Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 grudnia 2011 16:49
Ciekawe czy naprawdę tak trudno używać worda? Nawet jak się do nie ma, są darmowe edytory, które podkreślają błędy. No losie, nawet mozilla to ma.
www.new.konpolski.pl
Analiza użyteczności

BŁĘDY KLUCZOWE
1. Nawigacja
a)menu globalne jest martwe- wybranie danego działu nie powoduje jego podświetlenia/wyróżnienia. Użytkownik nie wie gdzie jest.
b) brak ścieżki okruszków
c) brak menu 2-go rzędu: np. klikam w dział główny "nowy numer" - ląduję na stronie dedykowanej tej sekcji, wybieram jakiś dział (słabo widoczne działy bo większość pod zgięciem strony) i już z poziomu wybranej strony nie mam dostępu do tych działów
d) menu poniżej menu globalnego wygląda jak menu II rzędu. powinno zostać jakoś oddzielone graficznie, np. delikatną ramka, czymś co je bardzo odróżni
e) brak linku do "kontakt" z poziomu stopki, za to sama stopka nosi mylący tytuł "więcej stron koń polski"

MNIEJSZE BŁĘDY UŻYTECZNOŚCI
1. Rotujące show windows (kolumna lewa i prawa)
a) zdjęcia i teksty adaptujące się do ramki a w przypadku tylu migających elementów zdjęcie i tekst zawsze powinno być tych samych rozmiarów i w tym samym miejscu
b) samo show window adaptujące się do wielkości reklamy powyżej- skutkiem czego często wędruje- i jest nieprzyjazne dla oka bo nagle wisi nie na równi z drugim show window - to rozjeżdża stronę
2. Reklamy
a) billboardy pod nagłówkiem - to miejsce nigdy nie powinno być dzielone na dwie reklamy!!!! One są wtedy nieczytelne!!! - nieskuteczne dla podmiotu zlecającego - duży błąd!
b) boksy lewej i prawej kolumny- mają różne rozmiary w poziomie. Rozmiar poziomy powinien być zdefiniowany na sztywno!!!

Uwagi słuszne, ale z tego co zrozumiałam, to jest dopiero wstępna wersja strony, więc pewnie wiele rzeczy ulegnie poprawie. Ja się cieszę, że widać efekty pracy. Na pewno strona wygląda bardziej nowocześnie. Czy jest nam potrzebny kolejny niby portal? To już inni ocenią.

Przyczepię się (bo jak inaczej 😉 ) tylko do jednej rzeczy. Wędrowałam po działach i trafiłam do archiwum. Co zobaczyłam? Wielkie nic. To był najlepszy dział, bo spis pozwalał dość szybko znaleźć potrzebny artykuł, bez przeglądania całej sterty gazet. W końcu KP istnieje już wiele lat i trochę się tego nazbierało 😎 A tu zonk. Zgaduję, że są / będą tam mini skany całych stron z KP, jak w "e-magazyn" demo po prawej stronie? Byłoby to być może całkiem fajne rozwiązanie, ale... ani myślę rejestrować się na kolejnej stronie żeby zobaczyć... nawet nie wiadomo co, bo nie widać. O spisie artykułów można pomarzyć, o kupnie archiwalnych numerów najwyraźniej też (nie znalazłam takiej opcji, a była). Jak widzę przymus rejestracji, żeby - za darmo! - zobaczyć fragment serwisu, to z miejsca robię w tył zwrot i już nie wracam. Ale to ja tak mam i nie lubię rozsiewania swoich danych wszędzie gdzie się da.

A co do wersji papierowej - czy w grudniowym wydaniu jest taka sama czcionka wstępów jak w listopadowym? Bo w 11/2011 w artykule o folbluciej linii "I" we wstępie było imię Ikarji II (? nie mam jak sprawdzić). Przez kilka sekund zastanawiałam się jaki to wyraz, dopiero ponowne przeczytanie zdania pomogło. Ta czcionka przez ucinanie dołu liter typu "j" czy "g" jest całkiem nieczytelna! Wygląda jak błąd w druku. Błagam, niech ktoś to zmieni.

W każdym razie - powodzenia życzę. Zupełnie szczerze, bo więcej końskich pism na rynku nie zaszkodzi. Mnie się kierunek rozwoju KP (treściowy i wizualny) nie podoba, ale może podoba się tysiacom innych i życzę im na święta i nie tylko, żeby mieli pismo dla siebie 🙂

na pewno jeszcze strona się zmieni bo widać, że nadal się nad nią pracuje.

Z rzeczy jeszcze potrzebnych - WYSZUKIWARKA!!!

I inne mniejsze grzeszki - ikony związane z ilością osób na FB są za blisko logo - powinny być po przeciwnej stronie nagłówka, do tego bezpośredni link do profilu FB bo te ikony tam przy logo sa mylące.. np. z przyzwyczjenia mozna klikną c na Like it , jak już się to wcześniej polubiło... tym samym się to nie mając świadomości "znielubi". najlepiej żeby link do profilu na FB był w nagłówku ale po przeciwnej stronie od logo a info ile osób już lubi poniżej... albo wcale i tylko liczba osób, które już to lubią.
Opcjonalnie na dole wtyczka pokazujące foty tych osób.

W nowym numerze pojawił się "test sprzętu"- warto na stałe w przyszłości wyodrębnić ten dział i gdy mija już żywotność numeru drukowanego i e-numeru publikować to co było w gazecie w formie dostępnej dla ogółu. Warto tam wtedy zadbać o jakiś czytelny podział menu czy wewnętrzną wyszukiwarkę a także umożliwić dodawanie komentarzy przez użytkowników.
Popatrzyłam spokojnie i mam jednak uwagę do nowej strony.
Za szybko to wszystko miga.  W żaden sposób nie nadążam z czytaniem.
Dobra jest za to możliwość prenumeraty via net.
Poprzedni sposób był przedpotopowy.
Gazetka via net jest fajna ale powinna byś możliwość złożenia zamówienia na prenumerate drukowanych egzemplarzy jakimś prostym formularzem z płatnościa przez e-płatności czy cuś- szybko i sprawnie.

I znów tak na prawdę warto się zastanowić czy tych produktów "gazetka online" i gazeta do skrzynki już niejako "przyszłościowo" nie umieścić w dziale "sklep". Po pierwsze będzie porządek - rzeczy do kupienia są w sklepie. Po drugie jeśli w przyszłości w związku z czymś KP będzie chciał np. sprzedawać koszulki czy cokolwiek innego będzie już miała na to miejsce i nie będzie wymagało to przebudowywania strony.

Właśnie patrzę, że przerobiono już stronę główną - fajnie ejst lepiej. Ale podtsrony też wymagają usunięcia tego migania -prawo-lewo.
http://new.konpolski.pl/
Jest już zarys nowej strony Konia Polskiego.

jaki charakter ma import z Gazety Wybiórczej w postaci p. Sawki...no i co robi i do czego będzie służył dział "naturalnie"?
mi nie podobają się fotki prezentujące działy konkurencji olimpijskich-czy to naprawdę trudne dać tam fotki, które pokazują dobrze technicznie skok nad okserem i nad kłodą? ...przecież takie fotki, to powinna być wizytówka i coś na kształt wzorca, a tam są dwie kupy: nad okserem skok wyprzedzony i z cofniętą ręką, a nad kłodą to "jak nie skakać"!
http://www.rsprodukter.pl/acrobat/artykul_Sciolka.pdf

nie bardzo wiedzilam gdzie to wkleic, więc zaryzykowałam tutaj 😉
Nie wiecie może, z którego numeru i roku pochodzi ten artyluł?  :kwiatek:
Witam, poszukuję artykułu o ogierze Cabrol, który jest w 161 numerze "Koni i rumaków". Czy ktoś może posiada ten numer i mógłby mi wysłać skan tego artykułu? Byłabym bardzo wdzięczna 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
05 stycznia 2012 09:37
We wtorek kupiłam nowy KT i HiJ, wczoraj- o dziwo- KP. Dziś ma być ŚK. HiJ zdecydowanie dla mnie najlepszy, aczkolwiek trochę razie czytanie w styczniu 2012 sprawozdania z czempionatu małopolskiego w Białce z czerwca 2011, czy czempionatu śląskiego z lipca 2011... Niemniej zdecydowanie dla mnie najwięcej do czytania, ale ja też chyba jestem nietypowym czytelnikiem.
KT- dla mnie wyjątkowo mało do czytania... Dużo pierdół "naturalnych", nic nie wnoszących. Artykuły kolejne o żywieniu, kopytach itp.
KP- zdecydowanie zmienia kierunek, nie wiem, czy na lepsze- dla mnie nie, ale być może dla typowego miłośnika koni będzie bardziej odpowiedni niż dotąd. Dużo artykułów takich ogólnych- o koniach w filmie, o podróżach itd.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 stycznia 2012 09:48

Dziś ma być ŚK.

już rano widziałam nowy numer w kiosku w metrze
A na swojej www Koń Polski poleca nasze forum!
Widzieliście??
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 stycznia 2012 11:51
Forum Re-volta »

Duuuuże forum internetowe, tysiące tematów, ponad 10.000 użytkowników



starą volte tez polecają ale juz bez komentarza
Witam, poszukuję artykułu o ogierze Cabrol, który jest w 161 numerze "Koni i rumaków". Czy ktoś może posiada ten numer i mógłby mi wysłać skan tego artykułu? Byłabym bardzo wdzięczna 🙂


Pamiętasz który rok wydania, będzie mi łatwiej znaleźć? 😉

[quote author=Silvana link=topic=22707.msg1247148#msg1247148 date=1325623573]
Witam, poszukuję artykułu o ogierze Cabrol, który jest w 161 numerze "Koni i rumaków". Czy ktoś może posiada ten numer i mógłby mi wysłać skan tego artykułu? Byłabym bardzo wdzięczna 🙂


Pamiętasz który rok wydania, będzie mi łatwiej znaleźć? 😉
[/quote]

Jest to 2001 rok, najprawdopodobniej jakoś początek 🙂
Ok spróbuję Ci znaleźć w ten weekend 🙂
Jestem przogromnie wdzięczna :kwiatek:
Podziękujesz jak znajdę  😀 👀
Znalazł się artykuł czy nie szukałaś jeszcze ❓  😉
Zniosłam już karton ,ze strychu,z numerami tego rocznika co wskazałaś. Będę szukać. 🙂
Jako nieskrywany milosnik konia polskiego, co ja gadam POLSKIEGO przez wielkie P , i równie wielki milosnik burych kotów z radoscia odnotowuję  zadziwiającą ewolucję gatunku kotów, który zaczął dostrzegać eweolucję koni (POLSKICH) ... lekko zatrważa chwiejność poglądów  i sam nie wiem, czy ufać kotom, które (jak mówil jeden pan w filmie) raz mowia tak, a raz mowia tak 🙂

Listopad 10/2011 - kot obiecuje, ze cyt. "Nie kupię więcej, bo to samo znajduję w prasie, która wpada w moje ręce wcześniej, więc po co ma płacić kolejny raz za to samo."

okazuje sie, ze obietnica byla na wyrost bo:

Grudzień 22/2012

W nowym numerze pojawił się "test sprzętu" ...

Jako, ze koty koni (POLSKICH) nie kupują widac maja zdolnosc jasnowidzenia, bo skad by wiedzialy? 🙂

a tak na powaznie, imponuje (szczerze) zapal kotów do tak obszernego recenzowania, zgłaszania uwag, służenia radą ... jak łatwo zauważyć, niektóre uwagi robią wrażenie na koniach (POLSKICH) i sa podejmowane proby podazania za wskazowka, inne nie ... 🙂 i tak pewnie zostanie ... cieszy, ze po tylu zbednych emocjach powoli przebija sie jakis ton konstruktywny ...
He's back! No już mi Ciebie brakowało, heheh😉

Oczywiście (again) nie zgadamy się na wstępie:
1. powiedziałam, że jeśli to (forma i zakres treściowy nowego KP) ma tak wyglądać to nie kupię. Zostałam sprostowana, że nie ma tak wyglądać docelowo i że dopiero za kilka numerów osiągnie wymiar docelowy - więc dałam kredyt zaufania
2. Kupił mąż - nie ja😉
3. Imho moje uwagi od początku były konstruktywne 🏇

Mam nawet styczniowy numer już - kupiłam ja 😁 i jutro obczytam to podzieję się spostrzeżeniami (ze szczególnym uwzględnieniem art. o polo😉
Podzieliłam się nawet wiedzą na temat nowej strony KP i zrobiłam szybka analizę heurystyczną użyteczności🙂 - for free!

... i właśnie patrzę, że na stronie są zmiany (niektóre) to jeszcze dopiszę jedną ważną rzecz:
Moduł dotyczący nowego numeru na HP ma błędy użyteczne w linkowaniu:
a) po pierwsze ponieważ tytuły zajawek artykułów są niepodkreślone, a klikalne warto linkować całość, czyli i tytuł i tekst
b) nie każdy z tytułów linkuje do tego samego poziomu struktury strony- b. mylące!!! One wszystkie wyglądają tak samo więc każdy powinien linkować tak jak pierwszy- do info na temat danego artykułu (a nie tak jak np. drugi do wstępniaka redaktorskiego)
c) button "pełen spis treści" nie wygląd jak button - ciężko się domyślić, że jest klikalny bo w tym samym module podobnie wgląda fiszka "nowość" w przeciwnym rogu, która już klikalna nie jest. można z niego śmiało zrezygnować albo umieścić go równo pod fotą okładki, która też linkuje do spisu treści. Nie ma sensu i jest mylące umieszczanie nieopodal siebie dwóch odrębnych elementów (button i okładka), które prowadzą w to samo miejsce. Jeśli komuś z redakcji bardzo się zapełnienie pustki pod fota okładki takim czerwonym ozdobnikiem podoba, to może warto tam dać nieklikalną fiszkę z info np o nakładzie danego numeru - działa dodatkowo dobrze na potencjalnych reklamodawców.


A ty Harry proszę zajrzyj do wątku na tym forum "akcja koń na drodze" i podpytaj tam w KP czy latem (czyli w szczycie sezonu wyjazdów w teren i rajdów) KP nie włączyłby się do akcji i np. nie dodawał do każdego egzemplarza kamizelki i ulotki. Podejrzewam, że mogłoby to mocno podnieść sprzedaż  w sezonie letnim.



Mazia   wolność przede wszystkim
13 stycznia 2012 13:57
A co powiecie na temat okładki styczniowego ŚK ? Jakbym chciała ogladać panią w kapeluszu to kupiłabym sobie ELLE ...
Nie wiem jaki pomysł miał autor takiej innowacji....
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 stycznia 2012 15:46
a kto to w ogóle jest na tej okładce?
Ilona Janas. Fakt, okładka dziwna i chyba pierwszy raz zawodnik jest na okładce bez konia
Sam artykuł o zawodniczce ze smaczkiem rodem z Super Expressu tudzież Faktu tudzież innego Pudelka, nie, no litości... 🙄  Przyznam, że nie spodziewałam się akurat po tej zawodniczce takiego wyciągania sensacji, na zasadzie skrzywdzono mnie, ale nie powiem nic więcej. To temat dla prokuratora iks lat temu a nie na wyciąganie tego do prasy dzisiaj. Po co? Ku przestrodze?
zgadzam sie w calej rozciaglosci, b. marna tresc.
na szczescie pozostale art. o Michaelu Robertsie i Heuschmannie wynagrodzily mi niesmak 😉
Dokładnie, marna treść i to, co mnie najbardzie uderzyło, to pisanie o trenerach 'per ty'. Szkoda, bo zamysł artykułu fajny, postać bohaterki ciekawa, a wykonanie- padaka.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 stycznia 2012 20:17
Jakbym chciała ogladać panią w kapeluszu to kupiłabym sobie ELLE ...
Nie wiem jaki pomysł miał autor takiej innowacji....


Mazia, w swoim poście napisałaś dokładnie to co pomyślałam jak wyciągnęłam gazetę z koperty. Na początku się zastanawiałam czy gazet nie pomylili 😁
a co w takim razie chcielibyście czytac w takiej gazecie... jakie tematy, działy? czy macie odstęp do literatury zagranicznej?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się