I Mistrzostwa Kraju w Jeździe bez Ogłowia

No komentarze to był dramat  😁 jeszcze niektóre pół biedy, bo miały być żartem po prostu były mało śmieszne, ale niektóre były zwyczajnie błędne... No ale..
To były zwykłe towarzyskie zawody tak naprawdę (bo LL na poziomie mistrzowskim w skokach to nie jest specjalnie wygórowana poprzeczka...) - i nie powinny się nazywać Mistrzostwami, nazwa mocno na wyrost. I myślę, że tę nazwę trzeba traktować z przymrużeniem oka  i wtedy komentarz mniej kłuje.
Słyszałam jak ktoś z organizatorów tłumaczył, że gdyby to było USA to by to były MŚ i nikt by się nie patyczkował. Może, ale czy chodzi o to by równać do czegoś takiego? Że MŚ możemy nazwać zawody towarzyskie o pietruszkę? Bez żadnych eliminacji itd? Moim zdaniem lepiej przez cały sezon zrobić w każdym województwie jakieś eliminacje i ewentualnie wtedy mistrzostwa, a nie tak jak to wyglądało... no ale to są już szczegóły organizacyjne, ja oceniałam bardziej resztę i cieszę się z tych kilku par, które się zgrabnie zaprezentowały.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.443686979101013.1073741850.115891018547279&type=1
link do zdjęć
Kto ma filmik ze skoków/ujeżdżenia i się podzieli? :3
Fajnie bo zdjęcia w sumie oddają nieźle to jak kto jeździł. Ci co dusili konie to widav to na fotkach, choć niestety kon jechany na rozprezalni najbardziej na ryju (i na wypieciu) w obiektywie wyszedł niezłe.. Ale te pary które się fajnie zaprezentowały na zywo, na zdjęciach tez dobrze wyglądają 🙂

Jeszcze jedna rzecz mi się mega nie podobała - skoki w siodle westernowym. Co prawda jeździec niezle podążał za ruchem ale w takim siodle nie jest w stanie być w pełni tam gdzie powinien, co na pewno nie jest mile dla końskich pleców...
Czekam na filmiki z ujeżdżenia, ma ktoś ?
A czy ktos umie czytac 🙁
Mam filmiki "swoich" z uj i skokow i wrzuce jak wroce.
ovca   Per aspera donikąd
27 kwietnia 2014 08:36
Przyznam szczerze, że ja do całej imprezy podchodziłam z ogromnym dystansem, myślałam że będzie to spęd ludzi którzy uważają, że jak przejadą bez ogłowia od pastwiska do stajni to na zawodach też dobrze im pójdzie i zastanawiałam się czy nie dojdzie to jakiejś tragedii. I jestem bardzo mile zaskoczona 😉 co prawda oglądałam tylko zdjęcia i filmiki, których w sieci jest zaskakująco dużo, ale widzę że poziom był dość wysoki. I bardzo cieszy mnie powrót Kuby i Pancho na areny 🙂
Pooglądałam filmiki i jestem trochę zawiedziona bo właściwie po trailu wychodzi że tylko jedna para przygotowała się do zawodów. Reszta... pojechała na odwal niestety. Ciekawi mnie bardziej który koń westowy kulał bo nie rzuciło mi się w oczy na filmie a z racji słabego internetu wczytywanie powtórne tego filmu będzie udręką.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
27 kwietnia 2014 11:56
No komentarze to był dramat  😁 jeszcze niektóre pół biedy, bo miały być żartem po prostu były mało śmieszne, ale niektóre były zwyczajnie błędne... No ale..
To były zwykłe towarzyskie zawody tak naprawdę (bo LL na poziomie mistrzowskim w skokach to nie jest specjalnie wygórowana poprzeczka...) - i nie powinny się nazywać Mistrzostwami, nazwa mocno na wyrost. I myślę, że tę nazwę trzeba traktować z przymrużeniem oka  i wtedy komentarz mniej kłuje.
Słyszałam jak ktoś z organizatorów tłumaczył, że gdyby to było USA to by to były MŚ i nikt by się nie patyczkował. Może, ale czy chodzi o to by równać do czegoś takiego? Że MŚ możemy nazwać zawody towarzyskie o pietruszkę? Bez żadnych eliminacji itd? Moim zdaniem lepiej przez cały sezon zrobić w każdym województwie jakieś eliminacje i ewentualnie wtedy mistrzostwa, a nie tak jak to wyglądało... no ale to są już szczegóły organizacyjne, ja oceniałam bardziej resztę i cieszę się z tych kilku par, które się zgrabnie zaprezentowały.



Otóż to 🙂


Jestem bardzo ciekawa jak po dzisiejszym dniu.
Niech mi ktoś powie,jak się to cudo nazywa ?  💘 💘

KLIK

Proszę skracac linki
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 kwietnia 2014 14:03
Czemu Hycki jechał w mundurze?  👀

Nie rozumiem sensu rozprężania konia na ogłowiu przed takimi zawodami. Jak bez ogłowia, to bez, na rozprężalni także.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
27 kwietnia 2014 14:08
Hamer o ile się nie mylę to Wonderful ?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
27 kwietnia 2014 14:29
miło mi się patrzy na niektóre zdjęcia 😎
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 kwietnia 2014 15:11
Czemu Hycki jechał w mundurze?  👀

Nie rozumiem sensu rozprężania konia na ogłowiu przed takimi zawodami. Jak bez ogłowia, to bez, na rozprężalni także.


A w ogóle jaki jest sens jeżdżenia bez ogłowia skoro wiadomo że koń jest szkolony w ogłowiu
To Wunderful tak 🙂
Bylo mega fajnie, a rozpoczecie sezonu wyscigowego tego samego dnia tez bylo mega 🙂

Michał tak jechał bo strój byl dowolny. Ja tez nie jechalam ujezdzenia w przepisowym.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 kwietnia 2014 16:54
Wszyscy we fraczkach, to myślałam, że to było jakoś określone. Ale skoro nie, to ok.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 kwietnia 2014 16:55
[quote author=Facella link=topic=92593.msg2078987#msg2078987 date=1398603815]
Czemu Hycki jechał w mundurze?  👀

Nie rozumiem sensu rozprężania konia na ogłowiu przed takimi zawodami. Jak bez ogłowia, to bez, na rozprężalni także.


A w ogóle jaki jest sens jeżdżenia bez ogłowia skoro wiadomo że koń jest szkolony w ogłowiu

[/quote]


I EluPe nadszedł ten dzień kiedy przyznaję Ci rację !

Chociaż osobiście mam ogromny szacunek do jeźdźców , ze podjęli się takiego dość no ciekawego/ trudnego zadania ( oddzielam koszmar kulawych koni i czanek). Jednak zaufali swoim rumakom, byli pewni ze nic się nie stanie... dla mnie  👍
Facella, w "normalnym" ujeżdżeniu zawsze można jechać w mundurze, w jakimkolwiek, do którego masz prawo, choćby harcerskim, czy orkiestry dętej, czy nawet - konkretnej szkoły.
Gdzie dorwaliście filmiki ?  Ja widziałam tylko te które były wcześniej w linku wrzucone 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 kwietnia 2014 17:35
halo, to jest chyba wręcz nakazane, że jeśli jest się gdzieś zarejestrowanym (w służbach mundurowych), to startuje się w mundurze, no coś takiego, nie wiem dokładnie. Tylko to dotyczy chyba także WKKW, a Michała widziałam zawsze we fraku i już myślałam, że się może zaciągnął  😁 (chociaż chyba jeszcze za młody jest)
Facella, to chyba jest mundur pułku ułanów (stowarzyszenia - dziedzica tradycji).
Tak tak to jakies takie kawaleryjskie klimaty.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 kwietnia 2014 18:05
Ja polałam, uwielbiam tych nawiedzonych ludzi. Konie w ogłowiach to maszynki do zarabiania, a nie kompani, siodła westowe są idealne do skoków... można znacząco poszerzyć wiedzę 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 kwietnia 2014 18:07
taa, maszynki do zarabiania...chyba dla sklepów jeździeckich
ElaPe dokladnie 🙂

Z komentarzami to ladnie dawali czadu.
Poza tym ze gadanie durnot jest durne po prostu, to jakos zawsze mi szkoda tych ludzi zupelnie spoza srodowiska, zamoast sie dowiedziec czegos ciekawego to dowiaduja sie owych durnot. Pomijam nawet te zawody, ale to jest dosc norotyczne.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 kwietnia 2014 18:24
Jakiś zagramaniczny pan w komentarzach na fejsie przekonuje mnie, że natural to przyszłość i niedługo wszyscy i wszędzie będą jeździli w westowych siodłach.
A ja dziś Andreasa Dibowskiego i Karin Donckers widziałam i nie startowali w westówkach. Może jeszcze nie wiedzą? =(
Oświeć ich jak najszybciej! 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 kwietnia 2014 18:27
a gdzie na fejsie?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 kwietnia 2014 18:36
Zorilla, ja ich nie oświecam, ja ich trolluję 😀

ElaPe, https://www.facebook.com/events/622363264507993/632406790170307/?notif_t=event_mall_reply
hue hue, dołączyłam się do dyskusji  😀iabeł:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 kwietnia 2014 18:46
Volta się rzuciła 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się