Dzieci jeżdżące konno

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
12 listopada 2014 09:10
aż się buzia sama cieszy widząc takie małe dzieciaczki na koniach 🙂
[quote author=Złota link=topic=96325.msg2220534#msg2220534 date=1415741721]
relacja ze stajennych zawodów które dziś zrobiliśmy :-)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1647313402161955.1073741839.1389050211321610&type=1

mam nadzieję że widać album cały?


Ciemnosiwy wymiata🙂 Cudeńko.

Przydałby mi się taki dla moich dzieciaków.... one chcą jeździć a ja nie mam dla nich konia🙁
[/quote]

Zgadzam się cudne zdjęcia i widać, że fajna impreza była.
U mnie 2 konie pod domem, a z dzieciakami jeżdże po sąsiadujących stajniach, bo na własne konie ich nie posadzę, bo się nie nadają dla dzieci  😵
trochę bezsensu,
kup im kucyka 😀 teraz kucyki tanie :P
[quote author=Złota link=topic=96325.msg2220534#msg2220534 date=1415741721]

Ciemnosiwy wymiata🙂 Cudeńko.

Przydałby mi się taki dla moich dzieciaków.... one chcą jeździć a ja nie mam dla nich konia🙁
[/quote]

"miniandaluz" się nam wyhodował :-) a jak skacze!

a konkurs był faktycznie na zasadach traila (3 konie chodzące trail na zawodach) tylko bez żadnych technicznych przeszkód same dragi.
niektórzy jechali stępem całość, jedno dziecko stęp/kłus i 4 z jednym galopem.
2 osoby jeżdżą dłużej (ale jedna od niedawna u nas, druga to moja Em), 3 osoby od wiosny, 2 jakis miesiąc :-)
kup im kucyka 😀 teraz kucyki tanie :P


ciągle rozważam i taką ewentualność 😉 choć fajne kucyki to tanie nie są 😉 ale kto wie
Super są te dzieciaki 🙂
kup im kucyka 😀 teraz kucyki tanie :P


Moja w zeszłym tygodniu dostała od babci.
Tu pierwszy test:
ale super....

trzeba miec dziecko zeby mieć kucyka? 😉)) juz chcialam sbie zrobic pare lat temu - zeby jednoczesnie zrobic super pare z kupionym roczniakiem ... ale stwierdzilam,z emoje instynkty macierzyńskie pozwalają jedynie na psiadanie gotowych dzieci i to czasowo i wybranych 😉
nie no bez bez sensu...a ciezko w okolicy liczyc na rodziców którzy dadzą regularnie swoje i to fajne...
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
13 listopada 2014 16:15
horse_art wymiatasz!!!!
RaDag - świetny kucyk i świetne dziecko  🙂
A co to za siodełko? Wydaje się być bardzo małe
Dzięki  😉
Dziś przeszłyśmy ok 2km przez wieś, pola, las.
One na uwiązie.
Siodełko jest tak małe, że sama byłam w szoku.
Śmiałam się jak nie wiem jak je zobaczyłam.
Niemiecki pfiff, 12''?
Od tylnego łęku w linii prostej do końca przedniego 30cm.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
13 listopada 2014 17:07
Nasza już z małych kuców wyrosła, ale kiedyś jeździła sobie tak.

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
18 listopada 2014 16:31
a czy dzieci powożące też się wlicza do tego wątku?
spamuję zdjęciami bo puchnę z dumy, moja mała zaczyna regularne treningi powożenia
Rudzik No ba, przecież też wrzucałam "moje" dzieciaki 🙂 Rewelacja! Uczycie się u kogoś, czy to wasz zestaw?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
18 listopada 2014 16:35
"Nasz zestaw" na razie też się przyucza do zaprzęgu po drugiej stronie dyszla:


a ten w maratonce pożyczony od trenera. Od następnego tygodnia zaczynamy treningi z Piotrem Mazurkiem
Rudzik No to będziecie mieli fantastycznego trenera 🙂 Powodzenia, może się na jakiejś imprezie powożeniowej spotkamy!

EDIT: Aaaa, już poznaję zestaw 🙂 To Indygo?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
18 listopada 2014 16:39
ooo, fajnie! Bardzo konkretny człowiek i mamy całkiem niedaleko.
A moje dziecko połknęło bakcyla. Nie ważne że zimno, deszcz, że na koźle siedziała tylko chwilę, już zaprzęgi kocha i zbiera na szory.
Zedytowałam jak odpisywałaś 🙂 Ten koń to Indygo, tak?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
18 listopada 2014 16:43
tak, Indygo. Zwinęłyśmy go dosłownie Szymonowi spod tyłka, ma za to u Mnie bombonierę.
Atea skąd jesteście i gdzie jeździcie?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 listopada 2014 21:24
Pocieszyłaś mnie Rudzik zdjęciami córki w bryczce/wozie (jak to się fachowo mówi? 😀)
Może i ja będę umiała (Atea  :cool🙂
Rudzik Szamocin, północna wielkopolska. Dotąd na zawody jeździliśmy po okolicy (do 200 km), ale od przyszłego sezonu chcemy zaatakować krajówki. A że dużego wyboru nie ma, to pewnie się po całej Polsce rozjedziemy 😉 Jak Bozia da.
strzemionko Zaprzęg, maratonka, powóz, chociaż bryczka też nie razi 😉

😉

Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
19 listopada 2014 07:04
Atea nie wiem czy Mała się załapie na coś w tym roku z racji wieku, ale w Książu często są zawody, więc na pewno jako widz będziemy i może się spotkamy. Franiu jeszcze za mały chyba na zawody? ale widzę na zdjęciach, że macie jakąś dziecięcą ekipę
strzemionko moja Wika twierdzi, że z kozła łatwiej niż z siodła kierować koniem. Nie wiem, sama nie próbowałam, ale stałam na miejscu luzaka i powiem Ci jest MOC ...no i hamulec też jest
Dzieci od 10 roku życia mogą zdobyć Brązową Odznakę z Powożenia, a więc i startować. Natomiast wcześniej jeździliśmy z naszym podopiecznym po towarzyskich zawodach, HPP i HMPA, czyli wszędzie gdzie się mógł załapać, mimo wieku 😉 :

Sieraków
Jaszkowo
Rokosowo

I tak dalej. Oswoił się tym samym trochę ze startami, a nie było takiej presji 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
19 listopada 2014 08:58
Atea Jaszkowo rewelacja! leci pw
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
19 listopada 2014 11:23
Atea wow, świetnie sobie radzi. A luzak stojący jest ze względu na młody wiek i asekurację czy zawsze na zawodach jest taki ktoś?
Atea, obłęd! Człowiek aż sam nabiera ochoty na powożenie 😀
strzemionko Na zawodach luzak jest obowiązkowy, u juniorów musi być luzak pełnoletni. Na treningach ujeżdżeniowych czy spokojnych wyjazdach w teren nie ma wielkiej potrzeby, ale generalnie przyjmuje się, że dla bezpieczeństwa luzak powinien być na bryczce. W jeździe maratonowej ma ogromne znaczenie, chodzi o dociążanie maratonu z odpowiedniej strony w czasie ostrych zakrętów (żeby się nie przewrócić) czy też nadrzucanie bryczki, żeby łatwiej ominąć daną przeszkodę. Dodatkowo luzak może podpowiadać trasę, a mapę łatwo zapomnieć w ferworze walki. No i jest odpowiedzialny za pilnowanie normy czasu na trasie.

W czwórkach musi być dwóch luzaków 🙂

Rudzik No mi się też ten przejazd podoba, ale za to dwie zrzutki. Czasem gorzej wygląda to technicznie i jest na czysto. No nic, taki sport, podobnie bywa w skokach.

vanille I o to chodzi! 🙂
Na takiego konia się dzisiaj Maja załapała:

(tak strzemiona poszły dziurkę w dół, na zdjęciu za krótkie są) Nawet pokłusowała trochę, stwierdziła, że łatwiej, ale i tak kłus pod warunkiem, że ja biegnę tuż obok. Powoli do przodu  😀

Rudzik, ale fajnie! Powodzenia dla małej
a ja mam w końcu filmik z naszych mini zawodów :-)
Na prezent świąteczny dla bratanków wymyśliłem bryczesy, możecie coś podpowiedzieć? Dziewczynka 11 lat i 150cm, chłopiec 9 lat i 140cm.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się