Czemu araby wzbudzaja tyle kontrowersji?

Bronze   "Born to chase and flee.."
19 listopada 2011 20:24
Ten wątek miał czemuś służyć ? Bo poziom dyskusji jak w "Rozmowach w toku ".... Osoba, która założyła tak błyskotliwy wątek coś nie jest specjalnie zainteresowana tematem 🙄
Cóż...ja sądzę,że A. wyczerpała temat juz na pierwszej stronie  😉 więc wszelki komentarz jest zbędny.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2011 20:33
Ten wątek miał czemuś służyć ?

zdaje się że dyskusji i wymianie poglądów na temat kontrowersji wokół koni arabskich (należy przeczytać wpierw tytuł wątku, spróbować go zrozumieć i najlepiej zapamiętać, a gdy to wszystko zawiedzie  zadawać pytania)
Moim zdaniem araby najlepiej się sprawdzają jako kanapy do czytania książek na padokach 😉

Pozdrawiamy z Siwym
Ela a wedlug ciebie konie arabskie wzbudzają az takie kontrowersje ze musza miec oddzielny wątek?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2011 20:42
lepsze są jako ozdoby trawnikowe najlepiej przed domkiem w stylu dworek szlachecki bo współgrają z tą staropolską  szlacheckością i ładnie zadzierają ogonki

Ela a wedlug ciebie konie arabskie wzbudzają az takie kontrowersje ze musza miec oddzielny wątek?

oczywiście że zasługują na oddzielny wątek a najlepiej kilka - są przecież najlepsze, najpiękniejsze, najmądrzejsze, najwytrwalsze, najwszechstronniejsze, najstarsze rasowo, najdroższe, najzmyślniejsze, najbardziej nastawione na współpracę
wow, no to zabłysnęłas 😅
Bronze   "Born to chase and flee.."
19 listopada 2011 20:46
Elu - dyskusja z tobą o sensie dyskusji, która nie jest ani sensowna ani nic nie wnosi do ogólnego wątku - jest po prostu bez sensu. Aż tak mi się nie nudzi  😉
A. - załóż koniecznie wątek o kontrowersyjnych folblutach  🙄same wariaty, no same...że ludzie na tym jeżdża i się nie boją  😁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 listopada 2011 20:49
Ela, nie umiesz czytać, nie przyswajasz wiedzy, a może masz rozumowanie wybiórcze?

Arab będzie ozdobą ogródka dopóki ludzie będą tak ograniczeni umysłowo.
Taki problem mamy w Polsce z wizerunkiem araba.
gdyby było jak pisze Wojenka., bambusy powinny brylować w WKKW, a nie ma ich tam wcale.!

bo nie mogę znaleźć trenera 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2011 20:56
Arab będzie ozdobą ogródka dopóki ludzie będą tak ograniczeni umysłowo.
Taki problem mamy w Polsce z wizerunkiem araba.


to chyba nie tylko w Polsce takie problemy ludzie mają z byciem ograniczonym umysłowo że nieciekawy przekazywany z ust do ut wizerunek arabów przysłonił im realne i rzeczywiste atrybuty arabów jako koni które bez wątpienia są najlepsze, najpiękniejsze, najmądrzejsze, najwytrwalsze, najwszechstronniejsze, najstarsze rasowo, najdroższe, najzmyślniejsze, najbardziej nastawione na współpracę  😎

Myślę że szeroko zakrojona akcja uświadamiająca ludzi na całym świecie o tym że te konie są najlepsze, najpiękniejsze, najmądrzejsze, najwytrwalsze, najwszechstronniejsze, najstarsze rasowo, najdroższe, najzmyślniejsze, najbardziej nastawione na współpracę na pewno spowoduje szerokie wykorzystanie tych koni do innych celów aniżeli ozdoby trawnikowo-stajenne.

A. - załóż koniecznie wątek o kontrowersyjnych folblutach  🙄same wariaty, no same...że ludzie na tym jeżdża i się nie boją  hihi

to chyba trochę rozmija się z celem ponieważ chyba nie ma  tak zgodnego chóru fanatycznych wielbicieli tej rasy którzy by ustawicznie zanudzali wszystkich wokół twierdzeniami że folbluty to konie najlepsze, najpiękniejsze, najmądrzejsze, najwytrwalsze, najwszechstronniejsze, najstarsze rasowo, najdroższe, najzmyślniejsze, najbardziej nastawione na współpracę
lepsze są jako ozdoby trawnikowe najlepiej przed domkiem w stylu dworek szlachecki bo współgrają z tą staropolską  szlacheckością i ładnie zadzierają ogonki






Do ogródka się nie nadają ... wstawiłam go raz mamie przed domkiem i opierpipil jej całą rabatkę rumianku co się położyło cieniem na przyjaźni mojej rodzicielki z wierzchowcem.
Ten wątek miał czemuś służyć ?

zdaje się że dyskusji i wymianie poglądów na temat kontrowersji wokół koni arabskich (należy przeczytać wpierw tytuł wątku, spróbować go zrozumieć i najlepiej zapamiętać, a gdy to wszystko zawiedzie  zadawać pytania)



Wątek "Czemu naturalsi wzbudzają tyle kontrowersji" umarl śmiercią naturalną. Powstała pustka. A tut. Forum nie znosi pustki.
Role zostały już podzielone. ElaPe + wrotki kontra reszta świata. Jakby ktoś nie wiedział, w jakim kierunku i w jakim charakterze dalej potoczy się "dyskusja",polecam spojrzeć na wypowiedzi w wątku "Czemu naturalsi wzbudzają tyle kontrowersji". Pouczające.
w odróżnieniu od arabów,XX mają faktyczne osiągnięcia w sporcie, dlatego nie potrzebują getta rasowych wątków i rasowych zawodów. a w WKkW z arabami powaźnie próbował Marek Todd i jednak uznał to za stratę czasu.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2011 21:02
rozchodzi sie ogródek z trawą. Ewentualnei mozna arabowi wytłumaczyć że ma nie spożywać kwiatków. Na pewno jako najmądrzejszy we wszechświecie zrozumie.

Wątek "Czemu naturalsi wzbudzają tyle kontrowersji" umarl śmiercią naturalną.

ee, tam od razu umarł. Po prostu nie ma na razie o czym pisać, ale  tylko na razie.

w odróżnieniu od arabów,XX mają faktyczne osiągnięcia w sporcie, dlatego nie potrzebują getta rasowych wątków i rasowych zawodów. a w WKkW z arabami powaźnie próbował Marek Todd i jednak uznał to za stratę czasu.

no dokładnie.
halo wyrwałaś coś z kontekstu - napisałam że wszystko wychowanie + charakter + geny mają znaczenie a nie sama rasa (geny) ja tam nigdzie nie napisałam że geny nie mają nic wspólnego z rasą  🤔wirek:

upraszczając to chodziło mi o to co powyżej i o to że nie każdy a nawet nie większość arabów, hucułów, mąłopolaków itd będzie mieć taki charakter jak im się przypisuje po usłyszeniu słowa "arab", "hucuł" itd.

A. tak masz rację, ale ja nie o tym - nie mówię o użytkowaniu że się tak wyrażę specjalistycznym, chodzi mi raczej o rekreacje czy użytkowanie jako takie - mówiąc to staję w obronie arabów które zdaniem niektórych nie nadają się do niczego, nadają się jak i inne konie a że jednym bardziej odpowiada hc, innym arab a jeszcze innym cos innego to juz odrębna kwestia. Wiadomo że przeciętny arab nie będzie skakał konkursów N ale to nie znaczy że nie da się go przygotować na skoki w L bo skakać będzie lepiej czy gorzej bo to koń w końcu.
da się, tylko po co,skoro w innego można zainwestować połowę roboty i mieć dwa razy więcej niż od bambusa.
A.   master of sarcasm :]
19 listopada 2011 21:37
A. - załóż koniecznie wątek o kontrowersyjnych folblutach  🙄 same wariaty, no same...że ludzie na tym jeżdża i się nie boją  😁


no chyba bede musiala...  🤔 ostatecznie folbluty sa bardziej kontrowersyjne niz araby, moja wlasna klacz mnie probowala dwa razy zabic  😤
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 listopada 2011 21:40
Wrotki, a w czym widzisz trudność w szkoleniu "bambusa"? Merytorczynie proszę.
Bo z mojej obserwacji, a jeżdżę na tych koniach od 2004 roku, i trochę ich przejeździłam, szybko się uczą i dobrze zapamiętują. Widziałam kilka skaczących arabów i technikę miały przyjemną. Czołowy polski trener skoków chętnie by wziął małego araba dla dzieciaków na konkursy kucowe i małych koni.

A., myślę, że temat dlaczego wyścigi sa kontrowersyjne miałby równie duże powodzenie  😉. Szczególnie płoty. I Wielka Pardubicka  😉
wrotki a probowales?

szkoda ze mnie nie stac na to, bo z czystej ciekawosci- bez piania nad naj
(najlepsze, naj, naj, naj) i rozmawiania morsem itp.. oddalabym w trening moją kobyłę... byc moze doszlaby do P i dalej nie... byc moze, tylko co z tego. Komu i po co udowadniac ... eli??? 😂



Tylko popatrzmy tez na wlasne podworko- kto z forumowiczow ( oprocz kilku znanych osob i trenerow) jezdzi tzw duzy sport?

Mark Todd pewnie probowal,moze  ktos mu wcisnal na probe- a jakie zawody jechal na arabie? wogole cos jechal? czy mial w treningu? Czytałam artykul o HS Pirandelo- arabskim ogierze, ktory skakal.. podobno trener jak go zobaczyl ( a kun z tych drobniejszych) to stwierdzil ze szkoda jego cennego czasu.. dal sie przekonac jakos  i kun skacze...

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2011 21:51
przecież mówię że araby są najlepsze we wszystkim czego tkną kopytkiem a tylko niektórzy głupi ludzie  tego nie zauważają i omijają je szerokim łukiem


Czytałam artykul o HS Pirandelo- arabskim ogierze, ktory skakal..

i co z tego ma niby wynikać
wynikac ma to, ze skoro wątek jest o arabach to o nich pisze, a jak nie umiesz czytac, to moze mam obrazki wstawic
a gdzieś na Eurosporcie można tego araba zobaczyć? No i skoro one mają się ścigać w konkursach pony,no to chyba nie są takie wszechstronne i najlepsze. A Markowi bardzo przeszkadzał arabski, histeryczny charakter i zmienne usposobienie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2011 21:56
obrazek to już wstawiłaś, i w sumie też nie wiem co miał udowadniać - że koń arab umie stać czy co? Ja w to wierzę nawet na słowo bo to chyba osiągnięcie niezbyt wiekopomne



A.   master of sarcasm :]
19 listopada 2011 22:01

A., myślę, że temat dlaczego wyścigi sa kontrowersyjne miałby równie duże powodzenie  😉. Szczególnie płoty. I Wielka Pardubicka  😉


Nie, temat wyscigow juz jest gdzies na forum. Ja mowie o tym, ze rasa pelnej krwi jest kontrowersyjna i na ten temat nalezaloby zalozyc watek  😂
[quote author=kasia-pala link=topic=74403.msg1193178#msg1193178 date=1321737408]
nie każdy a nawet nie większość arabów, hucułów, mąłopolaków itd będzie mieć taki charakter jak im się przypisuje po usłyszeniu słowa "arab", "hucuł" itd.
[/quote]
Otóż nie. Rasa wiąże się właśnie z tym, że większość (!) koni będzie miała charakterystyczne cechy rasy - morfologiczne i temperamentalne, nieodłącznie związane z genami, i tak - rasa będzie postrzegana tak, jak z tej większości (!) wynika. Jedyny kłopot z arabami jest taki, że w PL posiadamy tylko część rasy, określonego typu.

Tak się składa akurat, że mojemu mężowi przyszło kiedyś (dawno) jeździć międzynarodowe WKKW na arabie imieniem Nalot. Cały czas podejrzewał (jeździec), że z rodowodem konia jest "coś nie halo" 🙂
Rozumiem, że fanatycy arabów mogą wkurzać, ale wkurza mnie, sytuacja odwrotna.
  Latem poprosiłem pomoc znajomego trenera, wiedział, że treningi mają być na arabce, która od wyścigów chodziła sporadycznie do lasu, wiedział że nigdy nie trenowałem na poważnie a ostatnio skakałem 3 lata temu, zresztą to widział.
Przyjechał, popatrzał, ustawił krzyżak na którym kobyła dostała odemnie po zębach, ustawił stacjonatkę - stopka i grucha, jeszcze raz to samo. Stwierdził, że przecież mi mówił, że araby się do niczego nie nadają  🙄
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 listopada 2011 22:05
Wrotki, proszę Cię, skup się - nie mówimy o zawodach rangi Grand Prix, ani gwiazdek wkkw.
Mówimy o zawodach na poziomie amatorskim, gdzie Ela twierdzi, że arab będzie gorszy od każdego byle łacha.

O folblutach też jest wątek i tam z tego co podczytuję, wszyscy chwalą swoje xx. Trudno, żeby było inaczej?
Co to w ogóle za komentarz wrotki ?
Konie są małe i duże, dlaczego deprecjonujesz konie startujące w konkursach kucowych (bez względu na to jaki mają papier)? są niższe więc gorsze? Najwszehcstronniejsze i najzdolniejsze są tylko wysokie konie? co za bzdura. Ciekawe jakbyś jeżdził na koniu o wys. 178cm mając 150cm wzrostu- tak mali ludzie też się zdarzają i fajnie by było gdyby nogi im choć trochę wystawały za tybinki.
nie mam pojecia czy mozna go zobaczyc na eurosporcie

technike mial srednią, ale byl skuteczny- tyle poznalam, ale ja laik jestem



HS Pirandelo

edytuj posty!  🤬









Wojenka, co do xx to ci powiem za siebie: mam świetnego konia, ale szczerze mówiąc wolałabym mieć półkrewka o określonych cechach. Ale za te pieniądze, za jakie go kupiłam, kupiłabym co najwyżej jedno kopyto takiego półkrewka 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się