Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

A ja na zajady biorę witaminę B2.
Hej Dziewczyny! Pojawiam się tu z ogromną prośbą o pomoc. Chcę iść do kosmetyczki na oczyszczanie (ostatni i pierwszy raz byłam 7 lat temu  😁 ). Mam taki salon http://www.ulla.com.pl/cennik.php i chciałam Was zapytać czy takie ceny są standardowe, czy szukać czegoś innego?
Dziewczyny, szukam tuszu mocno wydłużającego rzęsy, najlepiej z taką szczoteczką, która rozczesuje włoski. Możecie coś polecić?  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 września 2013 19:44
żaden tusz nie wydłuży Ci bardzo rzęs. ja ze swojej strony NIE polecam Avon Infinitize Mascara i Maybelline Colossal Volum Cat Eyes Mascara.
natomiast bardzo lubiłam Oriflame Beauty Endless Lash Mascara. ładnie podkreśla, delikatnie wydłuża i rozczesuje.
i baza pod tusz z Eveline

btw. tak myślę, że moje zajady mogą mieć związek z nieprawidłowym zgryzem 😉
sandrita, ceny wydają się ok. A na jakie oczyszczenie chcesz iść? Jeśli masz skórę trądzikową to broń boże na manualne!

Czy bez odsyłania do 98 stron wątku możecie mi polecić jakiś podkład dosyć dobrze kryjący (ale bez efektu tapety/maski) tak do 70-80zł? Używałam musów z loreala, ale jakoś mi się przejadły.
Dzionka, ja używam korektora z oriflame (o taki) i szczerze polecam, jeśli masz jasną karnację. Można uzyskać odpowiedni kolor przy wymieszaniu. Fajnie kryje, w taki naturalny sposób, nie odznacza się, jest wytrzymały i nie "zbiera się" jak to zwykły robić inne podkłady.
Heval, ale ja podkładu szukam! Czegoś chyba o konsystencji fluidu (matko, jak ja się nie znam na makijażu...).
Ja rozumiem, ale proponuję to, bo ja sama podkład tym zastąpiłam i czuję się o wiele lepiej, nie zapycha ani nic. Tak sobie głośno myślę, że tak powiem 🙂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
03 września 2013 20:15
Dzionka - ja od kilku lat jestem fanka revlona photo ready. 69 zł w douglasie. Dla mnie rewelka. Fajnie kryje, nie daje efektu maski ( on chyba, ze się mocno postarasz ) i fajnie rozswietla 🙂
Heval, jak tego używasz? Przejeżdżasz palcem/gąbeczką po wszystkich kolorach i bach na twarz czy jakiś inny system?

Wizja, zapisuję nazwę i obczaję niedługo!


Ktoś (może Scottie?) powinien w ogóle pokusić się o napisanie tutorialu jak się fachowo malować 🙂 Co najpierw na twarz, jak, na co zwrócić uwagę itd., tak jak w wątku dla włosomaniaczek 🙂
może podkład mineralny? ja mam lily lolo (delikatne, naturalne krycie). anabell minerals z tego co kojarzę dają mocniejsze krycie.
Dzionka, biorę pędzel do podkładu i używam albo jasnego ("żółtego"😉, albo mieszanki zieleni i pomarańczowego (wolę ten jasny, ale czasem przy zaczerwienieniach lepiej z zielenią, bo ona bardziej maskuje wszelkie podrażnienia itp. Tylko trzeba dokładnie to robić, bo można wyjść na zielono).  Potem odrobina pudru i gotowe. Kryje o wiele lepiej niż jakikolwiek podkład, którego używałam.

Tylko ja mam bardzo jasną cerę, niektórzy przy takim zestawie wyglądają jak trup (mój standardowy kolor  😁 )


Jak optycznie odchudzić policzki? Mam straszne pućki i nie wiem co z tym zrobić, żeby choć trochę poprawić ten stan.
Dzionka Dzięki! Na manualne nie, bo właśnie kiedyś oglądałam film (chyba u Nissi - nissiax83.blogspot.com, która jest kosmetyczką), gdzie kategorycznie to odradzano osobom ze skórą takie jak moje. Poza tym mam skórę tak delikatną, że jakikolwiek wyprysk zostawia mi fioletowy ślad, który bardzo długo się goi, więc nie wyobrażam sobie twarzy po manualnym oczyszczaniu. :/ Chciałabym spróbować mikrodermabrazji (nie wiem który to na liście, bo nie znam się... i czy w ogóle tam jest?), bo słyszałam wiele dobrych opinii. Ale słyszałam też, że lepiej ją robić u dermatologa. Do tej kosmetyczki chcę się wybrać bez makijażu, z umytą twarzą (i po @, który tuż tuż i mnie wysypało mocniej), żeby sama mogła ocenić i doradzić mi co by było dla mnie najlepsze (nie zgodzę się na manualne za chiny). W każdym razie chcę iść na coś, co mi oczyści skórę, po prostu ją lekko odgruzuje i odświeży. A znasz jakiś zabieg godny polecenia?

Heval Pewnie musiałabyś modelować twarz bronzerem... Chyba delikatny-naturalny, skoro masz bardzo jasną karnację, mógłby pomóc. Takie odcienie nie wpadające w czerwień, ani pomarańcz, tylko taki bardziej zgaszony, szary brąz. Bronzery Bahama Mama mają właśnie takie naturalniejsze odcienie. Tylko cena wysoka. Ale ja tak strzelam, bo nie mam wykształcenia kosmetycznego. 🙂
Ja pućki próbuję modelować bronzerem (raz wyjdzie, raz nie, ale mam trudny w obsłudze pędzel 😉 ).
Tak myślałam, że bronzer, a ja za głupia na takie wynalazki chyba  😵 Muszę sobie kupić i poćwiczyć, bo mam wrażenie, że zawsze przesadzam, a chcę wyglądać w miarę naturalnie.
Dzięki  :kwiatek:
sandrita, radzę wizytę u dermatologa 🙂 Byłam parę miesięcy przed ślubem z kiepską naprawdę twarzą i w lipcu wyglądałam jak bym nigdy żadnego trądziku nie miała! Cud normalnie. Teraz po wakacjach muszę wrócić do tego stanu koniecznie, bo bardzo mi się podobał 🙂 Byłam na peelingach jakichś, mikrodermabrazji i algach, efekt był ok, ale to co zrobiły leki było bez porównania!

PonPon, a co one mają czego nie mają zwykłe podkłady?

PonPon, a co one mają czego nie mają zwykłe podkłady?

Minerały nie mają silikonów, konserwantów, zapychaczy... Nie tworzą efektu maski, mają tlenek cynku więc nieco zaleczają syfki, są filtrem fizycznym (przez tlenek tytanu) jest ogromny wybór odcieni. Polecam, początkowo jest trochę zabawy w dobieranie odcieni, ale skóra będzie zadowolona 🙂 .
Dzionka Byłam u dermatologa ostatni raz 1,5 roku temu, bo jestem atopikiem, i fakt powiedział, że jak już zaleczymy AZS to pomoże mi walczyć z twarzą. AZS całe szczęście się zaleczył i mam spokój (oby jak najdłużej, bo z każdą krostką na zgięciu łokcia, czy kolana mam zawał), a o reszcie całkiem zapomniałam! 😀 Dzięki za przypomnienie, chyba się do niego wybiorę ale dopiero wtedy gdy rozprawię się z jeszcze jedną rzeczą (teraz na jesień-zimę chcę laserowo pozbyć się wąsika  😡 , zrobił mi się bardzo widoczny ostatnio i mnie mocno denerwuje, bo nie mogę w ogóle malować ust, a poza tym wstyd tak chodzić... Wosku nie odważę się nawet u kosmetyczki, bo pewnie mnie ropnie wysypie po nim) + chcę jeszcze naprawić zęby, bo ostatni raz byłam u dentysty 3 lata temu.

A do tej kosmetyczki chciałam właśnie tak jakoś doraźnie. Żeby buzię trochę pobudzić do życia. 😉
Czy w którejś sieciówce Rossmann/Natura (?) widziałyście niebieskie tusze?

Mój Pierre Rene już mi się chyba znudził, ale u mnie na wsi nic innego nie można kupić, a że od 3 lat używam tylko niebieskiego tuszu to mam niezły problem :P.
w rossie są, ale tylko bardzo jasny lub bardzo ciemny, bodajże z maybelline
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
04 września 2013 10:15
Dzionka Polecam youtube. Kopalnia wiedzy na ten temat. 😉 Szczególnie redlipstickmonster, pixiwoo, katosu, Lisa Eldridge. Ja wszystkiego się z internetu uczyłam.
Czy w którejś sieciówce Rossmann/Natura (?) widziałyście niebieskie tusze?

Mój Pierre Rene już mi się chyba znudził, ale u mnie na wsi nic innego nie można kupić, a że od 3 lat używam tylko niebieskiego tuszu to mam niezły problem :P.


W Rossmannie są na pewno tusze Maybelline, jeden ciemniejszy (bleu smoky, ale jak dla mnie na rzęsach wygląda zupełnie jak czarny) i jeden bardzo jasny, na tyle jasny, że nie odważyłam się zaryzykować kupna 😉 Znajoma ma bardzo fajny niebieski tusz z Yves Rocher, ale nie wiem niestety, jaki dokładnie.
dziewczyny - robi któraś wodę pietruszkową? po prostu wrzucić natkę do wody mineralnej do lodówki? posiekana czy w całości? 🤔


Pon Pon - wydaje mi się , że posiekana bo inaczej sok z pietruszki nie ma jak sie z wodą wymieszać (?)

(znalazłam też przepis w którym piszą, że siekać - http://wizaz.pl/Pielegnacja/Trendy-w-pielegnacji/Woda-pietruszkowa)
i też sobie zrobię taką wodę 🙂
Macie jakieś sprawdzone odżywki do rzęs? Ja na noc używam kremu L'biotica a pod tusz serum Eveilne i czasem w ciągu dnia (o ile nie jestem pomalowana) olejku rycynowego + witamina E no i nie powiem, jakieś tam efekty widzę jednak to jeszcze nie to 😉 może znacie jakieś lepsze specyfiki od tych, które stosuję? 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
09 września 2013 17:40
Ktoś (może Scottie?) powinien w ogóle pokusić się o napisanie tutorialu jak się fachowo malować 🙂


Wow, ale mnie zaszczyt kopnął!  😡 😡 Ale nie podejmę się, bo nie jestem w tej dziedzinie fachowcem, tylko mocno początkującym amatorem. Poza tym make up to bardziej skomplikowana sprawa niż pielęgnacja włosów. Również polecam tutoriale na youtubie.

hanexxx odżywka Revitalash albo pozostałe -lash, tylko to kasa duuużo większa od odżywki L'biotici i Eveline 🙂
hanexxx dobra niestety kosztuje właśnie coś koło 3 stów. Sama chętnie bym jakąś nabyła lecz nie za tyle
polecicie jakiś krem/maść na przebarwienia po trądziku? Używałam differinu i epiduo przepisanego przez dermatologa ale dużej różnicy nie zauważyłam 🙁
Maści raczej cudów nie zdziałają. Lepsze - imo, z autopsji - są zabiegi u kosmetyczki, które miałyby na celu złuszczanie starego naskórka. U mnie sprawdziły się kwasy (seria 6 zabiegów), ale podobno skuteczna jest też mikrodermabrazja.
A ja polecam na zmiany i blizny po trądzikowe ten krem http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12009 Mi dość mocna blizna zeszla w ciągu 1,5 tygodnia ,używam nadal i obecnie po miesiącu używania nie mam ani jednej blizny,a było ich sporo  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się