Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 lipca 2013 17:09
A ktoś ma może jakieś opinie o Marstall Condicion?

I gdzie znajdę (oprócz na worku :lol🙂 informacje dotyczące stosowania pasz Spillersa (w sensie ile g na kg masy ciała)?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 lipca 2013 20:09
U mojego tyjącego z powietrza, a potrzebującego paszy energetycznej idealnie sprawdza się ta pasza:
http://www.horseactivity.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=1&virtuemart_category_id=1

Strucelka, ta pasza powinna dobrze zastąpić Competition Concentrate, a jest duuużo tańsza: http://www.horseactivity.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=5&virtuemart_category_id=1
Trochę poczytałam i pewnie wypróbuję kukurydzę, tylko teraz pytanie czy ktoś ma namiary na niedrogą kukurydzę w płatkach? Wyczytalam, ze śrutowana jednak nie jest najlepszym pomyslem, bo szybko gorzknieje i się psuje, całą niby można podawać, ale nie jestem do końca pewna/przekonana, natomiast w płatkach widzialam tylko Epony i Eggersmanna widzieliście może coś tańszego?
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
12 lipca 2013 13:13
co polecacie na wsparcie układu mięśniowego konia?

z ekonomicznych i po opisie/składzie rozsądnych rzeczy znalazłam:

OMG, niezłe były te linki 😲

Pharma ma teoretycznie lepszy skład, ale moje kopytne niechętnie wcina proszki, a Pavo jest chyba pelletowane...
Zaraz po robocie w przypadku mojego T najlepiej sprawdzały się otręby ryzowe i marsttal amino muskel
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
12 lipca 2013 14:10
Z racji, że coś zamąciłam z linkami, piszę posta raz jeszcze:

zastanawiam się, który z tych, pharma muscle force czy pavo muscle build będzie lepszy. W opisach też nie ma w jakiej są postaci, chociaż paavo chyba jest pelletowane, a pharma nie wiem... domyślam się, że proszek, a moje konisko proszki omija szerokim łukiem...






archeo, co do otrąb mam mieszane uczucia, bo nie chcę żeby mi pęczniał(tył, puchnął, nadmiernie okrąglał), ma i tak mocną budowę, chcę wzmocnić mu mięśnie z czysto praktycznych względów
ash   Sukces jest koloru blond....
12 lipca 2013 14:32
aleqsandra, ja podawałam HMB Beta Advance  i byłam bardzo zadowolona.
Jak będzie poprawnie i porządnie pracował to pójdzie w mięśnie 😉
Mam pytanko trochę z innej beczki. Ile czasu od od zebrania i zrzucenia siana do stodoły można nim skarmia konie ?. Dodam, że chodzi mi o kostki a nie o bele (jeśli to w ogóle ma jakieś znaczenie  🙄 ).
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
12 lipca 2013 21:27
Aleqsandra jest jeszcze Marstallowy Amino Muskel Plus opakowanie 9 kg ostatnio kosztowało nas tj. mnie i archeo 250 pln
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 lipca 2013 21:36
Mam pytanko trochę z innej beczki. Ile czasu od od zebrania i zrzucenia siana do stodoły można nim skarmia konie ?. Dodam, że chodzi mi o kostki a nie o bele (jeśli to w ogóle ma jakieś znaczenie  🙄 ).


Mówi się, że 4-6 tygodni.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
12 lipca 2013 22:03
A czy jest jakiś przedstawiciel Spillersa na Polskę? (nie wspominając już o województwach lub miastach)
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 lipca 2013 22:16
A czy jest jakiś przedstawiciel Spillersa na Polskę? (nie wspominając już o województwach lub miastach)

No pewnie 🙂, RGR Partners, mazowieckie.
Strucelka - RGR Partners - www.rgrpartners.com
Oni sa dystrybutorami Spillersa, NAF i jeszcze kilku innych firm
Ja daję Equi Jewel, niestety drogie są  🤔

szkoda,że nie ma już tych max-e-glo.
chciałabym podawać głównie zimą,kiedy konie jak się uda chodzą mi 1-2 razy w tygodniu,a cały sezon znów budować kondycję...

edit:używał ktoś oleju z otrąb ryżowych Makana? kanisterek 3l za 130zł bardziej opłaca się niż 1l Officinalis za 75zł.
Strucelka Opti Feed na dolnym śląsku - Spillers, NAF, Dengie http://optifeed.pl/
Jeszcze bardziej oplaca sie kupic 1l za 20zl w delikatesach 😉
ja z Pegasusa granulatu przeszłam na Besterly Basic ( nie pełnoporcjowo), konie zadowolone, wyglądają jak pączki w maśle 🙂
A ja po paszowych perypetiach i powracania x razy do coraz droższego Dodsona tym razem pozostaje na dłużej przy Spillersie. Competition sprawdza się dla mojego konia na prawdę dobrze.
Słuchajcie, czy koniom można podawać pellet z odpadów po kukurydzy spożywczej (łupina + zarodek)? Mam możliwość kupienia, ale powiem szczerze, że sama nie jestem pewna, czy to dla koni dobre, czy raczej dla świnek 😉
A.   master of sarcasm :]
15 lipca 2013 20:16
A ja po paszowych perypetiach i powracania x razy do coraz droższego Dodsona tym razem pozostaje na dłużej przy Spillersie. Competition sprawdza się dla mojego konia na prawdę dobrze.


Dodsona kiedys probowalam (akurat wyścigowe pasze) i nie bylam zadowolona. Problem tkwi w tym, że oni nie produkują dla koni np wyczynowych i rekreacyjnych, tylko dla wszystkiego jak leci. I jakość na tym zdecydowanie cierpi.
Nie prawda..

Leisure Mix i Pasture Mix: dla rekreacji

dla sportowych: competition

dla wyczynowych: french-balancer

Sieczki mają najlepsze, w tym energetyczne

maja nawet pasze energetyczna dla koni z mięśniochwatem, żadna inna firma takiej nie produkuje
Dramka produkuje, Saracen Re-leve w ogóle nie zawiera zbóż. Dla koni z tendencją do sztywności rewelacja
Ile kosztuje?
103 zł 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 lipca 2013 20:59
Saracen w ogóle ma bardzo bogatą ofertę, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dla samych koni wyścigowych jest kilka rodzajów pasz.
Bardzo fajna pasza Enduro 100-wolno uwalniana energia-nie wali na dekiel, a koń ma energię na stałym poziomie.
Chyba żaden Saracen nie wali w dekiel. Karmiłam spillersem, dodsonem ( u nas porażka), st.hippolytem i saracen dla mnie bije wszystkie na głowę. Składy, wydajność- bajka. Żadnych przypadkowych wypełniaczy, każdy składnik jest po coś.
A.   master of sarcasm :]
15 lipca 2013 21:05
Nie prawda..

Leisure Mix i Pasture Mix: dla rekreacji

dla sportowych: competition

dla wyczynowych: french-balancer

Sieczki mają najlepsze, w tym energetyczne

maja nawet pasze energetyczna dla koni z mięśniochwatem, żadna inna firma takiej nie produkuje


Prawda, prawda, w Anglii mają dużo szerszą ofertę i wogóle nie są popularni. Taki tańszy badziew dla pony.


Wojenka, equi.dream > saracen jest swietny, chyba najlepsza pasza jakiej zdarzylo mi sie uzywac trenujac konie wyscigowe.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się