Konie czystej krwi arabskiej

czy orientuję się ktoś czy w okolicach Lublina jest oferowana oferta stanówki ogiera arabskiego ? Słyszałam, że w okolicy ma stać w dzierżawie gdzieś Oset ?

A tak w ogóle to nie wiem co się dzieje, że całkiem fajne konie użytkowe,  z dobrym papierem, zajeżdżone 3-latki, podrobione wstępnie do pracy w zaprzęg są sprzedawane za 3400 zł ehhh


Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się w Twoim poście! Dlaczego szukasz ogiera, byle był czystej krwi?

Nadprodukcja koni (po przypadkowych ogierach) wątpliwej wartości uzytkowej (sam papier mało teraz znaczy), nieopłacalna - sprzedawana, byle wyzbyć się kosztow utrzymania koni. Tyle.
Taka smutna prawda o przeciętnej polskiej hodowli koni.
Z tego dokładnie sobie zdaję sobie sprawę z tą nadprodukcją... to było bardziej westchnienie nad tym co się dzieje z hodowlą czystej krwi.

No tak, ale by nie było niedomówień, ogier nie dla mnie, ale informacja dla pewnego Pana.

Ten Pan od jakichś dwóch sezonów swoją arabkę kryje małopolakiem, całkiem zgrabne konie z tego wychodzą, tylko nasuwa się pytanie po co i dlaczego ? (po co to sie już nie zastanawiam nad tym).
A dlaczego? ponieważ  krycie ogierem arabskim za drogo i za daleko trzeba jeździć. No to może sposobem na ograniczenie ,,nadprodukcji" arabów byłaby wyższa cena stanówki, oraz bardziej rygorystyczna selekcja ogierów ?

ale mnie się zdaje,że nadprodukcję właśnie robią duzi,Ci co za stanówkę nie płacą bo mają swoje ogiery-krycie u nich kosztuje  4-5 tys a odsady 2 tys.
Hodowcy z jedną klaczą nie załamali rynku.
.
falletta bo do tego są też specjalne kosmetyki, np. takie coś http://www.sklepgidran.pl/ULTRA_Clear_Highlighter_nablyszczacz_do_glowy_bezbarwny-128.html , bezbarwne lub czarne.
.
iwona9208, nie. Nie będę kryć.
Mamy problem z wyrobieniem paszportu, a NN mi się "nie uśmiecha".
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
26 lutego 2013 07:52
Aha, myślałam że jak Siwą kryjesz to i Gniadą.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
26 lutego 2013 07:59
kobitki a ja mam pytanie z nieco innej beczki, otóż czym robi się 'makijaż arabski' ? Kiedyś wyczytałam, że smaruje się oliwką (taką jak dla dzieci) ale moim zdaniem ten 'kosmetyk' nie daje takich efektów jakie widzi się na pokazach koni arabskich  🤣

Oliwką się robiło na samym początku, jak dopiero u nas pokazy pączkowały. Ja jeszcze moje na Białke tak robiłam.
do makijażu - też wazelina

Aha, myślałam że jak Siwą kryjesz to i Gniadą.

Gniada już ma córkę, NN oczywiście.
Nie wiem po jakim ojcu tylko...
Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że miała więcej źrebaków niż tylko tą klaczkę, którą poznałam...



.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
26 lutego 2013 14:29
A ja w tym wątku pewnie tylko gościnnie zostanę bo rozstaję się z Franią. Zmieniam stajnię i nasze drogi się rozejdą. Jest mi bardzo ciężko bo tyle razem się nauczyłyśmy, że aż łzy w oczach staja. Niestety Frania nigdy moim koniem nie była i nie będzie. W pamięci pozostanie tylko wspólne terenowanie, pokonywanie strachów, długie samotne wycieczki, złośliwe bryki itp.
Nauczyła mnie bardzo wiele, a przede wszystkim cierpliwości - bo do niej takowa była potrzebna. Zaczęliśmy dosyć marnie bo w boksie nie dała sobie nawet założyć ogłowia, straszyła zadem, nie dawała grzecznie kopyt, zakładanie siodła to była tragedia - koń spięty uciekał na boki. Pierwsze tereny tylko z innym koniem bo się bała.  Stopniowo nabierałyśmy zaufania. Jazda na oklep, jazda na kantarku, skoki przez cavaletti, dzikie galopy w terenie - zaufanie... normalnie wzruszyłam się teraz i rycze jak głupia. Mam tylko nadzieję, że właściciel dobrze się nią zajmie i nikt jej nie zepsuje 🙁 Niestety rzeczywistość jest taka czasami trudna...ale myślę, że jeszcze kiedyś ją odwiedzę...
Smutna rzeczywistość, ale nie jestem w stanie jej kupić bo nie jest na sprzedaż 🙁
Pozostawiam konia, który podbił moje serce.

falletta, działa

jest tez wazelina czarna- ale wygląda karykaturalnie moim zdaniem- szczególnie na siwych koniach
czarna do kupienia w gidranie kiedyś była
.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
26 lutego 2013 17:53
No proszę! Pardek mądrzeje z wiekiem! To u nich rodzinne, podobno jego mamuśka teraz też się już uspokoiła.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 lutego 2013 20:59
rudzielec zdjęcia nadal nie widać
Alicja_8 no niestety takie życie  😉 no ale zaglądaj tutaj do Nas  😉

Rudolf pozdrawia kącik w nowej nie arabskiej fryzurze  🤣


a my cały czas rzeźbimy, trener ostatnio wsiada aby podjeździć nieco chłopaka. I naprawdę widać po woli efekty  🙂 Rudy po woli zaczyna chodzić jak koń  🤣
W czwartek mieliśmy masaż i powiem Wam, że byłam mega zdziwiona co powiedziała p. Magda. Byłam na serio przekonana, że Rudy jest mega sztywniak bo coś go boli ( że siodło nie dopasowane, plecy itp. ) a tutaj zonk. Rudolf nie miał prawie nigdzie napięcia w mięśniach  😉 generalnie nie trzeba było nic z nim tak na prawdę robić ... natomiast problemem jest jego głowa, która jest momentami gorąca ( co daje efekt usztywnienia się ) No nic .. szkoda, że jeszcze nikt nie wymyślił masażu mózgu  🤣
zduśka, super, że treningi lecą pełną parą. Coś Ty mu na głowie zrobila :O biedny Rudzik....już on Ci da za to popalić :P a powiedz kochana kiedy odznaka? 🙂
Alicja_8, już Ci to mówiłam, powtórzę się - bardzo Ci współczuję. Odwiedzaj Franię i przy okazji nas. A w nowej stajni życzę samych sukcesów.
falletta, tak to właśnie z tymi arabkami jest. Ja miałam podobnie ze swoim, na początku tragedia, a teraz da się nawet na cordeo 😉
zduśka bardzo ładnie obcięty, moja gniada ma podobnie tylko nieco krócej.
kobitki a ja mam pytanie z nieco innej beczki, otóż czym robi się 'makijaż arabski' ? Kiedyś wyczytałam, że smaruje się oliwką (taką jak dla dzieci) ale moim zdaniem ten 'kosmetyk' nie daje takich efektów jakie widzi się na pokazach koni arabskich  🤣


To też racja, jedna klaczą ,,nie naprodukujesz". 
Ale i tak jest przykre, że takie konie idą za takie pieniądze. Więc ani się waż
sprzedawać małej za taką cenę  jak wystawiłaś 😉
Wystawione jest ostatni raz ogłoszenie bo coś zaczyna między nami iskrzyć 😍
Chyba się zaprzyjaźnimy na amen.
zduśka nawet nie ma tej swojej groźnej miny na tym zdjęciu  🤣
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 lutego 2013 10:14
Martolina tak jak Ci na fejsie już pisałam  😉 to chciałabym jakoś wiosną... no ale czekam na informacje czy ktoś w naszej okolicy zorganizuję egzamin.
Picaros haha  😀 bo widzisz.. pewnie fryzura mu pasuje  😉

a ja mam super wiadomość ..  😀 mój koń działa ! chodzi rewelacyjnie i trener całą lekcję go chwalił  😎 mam nadzieję, ze dzisiaj jak wsiądę też będę miała podobne zdanie  😁
zduśka pewnie tak 😉 a poza tym gratuluję udanych treningów  🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 marca 2013 19:49
Picaros  :kwiatek:

halo arabiarze co tu taka cisza  🙂 ??
wstawiam ( znowu  😁 ) kilka fotek

tak mój koń wygląda przed jazdą  🤣 haha


a tutaj z hali - jakoś fatalna jak widać

Jak tak dalej będzie ciepło to niebawem dokładam do naszych treningów dzień odmóżdżania się w lesie  😎 jeju jak ja chce już wiosnę !!!!!!!!!!!!!!
.
Jeśli chodzi o mnie to jutro z siwym zmieniamy stajnię i pewnie wrzucę tu jakieś zdjęcie z nowego domu  👀
A ponieważ w końcu będzie hala to będzie możliwośc treningów  😅 Bo w mojej stajni teraz błoto błoto i jeszcze więcej błota. A fe.

Czy ktoś z was ma jakieś zdjęcia Penelopy ? ( http://www.bazakoni.pl/horse_93082.html )
Bo chcę zobaczyc jak wygląda mama mojego grubasa, a mam problem ze znalezieniem jej zdjęc 🙁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 marca 2013 21:43
zduśka, wiosna już tuż, tuż!

My zaczynamy wreszcie treningi rajdowe, oboje odetchniemy z ulgą po zimowej zabawie w ujeżdżenie, które nas strasznie męczy  😉
Wojenka, a jak trasy w lesie? Lód już zszedł? U nas nie 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się