Kobitki... (antykoncepcja)

mam problem 🙁
1 stycznia dostałam okres, który skończył się 6 a dzisiaj (13 stycznia) leci mi taka wydzielina jak pod koniec okresu (taka trochę krwawa, trochę brązowa) nie wiem co się dzieje, pierwszy raz mi się to zdarza
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 stycznia 2014 16:12
Jak długo bierzesz tabletki? Przy pierwszych opakowaniach/po długiej plamienie jest raczej normalne. Przeczytaj ulotkę, może w skutkach ubocznych masz napisane plamienie. Jak się nie będzie powtarzać czy długo trwać, to raczej nie ma się czym martwić.
Jak długo bierzesz tabletki? Przy pierwszych opakowaniach/po długiej plamienie jest raczej normalne. Przeczytaj ulotkę, może w skutkach ubocznych masz napisane plamienie. Jak się nie będzie powtarzać czy długo trwać, to raczej nie ma się czym martwić.


nie biorę tabletek :/
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 stycznia 2014 16:29
Aha. Nie przejmuj się, mnie też się zdarzało, nawet częściej niż na tabletkach.
Scottie   Cicha obserwatorka
13 stycznia 2014 20:32
hanexxx, a z podwoziem wszystko ok? Grzybica Cię nie łapie? U mnie się tak działo, jak miałam problem z nadżerką (ale tylko raz, a nadżerkę hodowałam 2 lata), prawie 2 okresy pod rząd, tyle że ten 2 to sama ciemna wydzielina.
mam problem 🙁
1 stycznia dostałam okres, który skończył się 6 a dzisiaj (13 stycznia) leci mi taka wydzielina jak pod koniec okresu (taka trochę krwawa, trochę brązowa) nie wiem co się dzieje, pierwszy raz mi się to zdarza


owulacja?
Scottie wydaje mi się, że w porządku, wprawdzie ostatnie badania miałam ok. pół roku temu i wtedy było ok więc mam nadzieję, że nic się nie zmieniło do tej pory 😉
Epikea jakoś tak teraz powinna wypadać ta owulacja tylko, że ja nigdy nie miałam takich objawów. W dalszym ciągu leci mi ta krwawo-brązowa wydzielina i brzuch boli mnie jak przed okresem, fakt, że tej wydzieliny jest niewiele ale jest :/

Mam do was pytanie. Niestety wizyte u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie a troche sie martwie. Od czerwca przyjmuje YAZ. Do tej pory nie mialam zadnego problemu. Okres mialam regularnie. Ani razu nie zapomnialam o tabletce. Az zdazylo mi sie tylko przez przypadek wziac dwie w ciagu dnia. Ale to bylo w listopadzie. Teraz okres powinnam miec 3 tygodnie temu. A nie mialam zadnego plamienia ani nic takiego w tym czasie. W ciazy nie jestem napewno. Jedyne co schudlam to 3kg ale nie doszlam do wagi w ktorej moglabym przestac miesiaczkowac. Miala, ktoras z waas cos takiego kiedys? Moze to byc jakis skutek uboczny?
Jeśli wziełaś te 2 tabletki w listopadzie, to obecnie przyczyna jest na pewno inna. Ale też krwawienie ma prawo nie wystąpić😉
Ufff. Bardzo dziekuje Nesca92
Dziewczyny czy moge skrócić przerwę i rozpocząć opakowanie np 6 dnia przerwy??
busch dzięki za odpowiedź ! U mnie też krwawienie z odstawienia, biorę tabletki od grudnia i jeszcze się nie przyzwyczaiłam, że to nie okres 🙂 tak więc lecę na badania już teraz (szczególnie, że krwawienie i tak krótsze niż mój standardowy okres 🙂😉
Eh, bo misze wiedziec,czy mam pedzic do gina....

W pt zaczelam trzeci tydzien tabletek, w niedziele zapomnialam tabletki. Zorientowalam sie dopiero, jak bralam tabletke w poniedzialek. A dzis w nocy troche sie zapomnielismy no i.... Mam pedzic po tabletke 'po'? :-(
Zostaly mi 3 tabletki do konca blistra.
wistra, w ulotce, w googlach wszystko znajdziesz - "Jeżeli błąd w przyjmowaniu nastąpił w 3 tygodniu – należy przyjąć zapomniane tabletki i bez przerwy tygodniowej przyjmować następne opakowanie pigułek - pozwoli to na utrzymanie efektu antykoncepcji."
Ide przejrzec ulotke jeszcze raz, bo chyba nie doczytwlam. To Vibin Mini.

Dzieki
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
15 stycznia 2014 17:42
Mam pytanko, namieszałam w tabletkach tzn. zapomniałam jednej tabletki z 2 tygodnia i jednej z 3 tygodnia ( faceta nie ma bo zagranicą więc się nie martwię o ciążę), dziś biorę ostatnią tabletkę z blistra a wczoraj dostałam @, zawsze dostaję w niedzielę 8😲0, i teraz moje pytanie czy powinnam zrobić normalnie 7 dniową przerwę, czy od razu wziąć drugie opakowanie? I co z zabezpieczeniem w czasie tej 7 dniowej przerwy i w pierwszym tygodniu brania z nowego opakowania?
Pierwszy raz zapomniałam 2 tabletek z blistra i pierwszy raz dostałam wcześniej okres
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 stycznia 2014 17:58
Kiedy najpóźniej może wystąpić krwawienie z odstawienia? Ostatnią tabletkę wzięłam w niedzielę i do tej pory nic. Przy poprzednim terminie też miałam podobnie- krwawienie, a właściwie plamienie wystąpiło chyba ok. 5 dnia po odstawieniu i było 1-2 dniowe. To normalne...? Zazwyczaj występowało zaraz po skończeniu opakowania i było względnie normalne.
Ja przy systemie 21 tabletek zawsze dostawałam w 5 dniu przerwy, wiec raczej nie ma się czym martwic🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 stycznia 2014 11:50
Dziewczyny, mam pytanko. Może któraś z Was "wspomagała" się żeń-szeniem? Jaki najlepszy? Mam go w postaci musujących tabletek, ale nie ma zbytniej różnicy... 😡
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 stycznia 2014 12:01
a co ty nim "wspomagasz"?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 stycznia 2014 17:42
Lekarka zaleciła mi na niskie libido... 😡 że to jedyna możliwość w takiej sytuacji
Strucelka Libido ciężko ot tak podnieść 😉 Albo się ma wysokie albo niskie; jeśli z natury nie masz dużych potrzeb, to stosowanie hormonów niestety często to jeszcze obniży 🙁 Może spróbuj jakiś tabletek, może inny zestaw będzie dla Ciebie lepszy.
A może być tak, że najlepiej będzie bez hormonów - nie są niestety dla każdego.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 stycznia 2014 18:55
Mam plastry i niestety jest mi z nimi zbyt wygodnie 😉 dlatego raczej nie zmienię i nie odstawię do czasu, gdy przyjdzie myśl o potomku 😉
Pierwszy rok był ok, teraz leci kolejny i już kicha 🤔
A w związku wszystko okej? Pytam, bo chęć na seks często gęsto idzie w parze z tym, jak się czujemy z facetem 😉 Czy jest nadal tak fajnie, czy czuję ze jestem bezpieczna, kochana i pożądana 😉
No i wiadome, że w pierwszym roku, to by człowiek z łożka nie wychodził  🤣  Potem to jednak ciut powszednieje.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 stycznia 2014 19:18
Z plastrami w sumie półtorej roku w związku jestem 😉 a z chłopem dłużej 😉 w związku jak najbardziej okej i sama bym chciała chcieć 😁 a po prostu mi się nie chce 🤔
Dziewczyny od początku biorę Lesine i dopiero teraz zauważyłam, że pani mi w aptece dała teraz Lesinelle. Mogę wziąć do końca opakowanie czy mam koniecznie mieć Lesine? Ale się zestresowałam teraz.
busch   Mad god's blessing.
21 stycznia 2014 20:49
Lesinelle mają mniejszą dawkę substancji czynnych, więc żeby nie musieć się dodatkowo zabezpieczać, musiałabyś brać dwa opakowania bez przerwy między nimi. Ale jeśli to pomyłka w aptece, to chyba najlepiej wrócić i wymienić - babka z apteki pewnie też może mieć niezłe problemy, jak okaże się, że wydała coś innego, niż było na recepcie.
Lesinelle mają mniejszą dawkę substancji czynnych, więc żeby nie musieć się dodatkowo zabezpieczać, musiałabyś brać dwa opakowania bez przerwy między nimi. A nie po dwie tabletki, żeby mieć tę samą ilość substancji czynnych? (Nie polecam, oczywiście.)
Kurczę, zadzwonię do niej jutro i powiem. Bo ona sama do mnie dzisiaj dzwoniła, ale ja jeszcze do wtedy byłam przekonana, żę mam Lesine. 🤔wirek: Najgorsze jest to, że to apteka szczecińska, a ja do 7 lutego jestem w Lublinie.
A ja jednak nie uwolniłam się jeszcze od hormonów... Spękałam. Założyłam ostatni krążek. Ale po nim - koniec! Kurde no, bez sensu to, ale tylko na hormonach czuję się bezpieczna  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się