudy po sezonie krycia to fakt, nie ma problemu. Sezon się skończył, koń nabrał.
Ale jeśli cytuję: "umierał z głodu" to sory, nie ma szans.
Nie wiem ile, ale min 3-6 miesięcy trwa odbudowanie konia "od wewnątrz" zanim zacznie się widocznie poprawiać,
jeśli jego organizm był tak zdegradowany jak pisali niektórzy - choć po filmie wiemy już, że jednak nie!  🙄
Sama ma 19 letniego ogiera, który przez przetokę schudł- gorączka, stan zapalny...
Nie uwierzę, że można ogiera z tym wieku 19 lat ze stanu wyczerpania doprowadzić do dobrej kondycji w 3 miesiące- to zupełnie niemożliwe!!!
Le Voltair miał ładną, lśniącą sierść, zadbane, mocne kopyta...
a ja wierze ze mogł przytyc i mało tego- dobrze wyglądac na przeglądzie

miałam takiego kosciotrupa z interwencji , wstawiałam kiedys zdjecia.... tak- mozna

i nie chodzi tu całkiem o wiek, jak ma zdrowe zęby i dobrze wykorzystuje paszę to mozna.

Zdjęcia i afera chyba nie wzieła się z powietrza- tym bardziej ze wypowiadali się na ten temat kompetentni forumowicze


ps. choc patrzac na filmiki z listopada tego uzytkownika na yt ( arab i młodziak na sprzedaz) to troche trudno uwierzyc... moze były jakies przejsciowe kłopoty... ten kasztanek z filmiku to naprawde miło wygladajace konisko i nie wygladał na jakies problemy zywieniowe...


Filmik z maja... tyle koni ale jakoś nie widać aby było coś nie tak... a afera wybuchła w lipcu. Na takim dużym pastwisku raczej konie tak chyba nie schudłyby przez ten czas  😉

Widać tam też tego konia co jest na sprzedaż ( można poznać po plamkach )
Heh, i filmik z maja, czyli zaraz po zimie, niby najcięższy okres  🤔wirek:

z resztą jak by popatrzeć na pozostałe filmiki i zdjęcia
to albo ktoś mega zna się na fotoszopie ( 😜 ) albo cała ta afera jakaś dziwna
5 zdjęć przeciwko kilku tysiącom, w tym także zdjęciom ogierów  🙄
Dziwna sytuacja... Jestem całkowicie bezstronna, nie znam Analop.... Ale widziałam w sobotę Le voltaira, który lśnił dobrą kondycją, po niedawnym PRAWDOPODONYM zagłodzeniu... Hoduję konie od lat i wiem, iż bardzo ciężko jest przywrócić do formy drastycznie wychudzonego ogiera, w wieku 19 lat, bez chemii... DObrze znam obecnego dzierżawcę Le Voltaira i jestem pewna, iż nie używa on żadnej chemii... Śladów po wychudzeniu nie idzie ukryć, widać je na kopytach, sierści...
Nie wiem, czemu i komu to ma służyć...
beraiter, skoro znasz obecnego dzierzawce, to moze po prostu zapytaj w jakim stanie trafil do niego ten kon?
Nie mnie oceniać kto zagłodził konia, kto nie...
Fakty mówią same za siebie, ogier wygląda świetnie, jest w dobrej kondycji i to najważniejsze!
To na pewno Putin z Tuskiem...


Strzyga " I like it"  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się