Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

sznurka i dobry jest ten przewijak,nakładkę też kupowałaś to w ikei?
jak myslicie bedzie dobry?http://allegro.pl/materac-dzieciecy-z-wkladka-gryczana-120x60-gryka-i2720100121.html
Muffinka - zdrówka dla Filipa  :kwiatek: mam nadzieję, że szybko przejdzie, teraz pełno wirusów dookoła :/
Dzięki :kwiatek:
Ludzie, chyba kupię tą żyrafę, bo inaczej zwariuję! Zęby!!!! Kupiłabym nawet plastikowego ogórka,gdyby mi obiecali, że to pomoże...
Karina7, ja kupiłam na to zwykły sztywny przewijak, nie dmuchany
kenna, kupuj żyrafe, jak na ząbkowanie nie pomoże będziesz sama gryźć ze złości!

Żyrafa jest mega, chociaż w pierwszej chwili wyciagajac ja z pudełka myslisz ooo jak ruska gumowa zabawka, taka sama ładna tyle ze ze chorą kasę to po chwili jak dotkniesz, powąchasz żałujesz że kupiłaś ją dziecku a nie sobie😀
pokemon, na narty od 4 roku życia, o ile z koordynacją ruchową nie ma jakiegoś problemu (tu jest trochę przydatnych informacji o dzieciach na nartach http://www.skionline.pl/dzieci-na-nartach/). My chcemy w ferie jechać z Mileną na narty. Zobaczymy, czy jej się spodoba. (Milena ma 4 lata i nosi ten sam rozmiar😉 ale ona to mały kurczak)
sznurka, cudne zdjęcia, Twój Lewcio to szczęściarz, nie dziwię się, że jest w Ciebie taki wpatrzony, z Waszych zdjęć aż bije radość, szczęście i ogromne uczucie.

My prosimy jutro rano o małe kciuki, idę z Milką na morfologię. Ja mam pietra...
http://gazetka.biedronka.pl/g19,specjalnie_dla_ciebie_15_10_2012.html


Jutro lecę do Biedronki. Moja Zośka ma bzika na punkcie samochodzików więc już wiem co jej sprezentuję 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
18 października 2012 20:07
Karina my mamy identyczny materacyk i jest ok  🙂
Kami to zamawiam 😀 bo mysle że nie drogo i można zdjąć,uprac 🙂

no tak ten z  ikei jest dmuchany to lepszy jest taki sztywny przewijak?
Laguna - to widzę, że mamy podobnie, ale auto kolejne dostanie dopiero na święta, wóz strażacki, a na Mikołaja chce kolejkę elektroniczną i oczywiście księżniczkę Celestię.
Kami   kasztan z gwiazdką
18 października 2012 20:48
Tylko pierz pokrowiec w rękach - mnie mój posnuł się po praniu... Na szczęście przysłali nowy w ramach reklamacji. Co do przewijaka to znaleźliśmy podobną komodę kąpielową http://www.bajkowachatka.pl/product/KOMODA-KAPIELOWA-LINDO-kolor-021-firmy-BREVI/?id=2798 na allegro na wyprzedaży. Wymierzyliśmy, że zmieści nam się nad bidet, kupiliśmy... Okazało się, że owszem mieści się, ale przewijaka nie da się już zdjąć, bo miejsca za mało  🙁 Na razie stanęła w sypialni koło łóżeczka i będzie się ją na samą kąpiel zanosić do łazienki, bo stwierdziłam że z przewijaka będę dużo częściej korzystać. Ale teraz żałuję, że nie kupiłam najprostszej wanienki ze stelażem - składałoby się do kąta i byłby spokój... Potem najwyżej zdemontujemy przewijak i przerobimy na taki na łóżeczko  😎 I dokupiliśmy plastikową foczkę, taką jak Muffinka wstawiła. Te z gąbki i frotte trzeba prać, a taką przelecisz tylko gąbką i będzie czysta  😉

Zaczynam się poważnie zastanawiać nad żyrafką Sophie - ale jak mąż zobaczy ile ona kosztuje to mnie przecież z domu wyrzuci  🤔wirek:
Kurcze ja mam teraz tyle na głowie, że nie nadążam was czytać 🙁 ale za to pochwalę sie zdjęciami które miałam wstawić dawno temu






My karen chciała pokazać Nam wszystkim swojego Synka, ale , że nie ma możliwości wstawienia zdjęć to Jej pomagam i pokazuję Dariusza



Gacek
Cudowne  😍
Bobek no bez jaj 😲 Ja bym chyba takiej teściowej powiedziała trzy słowa wszystkie brzydkie i więcej by dziecka na ręce nie dostała... uciekać z dzieckiem na rękach?! 🤔

To by dalo pewnie natychmiastowy efekt ale mi granie zlej synowej nie pasuje. W ogole nie pasuja mi te gierki, w to czyja racja jest bardziej mojsza. To jest po prostu zalosne, a ta kobiete stac na wiecej i wiecej od niej oczekuje. Slowem mam nadzieje ze sama sie ogarnie.

Mam pytanie o elektorniczne nanie. Bo wlasnie zaczelam sie przymierzac do zakupu jakiegos philipsa ale okazuje sie ze urzadzenia nie mozna zblizac na mniejsza odleglosc niz 1m do dziecka. No i zaczelo mnie to meczyc. Czy takie ustrojstwo dzialajace w pokoju dziecka non stop, nie bedzie mialo jakiegos negatywnego wplywu na nie? Zastanawialyscie sie nad tym?
Darek rośnie jak na drożdżach podobnie jak mój łobuziak! my_karen jak sobie radzicie, dawno nie pisałaś🙂

Lew wpatrzony w mamę niesamowicie, imię super, bardzo mi się podoba , nadaje takiej siły dziecku. Przez was a właściwie przez sznurkę oglądam tą cholerną lampkę i żyrafkę...i chyba po wypłacie z zus kupię 😡

gacek śliczności i bardzo ładne zdjęcia!

Wogóle wszystkie dzieciaki super i jestem uzależniona od tego wątku!!
Gacek cuudne :-)

My Karen co tam u was, jest juz kawalek chlopaka :-)

A ja prosze o porade w temacie Emmaljunga. Sznurka Eurydyka tak zachwalacie ze sie zastanawiam nad kupnem. Potrzebuje cos z bardzo dobrymi resorami, taki wozek bujajacy i falujacy 🙂, bo ksiezniczka Nelcia terepania na wybojach nie znosi. Ale jak tak patrze to te wozki wygladaja jak od babci z piwnicy :-) Czym one sie roznia, bo wygladaja tak samo (oprocz najnowszych modeli ale 3-4 tys nie wydam :] ) ?
Czym sie kierowac przy wyborze, czy np taka oferta jest ok?
http://allegro.pl/emmaljunga-smart-duo-combi-i2702920168.html

kto jeszcze ma tego niby merca wsrod wozkow? 😉
Ja mam ale nie pamietam dokladnie jak i co z tymi modelami bo men wybieral. Moge tylko powiedziec ze jestem zadowolona z wozka ale: strasznie jest wielki (wada), trzeba przewidziec ze do malego bagaznika (opel astra) wejdzie tylko wozek i nic wiecej. W wielgachnym passacie kombi zajmuje pol bagaznika. W domu tez trzeba przewidziec miejsce dla niego bo to prawdziwa kolubryna. Nie ma skretnych kolek i chociaz spoko sie nim jezdzi sa rozwiazania bardziej komfortowe. Tlumacze sobie za to, ze szybciej do formy wroce 😉 Poza tym same zalety, fajnie sie jezdzi po wertepach, ma mieciutkie zawieszenia, wielka gondola (zaleta) - ksiezniczka moze sie w nim rozlozyc wygodnie. My tez celowalismy w rownolegle kolka zeby po rampkach z "szynami" dalo sie jezdzic.
No i mnie namowiliscie na te zyrafe😉
gwash, nie wiem czym się różnią od starych wózków - aaa tamte chyba miały konstrukcje na pasach
design mają oldschoolowy, ale dla mnie w tym jest ich urok
mi sie marzyła emmaljunga mondial, ale cena zabijała, używane po 2,5 tys bywaly! a potem zobaczyłam mondiala na żywo i zdecydowanie wolę swój jednak, jakoś na zdjęciach skóra lepiej wyglądała
zajmuje sporo miejsca, fakt, ale gondolę można jakby "spłaszczyć" do transportu
gwash oferta jest jak najbardziej ok, warto szukać ze dają adapter na maxi cosi - bo potem to wydatek ponad 200 zł i boli, patrz by była ortalionowa osłonka od deszczu, no i warto popatrzeć moze można trafić wyzszy model - patrz też ze są różne podwozia, edge i mondial mają np regulacje twardosci zawieszenia
b]Chaff,[/b] własnie siłą i energią się kierowałam, czego nie mogłam przetłumaczyć tesciowej - bo wg niej sciagam krzywde na dziecko;]
gacek 🙂, cudne foty!
bobek, czemu chcesz by niania dzialala non stop?
galop,ostatnia moja ulubiona!
Karina7, ja wyszłam z załozenia że cos co jest dmuchane jest mało trwałe i stabilne, może nie mam racji
anai, dziękuję, chociaż tak naprawdę to my jesteśmy największymi szczęściarzami!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 października 2012 06:43
Dziecko przespało mi ciągiem prawie całą noc nie budząc się na karmienie, a ja razem z nim. Jezu, ale mi dobrze 😍
A moje kaszlało pół nocy a drugie pół wołało przez sen na przemian mnie lub tatę. Nie wyspałam się 🙁

super fotki dziewczyny!!!!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 października 2012 06:56
Muffinka nie zazdroszczę... z duszą na ramieniu czekam na okres, kiedy młoda zacznie chorować... :/
muffinka niefajnie🙁
a temperature ma? kiedy tata go zbada?
Nie ma nic prócz tego kaszlu. Zaczął się kilka dni temu ale tylko w nocy i taki suchy. Myślałam że to kwestia suchego powietrza w pokoju. Ale nie. Teraz jest mokry, coś mu się tam odrywa. Ale ogólnie prócz tego nie ma innych objawów i chyba nieźle się czuje.
A tata ma być za jakąś godzinkę pewnie.
Sznurka a ty jaki masz model? Rozumiem ze celowac w smart duo combi albo edge duo combi? Bo sa jeszcze nowsze z konstrukcja podwozia inna i skretnymi kolami jak w "nowoczesnych" wozkach :-)
Pokazcie fotki
Bobek albo Sznurka a pokusilybyscie sie o pomierzenie wozka? szerokosc i dlugosc podwozia, dlugosc gondoli, wysokosc po zlozeniu? Plisss
Bo moj wozek tez jest wielki i w dodatku nie ma resorow :/
Miejsce mam i w chalupie i w autach.
Moja Nelcia chodzi spac w wozku wieczorem, dopiero kolo 24 bierzemy ja na gore do lozka, wiec musi miec wygodnie i duza gondole 😉.

Eurydyka a ty jaki masz model?

A jaki jeszcze wozek ma bardzo dobre resory?  Tylko nie mutsy bo jest okropnie ciasny i w ogole mi nie spasowal..


Muffinka ja tez okropnie rycham tak od gardla jak pozarazam familie to bedzie chrzest..
Eurydyka   tu stać się może coś nowego
19 października 2012 09:10
gwash,zważ 😉jednakowoż,że on wg mnie nie jest bujający i pływający, przynajmniej w porównaniu do niektórych polskich. Ja też mam smart duo combi, o różnicach Ci nie powiem,bo tylko ten model był w naszym zasięgu finasowym.Zakochałam się w prostocie i tradycjonalizmie formy połączonych z nowoczesnością materiałów. Długo polowałam na beż z kratką (w 2009 już go nie było w ofercie),kupiliśmy go za 600 pln. A jeśli chodzi o porównanie do auta to zdecydowanie Volvo (duży,bezpieczny,pewny 🙂😉.
Podobno ma największą gondolę ze wszystkich wózków!

Muffinka, strasznie zazdroszczę Ci taty-pediatry. Zdrówka dla Filipa.

sznurka, jak Lew szybko się zmienia!drugie w ramki i nad łóżko do nowej sypialni.
Kurcze,a ja nie mam ortalionowego pokrowca,tylko plastikowy. Może w starych modelach (mój to rocznik 2008) jeszcze takich nie było. Poszukam na Aglero.

gacek🙂,fotka z tatą-macho świetna! w ogóle bardzo ładne i oryginalne zdjęcia
Czy wasze pociechy też robiły tzw. samolocik leżąc na brzuszku? Młody ma niecałe 5 miesięcy, ok. 2 tyg. temu nauczył się przewracać z pleców na brzuch i od tamtej pory bardzo chętnie to robi, a że do tego wykonuje też inne ruchy przemieszczające hehe (głównie do tyłu) to większość czasu spędza na kocu na podłodze (z którego właśnie mi zszedł teraz na dywan). Od pewnego czasu robi samolocik, czyli leżąc na brzuszku unosi ręce na boki i podnosi nieco nogi nad podłogę i udaje spadochroniarza  😉 wyczytałam, że maluchy robią tak od 6-go miesiąca, a Jaśkowi się jak widzę śpieszy do przemieszczania się. W łóżeczku leżąc na plecach potrafi przetransportować się z jednego końca na drugi i złości się czasem, bo mu się łóżeczko kończy hehe a na podłodze odpycha się rękami i pełza... do tyłu  🙂
A ja prosze o porade w temacie Emmaljunga. Sznurka Eurydyka tak zachwalacie ze sie zastanawiam nad kupnem. Potrzebuje cos z bardzo dobrymi resorami, taki wozek bujajacy i falujacy 🙂, bo ksiezniczka Nelcia terepania na wybojach nie znosi. Ale jak tak patrze to te wozki wygladaja jak od babci z piwnicy :-) Czym one sie roznia, bo wygladaja tak samo (oprocz najnowszych modeli ale 3-4 tys nie wydam :] ) ?
Czym sie kierowac przy wyborze, czy np taka oferta jest ok?
http://allegro.pl/emmaljunga-smart-duo-combi-i2702920168.html

kto jeszcze ma tego niby merca wsrod wozkow? 😉



gwash, ja mam emmę (i podwójny peg perego), potwierdzam, że emma idealnie wyłapuje nierówności. Oferta wydaje się OK, ale ja np. zauważyłam, że ten nasz wózek już jest ciut mniej miękki w porównaniu z czasami, jak był nowy - tam są takie łączniki nad koszem i one się chyba wyrabiają. Jakbym kupowała używany to bym poprosiła o jakiś dowód zakupu, żeby sprawdzić jak dawno temu był kupiony - i chyba bym się nie zdecydowała na kupienie bez przetestowania, właśnie po to, żeby sprawdzić czy zawieszenie nie jest rozwalone/zużyte.
Magdalena, wózki mają nr seryjne, można sprawdzić z którego roku są
ja kupowałam w ciemno;]
serio mają numery? To jak samochody prawie! Nie wiedziałam, nawet by mi do głowy nie przyszło!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się