Kącik Rekreanta cz. V (rok 2012)

quantanamera, nie do końca niestety, wetka uprzedziła, że to co za pierwszym razem robiliśmy może nie wystarczyć i wyjdzie gdzieś tam dalej w praniu... No i wyszło. Przyjechała inna wet (wyjazd naszej), zrobiliśmy dodatkowo RTG, wyszło coś więcej (stare zmiany, wynikające z użytkowania konia przez poprzednich właścicieli, za młodu...). Ostrzykała nas ponownie, ale więcej, głębiej i trochę inaczej i mam nadzieję, że to pomoże. A na temat siodła mam wrażenie, że już Ci gdzieś odpisywałam - nie, nie było ono docelowe, wiedziałam od razu, że pojeżdżę w nim jakiś czas i będzie trzeba szukać szerszego, bo Prestige nie da się skutecznie dużo poszerzyć (bo potrzebujemy nie dość, że szersze siodło dla Pamira, to jeszcze szersze dodatkowo o żel i futro, bo to mam włożyć pod siodło).

A Pamir wczoraj chodził super, pokazuje mi ile chce pracować, jest chętny do galopów, bawiliśmy się przejściami (co jest naszą zmorą), wszystko w dole, a pod koniec miał taaaaki stęp jak nie on. Idzie ku lepszemu mam wrażenie!
wątek zamknięty
Xxmalinaxx trzymam kciuki, żeby jednak się powiodło 🙂
Quanta Karol jest zjawiskowy, nawet w wersji spacerowej 🙂 A ja jeżdżę na Bródnie teraz...
Hermes fajowe to łaciate! Lubię takie maluchy 🙂
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
30 czerwca 2012 14:28
Libella, maluchy są boskie to fakt 😉 teraz to będę wrzucała zdjęcia Pamsa z lonży i spacerków. Rozpieszczę Nirv konia 😁
wątek zamknięty
amnestria dziękuję  🙂 Dawaj zdjęcia Ducha! Super, że już z nogami ok!
gryglodor a ja z każdą jazdą jestem coraz bardziej zakochana  😉 dzięki. A maluch jest przecudowny!
Nirv dzięki 😉
xxmalinaxx będzie dobrze 😉 Przemyślą i pewnie Ci sprzedadzą. W każdym razie trzymam kciuki dalej
quanta przepiękny On jest  😜


A my z Młodym byliśmy dzisiaj w terenie. Wyjeżdżając od właścicielki usłyszałam "Tylko mocno zapnij kask" aczkolwiek wychodziłam już wcześniej z Młodym na stępa poza teren stajni, i nie robił kompletnie nic. I cieszę się, że się zdecydowałam, bo nie mogę mu zarzucić absolutnie nic. Jedyne co zrobił, to pofurczał na wielki, niebieski śmietnik, ale dzielnie popatrzył na przeciwnika i po prostu poszedł dalej 🙂 Nawet samochody nie robiły na nim żadnego wrażenia. Jechaliśmy z Derym jako czołowi, a koń nawet nie miał zamiaru zapierdzielać, tylko dawał kontrolować tempo. Śmiem twierdzić, że już bardzo dawno nie byłam w takim przyjemnym i bezstresowym terenie 😀
wątek zamknięty
Anderia   Całe życie gniade
30 czerwca 2012 15:09
Mąka to super! Jeszcze niedawno był surówką, a teraz śmiga jak stary i z jazdy na jazdę masz coraz to nowe powody do zachwytu  😅 Tak trzymać 🙂
A ja wniosę do kącika niedużo (i w sumie jak na mnie jakoś szczególnie nie niezwykłego) - długo sobie pojeździłam na dwóch koniach... Po wakacjach i tak miałam zamiar z jednego zrezygnować, ale stało się to już wcześniej - a raczej zrezygnowano za mnie 😉 Przynajmniej Dzionuś zostaje, jego i tak wolałam od początku. I nie będę musiała tachać butów, bryczek i kasku od jednej stajni do drugiej, będę mogła sobie zostawić w Duchnicach - LUKSUS  😜 Tylko jakoś tak po Kulku pusto, w tym problem.
wątek zamknięty
Anderia, ojej, a czemu już nie będziesz jeździć na tamtym koniczku? Szkoda, że tak akurat na wakacje, jak masz więcej czasu...

Jeździcie w te upały? Ja nie wiem o której pojechać żeby nie zamęczyć koniska, jakiś dramat jest na zewnątrz :/
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
30 czerwca 2012 18:01
Dzionka, ja dzis odpuscilam... mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej :/

Anderia, ojej a co sie stalo? wydawalo mi sie, ze to byl calkiem spoko uklad, no i zaczelo Wam costam razem wychodzic...
wątek zamknięty
Mialam ambitny plan wsiasc o 7.30...ale wstalam o 7, 45 min lonzy i final taki, ze wsiadlam o 9.50...dalam rade 30min. Po twarzy,po plecach, no wszystko plynelo (tluszcz sie wytapial :hihi🙂. Polke puscilam na kwadrans na wybieg zeby kupska powybierac, nie ruszyla sie wiecej niz steeeeepem. Stala przy wejsciu i prawie wciagnela mnie do stajni. Moj kobyl chyba nie lubi takich upalow...jutro sprobuje o 8 pojezdzic. aaa pamietajcie o kremach z filtrem dla siebie,nawet jak juz skorka brazowa 👿
wątek zamknięty
Karla🙂- O kremach z filtrem nawet jak sie pamięta, to i tak efekt "jeździeckiej opalenizny" nie ominie jak się spędza kilka godzin na słońcu.
Trzeba by jakimś konkretnym blokerem się smarować co jakiś czas chyba- przynajmniej w moim przypadku 😉
Mnie upały nie nastrajają na jazdę- to pogoda na lenistwo 😉

Mam kilka zdjęć z okolicznej dość nowej stajni gdzie bywam ostatnimi czasy 😉 Pokażę Wam, bo zapowiada się fajnie.
Mnie się tam podoba... szczególnie te urrrocze kucusie  😀iabeł:



I ja w terenie na fiordziku:

Więcej w mojej galerii (album "Konie różnorakie"😉 😉
Po niedzieli jadę nad morze. Zastanawiam się czy brać bryczesy. Drogie są wyprawy konne na plażę? Warto wieźć cały strój do jazdy na drugi koniec Polski?
wątek zamknięty
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
30 czerwca 2012 18:37
Tristia co to za arabek z niebieskim okiem u Ciebie w galerii?
wątek zamknięty
Kasija, urocze fotki i urocza rocznica 🙂 kochana matko założycielko 🙂

Dzionka, O BOGOWIE DOPIERO SKOJARZYŁAM!! kasztanek Orkan 153-155 w kłębie maks stoi u nas w stajni, miękkie pęciny w tyłach? 😵


Przepraszam za OT,ale muszę 🙂
Też go dzierżawiłam,jak się teraz ma?
Najcudowniejszy konik jakiego miałam,nauczył mnie bardzo dużo i
dłuugo za nim tęskniłam kiedy się rozstaliśmy...
wątek zamknięty
iwona9208- To Pedagog. Ustrzeliłam go w Janowie na Sportowych Mistrzostwach arabów ostatnio 😉
wątek zamknięty
Dzionka a daj spokój... Ja dziś wykazałam się totalnym brakiem zdrowego rozsądku i postanowiłam wsiąść o 12 w południe... I serio, po 30 minutach jazdy było mi słabo :/
Tristia bardzo tam ładnie! zazdroszczę takiej stajni w okolicy 🙂
wątek zamknięty
Anderia   Całe życie gniade
30 czerwca 2012 19:06
Ja dziś byłam o 12-13 na rowerach, szczęście w nieszczęściu że po zacienionym lesie, ale i tak byłam bliska omdlenia, Afryka normalnie  😵
Tristia ten kucynelek z pierwszej foty jaki świetny  💘 Zawsze mnie rozczulają takie maluchy.
wątek zamknięty
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
30 czerwca 2012 19:18
Tristia dzięki. Chyba pierwszy raz widzę takiego araba  😀
Ale chyba tylko jedno oczko takie ma?
wątek zamknięty
Melduję, że powróciłam ledwo żywa z pierwszych od ponad roku zawodów. Pozostał niedosyt, bo w szalonym L i P zajęłam 4 miejsce, ale Wróbelek spisał się na medal, mimo, że było z milion stopni
wątek zamknięty
Forta, gratuluję  😅
wątek zamknięty
Forta gratuluję zawodów 🙂 Masz jakieś foty? Wymiziaj Wróbla od ciotki!
wątek zamknięty
Forta- Gratulacje! 🙂 Zapomniałam napisać, ale z miesiąc temu, jak jechałam do Wawy, to widziałam przez okno busa Wasze skoki 😉
iwona9208- Tak jedno oko ma rybie.
Anderia- Jak większości tu obecnych wiadomo- takie kucynelki tylko słodko wyglądają  😀iabeł: a szkoda.
Libella- Tu u nas na dzikim wschodzie to jedyna stajnia z halą, karuzelą i ogólnie z takimi warunkami (oprócz janowskiej stadniny rzecz jasna) więc ciekawi 😉
wątek zamknięty
amnestria, czyli mozna odetchnąć. Uffff.... To wspaniale, że jest dobrze. 😉

Nirv, o kurcze. Zdrówka wam zycze !!

Forta, super. Grunt, że dobry poczatek sezonu. 😉




A oto jak ogór ratuje sytuacje, gdy jezdziec ma widzenie i dyktuje odskok z samej przeszkody właściwie..... no może centymetry przed. Brawa dla mnie.  🤦
... bo nogi przerzucone bokiem zajmuja mniej miejsca.

wątek zamknięty
Klami, ale superowo sobie skaczecie 😀

Gorąco dziś było na maksa, ale dzięki mojemu nieocenionemu facetowi, który wykwalifikował się w bardzo ogarniętego luzaka (serio - ubiera konie w pełen rynsztunek na padok - derki, moskitiery, ochraniacze, wyprowadza sam i wypuszcza, potrafi osiodłać i nawet ogłowie munsztukowe mu nie straszne, stępuje przed i po jeździe, i zamywa konie po robocie...  Jeszcze w międzyczasie zdjęcia robi!) udało się ogarnąć całą trójkę zgrabnie i bezproblemowo i nie umrzeć w trakcie z odwodnienia i spiekoty 😉

Przypadkiem złapał nam się na wspólne foty największy i najmniejszy koń z naszego teamu 😀

Cynko, i złoty, i głupawka 😁



wątek zamknięty
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
30 czerwca 2012 21:13
quantanamera  sorki za  🚫 czy to jest ujeżdżeniówka HBC?
wątek zamknięty
Siss
zwijaj stad do nieuczciwych - masz stare niewyjasnione sprawy do tej pory i jakas nowa juz sie pojawila!  🤬 🤬 🤬
wątek zamknięty
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
30 czerwca 2012 21:21
quantanamera  ła!ale złoty ma szyjsko! 😀 A team roześmiany  😜 Gratulacje dla faceta! O i dobrze widzę że siodełko  😍 😍?

Nirv zdrowia dla Pamsa!
amnestria uhh!  To dobrze że już ok  :kwiatek:
Klami ale nam tu zaskakaliście wątek  😍 więcej!

🚫
Siss HA! Chyba sobie żartujesz! W sprawie oddania mi pieniędzy które mi jesteś dłużna, to nie raczysz odpisać!! Lepiej się zwijaj do "nieuczciwych rv"
wątek zamknięty
Quanta Nie no kuc to niedługo pęknie od tego mięśnia! Swoją drogą fajnie się podkasał, tłuszcz widzę przetopił na mięcho 😜

Klami jaki ambitny ogór! Perełkę sobie kupiłaś

Forta GRAAAATULACJE!!!!!! I może pochwal się babolu ilu było zawodników, bo 4 miejsce znacznie wtedy zyskuje 😎

Anderia, ojoj szkoda tego skarego koniczka - podobaliście się mi tugeder 🙁 Ale jak jest Dzion to spoko loko 😅

Jakoś nie skojarzyłam Siss, ale macie laski ciśnijcie! Przecież dziewucha jest niepoważna! 🤬

Arimona, co z Siwym??

A jak mam jednego Dusia! Błagam nie patrzcie na mnie, dopiero co posadziłam tyłek i rozmawiałam z dzieckiem, które z wrażenia (maaaamo! koooń!!) bardzo cicho mówiło 😉
I chyba Duch zaczyna wyglądać jak koń, chyba źle go oceniłam ostatnio. Jednak on z tych, które bez pracy marnieją. Nawet stajenny to przyznał 😉
Trochę jelonek na tej focie, ale co tam 😉 Jest moje ukochane oko 😍
wątek zamknięty
Amnestria noo, w końcu foto Ducha! Nieźle jesteście wylansowani  😜
wątek zamknięty
amnestria
czym go karmisz ze tak blyszczy? dodson?  😉
z Siwienkim nic nie wiadomo niestety w dalszym ciagu, albo w koncu laki forever albo cos sie wyklaruje niedlugo.
a ja juz chyba nie pamietam ktora strona siodlo na konia trzeba wkladac  😕 
wątek zamknięty
Quanta - kuc wymiata, jest w super formie  😜 Jak tak dzisiaj patrzyłam na mojego poniaka to ręce mi opadły. Szersza niż dłuższa, a jej jeździec (mój brat, lat 10) sobie z nią nie radzi niestety i pomyka w rekreacji pod dziećmi. A szkoda kuca bo ma potencjał.
wątek zamknięty
Libella, a weź... jacy wylansowani 😁 To nasza flagowa szmata, jest jeszcze jedna uj i jedna skokowa. Koniec 😁 Kupiłabym sobie coś chętnie, ale pieniędzy brak i po leczeniu jeszcze długo nic nie kupię 😉

Arimona, haha - niczym 😀 Koń dostaje garstkę Epony dla nadpobudliwców 3xdziennie plus ciuteńkę owsa (to na pewno nie przez Eponę, bo daję jej za mało, zeby przynosiła wymierny efekt). Chyba powoli mu zacznę zwiększać dawkę, bo mi dziś opadł z sił po 10 minutach kłusa, a na hali akurat było względnie przyjemnie. Aha poza tym 2x w tyg je mesz, no i ma dobre siano 🙂
Kurczę, strasznie Ci współczuję 🙁 Trzymaj się cieplutko kochana!

Tulipan, a ty na kuca jesteś za duża? Ty laseczka przecież jesteś 🙂
wątek zamknięty
amnestria
czyli ekonomiczny konik  🤣 10 min klusa to juz cos 🙂😉)) czyli juz wszystko ok?
ja juz sie nie przejmuje, szkoda tylko konia, a ja chyba powinnam skonczyc to cos marne co probowalam uprawiac tyle lat i tyle.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.