W górach jest wszystko, co kocham - wątek dla łazikantów

utrzymanie schroniska + oplata za dzierzawy to koszt kilku tysiecy zlotych miesiecznie, to zrozumiale, ze kazdy chce zarobic... kiedys bylo taniej bo i koszta byly inne
tak, nerechta, przeciez polskie gory to nie zadne kolosy 🙂
mnie też dziwi, że chcecie cen na poziomie 5 zł za noc...
no sorry,
dla mnie nawet spanie na podłodze to powinno być minimum 20 zł...
nawet jak karimatka i spanie na podłodze to:
=> chcecie sie umyć, wysikać, => woda kosztuje
=> wywalicie śmieci do kosza => wywóz kosztuje
=> chcecie światła => prąd kosztuje

ja wiem, ze każdy chce jak najtaniej - ale oczekiwania poniżej 10 zł to abstrakcja
zwlaszcza, ze zdarzaja sie dni bez chocby jednego turysty. nie wszystkie schroniska sa otwierane sezonowo🙂
Też bardzo polecam Beskid Niski. Do zwiedzania cerkwie (jest cały szlak architektury drewnianej), cmentarze, zabudowania Łemkowskie, góry niezbyt wymagające, a na upartego można cały dzień chodzić po płaskim 😉
Bardzo polecam też konno 😉
Dworcika   Fantasmagoria
24 maja 2012 18:36
Czuje się wywolana do tablicy. Ja absolutnie nie oczekuję, że schroniska zaoferują nocleg za dychę. Ale, że nie mam możliwości zapłacić obecnie tyle, ile schronisko kosztuje, to szukam tańszej opcji - wspomniane bazy namiotowe, ewentualnie przeplatane ze schroniskami.
Bieszczady, Łupków schronisko studenckie Koniec Świata
12zł dach / 7zł namiot
łazienka - woda z wiadra, sławojka, brak prądu, czynne cały rok, ogrzewanie piecem

Bieszczady, Łopienka studencka baza namiotowa
8zł namiot bazowy / 5zł namiot własny
sławojki, mycie się w potoku, czynne latem, poza sezonem wiata - zawsze da się przenocować mając swój namiot

okolice masywu Śnieżnika, Międzygórze, schronisko Stodoła
12zł dach / 5zł namiot
woda bieżąca ogrzewana kominkiem, wc, czynne cały rok

To najtańsze co znam, a tylko na dwóch krótkich wypadach byłam. Bieszczadzkie miejscówki polecam, co do Stodoły mam mieszane odczucia.
Właśnie zarezerwowałam miejscówkę na Boże Ciało. Ale się cieszę. Swoją drogą nigdy nie myślałam, że porzucę leżenie na plaży na rzecz górskich wycieczek 🙂 A to już kolejny wyjazd w góry w tym roku a morze musi poczekać.
Właśnie zarezerwowałam miejscówkę na Boże Ciało. Ale się cieszę. Swoją drogą nigdy nie myślałam, że porzucę leżenie na plaży na rzecz górskich wycieczek 🙂 A to już kolejny wyjazd w góry w tym roku a morze musi poczekać.


ja nie cierpiałam gór
zawsze morze i morze...
po czym nagle - masa ludzi, smród frytek, deptaki, plastiki, chińszczyzna do wyrzygu... sprawiły, że zaczęlam szukać alternatyw...
więc góry - i zostałam przy górach...
oczywiście trafiam czasami w miejsca w "górach" gdzie znów chińszczyzna, smród oleju i masa ludzi...
ale to wyjątki
oczywiście trafiam czasami w miejsca w "górach" gdzie znów chińszczyzna, smród oleju i masa ludzi...
ale to wyjątki

W górach łatwo od tego uciec, nad morzem - się nie da  👀 Nawet w takiej Krynicy czy Szczawnicy - idziesz przed siebie i chińszczyzna za minutę zostaje w tyle, jest cisza i spokój. 
Ja zawsze kochałam góry, ale wyjeżdżałam w nie za młodu rzadko ze względu na odległość (Suwalszczyzna, ech...). Na studiach zaczęłam częściej, a teraz nie ma wiosny i jesieni bez gór, latem góry omijam. Najpiękniejszy jest zawsze wrzesień/październik. W tym roku szykujemy się na Beskid Żywiecki albo Makowski.
Horsiaa, mam w zasadzie tą samą przypadłość. Ale z planów nie rezygnuję 😉
Dworcika   Fantasmagoria
25 maja 2012 09:13
magda, Łopiankę znalazłam kilka dni temu w necie. Kombinujemy nad jakimiś ciekawymi wycieczkami po okolicy. Chociaż nadal nie odpuszczamy nadziei, że uda się ogarnąć tanią trasę przemarszu z codziennym nocowaniem w innym miejscu 🙂 Niekoniecznie w Bieszczadach, chociaż chętnie.
ŁopiEnka.
Do Łupkowa z Łopienki google pokazują nieco ponad 20km najkrótszą drogą. Ja jechałam rowerem, przez Cisną (w cisnej pole namiotowe Tramp mi polecano) to wyszło ok 43km
W końcu spełniam moje jedno małe marzenie, zarezerwowałam weekend w dolinie roztoki i wybieram się na babski wypad w Tatry 😅 Strasznie jestem podekscytowana, powiedzcie mi co muszę mieć ze sobą na taką wyprawę? Bo, że dobre buty to wiem, chcę je kupić szybko i je rozchodzić. Jakie wyposażenie powinnam mieć ze sobą? Pomóżcie! :kwiatek:
Horsiaa, mam w zasadzie tą samą przypadłość. Ale z planów nie rezygnuję 😉

Ja też bym nie rezygnowała gdyby nie to, że nawet kilka godzin chodzenia po płaskim sprawia, że wieczorem kolana strasznie bolą. Już dwa razy wylądowałam z ortezą 🙄
W górę bym weszła, gorzej by było z zejściem 😁 bo właśnie przy schodzeniu bardziej je czuję...
Chociaż może do września się trochę "wyleczą" i wtedy pojadę  😎
Polskie gory to fakt nie kolosy, ale przyjedz i polaz po Irlandzkich to wtedy zrozumiesz o co mi chodzi  😀 Tak dlugo jak chodzilam po Karkonoszach i Bieszczadach nie udalo mi sie isc po w miare plaskich podejsciach przez cala droge. Zawsze co jakis czas masz bardziej strome podejscia po prostu.

a co do noclegow to smiem uwazac ze sa przesadzone i takie moje prawo 🙂 Jesli w miejscowosci turystycznej udaje sie wyhaczyc nocleg w ladnym pokoju z lazienka za 30-40 zl  to uwazam ze 26-36 zl za schronisko, ktore swoja droga powinno byc dotowane tak dlugo jesli jest PTTKowskie, to duzo i tyle. Polskich studentow moze po prostu nie byc na to stac i dlatego dalej bede uwazac ze jest to nie fair i ze wszystko w Polsce rozbija sie o kase i nierealne ceny.
Student musi rypac 6h zeby sie w schronisku przespac, a co z dojazdem i wyzywieniem? Masakra  🙂
PTTK zarabia wydzierzawianiem schronisk, nie dotowaniem ich🙂 tak to juz jest w tych konsumpcyjnych czasach, ze albo sie placi, albo spi pod chmurka 😉
e, to lipa  😀 a pod chmurka tez fajnie, tak dlugo jak niedzwiedz sie nie przypaleta  🤣
Dworcika   Fantasmagoria
25 maja 2012 19:18
ŁopiEnka.
Do Łupkowa z Łopienki google pokazują nieco ponad 20km najkrótszą drogą. Ja jechałam rowerem, przez Cisną (w cisnej pole namiotowe Tramp mi polecano) to wyszło ok 43km


Oops  😡
Do wakacji jeszcze trochę czasu zostało, mam nadzieję, że do tego czasu coś wymyślimy.
Cisna pole namiotowe Tramp - również polecam 🙂 Byłam tam wprawdzie ładnych kilka lat temu, ale wspominam z wielkim sentymentem.
W końcu zarezerwowałam pobyt w Wetlinie, nie mogę się doczekać wakacji w Bieszczadach!

http://www.werchowyna.pl/

Znacie jakieś fajne miejsce do pojezdzenia konno po Sudetach? Jeżeli uda się w tym roku wyrwać w góry to tylko na szybki wypad a 300km to nie 700 jak w Bieszczady
Stajnia pod Debami w Lądku Zdroju organizuje rajdy po Sudetach.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
31 maja 2012 08:50
Horsiaa - bardzo fajne  i ciekawe "spacerowe" góry to Góry Stołowe.Do oglądania mnóstwo a trasy zupełnie nie męczące 😉). Sowy też są fajne. polecam 🙂😉
I Beskid Wyspowy + Gorce 🙂
Beskid Wyspowy - mój kolejny cel po Żywieckim i Makowskim 😉 Podobno mniej zalesione szczyty, pięknie i spokojnie 🙂
no nie wiem czy tak pieknie i spokojnie, mi sie nie podobaja szczyty, na ktorych slychac kosiarki i pily mechaniczne, a szlaki prowadza przez dzikie wysypiska smieci i gospodarstwa😉 kilka tygodni temu probowalismy nowej drogi z Ostrowska na Turbacz i odczucia mialam mieszane😉 moim zdaniem Gorce i Wyspowy maja urok, ale tylko w zimie😉
Jestem na dobrej drodze do przekonania chłopaka do Gór Stołowych 😀 Kto mi może polecić jakiś dobry i w miarę tani nocleg jak najbliżej szlaków. Oraz co można tam zobaczyć oprócz gór😉 Jakieś zamki, muzea?
my się wybieramy 7 czerwca na Czerwone Wierchy, już się nie mogę doczekać 🙂
Horsiaa, w Górach Stołowych, to głównie góry, ale jako zwiedzanie można uznać Szeliniec Wielki i Błedne skały. Polecam jako bazę wypadową Karłów. Mała miejscowośc, ale stamtąd można i dojść do Kudowy-Zdrój (do zobaczenia uzdrowisko, Kaplica Czaszek, i pewnie jakieś muzea), do Wambierzyc się też dojdzie, a tam Bazylika piekna jest do zobaczenia. Szlaki wokół Karłowa nie są jakoś mocno oblegane, poza Szczelińcem Wielkim. Polecam Białe Skały, Fort Karola, szlak wokół Szczelińca, torfowiska.
Ja tez polecam Beskid Niski, radzilbym zaczac od Krempnej. Pieszo, konno, rowerem. To cos innego, inne klimaty bo cerkwie, cmentaze wojenne no i slady kultury lemkowskiej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się