Pomożcie mi wybrac ???

_Gaga odpowiednia cena... miałam na myśli to, ile według DressageLife kosztuje aktualnie taki koń. Może i 'w Europie' jest to 20tys ale u nas nie. Rozglądam się czasami dla zabawy w ogłoszeniach i odpowiednie dla początkującego tuptusie chodzą spokojnie za 10-15tys. Wiem że to nie jest opłacalny biznes, ale tak to po prostu wygląda.
Rozmowa była o koniu bez pochodzenia, na którym da rade pojechać do lasu... czyli wymagania niewielkie.


A co to jest normalny koń? Mi się już takie 2 trafiły poniżej 20tys. Zdrowe, bez narowów, bez uniemożliwiających/utrudniających użytkowanie wad budowy, ze zrównoważoną psychiką. Z tym, że jeden był 10letnim profesorem po karierze sportowej a drugi młodziakiem znającym dopiero podstawy. Wkurza mnie nazywanie takich koni trupami i odpadami
A jest jak jest i tak większość osób ma konie za 5-10tys tylko się tu nie wypowie możemy zrobić sadę i zobaczymy kto ma rację po co komuś kon za 20 tys do lasu jeśli go stać to ok ale i wystarczy kon za 5-8tys
Jestem pod dużym wrażeniem, że wam się chciało. Tak po prostu, po ludzku daliście radę tłumaczyć, przekonywać i próbować, mimo że chyba żaden argument nie dotarł.

Kurde,  w szoku jestem 🙂 Popsuliście się, czy co?
Jakieś postanowienie noworoczne - miłym być? 🙂

Fakt, że przeczytałam na szybko 3 strony, coś ciekawego mogło mnie ominąć 🙂
konia do rekreacji mozna kupic za jakies 5 tys.
Konia praktycznie można kupić wszędzie, np. w prywatnych stajniach, na targach, z ogłoszeń itp. Ale musisz pamiętać, że jeśli kupisz konia od obcej osoby może się okazać, że zwierzę chorowało wcześniej i mogło się to odbić na jego zdrowiu, może mieć narowy itp, więc najlepiej kupić wierzchowca od osoby zaufanej, która zapewni nas, że z konikiem jest wszystko w porządku.
szymonek448 | 2014-10-14 18:59😲9 1 1
Teraz konie do rekreacji kosztują minimum 10 000zł nie mniej. Jak nie znasz cen to widać niekoniecznie znasz się na koniach. 4-5 latka nie kupuj,bo jest to nieopłacalne. Szkoda nerwów,zdrowia i kasy.
Niewielka cena za konia to właśnie te 10 000zł,dobrego kuca kupisz za 5 tys.
Kniejja. | 2014-10-14 20:28:18 5 5
Przeciętnie cena konia wynosi tyle ile przeciętna cena samochodu...
Plus koszty badań TUV (o cenę tego badania zapytaj lekarza weterynarii)
MissDurden | 2014-10-14 20:40😲3 0 0
najlepiej kup hucuła. Są od 3 tyś do 5, na prawdę tanio
Marianek12052002 | 2014-10-14 19:37:22 0 1
Konie możesz kupić wszedzie tam gdzie ktoś ma do sprzedania. Konia rekreacyjnego możesz kupić za cenę 5 tyś (zajeżdżonego) Jeśli zdecydujesz się i kupisz konia surowego będzie on kosztował jakieś 2,5 tyś. Ja radziłabym kupić konia zajeżdżonego bo jeśli sobie go źle ułożysz koń będzie sprawował w przyszłości kłopoty wychowawcze. Nie będę się chwalić, że jestem jakaś lepsza czy coś ale przed kupnem mojego obecnego konia miałam zakupioną klacz surową. Źle ją sobie ułożyłam z tatą i sprawowała bardzo duże kłopoty. Kopała, gryzła, miała często narowy. Jeśli jesteś początkującym jeźdźcem kup sobie ułożonego, a jeśli zaawansowanym możesz sprubować go ułożyć, ale niech będzie on w stajni jak by co przy trenerach
Arabkaa | 2014-10-14 19:41:52 0 1
Zawsze zależy od rasy, wieku, wytrenowania i stanu konia C; Koń 4-5 lat ujeżdżony nw ok 6 tyś (mówie zależy od rasy i wgl ) a nie ujeżdżony nawet za 2/3 tyś od wszystkiego zależy wszystko co wypisałam powyżej
Riri love | 2014-10-14 20:42:52 odpowiedzi skopiowane ze strony na której było pytanie za ile można kupić konia normalnego czyli zdrowego, dobrze ujeżdżonego
asds   Life goes on...
03 stycznia 2015 19:24
JA nie mogę uwierzyć że tragifarsa ciągnie się dalej. 😂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 stycznia 2015 19:28
W oderwaniu od farsy, to kupienie DOBREGO rekreanta (porusza się normalnie w 3 chodach, skręca, BEZPIECZNY  dla jeźdźca, bez wielkich wad budowy, w miarę zdrowy, Z DOBRĄ PSYCHIKĄ, SPOKOJNY), poniżej 15 tysięcy jest TRUDNE. Piepierdzieleńców z rozwalonymi nogami masa, ale dobrego konia rekreacyjnego ze świecą szukać.
Dużo jest dobrych koni za 5-8tys głupoty gadasz ze musi być za 15 to chyba z papierami i to ze złota połowa osób na tym świecie ma konie za 5-8 tyś i są dobre i zdrowe ale zdążają się też wyjątki
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 stycznia 2015 19:37
donkamilos jasne że tak tylko tani koń to większe ryzyko, chyba że robisz badania. Ile było i jest szemranych ogłoszeń z tanimi końmi? Emerytowana klacz kuca felińskiego wystawiona jako hucułka w kwiecie wieku, ogierek, który nadaje się jedynie do chodzenia po pastwisku, sprzedawany jako przyszłościowy koń do sportu, konie chodzące w siodle/bryczce od 2 roku życia albo i zaczynające wcześniej, trzeszczkowce sprzedawane jako super zdrowe konie rekreacyjne i idealne na wypady w teren. Problem polega na tym że osoby inwestujące w konia małe kwoty zwykle nie chcą inwestować w badanie takiego konia, gdybyś miał wydać ponad 10-20 tysięcy na konia szybciej zrobił byś TUV niż gdybyś kupował konia za 2 tysiące. A potem jak u pana, który kiedyś prosił re-volte o wsparcie, śliczny gniady konik z grzywą do łopatki miał być zdrowy a tu sarkoidy i COPD, dziecko płacze a pan się nie spodziewał bo kupował konia zdrowego.
A.   master of sarcasm :]
03 stycznia 2015 19:40
Dużo jest dobrych koni za 5-8tys głupoty gadasz ze musi być za 15 to chyba z papierami i to ze złota połowa osób na tym świecie ma konie za 5-8 tyś i są dobre i zdrowe ale zdążają się też wyjątki


😲 😲 😲 NA ŚWIECIE?!  😲 😲 😲 To kup zdrowego i dobrego rekreanta bez papierów w UK za mniej niż 3 tys funtów, gwoli wyjasnienia to trochę powyżej 15 tys zl  😂 powodzenia  😂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 stycznia 2015 19:44
donkamilos127, nie masz doświadczenia, ani wiedzy. Nie znasz się. Więc się nie wypowiadaj.
A.   master of sarcasm :]
03 stycznia 2015 19:48
Eeech, znów mnie Quniarkowy temat ominął, jestem niepocieszona, dobranoc  😵
donkamilos jasne że tak tylko tani koń to większe ryzyko, chyba że robisz badania. Ile było i jest szemranych ogłoszeń z tanimi końmi? Emerytowana klacz kuca felińskiego wystawiona jako hucułka w kwiecie wieku, ogierek, który nadaje się jedynie do chodzenia po pastwisku, sprzedawany jako przyszłościowy koń do sportu, konie chodzące w siodle/bryczce od 2 roku życia albo i zaczynające wcześniej, trzeszczkowce sprzedawane jako super zdrowe konie rekreacyjne i idealne na wypady w teren. Problem polega na tym że osoby inwestujące w konia małe kwoty zwykle nie chcą inwestować w badanie takiego konia, gdybyś miał wydać ponad 10-20 tysięcy na konia szybciej zrobił byś TUV niż gdybyś kupował konia za 2 tysiące. A potem jak u pana, który kiedyś prosił re-volte o wsparcie, śliczny gniady konik z grzywą do łopatki miał być zdrowy a tu sarkoidy i COPD, dziecko płacze a pan się nie spodziewał bo kupował konia zdrowego.
    zgadzam się ale nie wszystkich stać mnie też nie stać na konia za 20 tys stać mnie jako pietnastoletnie dziecko jedynie na konia za 4000-5000tys właśnie napisał tylko jeden pan zawsze zdaży się jakiś chory kon jakąś czarna owca a nie wszystkie takie sa
A., to ty żyłki do biznesu nie masz, bo ja swoją kupiłam za trzy stówy 😁
Za to ty się znasz ale wiem za ile inni konie mają nie wszyscy to milionerzy myślisz ze konie w szkółkach ile kosztują 15-20 no chyba nie 4-9tys i są dobre
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 stycznia 2015 19:53
donkamilos127, wiem ile kosztują konie w szkółkach 😀 Byś się zdziwił 😀
A.   master of sarcasm :]
03 stycznia 2015 19:55
A., to ty żyłki do biznesu nie masz, bo ja swoją kupiłam za trzy stówy 😁


Ja nie mam rekreantów ani koni wytarganych spod rzeźni  😁

😲 😲 😲 NA ŚWIECIE?!  😲 😲 😲 To kup zdrowego i dobrego rekreanta bez papierów w UK za mniej niż 3 tys funtów, gwoli wyjasnienia to trochę powyżej 15 tys zl  😂 powodzenia  😂


Przecież mówiłaś o rekreantach  😀iabeł:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 stycznia 2015 19:57
zgadzam się ale nie wszystkich stać mnie też nie stać na konia za 20 tys stać mnie jako pietnastoletnie dziecko jedynie na konia za 4000-5000tys właśnie napisał tylko jeden pan zawsze zdaży się jakiś chory kon jakąś czarna owca a nie wszystkie takie sa


Tyle że w takim przedziale cenowym jest nieco odwrotnie, zdarzyć się może koń zdrowy i gdzieś w stadzie czarnych owiec można zobaczyć przebłysk bieli.
Szkoda ze Ramires i rosek nas opuścili uznali ze nie warto się z wami kłócić i słyszałem trochę o was na pw ze niby wszystko wiecie najlepiej ale tak nie jest ja też wiem może nawet zobaczyć za ile są sprzedawane jak jest likwidacja stajni i napewno nie jest to cena 20tys
Oczywiste jest, że ludzie nie robią przekrętów na sprzedaży koni. No bo po co? Przecież nie dla pieniędzy... I oczywiste jest też to, że bardzo łatwo kupić w pełni zdrowego konia za te 5-8 tys, przecież chłopak wie najlepiej. Niech sobie kupi swojego wymarzonego wierzchowca bez badania weterynaryjnego, bez pomocy trenera. I koń będzie zdrowy.Będzie jadł, pił, spał, wydalał, jeźdźił.  Dla kogoś, kto nie ma pojęcia o końskich chorobach koń zawsze będzie wyglądał zdrowo. Bo to przecież koń. I końskie zdrowie ma. Co z tego,że kręgosłup zapadnięty? Weterynarz? A gdzie tam! Przecież po co tyle zachodu dla konia, który ma tylko jeździć w teren? A praca na ujeżdżalni? Praca z ziemi? A po co to?   

Po sposobie wypowiadania się chłopaka, twierdzę, że jego podejście do jeździectwa wygląda właśnie w sposób opisany przeze mnie powyżej.
edit: donkamilos127 w pełni się z Tobą zgodzę, że dużo osób posiada konie w granicy od 5 do 10 tys. Mnie samej nie byłoby stać na konia za 100 tys, a nawet trochę mniej 😉 Ale kupując dużo tańszego konia, cały czas liczyłabym się z tym, że może troszkę pochorować, a na weterynarzu bym nie oszczędzała. Szczególnie w przypadku zakupu. Przed kupnem wszystkie potrzebne badania obowiązkowe. Skoro już mniej wydaję na konia, to dlaczego mam oszczędzać na jego zdrowiu? Nie kłoć się za wszelką cenę,że kupno konia za te 5-8 tys to taka łatwizna, ponieważ nie masz doświadczenia. Po to tutaj jesteś,by czytać to, co inni, bardziej doświadczeni mogą Ci przekazać 😉     
O jak miło, że się o nas pisze na PW 🙂
donkamilos127,  w Polsce kupisz konia i za 500 zł i za darmo znajdziesz jak dobrze poszukasz. Luz. Insza inszosć to zdrowie i umiejętności, ale czytając Twoje posty - i z tym sobie poradzisz więc luzik 😉
A. To jak nie masz to po co się wypowiadasznie mówimy tu o koniach do zawodów
_Gaga, jak ty to robisz, że ty zawsze fajne PW dostajesz 😀 Do mnie nikt się nie odzywa. No, chyba, że ostrzega dostanie
ikarina, nie nie nie (chociaż czasem rzeczywiście dostanę jakiegoś hita)
Pisałam o tym:

słyszałem trochę o was na pw ze niby wszystko wiecie najlepiej ale tak nie jest

donkamilos127 w pełni się z Tobą zgodzę, że dużo osób posiada konie w granicy od 5 do 10 tys. Mnie samej nie byłoby stać na konia za 100 tys, a nawet trochę mniej 😉 Ale kupując dużo tańszego konia, cały czas liczyłabym się z tym, że może troszkę pochorować, a na weterynarzu bym nie oszczędzała. Szczególnie w przypadku zakupu. Przed kupnem wszystkie potrzebne badania obowiązkowe. Skoro już mniej wydaję na konia, to dlaczego mam oszczędzać na jego zdrowiu? Nie kłoć się za wszelką cenę,że kupno konia za te 5-8 tys to taka łatwizna, ponieważ nie masz doświadczenia. Po to tutaj jesteś,by czytać to, co inni, bardziej doświadczeni mogą Ci przekazać 😉      
Tak,na pewno nic nie wiemy,mamy konie od wielu lat,niektórzy z nas startują czynnie,ale nie,nie mamy pojęcia  😎 Czytając ten wątek i wypowiedzi twardogłowego,stwierdzam że nie będę się już chyba wysilać,szczególnie dzieląc się wiedzą za darmo...
[quote author=Strzyga link=topic=96733.msg2257609#msg2257609 date=1420313280]
W oderwaniu od farsy, to kupienie DOBREGO rekreanta (porusza się normalnie w 3 chodach, skręca, BEZPIECZNY  dla jeźdźca, bez wielkich wad budowy, w miarę zdrowy, Z DOBRĄ PSYCHIKĄ, SPOKOJNY), poniżej 15 tysięcy jest TRUDNE. Piepierdzieleńców z rozwalonymi nogami masa, ale dobrego konia rekreacyjnego ze świecą szukać.
[/quosie
No popatrz a w dolnoslaskim znajde Ci spokojnie piec  ponizej 8tys nawet dlugo sie nie zastanawiajac (konie ,ktore maja na sprzedaz badz kupili moi znajomi). Da sie, tylko czy to konia za 5 ,10 czy 25tys tak samo ciezko kupic jak i sprzedac...

Nie moge tego naprawic cos mi sie stalo z cytowaniem. Ostatnie dwa zdania moje.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 stycznia 2015 22:26
rosek0, no 800 km w jedną stronę to trochę za daleko jednak...
To tylko na dolnym slasku sa tanie, dobre konie  😁 ?
rosek0 zDolny Śląsk  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się