Czytelnia

Gry o tron przeczytałam 4 tomy z niemałą przyjemnością. Na "Uczcie dla wron" jednak się zacięłam. Chyba minęły czasy, kiedy byłam w stanie wchłonąć dobre fantasy w każdej ilości...
[quote author=Diakon'ka link=topic=50.msg1335856#msg1335856 date=1331571299]
Ja przeczytałam, a raczej wysłuchałam Księżniczkę z Lodu Lackberg. Historia dość wciągająca, ale trochę się umęczyłam formą. Język jest prosty, spostrzeżenia naiwne i nie wiem - może to kwestia tłumaczenia - ale niektóre sformułowania są tak niezgrabne, że aż drażnią.

[/quote]

Zgadzam się w pełni. Jednak to się lekko czyta.

halo- czemu czytasz niejako od końca?

Moja mama właśnie oddała Latarnika, nic mi nie powiedziała, że go miała, a ja mimo wszystko wolę papier niż ebooka. Zamówiłam sobie w bibliotece, jestem druga w kolejce.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
14 marca 2012 10:14
Ja papier do domu i do autobusu,audiobook do samochodu 🙂 Choć facet, co czytał "Księżniczkę z lodu", jak wcielał się w kobietę i mówił wyższym głosem i jeszcze te naiwne teksty to brzmiało to groteskowo 😉

A ktoś czytał Guillaume Musso? Pożyczyłam z biblioteki "Będziesz tam?". Warto?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 marca 2012 13:03
Polecam "Bojową pieśń Tygrysicy" Amy Chua. Zupełnie inne spojrzenie na wychowywanie dzieci... w krajach europejskich zazwyczaj kontrowersyjna, ale patrząc trzeźwym okiem bardzo ciekawa i dająca do myślenia. 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 marca 2012 20:20
ja polecam Milion małych kawałków Jamesa Frey'a. zupełnie inna niż wszystkie książki o uzależnieniach, które czytałam do tej pory. Bardzo długo czytałam, parę stron i szła na półkę, nie potrafiłam się zmusić żeby czytać dłużej.
cieciorka   kocioł bałkański
31 marca 2012 23:35
madmaddie, polecasz, ale nie mogłaś się zmusić do czytania?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 kwietnia 2012 14:08
odkładałam na półkę żeby sobie dany fragment przetrawić, przemyśleć. Dla mnie to była ciężka książka, może dla kogoś innego to coś na dwa wieczory.
Ja teraz w trakcie "Gry o tron: Pieśni Lodu i Ognia". Mam wrażenie, że znowu serial oglądam. Ale miło się czyta. Dobra odskocznia. O dziwo - chłonę i się nie nudzę, a od jakiegoś czasu już nie umiałam czytać fantasy.

No i jeszcze jestem w trakcie "Fado" Stasiuka. Polecam. Z początku niemożliwie mnie denerwowały iście "dekadenckie" zagrania w stylu "tak więc przypalam papierosa i piję cośtam wspominając dzikie stepy...." 😉 ale później jest świetnie!
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
03 kwietnia 2012 08:23
Ja nigdy nie umiałam czytać fantasy, a całą "Pieśń Lodu i Ognia" pochłonęłam w naprawdę dobrym tempie - zapewne dlatego, że saga jest odarta z wszystkich tych cech, które mnie w fantasy odrzucały.  😉

Teraz przypominam sobie "Filary Ziemi" Folletta, bo czytałam to bardzo dawno i mało pamiętam, a chcę ruszyć z kolejnym tomem.

[quote author=Diakon'ka link=topic=50.msg1337813#msg1337813 date=1331720084]
A ktoś czytał Guillaume Musso? Pożyczyłam z biblioteki "Będziesz tam?". Warto?
[/quote]

Bardzo lubię tego autora, ta książka jest akurat według mnie jedną z gorszych jego pozycji (jednak też mi się podobała). Ale wiadomo, rzecz gustu 🙂 Z tego co widzę na merlinie ma opinie bardzo dobre. Polecam Uratuj mnie - G. Musso
Ja teraz opowiadania Murakamiego - są dziwne, naprawdę dziwne i oczywiście nijak się nie kończą 😀
Jednocześnie do poduszki czytam sobie "o czym mówię kiedy mówię o bieganiu" tegoż autora.
I jeszcze "W stronę życia" Pearl S. Buck - bardzo ją lubię i jej sposób pisania o Chinach, nie jest sensacyjna, a jednocześnie można wiele się dowiedzieć o czasach sprzed komunizmu.
I tak się ślamazarzę z tym wszystkim 😀

Potrzebuję kopa, jakiegoś mocnego doznania - polećcie coś 🙂

Nalle, A co Cię konkretnie odrzucało? 🙂
Kiedyś lubiłam fantasy. Takie "niskobudżetowe" też. 😉 Potem Trylogię Husycką dobrze mi się czytało i na pewno do tego wrócę, bo pierwszy raz pochłonęłam te książki w wieku 15-16 lat i teraz wydaje mi się, że byłam dla nich za smarkata. Ale... z "Władcą Pierścieni" było gorzej.... Czytałam w wieku 10 czy 11 lat... i też wypadałoby przeczytać jeszcze raz.  😁
Niedawno zabrałam się za kilka rzeczy z fantastyki i nie dałam rady przebrnąć. Opowiadania Sapkowskiego też już były jakieś takie inne... Ale ta Gra o Tron jest świetna!
gwash polecam Sthepanie Meyer - Intruz 🙂
Ja teraz czytam "Carycę" Ellen Alpsten. Literacko kiepskie, ale jako przygodowa biografia dla zmęczonego umysłu może być.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
03 kwietnia 2012 12:52
Rani Manicka. "Dotyk ziemi". przeczytałam w jeden dzień. 
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
03 kwietnia 2012 18:10
Nalle, A co Cię konkretnie odrzucało? 🙂


Odbierałam fantasy albo jako zbyt infantylne, albo przesadzone w innym kierunku - nazbyt patetyczne. Przerysowane postaci, z reguły zbyt jednowymiarowe, nieodpowiednie proporcje wydarzeń fantastycznych do realistycznych, nawet te charakterystyczne wymyślne imiona działały mi na nerwy.

"Pieśń Lodu i Ognia" to takie brudne, grzeszne fantasy odarte z niewinności.
Byłam ostatnio w księgarni i na oczy rzucił mi się nowy Mankell - Nim nadejdzie mróz. Bohateraka Linda Wallander 😅
Może już ktoś dorwał i wie czy warto?

skończyłam też wczoraj Jussi Adler-Olsena "Kobietę w klatce" i powiem, że wciągające i dobrze się czyta, teraz zabieram się za "Zabójców bażantów" i chyba polubię sie z tym panem 🤣 (zdaje sie, że te dwie są przetłumaczone a na nastepne trzeba poczekać - tak wynika ze strony wydawnictwa, ale może coś przeoczyłam...)
kujka   new better life mode: on
15 kwietnia 2012 15:53
Odbierałam fantasy albo jako zbyt infantylne, albo przesadzone w innym kierunku - nazbyt patetyczne. Przerysowane postaci, z reguły zbyt jednowymiarowe, nieodpowiednie proporcje wydarzeń fantastycznych do realistycznych, nawet te charakterystyczne wymyślne imiona działały mi na nerwy.


Z tego samego powodu fantasy nie czytam.

Szukam ksiazki - dobrego kryminalu albo sensacji (na prezent). Nie Ludlum, nie skandynawscy autorzy (za duza szansa, ze juz zostalo przeczytane). Moze cos polskiego godnego polecenia? Ja zupelnie nie siedze w tych tematach...
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
15 kwietnia 2012 16:22
[quote author=Nalle link=topic=50.msg1359790#msg1359790 date=1333473009]
Odbierałam fantasy albo jako zbyt infantylne, albo przesadzone w innym kierunku - nazbyt patetyczne. Przerysowane postaci, z reguły zbyt jednowymiarowe, nieodpowiednie proporcje wydarzeń fantastycznych do realistycznych, nawet te charakterystyczne wymyślne imiona działały mi na nerwy.


Z tego samego powodu fantasy nie czytam.

Szukam ksiazki - dobrego kryminalu albo sensacji (na prezent). Nie Ludlum, nie skandynawscy autorzy (za duza szansa, ze juz zostalo przeczytane). Moze cos polskiego godnego polecenia? Ja zupelnie nie siedze w tych tematach...
[/quote]

Na pewno Marek Krajewski jest godny polecenia, chociaż jeśli to prezent dla fana kryminałów zapewne został już "zniszczony"...

Z polskich kryminałów bardzo dobrze czytało mi się Zygmunta Miłoszewskiego  - "Uwikłanie" i nowsze "Ziarno prawdy"
Obie łączy postać prokuratora Szackiego. "Ziarno prawdy" ma za tło stosunki polsko-żydowskie a dokładnie antysemityzm sięgający dawnych czasów, poza tym akcja osadzona jest w Sandomierzu, pojawiają się słynne korytarze ciagnące się pod miastem
i klimat trochę jak z powieści sensacyjno-przygodowych...

to mogę polecić, jeśli chodzi o sensację to nie czytam więc nie wiem...
o, to samo Uwiklanie co film? Nie wiedzialam ze to na podstawie ksiazki! A film byl super!
kujka   new better life mode: on
15 kwietnia 2012 20:05
dzieki dziewczyny! na pewno cos dla mamy wybiore 😉
Tak to samo - ja filmu nie widziałam. Znajoma, która czytała książkę i widziała film mówiła, że sporo pozmieniali i książka jest lepsza.
Więc jak film się podobał to może warto przeczytać 😀

Szukam ksiazki - dobrego kryminalu albo sensacji (na prezent). Nie Ludlum, nie skandynawscy autorzy (za duza szansa, ze juz zostalo przeczytane). Moze cos polskiego godnego polecenia? Ja zupelnie nie siedze w tych tematach...


Wprawdzie nie polskie, ale moi dwaj ukochani autorzy: Patrick Robinson ( sensacja, dużo tematyki militarnej i łódki podwodne ) oraz Dick Francis ( bardzo dobre kryminały, z końmi w tle, ale nie powinno to tło przeszkadzać nikomu spoza "branży " ).
Wczoraj skończyłam "najsmutniejsze dziecko" z serii pisane przez życie. Kilka łez uroniłam i będę czytać kolejne z tej serii.

Dziś zaczynam Igrzyska śmierci 🙂
a ja zabrałam się za oryginalną, niecenzurowaną wersję Alicji w krainie czarów. Po angielsku, ale tej oryginalnej "nie dla dzieci" nigdzie po polsku nie mogłam dorwać. a i tą tylko w pdfie. zobaczymy jak będzie mi szło 🙂

Szukam ksiazki - dobrego kryminalu albo sensacji (na prezent). Nie Ludlum, nie skandynawscy autorzy (za duza szansa, ze juz zostalo przeczytane). Moze cos polskiego godnego polecenia? Ja zupelnie nie siedze w tych tematach...


Polski to Krajewski 🙂
Zagraniczny autor to może Jo Nesbo? Agata Christie?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
06 maja 2012 22:11
Wrócę jeszcze do fantasy- bo bardzo lubię ten gatunek. Polecam bardzo
Intruz- Stephanie Meyer
wszystko Kossakowskiej- uwielbiam wręcz. Szczególnie serie o aniołach  😍
Trylogia Czarnego Maga, oraz Uczennica Maga- Trudi Canavan- właśnie kończe ostatnią część. Podobało mi się bardzo

Ale ja jestem takim troche molem książkowym. Mogę czytać wszystko i zawsze, rzadko coś mnie nudzi- musi być na prawdę nudne praktycznie bez fabuły, żebym odłożyła książkę którą już zaczęłam czytać  😁
Lov   all my life is changin' every day.
06 maja 2012 22:15
arivle, ja też tak o sobie myślałam, póki nie zabrałam się za "Cmentarz w Pradze" Umberto Eco 😁 Męczyłam długo, długo, ale  w końcu odłożyłam, bo kompletnie mnie nudziła.
Za to dorwałam nowego Zafona 😅 To już jest chore, że nie ejstem w stanie wyjść z Empiku bez książki.
cieciorka   kocioł bałkański
06 maja 2012 22:28
Dostałam kiedyś ulotko broszurkę z pierwszym rozdziałem książki. Tytuł w stylu Żona idealna, albo Żona doskonała. Coś w tym stylu, ale autora również nie pamiętam. Kojarzy może ktoś? Bo jak szukam w sieci, pojawia się tylko film lub serial.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się