Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Kazda pasze nisko energetyczna będzie dobra
A podawał ktoś z Was źrebnym tą paszę: http://www.consult-s.pl/equilac.html
Equilac zuchtstutenmusli z st. Hippolyta? 
ja nie ale mogę dopytać bo kumpela daje a coś konkretnego chcesz wiedzieć?
czy jest to pasza warta swojej ceny, dla klaczy źrebnych, czy warto w nią zainwestować. kobyła w 8 miesiącu i chcę ją jakoś wspomóc.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
27 lutego 2012 22:18
Dostałam ofertę pasz  Saracen, chcecie?
http://www.saracenpasze.pl/

Mają całkiem przyjemne ceny, ale niestety nie znalazłam nic dla siebie tj. swojego konia.  😁 Z ciekawości, podawał ktoś? Znalazłam tylko kilka opinii, pozytywnych co prawda, ale dość oszczędnych w słowach 😁
Ooo i współpracują z Kentucky Equine Research, nono, jedyni po St Hippolyt.
I jest coś dla mnie! 😀
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
27 lutego 2012 22:38
A ile razy w roku polecacie robić krew? I na jej podstawie układanie suplementów/ogólnie diety?

Ja standardowo robię pełne badanie co pół roku i nie wpływa ono na dietę (tzn. od jakiegoś czasu nie wychodzą nam żadne braki, kiedyś był jakiś niedobór, bodajże fosforu, w związku z czym koń dostał B-sura).
Przy suplementach/lekach obciążających wątrobę, robię same próby wątrobowe raz na kwartał.

Zresztą taki sam schemat badania krwi (tzn. pół roku/kwartal) stosuję u siebie i u psa 🙂

O kurcze, te pasze Saracen wyglądają jak Blue Grass  👀 Na przykład Re-Leve, Equi-Jewel, Donkey czy Stamm30. Z czego to wynika, bo jak widzę obie firmy dalej działają na rynku US, więc to żadne połączenie czy zmiana nazwy? 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 lutego 2012 22:57
Aaaa, nie wierzę własnym oczom, Saracen!  😅 Właśnie o tym marzyłam  😀

Edytka, Blue Grass to tak jakby "podróbka" Saracena.
Saracenem karmią najlepsze stajnie wyścigowe w UK i krajach arabskich.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 lutego 2012 23:04
Aaaa, nie wierzę własnym oczom, Saracen!  😅 Właśnie o tym marzyłam  😀

Edytka, Blue Grass to tak jakby "podróbka" Saracena.
Saracenem karmią najlepsze stajnie wyścigowe w UK i krajach arabskich.




i ceny mają całkiem przyjazne  🤣
Burza, o Re-Leve myślisz? 🙂
Ktoś wie coś więcej o paszach Saracen? Przeglądałam sieczki  - skład nie najgorszy. Ale najważniejsze jakie są efekty i jak koń reaguje. Ktoś może się podzielić doświadczeniami?

Swoją drogą rozsypał się worek z producentami pasz, ostatnio pojawiło się chyba 4 😉
ja to bym Blue Grass chciała 🙁

A z oferty Saracena, to mi się połowa pasz nie otwiera i nie ma ich w cenniku - to znaczy pewnie, że oferta uboższa jednak niż www.
Wczoraj do nich napisałam i dziś odpisał mi Michał Cywka, którego większość warszawiaków powinna kojarzyć 😉 nawet dostanę jakąś próbkę.
Cejloniara, o Re-Leve i Super Fibre Pencils, ale muszę wieczorem przysiąść porównać składy procentowe z Equigardem i Vito 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
28 lutego 2012 10:27
Pasze mają być dostępne od 10 marca, rabaty: 5-10 worków 5% , 10-20 worków 10 %. Dostawa na terenie Wawy i okolic gratis.
To się nazywa podejście do klienta!  😀
Jakie rabaty! Noooo coś czuję, że mamy szansę na konkretny testing!
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
28 lutego 2012 10:53
Wojenka w Dodsonie rabaty jeszcze korzystniejsze i też dostawa gratis, pewnie u innych producentów to samo, lub podobnie 🙂 ciekawe jak będzie z dostępnością tych pasz, bo z tym zwykle jest gorzej :/
Burza, a shape-up? Za dużo tych pasz na tej stronie, ogłupiło mnie  🤔wirek:
Pasze mają być dostępne od 10 marca, rabaty: 5-10 worków 5% , 10-20 worków 10 %. Dostawa na terenie Wawy i okolic gratis.
To się nazywa podejście do klienta!  😀



tak jak wszędzie, tylko trzeba negocjować  😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
28 lutego 2012 11:04
Mnie najbardziej interesują psze dla koni rajdowych i wyścigowych. Saracena używa czołówka światowa.
I cena: Saracen Enduro 93 zł/ 20 kg. Dodson 129zł/20kg.
Rzeczywiście z dostępnością bywa gorzej, mam nadzieję, że nie będzie problemu. No i że pasza sprawdzi się w praktyce.
Wojenka jest duzo firm korzystniejszych cenowo trzeba tylko szukac 🙂 teraz praktycznie więksi dystrybutorzy marek mają darmową wysyłkę i dodatkowo tańsze produkty 🙂 dla mnie to sie liczy bo nie musze jezdzic po sklepach i szukac 🙂 zamawiam przez sklep interentowy a paczka przychodzi do do stajni 🙂
Cejloniara, masz rację, pomyliłam pasze, też ma niezły skład.. to piszę o próbkę 🙂
a mi się podoba, ze mają ładnie wypisany skład, łącznie z cukrem, często zwłaszcza w tych tańszych trochę paszach nie są opisane cukry. 👀
KER wytwarza poziom marki, ja mam do nich wielkie zaufanie za nadzór nad St Hipolyt, skoro się podpisują pod tymi paszami to one muszą być przyzwoite.
No i ceny są po prostu bardzo normalne 🙂
Pasze mają być dostępne od 10 marca, rabaty: 5-10 worków 5% , 10-20 worków 10 %. Dostawa na terenie Wawy i okolic gratis.
To się nazywa podejście do klienta!  😀


Hmmm, a idąc dalej tym tropem, to 20-30 worków: 15%, 30-40: 20%, 40-50: 25%, 50-60: 30%...?  😎
BTW - Gru dobrze mówi, Dodson rozwala niemal wszystkie inne firmy pod względem zniżek 😉 Szanse z nimi pod tym względem ma chyba jedna lub dwie na rynku, ale przegrywają jakościowo. Tak jakby ktoś kiedyś szukał.
Seracen ładnie wygląda - skład pasz, to, że są OPISANE dokładnie, ceny... Ale poczekam pół roku, aż zaczną ludzie narzekać i będzie już wiadomo, co to to jest tak naprawdę  😀iabeł:

Ja to bym chciała w Polsce Capstone'a... Marzenie ściętej głowy  🙄 Chociaż, Wojenka dostała Seracena, może ja też dostanę??  👀
mi tez sie marza zagraniczne pasze w polsce...
Gru, a czy możesz przybliżyć, na jakie rabaty można liczyć w Dodsonie i przy jakiej ilości worków, czy też kwocie zamówienia?
A jeśli chodzi o Saracena to wiecie może jak mają wyglądać koszty przesyłki poza Warszawą i okolicami?
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
28 lutego 2012 20:30
Oka oczywiście, masz pw.
Ja mam takie pytanie jak długo podajecie daną paszę i sprawdzacie efekty ? Czytając mam wrażenie, że niektórzy podają ciągle inną pasze, co worek to inny. Pytam, bo ja efekty na moim koniu widzę po co najmniej trzech miesiącach, podając właściwie pełnoporcjowo, no chyba że podawała bym po pół miarki i ocieniała tylko efekt smakowy, wizualny i nic poza tym. Czy po skarmianiu jednego worka można ocenić coś jeszcze, jeśli chodzi o paszę ?
ovca   Per aspera donikąd
28 lutego 2012 20:34
Ja mam takie pytanie jak długo podajecie daną paszę i sprawdzacie efekty ? Czytając mam wrażenie, że niektórzy podają ciągle inną pasze, co worek to inny.

mnie też to zastanawia 😉 zresztą-chyba takie całkowite zmienianie paszy co worek-dwa tylko dlatego, że weszła jakaś nowość czy że pasza X ładniej pachnie też nie jest chyba najlepsze dla konia? chyba, że ktoś tak jak ja traktuje paszę jako dodatek do podstawowej diety, bardziej do pochrupania i dla smaku niż efektu 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
28 lutego 2012 20:42
Ja żeby móc ocenić efekty karmię przynajmniej 2-3 miesiące.

Jakby ktoś miał pytania apropos Saracen to w razie czego mogę zaczepić Michała w stajni, bo trzymamy konie w jedym pensjonacie. IMO pasze wyglądają fajnie, ale jak już napisałam nie znalazłam nic dla siebie. Zresztą aktualnie jestem zakochana w st. hyppolicie  😁
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 lutego 2012 20:50
a ja mam pytanko z innej beczki, orientujecie się jaki producent posiada w swojej ofercie pasze z przeznaczeniem dla koni z problemami z wątrobą ? chodzi mi już o pasze nawet weterynaryjną ... i sprawdzoną. Za pomoc będę wdzięczna !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się