Euro 2012

Temat piłkarskiej imprezy zaczyna dominować w codziennych informacjach. Od dawna nie interesuję się losami polskiej reprezentacji i ze wstydem przyznaję, że nie potrafię wymienić żadnego z graczy. Miałam nadzieję na poprawę komunikacji. Taką malutką: na drogę Kraków –Tarnów. Już widać, że nici z tego. Powstają ogromne stadiony, które będą po imprezie ziały pustką. W wielkie pojednanie z ukraińskimi „braćmi” na piłkarskiej murawie- nie wierzę. Pseudokibice dokazują jak nigdy. Zupełnie jakby ktoś ich podpuszczał. Chyba tylko Pan Premier zadowolony, bo może sobie do woli „haratać w gałę”. A jak tam u Was? Czekacie na Euro? Macie bilety? Cieszy to Was? Mnie irytuje.
ash   Sukces jest koloru blond....
10 maja 2011 08:46
Tania, ja czekam, ale tylko dlatego, że 2 dni po oficjalnym rozpoczęciu Euro wychodzę za mąż. 🤣 Chyba tylko tyle łączy mnie z Euro 2012.
ash- gratulacje! I dziękuję. Przynamniej będzie mi się jakoś miło kojarzyć.
ash   Sukces jest koloru blond....
10 maja 2011 09:16
dziękuję i miło mi bardzo :kwiatek:
Ja biletu niestety nie wylosowałam; moja znajma za to tak, do Charkowa. Jej chłopak też dostał do Charkowa, dwa dni po jej meczu.
Mam to szczęście, że poznański stadion już gotowy (oprócz wiecznie zniszczonej trawy), mam nadzieję tylko że nie przejdzie w ręce klubu, bo wszystkie eventy przepadną.

Co mnie denerwuje, to budowa dróg na szybcika, najtańszym kosztem, byleby się pokazać. Po euro faktycznie, jak już pan Tusk powiedział, roboty staną, bo na więcej kasy nie będzie. Założe się, że druga połowa 2012 otworzy oczy wszystkim Polakom na nasz piękny rząd i jego populistyczną papkę dla ubogich.

Z plusów, Poznań nareszcie zaczyna ładnie wyglądać. Nie wiem kto za tym stoi, ale mimo paru głupich inwestycji raczej jest na plus. Ale to tylko w kwestii miasta.
Cieszy to Was?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Co najmniej 65 aren zbudowano lub unowocześniono w Polsce przez ostatnie pięć lat - wylicza "Rzeczpospolita".
Ta ilość stawia nas obecnie na pierwszym miejscu w Europie, jeśli chodzi o budowę nowych stadionów. Nigdy w naszej historii nie mieliśmy takiego boomu.
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/euro2012-test/wielkie-inwestycje-w-stadiony-polska-liderem-w-eur,1,4266609,wiadomosc.html

i w kontekście:

Fakt, że rząd przymierza się do podniesienia stawki podatku CIT już w przyszłym roku, Money.pl zauważył już w połowie kwietnia, gdy jako pierwsi przeanalizowaliśmy Wieloletni Plan Finansowy Państwa 2011-2014. Naszą uwagę zwróciły wówczas założenia, że do końca 2014 roku roczne wpływy z CIT-u mają wzrosnąć prawie dwukrotnie.

bo: Źródła finansowania to budżet centralny, samorządowy i środki unijne.

Reasumując należy spodziewać się np. wyższych cen mieszkań (firmy wykonawcze mają zlecenia) niż mogłyby być - a przedsiębiorcy będą z rozrzewnieniem wspominać czasy "siepaczy z PiSu" - bo to właśnie oznacza podniesienie wpływów z podatku CIT o 20% w ujęciu rok do roku.
Polska piłka nie jest biznesem na skalę taką jak w Niemczech czy Italii - stadiony tej klasy są niekompatybilne z całokształtem, a gospodarką w szczególności. Jesteśmy jako państwo za biedni na takie ekscesy - i obym się mylił - nie dokonamy za ich pomocą ani skoku cywilizacyjnego, ani sportowego.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
10 maja 2011 12:19
Z plusów, Poznań nareszcie zaczyna ładnie wyglądać. Nie wiem kto za tym stoi, ale mimo paru głupich inwestycji raczej jest na plus. Ale to tylko w kwestii miasta.


Ale, to już do opinii publicznej nie wiedzieć czemu nie wycieka, po Euro 2012 budżet Poznania całkowicie gruchnie i pieniędzy nie będzie na NIC. Miasto już teraz jest koszmarnie zadłużone, najważniejsze inwestycje i tak nie zostaną zrealizowane (jak remont Kaponiery), a koszt innych został poważnie niedoszacowany. Nastaną ciężkie czasy, więc się nie cieszę...
Zatem nie jestem odosobniona w pesymistycznych myślach.
Od początku dziwiłam się, że taki wielki kraj musi czekać na rozgrywki w piłkę, żeby sobie zbudować drogi. 🤔wirek:
A tu wyszło,że na dodatek nie zbuduje.
Obserwuję pilnie powstawanie A4 z Krakowa do Tarnowa. Auta wożące kamień rozwaliły wszystkie drogi dojazdowe.
Pędzą jedno za drugim mijając znak -zakaz wjazdu dla aut powyżej 12 ton.
W kontrakcie na autostradę był remont dróg dojazdowych.
Nie będzie niczego.
No, tylko pojednanie z Ukrainą .  🙁
No, tylko pojednanie z Ukrainą .  🙁


Chyba nawet tego nie można być pewnym...
ChingisChan   Always a step ahead! :)
10 maja 2011 12:39
Hmm to prawda, że w szkołach ma się szybciej rozpocząć rok szkolny ze względu na euro? 👀
[quote author=Tania link=topic=55271.msg1005598#msg1005598 date=1305026720]
No, tylko pojednanie z Ukrainą .  🙁


Chyba nawet tego nie można być pewnym...
[/quote]
No nawet ja, ze swoimi ciągotami na wschód nie bardzo się rwę do zapomnienia np. tego:
[[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84ska[[a]]
[quote author=bobek87 link=topic=55271.msg1005461#msg1005461 date=1305016043]
Z plusów, Poznań nareszcie zaczyna ładnie wyglądać. Nie wiem kto za tym stoi, ale mimo paru głupich inwestycji raczej jest na plus. Ale to tylko w kwestii miasta.


Ale, to już do opinii publicznej nie wiedzieć czemu nie wycieka, po Euro 2012 budżet Poznania całkowicie gruchnie i pieniędzy nie będzie na NIC. Miasto już teraz jest koszmarnie zadłużone, najważniejsze inwestycje i tak nie zostaną zrealizowane (jak remont Kaponiery), a koszt innych został poważnie niedoszacowany. Nastaną ciężkie czasy, więc się nie cieszę...
[/quote]
A tego to już nie wiedziałam... Mnie tylko denerwuje budowa lini tramwajowej na franowo... Totalne przegięcie, przecież są autobusy, stare zajezdnie zamykają, a nowych jeszcze nie ma...  😵
A ja usłyszałam w radio, że koszty ochrony zawodów przez policję są szacowane na 600 mln euro!!
Mam nadzieję, że się przesłyszałam.
to wyjasnia np. dlaczego polak ma placic za ciagniecie swojej przyczepy swoim samochodem 56gr od kilometra. no wlasnie dlatego, zeby bylo na euro... 😵
ash   Sukces jest koloru blond....
13 października 2011 10:46
Ale jestem zła 👿 👿 👿
Właśnie doczytałam, że prawdopodobnie mecz otwarcia Euro 2012 w Warszawie odbędzie się 9 zamiast 8 czerwca 🙁 🙁
No i zbliża się wielkimi krokami ta nieszczęsna impreza.
Skandal z orzełkiem. Najdroższy na świecie stadion w stolicy.
Trawa w Poznaniu znów nie rośnie bo za ciemno.
I jak wczoraj patrzyłam kto się zakwalifikował to myślę, że nie ma żadnej drużyny, z którą
moglibyśmy wygrać.
Za to piłkarze z wielu krajów mają mieszkać w Polsce i to jest fajne.
Pokazywano taki ośrodek w maleńkiej miejscowości na północy- piękny.
Byłam dumna.
A drogi? No....
Mam ważne spotkanie w Gdańsku w przyszłym tygodniu i nie jadę.
Nie mam siły na podróż PKP 16 godzin w jedną stronę.  🙁
Tania a samoloty do Gdańska od Was nei latają??
Z tego co patrzyłam kiedyś na połączenie Szczecin - Wawa - dużo drożej nie było , a oszczędność czasu niesamowita :-)

Edit:
Oo znalazłam - cena od 245 do 395 w obie strony (chyba), czas lotu 1,5 godziny (minimalnie krócej niż PKP)
Cena w 2 strony ekspresu Kraków - Gdańsk to 276 / 362 (2/1 klasa)
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 listopada 2011 08:52
Mnie osobiście nie cieszy, ale mam bardzo subiektywne nastawienie - pracuję niecałe 300m w linii prostej od wybudowanego stadionu PGE Arena. Koszmarne korki przy dojeżdżaniu do pracy, równie koszmarne korki przy wyjeździe do domu, blokady ulic przy imprezach sportowych czy muzycznych, wiecznie psioczący kurierzy i nieterminowe wysyłki/odbiory dostaw.

A piłką nożną się nie interesuję   😀iabeł:
a we Wrocławiu nie zdążą z dworcem, będzie miał otwartą małą część dla kibiców.
i mamy stadion,ktory wygląda jak przykryty papierem toaletowym  😂
_Gaga-też patrzyłam na samoloty, ale moja państwowa księgowa spadłaby z krzesła.
Urzędnik ma jedynie PKP II klasa.  🙁
Kurcze Taniu bez sensu, skoro samolot może wyjsc taniej, niż PKP i kilkanaście godzin człowiek jest do przodu przy tym..
ale wiem wiem - państwówka to państwówka - u nas nadal panuje bezsensowny pogląd, że samolot to nie wiadomo jaki luksus i musi być straszliwie drogi...
przepraszam za off
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 listopada 2011 09:39
U nas już powariowali z tymi remontami. Remontują część największej ulicy w 3mieście, teraz zaczęli remontować i zamknęli tę ulicę, która przyjmowała samochody objeżdżające ten remont na tej największej, więc wszystko leci przez moje osiedle. Żeby to się jeszcze w moim mieście remonotwało, a to miasto obok nam taką uprzejmość zrobiło.
Nie będzie niczego.
No, tylko pojednanie z Ukrainą .  🙁


Jak to niczego? Umyli Dworzec Centralny w Warszawie.  🤣  Podobno nie cuchnie. I w kiblach teraz są fototapety i można napić się kawy.  Myślę, że picie kawy w kiblu to dobry pomysł. Bo kawa moczopędna, więc od razu można pozbyć się balastu podziwiając piękne widoki.    😅
Serio jest kawa w WC?  😲
Scottie   Cicha obserwatorka
17 listopada 2011 10:11
Czy jest kawa to nie wiem i aż tak odważna nie jestem, żeby do kibla na Dworcu Centralnym wchodzić... Ale faktycznie dworzec umyli i wyremontowali 🙂

A co do zabezpieczeń pod względem ataków terrorystycznych, nagłych sytuacji kryzysowych- Polska w ogóle nie jest przygotowana pod tym względem na Euro. Nie chciałabym być na miejscu ludzi, którzy będą w centrum takiej sytuacji. Ludzie chyba przestali myśleć... I ostatni wypadek przy otarciu stadionu w Warszawie dla zwiedzających- samochód wjechał na rondzie Waszyngtona pod tramwaj- i pół prawobrzeżnej Warszawy stanęło.
Czy jest kawa to nie wiem i aż tak odważna nie jestem, żeby do kibla na Dworcu Centralnym wchodzić... Ale faktycznie dworzec umyli i wyremontowali 🙂

Ja byłam, kawy nie pamietam, bo się spieszyłam, ale w toalecie było czysto i pachnąco. Na dworcu też nie śmierdziało 🙂
Ja o kawie wyczytałam w prasie, bo na dworcu nie bywam.  I jeszcze było tam napisane, że jak ktoś po załatwieniu tego, co ma w kiblu do załatwienia bardzo się spieszy, dostaje kupon na kawę w terminie późniejszym. Tylko nie pamiętam, czy ta kawa była gratisowa czy zniżkowa.

Hanoverka, może za bardzo się spieszyłaś.  😀 
Oj tak, spieszyłam się bardzo bardzo na lotnisko, więc rach ciach załatwiłam to co miałam do załatwienia, ale wrażenie pozytywne. Jestem duzym ''zapachowcem'' i jest szansa, ze jakby było paskudnie w tych toaletach to bym to zapamiętała do końca życia, pewnie puściałbym pawia 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się