Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 kwietnia 2016 11:41
brzezinka, sorry, jak wrzucasz fotki na ogólnopolskie forum, to się musisz liczyć z komentarzami i że Twoje ego może ucierpieć, bo nie wszyscy się nimi zachwycają 😀 Świat to nie tylko tęcza i wiatr we włosach na koniu.
wątek zamknięty
Strzyga, tak. 🤣
wątek zamknięty
Tak się tylko podczepię. Od dłuższego juz czasu jeździłam cały czas bez kasku, bo "tak wygodniej". Kask tylko w teren, na zawodach i na treningi stricte skokowe. Jakoś ze trzy tygodnie temu bodaj zdenerwowana i rozkojarzona wcześniejszą pomyłką wjechałam kompletnie "na głupa" w ostatni okser parkuru. Koń za ambitny żeby stanąć wyskoczył spod samej przeszkody robiąc wszystko żeby tylko przelecieć. Mnie zwiało z siodła. Sam upadek nie wyglądał jakoś groźnie. Ot... zwiało mnie bokiem z siodła, ale pechowo upadając uderzyłam potylicą w kwarc. Utrata przytomności, świadomości, pamięci, pęknięty kask, SOR, wstrząśnienie mózgu itp. itd. Tak patrząc przede wszystkim na ten pęknięty kask (nie byle jaki, bo GPA "mucha", więc mocny i dobrze chroniący) wyobraziłam sobie co by było z moja głową przy podobnym upadku bez kasku. Od tamtej pory jeżdżę w kasku.
wątek zamknięty
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
29 kwietnia 2016 15:31
Wrzucam zdjęcia urodzinowe gniadego  💘 to już 13 lat na tym świecie i 7 lat z hakiem razem  😍





wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
29 kwietnia 2016 15:41
Sto lat!
To pietruszka to jasne? Nie wiedzialam, ze konie takie cus moga jesc 😁 Lubi?
wątek zamknięty
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
29 kwietnia 2016 15:45
Witajcie.  🤣

Mnie tu znowu dłuuuugo nie było. Nie wiem czy ktoś mnie tu jeszcze pamięta. Chyba, że osoby, z którymi mam kontakt.

Co u Nas? Wszystko dobrze. Kucykowy ma się świetnie. W lutym minął Nam 5 rok razem  🏇 Pączek w maśle jak zwykle. Zaczynamy się ruszać po zimie. Coraz częściej staram się jeździć co tydzień, jak najczęściej jak praca mi pozwala. W stajni mamy Gabrysię, która zakochała się w Siwcu. Rozpieszcza, czyści i pielęgnuje konia jak tylko jest w stajni. W zamian od czasu do czasu wsiądzie na jazdę.

W tym roku mam zamiar zrobić kilka sesji zdjęciowych z Siwym (wyjazdówki między innymi).. Ale ale aleee… Wpierw muszę naprawić aparat, bo migawkę szlag trafił..  😕

Przypominamy się:

wątek zamknięty
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
29 kwietnia 2016 16:23
Bisha, dziękujemy 🙂 tak to pietruszka, lubi, ale nie daje jej za dużo i bardzo rzadko, bo podobno ma działanie moczopędne 😉
wątek zamknięty
tulipan Ty mój Mietku kochany! Gdzie Basieńka tą fujarę znalazła? bo Baśki to chyba bez łażą....  🏇
Każdy ma swoje zdanie o kaskach i każdy ma prawo... ciężko już się to czyta. A co do podatków, jakoś nie odczuwam żadnych plusów dodatnich z ich płacenia, dołożę tulipanowi w razie "w". Może na pijaków okupujących sory nie pójdzie  😵
wątek zamknięty
A my zmieniłyśmy stajnię, rozpoczynamy stałą współpracę z nowym trenerem i mamy ambicję pojechać jeszcze w tym sezonie jakieś zawody. Ale fajny jest wyczuwalny progres i zmiany  🏇


wątek zamknięty
rtk, czadowo (już się wkręcałam na fb), a kobyła jest świetna! 😅
wątek zamknięty
Rtk super! Z kim jeździsz teraz?  🙂
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 kwietnia 2016 22:47
W USA gdzie ludzie chyba wszystko , wszystkich ubezpieczają maja wręcz fijola na tym punkcie i zapewne dlatego u nich nikomu nie przyjdzie na myśl aby nie założyć kasku

Jak najbardziej jeżdżą bez kasków.  To jedna z pensjonariuszek w mojej stajni na arabce. Jeździ wyłącznie w tereny.



wątek zamknięty
xequus, zdrowia i wszystkiego marchewkowego dla gniadego!
rtk, wygląda obłędnie, masz może film?
mbalicka, faktycznie długo Was nie było! Co do zdjęć, wiadomo, szewc bez butów chodzi 😉
Precelek, a gdzie zdjęcia w różowych kwiatkach??

Dziękuję bardzo tym, którzy w toku jak zwykle gorącej dyskusji o kaskach zauważyli, że wrzuciłam zdjęcia siwego 😉 Sorry, że tak ostatnio Was nimi zarzucam, ale sporo się u nas dzieje i tak jakoś wyszło  😉
wątek zamknięty
xequus sto lat  💃 I zdrówka !!!

anai super śmigacie! Podziwiam podwójnie, jako całkowity nielot ....

rtk  😜
wątek zamknięty
Zaliczyliśmy konkretną jazdę w nowej stajni, było trochę wesoło  😁 ale nie najgorzej 😉



wątek zamknięty
A ja sie wylamie z ohow i ahow i powiem ze mnie sie jeszcze zdjecia rtk nie podobaja. Nie wiem dlaczego, ale cos mi nie pasuje w ustawieniu, rozluznieniu, ruchu i dosiadzie rtk. Jedyne co to fajnie macha nogami Parisa. Moze to kwestia ujec i inaczej powiedzialabym widzac na zywo, albo ogladajac filmik.

Dairoxroxi
Kucyk obledny  😜 a w tym kolorze to szał!
wątek zamknięty
dairoxroxi, popieram KaNie, w tym kolorze wygladacie szałowo!
wątek zamknięty
xequus, sto lat i zdrówka! 🙂
rtk, robi wrażenie 🙂
dairoxroxi, miód, malina! 😍
wątek zamknięty
Wlasnie na FB w temacie cushinga przemknela mi informacja o uspieniu Czardasza od Sierry... powiedzcie ze to nie prawda  i ze to ktos inny 🙁(((
wątek zamknięty
Ciesze się, że macie ubaw z mojego Mietka i Baśki, a róbta co chceta, mimo wszystko życze szczescia w razie wypadku

dairoxroxi, daję 10/10  😍
KaNie no co Ty??  😲 😲 🙁 na pewno?
edit: Klami teraz zauważyłam Twój post. Dżizys kobieto, dobrze że Ci się nic nie stało poważnego🙂 inaczej to pewnie by Cię tu nie było. Btw moja koleżanka(w kasku) spadła z konia robiąc sobie selfie,koń jej się spłoszył, też straciła pamięć na pare h i trafiła na sor. Wystarczy w dobrym miejscu przygrzać głową i ta dam..😉
wątek zamknięty
KaNie, Dżastin niestety to prawda 🙁 🙁 🙁
wątek zamknięty
Jezu.. 🙁 🙁 tak mi przykro...
wątek zamknięty
rtk, no wreszcie !!! Super !

Dżastin, ano. Wystarczy mieć troszkę pecha. Wypadki wpisane są w ten sport. Mój upadek też nie wyglądał z boku jakoś strasznie. Już nawet był na trybunach ubaw naszej ekipy, że stawiam "glebowe" a tu szok, bo się nie podnoszę i nie ruszam. :/  No, ale na szczęście skończyło sie na pękniętym kasku, braku praktycznie całego dnia w pamięci i bólach głowy i karku przez kolejny tydzień. 😉
wątek zamknięty
asds   Life goes on...
01 maja 2016 19:17
wątek zamknięty
Asds
Kupilas? !  👀
wątek zamknięty
asds   Life goes on...
01 maja 2016 19:45
KaNie

W Leasing wzięłam 😉.

Z powodów zdrowotnych niestety okazało się że potrzebuje na obecną (dłuższą) chwilę konia o dość konkretnych cechach i tak przypadkiem znalazłam Juno. 

Powracam do zdrowia i pełnej sprawności, a przy okazji mam i możliwość podszlifować swoją jazdę.

Mod: za duza fota 🙂
wątek zamknięty
Asds
Domagam sie wiecej fot!
wątek zamknięty
asds   Life goes on...
01 maja 2016 20:08
KaNie

Postaram się coś więcej wrzucić jak będę mieć 🙂.

I taka foteczka na pokazanie jakie u nas w stajni panują nastroje przed pracą 🙂.

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13076863_256956714654986_2278777571859131171_n.jpg?oh=dc5d858d86e4b0ab716e9bc660b03f0d&oe=57B38CE2[/img]
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 maja 2016 23:45
Meldujemy się z Seniorem, wiosna mu służy




i jeszcze Prosiu, zdecydowanie nie był to jego dzień




wątek zamknięty
robakt   Liczy się jutro.
02 maja 2016 10:46
Precelek poniższe zdjęcie przeczy o pięknie Wolwera  😂
anai żebym ja do końca życia zdążyła coś skoczyć jak Wy!
tulipan dawaj znać czy będziecie gdzieś startować, bo chętnie bym Was zobaczyła na żywo  😉
xequus wstyd mi, że dalej u Was nie byłam, ale Ty też się wstydź, bo mogłabyś odwiedzić moje "czarne Volvo w garażu"  🤬
mbalicka gratuluję pięknej rocznicy  :kwiatek:
dairoxroxi ale masz turbokucyka  🏇
Kastorkowa oba konie w formie  😉

U mnie majówka bardzo końska, w piątek lekka jazda, bo w sobotę Wolwer był z właścicielem na rajdzie, który miał 40 kilometrów (rajd szklakiem ucieczki rotmistrza Pileckiego). Byłam na starcie i mecie, koń spisał się super, był grzeczny, niczego się nie bał, na mecie chwilę go popasłam na trawię, zapakowaliśmy do przyczepy, cud, miód orzeszki  😍
Wczoraj na rozruszanie po sobotnim wysiłku lekki stępo-kłus, dzisiaj jeździ właściciel, jutro znów ja.
Wrzucam obciętego Dzidka  😂 😂 😂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.