Stajnie w Warszawie i okolicach

emptyline, wow, pięknie! Aż ślinka cieknie! Szkoda, że a. tak drogo i b. tak daleko 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
22 kwietnia 2013 22:57
emptyline, no a gdzie przebieralnia i socjal? i łazienka - mistrz po wszystkich stajniach w jakich bywałam xD

Dzionka, daleko - pojęcie względne, drogo - też, niby okolica bardzo konkurencyjna(zagłębie piaseczyńskie), ale stajnie w bliskiej okolicy o podobnym standardzie są +/- w tej samej cenie... a cena ceną, ale opieka tam jest niezastąpiona, przeniosły się do CL osoby, które tułały się po ww. zagłębiu i wspominały o słabej opiece albo słabym towarzystwie...
mi tam brakuje jedynie logicznego dojazdu bez samochodu 🙂

wiadomo, mogłoby być taniej czy bliżej, ale trzeba brać pod uwagę, że kijem wisły nie zawrócisz, a taki ośrodek wymaga też sporych nakładów na codzień, utrzymanie podłoża w dobrym stanie i karuzelowanie koni to już są mocno grube sumy...

osławiony Centurion wcale lepszego dojazdu nie ma czy wcale nie jest bliżej, a różnią się te stajnie tylko/aż renomą, trenerami i aktywnością w zakresie konsultacji... co do warunków "twardych" czyli infrastruktury i jej utrzymania (no dobra, edit, bo to trochę nie ta kategoria, ale patrząc surowo i obiektywnie) to jak na razie CL ma jeden zasadniczy plus - brak tłoków, jak są 2-3 konie na hali to już jest "dużo", bo tak się rzadko zdarza 🙂 a widać, że różnica w cenie jest...
emptyline   Big Milk Straciatella
22 kwietnia 2013 23:07
aleqsandra, mówisz masz, łazienka w Corleando:




Ja tam na dojazd jakoś specjalnie nie narzekam, PKS jest pod samą stajnię. Wkurza mnie tylko, że ostatni powrotny jest tak wcześnie, no ale właśnie, nie można mieć wszystkiego.
Przepraszam za off ale gdzie takie ogłoszenie??? Mój sasiad chce mi sprzedać ale za 300.000zł hektar , z ddrugiej strony moich pastwisk też jest kawałek do kupienia , trochę mniej niż hektar za 300.000zł.

Faza, ja wczoraj ogladajac ogloszenia znalazlam w Twojej okolicy za 60 tysi ponad 3 ha z dostepem do wodopoju 😉 tylko, ze gleba słabej klasy pewnie. Na zdjeciu byla trawa 😉  tak wiec najgorzej nie masz 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
23 kwietnia 2013 05:49
Muletka a gdzie ta stajnia i jaka cena?
Ja też trzymam za Warszawą i mamy 20ha pastwisk dla koni. Może skuterem nie trzeba jeździć, ale to i tak sporo 🙂 Cena wydaje mi się nie być wysoka na takie warunki, tylko odległość od wawy 50-60km. Ale co kto lubi 😉
Martolina, a gdzie te 20 ha i na ile koni? Na jakiej klasie gleby? Jaka cena?

My tez mamy okolo 20 ha calosci ale jest 35 koni i niektore kwatery na kiepskiej glebie dosc szybko sie wygryzaja i dlugo odrastaja.  Łąk z dobra trawą jest może z 14 ha. Nie wychodzi 0,5 ha na konia. No ale to i tak nie źle jak na taką lokalizację, duzo blizej wawki, a nie 40 - 50 km.  😎

Faza, ta ziemia była z jakimś siedliskiem - ruinką, i wg mnie to było gdzieś w pobliżu zakolej, jak w wolnej chwili odnajde ogłoszenie, to Ci podeśle, zlokalizujesz sobie dokładnie 🙂
ja mam 5 ha + 1,5 ha dzierżawionej czyli w sumie 6,5 ha na 12 koni. Ziemia nie najlepsza ale nawożona i w zupełności na te 12 koni starcza. Ziemia jest podzielona na 6 kwater. Konie są przeganiane z jednej do drugiej tak aby w peirwszej i innych kwaterach trawa miała szansę odrosnąc.

Megan jak znajdziesz top ogłoszenie to ja bardzo prosze o linka  :kwiatek:
Szukam dobrej stadniny koni w Poznaniu i okolicach. Moje wymagania  😉:
-klub jeździecki (profil ujeżdżeniowy lub WKKW)-na koniach danej stajni
-możliwość zdawania na odznaki
-organizacja zawodów w ujeżdżeniu lub WKKW
-treningi indywidualne
-najlepiej żeby była hala.
ash   Sukces jest koloru blond....
23 kwietnia 2013 09:19
julka177, a umiesz czytać? to jest temat o PENSJONATACH w okolicach Warszawy!!!!
Nie w poznaniu 🙇
kujka   new better life mode: on
23 kwietnia 2013 10:19
aleqsandra, no wymienilabym jeszcze pare innych plusow centuriona w stosunku do luzaka...
chocby pralnie z suszarnia i wieksza hale.
2-3 konie na hali luzakowej to taki sam tlok, jak 5 koni na hali centurionowej, wiec jakby nie ma co porownywac...

oczywiscie luzak bardzo ladny, ale pojawia sie w tym watku jakos niezwykle czesto (czesciej niz inne bdb stajnie na podobnym poziomie, np Konik). moznaby sadzic, ze reklamujacy maja jakies profity z tych publicznych zachwytow?  😎
Megane, u nas jest niecałe 20 koni. Gleba świetna. Tak jak pisałam parę stron wczęsniej, trawy nie brakuje. W zeszłym roku stały na trawie do późnej jesieni. Zależy od priorytetów. Ja mogę dojeżdżać dalej, byle koń miał dobrze.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
23 kwietnia 2013 10:42
kujka, no jak widzisz jestem obecnie gdzie indziej a nadal się zachwycam, więc niby jakie profity z tego miałabym mieć? Po prostu wspieram rękami i nogami Weronikę i stajnie, które prowadzi/-ła, niezależnie czy to był CL czy Zaborów, były najlepszymi stajniami w jakich miałam okazję być 🙂 Może też zbiegiem okoliczności akurat osoby obecne w CL są akurat aktywnymi użytkownikami volty? Zresztą Weronika dla mnie i pewnie paru tu wypowiadających osób stała się nie tylko "właścicielem/zarządcą stajni", "panią x", ale też dobrą koleżanką. Jak byś Ty prowadziła stajnię pewnie równie gorliwie bym się o niej wypowiadała.
Zapewne też czynnikiem wzmagającym polecanie stajni są wolne boksy. Dragon od kiedy systematycznie się zapełnia nie ma już tak aktywnej promocji w tym wątku i niewiele boksów już zostało, a zainteresowanie podobno nadal jest spore. CL stety niestety ma cenę, która trafia w dużo mniejsze potencjalne grono klientów dlatego i boksy wolniej się zapełniają 🙂
Martolina, a jaka jest cena w Twojej stajni?
550 zł
Nie doszukujmy sie teorii spiskowych. Zawsze o nowo powstałych stajniach pisze się więcej niż o innych. Chociażby z tego względu, że żeby dowiedzieć się czegoś np. o Koniku wystarczy użyć wyszukiwarki. Zresztą często nowi użytkownicy (i nie tylko nowi) są do wyszukiwarki odsyłani gdy zadają pytania dot. stajni, które już nie raz się w wątku przewinęły 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
23 kwietnia 2013 11:14
kujka, oj ja i teorie spiskowe?  🤣 Robilismy zdjecia na stronę, podzieliłam się nimi, nasza stajnia miała bardzo niepochlebne opinie swego czasu i chciałam zwrócić uwagę na to, ze żaden z tych problemów nie występuje. 
kujka, ale Centurion też miał podwyżki i teraz pensjonat kosztuje 1700 albo 1800 (dokładnie niestety nie wiem).

emptyline, bardzo fajnie to wszystko wygląda, cena moim zdaniem jest bardzo zacna jak za warunki, które stajnia oferuje. Odległość też - taki już los warszawiaków, raczej nie ma co liczyć na powstawanie nowych ośrodków jeździeckich bliżej niż 30 km od miasta.
Szczerze mówiąc, jakby mnie kryzys przycisnął i budżetu na Garo zabrakło, to bym się przeniosła z końmi do Prażmowa.
emptyline   Big Milk Straciatella
23 kwietnia 2013 16:28
quanta, w Garo rewelacyjny jest ten wasz ogrodzony lasek, zazdroszczę. Corleando się na razie rozwija, ale robi to bardzo skutecznie. Chciałoby się, żeby to było pod nosem, ale tak się nie da. Mieszkamy przecież w największym polskim mieście i tak jak mówisz, nie ma co liczyć na jakieś nowe miejsca bliżej, chyba, że jakiś miliarder będzie chciał spełnić swoje marzenie z dzieciństwa, ceny ziemi są wręcz absurdalne. U nas i tak jest nieźle, bo niezmotoryzowani przynajmniej mają szansę dojazdu, nie to co do wielu naprawdę ciekawych miejsc, gdzie trzeba dymać jakieś 3 km z buta.

A czy ktoś z Was stoi w Wilczej Górze?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 kwietnia 2013 18:23
Podobno w Bajardo stoją już jakieś konie. To konie właścicieli, czy może pensjonat znowu funkcjonuje?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 kwietnia 2013 18:54
Stoją w boksach tymczasowych konie właścicieli + parę pogorzelców. Pensjonat jako taki nie funkcjonuje, najpierw odbudowa stajni, a to nie takie hop siup.
Koniczka a odbudowa już ruszyła? nie orientujesz sie ile powinna zająć? wiem że to ciezko oszacować, ale pi razy oko... 😉
i z ciekawości - jak już się odrodzi Bajardo to wracasz, czy zostajesz tam gdzie jesteś teraz? bo czytałam, żes z ZZ zadowolona.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 kwietnia 2013 19:02
Jakie prace już się odbywały, ale bardziej porządkujące, co do reszty trwają formalności. Niestety nawet samym właścicielom ciężko oszacować potrzebny czas, zwłaszcza dopóki nie zakończą formalności.

Plan jest taki, że wracam do Bajardo bo po 1 infrastruktura dużo lepsza, a po 2 to dom 🙂 Ale ZZ jest bardzo dobrą stajnią i z czystym sumieniem ją polecam, ja jestem bardzo zadowolona z wyboru, zwłaszcza patrząc na to w jakich okolicznościach i tempie został podejmowany 😉
Znacie i polecacie jakieś stajnie w okolicach Zielonki i Wołomina?
A jakie masz wymagania? I ile jesteś w stanie za pensjonat zapłacić?
W tych okolicach z hala masz: FC Dąbrowica, Wierzbowy Gaj, Hawajka (w Majdanie), Bogdanówka. Tyle przychodzi mi do głowy.
Bez hali wybór jest większy. Osobiście z własnych doświadczeń moge polecić Dragona w Radzyminie (aktualnie tam stoję), Wierzbowy Gaj (stałam tam poprzednio). "Zaliczyliśmy" też Dąbrowicę ale to juz ponad dwa lata temu więc o aktualnych warunkach ciężko by mi było się wypowiedzieć.

Jak na wstępie wszystko zależy od tego czego oczekujesz
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 kwietnia 2013 21:32
Koniczka, dzięki za wyjaśnienie. Zdziwiłam się jakim cudem udało się w tak krótkim czasie uruchomić pensjonat. Trzymam kciuki, żeby mimo wszystko trwało to jak najkrócej.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 kwietnia 2013 22:48
Niestety aż takie cuda to się nie zdarzają 🙁
quantanamera, Centek to aktualnie 1600/1700 zł.
emptyline, to zależy o którą stajnię w Wilczej pytasz. Jest ich kilka.
asds   Life goes on...
24 kwietnia 2013 13:48
emptyline

Wow..piekna stajnia! Jestem pod wrażeniem i niedaleko nas!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się