Stajnie w Warszawie i okolicach

Martita   Martita & Orestes Company
26 lutego 2013 22:15
Ja doceniam uroki dojeżdżania samochodem więc raz na jakiś czas PKS jest ok.
A stajnię aktualnie po pierwszym miesiącu, tak jak emptyline bardzo sobie chwalę.
emptyline Ja wiem gdzie ta pizzeria  😀iabeł: Powiedz kiedy.
Drodzy Warszawiacy...  😉

Czy jest wśród Was ktoś kto zamawia trociny na palecie?
Potrzebuję kilka worków ale w hurtowej cenie. Chętnie przyłączce się do wspólnego zamówienia  :kwiatek:

Lub będę wdzięczna za namiar gdzie można kupić w okolicach stolicy niekoniecznie w cenie 46zł za 20 kg.
Tuch, jeśli możesz poczekać do przyszłego tygodnia to ja zamawiam, ile worków  potrzebujesz, odbiór z Sulejówka.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
27 lutego 2013 10:39
tuch pogadaj z waszym stajennym on zawsze jeździł i załatwiał- w okolicy Poświętnego (dokładnie w Turzu) jest sporo tartaków, które za symboliczną kasę sprzedawały takie fajne wióry. Wiem też z swego czasu FC Dąbrowica brała troty z pobliskich tartaków (z tego co mi wówczas  ❓mówiono dostawali je za free) - ale to była trocina bardziej miałka.

edit: literówka
Dzięki dziewczyny za info  :kwiatek:
Miło jest wiedzieć, że do Luzaka tyle nowych koni przyszło. W gminie Prażmów stajni jest bardzo dużo i zapraszam was na kawę do jednej z nich, lub na wspólny teren jeśli macie zamiar przejeżdżać na drugą stronę drogi Piaseczno-Grójec.
Kolejna oficjalna wiadomość odnośnie stajni w Prażmowie 🙂
Oświadczam, że od dwóch tygodni stajnia (dawniej Luzak) nosi obecnie nazwę Corleando-Land i przenieslismy się tu prawie całym naszym klubem 🙂 i mam nadzieję, że będzie nas coraz więcej. Zabraliśmy ze sobą wszystko co najlepsze a dodatkowo dostaliśmy cudowną infrastrukturę.
Oczywiście jesteśmy tu dzięki załozycielom stajni i jesteśmy z Nimi w stałej wspólpracy . Jednak informuję, że wszelkimi sprawami organizacyjymi dotyczącymi boksów, treningów, opieki nad końmi, pensjonariuszami 😉 itd zajmuję się ja i proszę mnie męczyć pytaniami itd.
Ja także zapraszam na kawę , herbate i ploty 😉 do Corleando-Land Prażmów 🙂
VerCor czy cena jest dalej taka sama za pensjonat czy uległa zmianie?
Z tego co pamiętam wynosiła 1200 za dużego i 790 za małego konia.
Cena to 1200 zł. Są 2 kucykowe boksy (tam faktycznie cena 790 zł), ale oba są zajęte.
Cena to 1200 zł. Są 2 kucykowe boksy (tam faktycznie cena 790 zł), ale oba są zajęte.


Potwierdzam. I chciałam zaznaczyć (w odpowiedzi na kilka pw), że jest możliwośc postawienia konia na słomie lub na trocinach
Potwierdzam. I chciałam zaznaczyć (w odpowiedzi na kilka pw), że jest możliwośc postawienia konia na słomie lub na trocinach


Ale w tej samej cenie 1200 trociny lub słoma?
VerCor, odpowiedzi na zapytanie z PW mimo wszystko kieruj na PW, bo podpadasz pod działalność reklamową. W wątku nikt o trociny nie pytał.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
27 lutego 2013 22:19
abrakadabraś, tak, samochód też obadany

emptyline, carrefour to złooooooo! szkoda tylko że mają tak słabe i drogie marchewki...

ashtray, szokujący rozstrzał cenowy w sumie...

quantanamera, trochę się zgodzę, trochę nie... 1. jeżeli było sporo PW oznacza to, że jest ogólne zainteresowanie, więc warto informację upublicznić 2. z tego co dobrze kojarzę były różne negatywne opinie co do samej stajni jak np do ściółki w boksach czy podłoża, więc warto położyć nacisk, na świeżo, że nastąpiły zmiany... trochę jest w tym reklamy ale ma to też sens dla tego wątku

Quantanamera ,oky jasne, chciałam sobie ułatwić sprawę pisząc jeden post a nie każdemu na pw,  🙂 Przepraszam.
Cedryk, co do opłaty za stajnie ze względu na ściółkę to chciałabym żeby cena była jednakowa, ale ostateczna decyzja zapadnie w marcu po miesięcznym testowaniu obecnych trocin.
VerCor  :kwiatek: za info
Myśle, że aleqsandra słusznie wspomniała o zmianach, bo ja np.przeniosłabym sie tu głównie ze względu na dobrą opinię o Corleando-Land
Ja też potwierdzam, bo ja po przeprowadzce Corleando-Land przeniosłam się do tzw."starego Zaborowa" gdyż to było obok. Wcześniej dojazd do stajni zajmował mi 5 min, i chciałam tego nie zmieniać, ale jednak opieka w stajni "zastępczej" była niedostateczna i po 3 dniach przeniosłam moją klacz spowrotem do Corleando-Land z nową siedzibą  😉 w Prażmowie. Zdecydowałam się właśnie na przeprowadzkę ze względu na to, że mam zaufanie do Weroniki i wolę dojeżdżać 1h, ale jestem spokojna o konia, także kto zarządza stajnią, wszelkie zmiany, jakość ściółki itd ma kolosalne znaczenie i należy o tym informować. Owszem, infrastruktura jest niezmiernie ważnym elementem, ale zadecydował fakt, że wiem jakie warunki nasze konie miały w poprzedniej stajni prowadzonej przez tą osobę i wiem, że tu na pewno nie ulegną pogorszeniu.
Przed chwilą to co napisał użytkownik Gdolf było w wypowiedzi użytkownika ala? Przed edycją.
famka   hrabia Monte Kopytko
28 lutego 2013 18:11
Bandos, tak masz rację
kujka   new better life mode: on
28 lutego 2013 18:21
ja tez widzialam...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 lutego 2013 18:24
Czy ludzie nie zdają sobie sprawy, że robiąc coś takiego nie pomagają w budowaniu dobrego wizerunku stajni, tylko wręcz przeciwnie? 😵
Owszem, było 🙂  "ala" to moja koleżanka przez którą całkiem przypadkiem trafiłam do tej stajni czego oczywiście nie żałuję. Pisałam u Niej w domu z Jej komputera, zorientowałam się i szybko skasowałyśmy, żeby nie było właśnie podobnej sytuacji 🙂 I zalogowałam się na mnie. Nie sądziłam, że tak to zostanie odebrane 🙂
W każdym razie to co napisałam to właśnie ja. I to moje słowa, jakby były wątpliwości to mogę się przedstawić. Czytuję forum i wiem, że bywają rozmiate syt.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
28 lutego 2013 22:05
Biorąc pod uwagę, że nie są to fejkowane konta, bo funkcjonują już jedno od 2009 a drugie od 2011 wytłumaczenie jest do przyjęcia. Nie zmienia to faktu epic faila, bo volta nie zapomina... :/

Ze swojej strony mogę dodać, że na tyle na ile znam ludzi Corleando, są na wystarczającym poziomie żeby nie spamować i nie wymyślać historyjek pod publiczkę.

Dodam też, że nie jest to tylko stajnia jak każda inna i chyba każdy, kto miał okazję stać w stajni zarządzanej przez Weronikę wie, jak bardzo przerasta ludzkie oczekiwania poziom opieki jaki gwarantuje, więc wszyscy podzielamy entuzjazm, może czasem nadmierny, związany z "nową stajnią" itd i może niektórych czasem ponieść 😉
Dla zainteresowanych (Złota :kwiatek🙂 KJ Dziecinów nie prowadzi pensjonatu, jest to całkowicie prywatny ośrodek prowadzący jedynie szkółkę jeździecką.
Anderia   Całe życie gniade
04 marca 2013 17:45
Czy ktoś wie, co to dokładnie za stajnia? I gdzie?
Anderia, stajnia Majorki, okolice Radziejowic, Grodziska Mazowieckiego.
Flondra   Szczęśliwa posiadaczka gniadego sierściucha :)
05 marca 2013 06:51
Jakiś czas temu korespondowałam z Majorką w sprawie boksu, zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie 🙂 Miałam nawet odwiedzić stajnię, ale udało mi się znaleźć osobę do współdzierżawy konia i jakoś sprawa się rozmyła.  🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
05 marca 2013 07:01
jakiś czas temu to miejsce było wystawione na sprzedaż jak dobrze pamiętam, nie wiem czy tam się zmienił właściciel ?
Flondra   Szczęśliwa posiadaczka gniadego sierściucha :)
05 marca 2013 07:39
Famka kontaktowałam się z Majorką w Październiku 2012, więc nie tak dawno 🙂
Jednak cena u Majorki nie skoczyla do 700zl? Znajoma szukala nowego pensjonatu, bo od marca miala byc podwyzka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się