buty dla koni

Rude dwie ja mam Old Mac's G2 i jestem z nich zadowolona bo tez mam konia, ktory ma jedno kopyto okrągle a nawet szersze niz dluzsze i pasuja, a drugie za to o wiele mniejsze i sztorcowe (ale dluzsze niz szersze). Ten model jest wlasnie dla koni ktore maja nietypowe kopyta 🙂 do tego maja duzo zabezpieczen zeby but nie spadl (dokladnie 4🙂
szajen czy old mac's czy cavallo problem z kopytami o większej szerokości jak długości będzie taki sam- luz na pazurze 😉 najmniejszy luz będzie w glove wide, bo są na kopyta okrągłe (ale mała rozmiarówka). No i nie jestem pewna czy w cavallo nie będzie ten luz mniejszy 😉 musiałabym zmierzyć swoje....
Czy potraficie podpowiedzieć ile czasu jeszcze muszę czekać z zakupem butów dla konia?

Chodzi mi o to, że "koniu" od 2 miesięcy werkowany naturalnie, i o ile na szerokość nam się nic nie zmienia to na długości kopyto zyskało 0,5 cm.  Jedno kopyto ma teraz 14,5 na 14,5 dł., drugie 15 na 14,5 dł.

I zastanawiam się nad Cavallo Simple 5 ( 142-149 X 142-149) - mogły by być za wąskie- ten jeden milimetr? albo 6 (150 -157 X 150 - 157).

Nie wiem który rozmiar wybrać  🤔
w 6stce kopyto się wręcz utopii, a 5tka może być ciut ciut za mała. Kopyto Ci się wydłużyło? Kiedy mierzyłaś? Zaraz po werkowaniu?

Pytanie z innej beczki: czy ktoś zamawiał Glovy prosto ze stanów? Od dłuższego czasu szukam rozmiaru 3,5, sklep WWR oferuje Glovy, ale w cenie niemal dwa razy droższej niż ściągając zza morza.
Zaraz po werkowaniu mierzyłam. Zapomniałam zmierzyć przed...


Inną opcją są Old Maci lub Easyboot Trail - taka sama rozmiarówka - 9 (145-150 X 150-155).

Czy wkładka i skarpeta ewentualnie nie załatwiła by sprawy luzu?

Innego wyboru już nie mam :/
Caffka powinnaś wcisnąć się w 5...problem jednak czy nadal je wciśniesz jak koń będzie przed werkowaniem... Za krótko jeżdżę w cavallo by stwierdzić czy i ten model się rozklepie. Jak kupisz 6, to luz będzie spory. Nie masz od kogo pożyczyć do przymiarki??
Ogłosiłam się na FB. Niestety wszystkie znane mi osoby posiadające buty mają je  w mniejszych rozmiarach. Co ja poradzę, że takie wielkie giry ma :P

caffka ja mam buty cavallo simple nr 5. Leżą u mnie zupełnie bezużyteczne, bo konia dla którego były kupione już nie ma. Próbowałam je nawet sprzedać, ale ciężko znaleźć konia z takimi wielkimi kopytami. Jeśli jesteś zainteresowana mogę podesłać Ci je na próbę. Cena na pewno będzie atrakcyjna. Zapraszam na priv.
Caffka powinnaś wcisnąć się w 5...problem jednak czy nadal je wciśniesz jak koń będzie przed werkowaniem... Za krótko jeżdżę w cavallo by stwierdzić czy i ten model się rozklepie. Jak kupisz 6, to luz będzie spory. Nie masz od kogo pożyczyć do przymiarki??



Udało mi się pożyczyć CS'y 6 i niestety utopił się w nich. Nie tylko na szerokość ale też na długość i raczej żadna wkładka ani skarpeta tu nie pomogą. Skorzystam więc z uprzejmości teski i spróbuję jeszcze z 5.
Dzisiaj doszły do mnie CS'y 5 od teski. Leżą o wiele lepiej, mniejsze już być nie mogą. Nie przylegają może idealnie w każdym miejscu. Na długość myślę, że są ok. Na szerokość będzie miał jeszcze trochę miejsca jakby kopyto odrosło/chciało się poszerzyć.
W trakcie chodzenia jednak trochę "klapią". Zakładałam bez wkładek, jutro spróbuję z nimi.

Pytanie do posiadaczy Cavallo Simple : czy zakładacie jeszcze dodatkowo skarpety czy same buty?
Znajoma wkłada kopyto razem z kaloszem neoprenowym. Nie widziałam tego więc nie wiem jak to wygląda.
Tu na forum polecaliście "ludzkie" opaski na staw łokciowy. Link jednak wygasł, czy ktoś może podlinkować jakie były by najlepsze?
Inne pomysły?

Wiem, że po 15 minutach spaceru "konia w butach" nie wiele można powiedzieć, ale wydaje mi się, że jest zadowolony. Wykrok większy, swobodniejszy, no i ruch od piętki wyraźniejszy. Teraz będę go męczyć spacerami 😀iabeł:

zakładam skarpety, oryginalne ,do tych butków . Ze skarpetami pojawił się nam problem , u dwóch koni . Te właściwe ( do rozmiaru buta) okazały się za małe. Musiałyśmy kupić o rozmiar większe. Ogólnie zadowolona konina z butów. Kłapać muszą , ze skarpetkami mniej . Skarpetka przytrzymuje i zmniejsza luzy. Wolę ze skarpetką , koleżanka bez. Konie - oba chętne do ruchu. Buty tymczasem sprawują się bardzo dobrze. Użytkowane intensywnie. Na jak długo starczą protektory ? Zobaczymy. Jedyna wada tymczasem - długo schną jak się je porządnie przemoczy .
Im mniej kombinowania tym lepiej . Wybrałam oryginalne skarpety .
caffka, nie mam jeszcze skarpet i moje też kłapią - mam wrażenie, że w szczególności tylna część, bo przód ładnie przylega (przez to, że kopyto jest najszersze bliżej piętki to układa się maksymalnie "w przodzie" buta). Lekko też obcierają piętki, więc też myślę o skarpetkach. Ale na razie daję butom i koniowi czas na "dotarcie" się - w końcu nam też nie od razu jest cudownie w nowych butach, muszą się ułożyć. Chcę sprawdzić jak będą leżeć jak kopyto nieco urośnie przed kolejnym werkowaniem.

A przy okazji - Szejen, kasik, dzięki - Cavallo Simple jednak w miarę pasują i nie muszę kombinować  :kwiatek:
Hej ludziska 🙂

Ostatnio mój treneiro ściga mnie żeby podkuć konia. No ale ja się migam i wykręcam bo zwolennikiem kucia nie jestem.
Dlatego zaczynam rozpoznawać temat związany z butami. I troszkę jestem jak dziecko we mgle w tej tematyce  😡

Możecie mi pomóc?
Poszukuję butów, które będą idealne na grudę ale również zależy mi żeby sprawdziły się na mokrym podłożu jak i na śniegu - sypkim, ale też twardym i śliskim.
Macie jakieś butki, które możecie mi polecić i ewentualnie sklep, z którego mogę je ściągnąć? 🙂

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Ja mogę polecić Cavallo Sport (o ile kopyta są kształtem okrągłe) - doskonale nam się sprawdzały w terenie - z zewnątrz nie mają zapięcia na rzepy, więc rzep nie namaka i się nie brudzi od np. błota. Na ebay.pl dostępne dużo taniej niż w polskich sklepach.
Cavallo sport faktycznie są fajne i nie spadają o ile kołek się nie odepnie 😀iabeł: ja planuję oddać je do szewca, by zrobił zapięcie, bo ostatnio fruwają ale ja chyba jakoś ekstremalnie buty użytkuję 😜 Jest jeszcze jedno ale: nie wyobrażam sobie ich na śniegu bez haceli❗ Na błoto też średnio....podeszwy gładkie jak pupa niemowlaka. Tylko po co komu buty na błoto czy śnieg?? Na grudę ok, bo twardo i nierówno ale skoro koń dawał do tej pory radę całkowicie boso, to chyba niewiele się w tej kwestii zmienia ❓
Moje konie nie chodzą w butach od jesieni do wiosny, wyjątek stanowią dni z wielkimi  mrozami ale bez śniegu (gruda) 😉
Mam problem.

Dziś po raz pierwszy od uhuhu pojechałam w siodle na stępa w teren. No i mało nie pojechałam do rowu przy drodze bo akurat tam się koniu poślizgnął. Mamy Cavallo Simple. Są jakieś "hacele" do butów ? Jak Wy sobie z tym radzicie?

A swoją drogą przody w butach mniej mu się ślizgają jak tyły bez.
Hej 🙂 Jakie buty chroniące trzeszczki polecacie?
Mój koń po 8 miesiącach kucia na podkowy NBS został rozkuty. Teraz będzie werkowany co 3 tygodnie, plus ja mam sama też lekko piłować kopyta.
No ale niestety po rozkuciu kuleje... nawet nie kuleje ( na miękkim podłożu jest czysty) co na twardym podłożu ledwo idzie i to tak samo źle na obie przednie nogi...
Pomyślałam o butach dla niego, które by dodatkowo chroniły trzeszczki (mamy lekkie zmiany).
Ale jestem w tym temacie totalnie zielona- przyznam szczerze, że dopiero kilka miesięcy temu odkryłam, że w ogóle coś takiego istnieje  😡
decyduje się na zakup butów. potrzebne do incydentalnego rajdowania, kilka razy w roku maks, ale po wiele godzin. kuć nie chce, a koń ma miekkie kopyta przez miękkie podłoże na co dzień (boksu brak, brak kamieni itd - ani możliwości wysypania żeby hartować, w poblizu same miekkie drogi, ew asfalt...), przez to szybko sciera i maca gdy połazi po kamykach itp.
dzięki wspaniałym radom rajdowiczow z forum, wiem, że najlepsze będą easyboot glove. bo sprawdzają się na sportowch i można je zakładac na długo (cavallo wg opisu tylko 40 km tygodniowo - a więcej przecież robie  dziennie), a nie chce zciągac i zakładac co chwila, bo podłoża dalej od domu bardzo zmienne.

no i pytanie, czy to dobry wybór czy coś pokręciłam? 😉 czy należy do nich dokupić jakieś specjalne dodatkowe wyposażenie?(wkladki, skarpety... zielona jestem 🙁 ) no i jaki model? bo widze w zagranicznych sklepach 3 modele glove ;/

czy macie jakieś miejsca gdzie można je taniej niż 1500 za kpl dostać? może używane?(i opłaca się?)
mogą być oczywiście zagraniczne sklepy, portale
najwięcej używanych butów na www.e- bay.de
Tam jest najwięcej ogłoszeń ale uwaga- prywatne osoby nie chcą wysyłać zagranicę tak więc warto poprosić kogoś w Niemczech, żeby odebrał przesyłkę.
Buty glove muszą być idealnie dopasuwane do kopyt.
z zamówieniem do niemiec nie mam problemów, do holandii, szkocji też nie bo znajomych tam mam, ew. stanów. inne bym musiała kombinować, albo zamówić bezpośrednio. ale przecież wszystko się da 😉 dzięki 🙂

edit:

a mierzyć jak najlepiej? postawić konia na kartce i odrysować? i rysunek mierzyć?
po obrazkach nie za bardzo rozumiem gdzie wypada linia od strony piętki ;/
horse_art najtaniej kupisz easyboot glove na niemieckim ebayu. Ja nie mam tam żadnych znajomych, nie znam języka a zapytałam sprzedającego  (tłumacząc przez translator) czy zgodzi się na wysyłkę do Polski. Buty, prawie nowe, z wysyłką kosztowały mnie około 500 zł. To chyba najlepszy wybór na rajdy. Nie wymagają wkładek, nie ślizgają się, łatwo je naprawić.Oderwany materiał przyszywałam nicią do dżinsu do gumy i się trzyma. Zgubione śrubki zastąpiłam plastikowym paskiem zaciskowym. Przejechałam 250 km, a po powrocie do domu zamówiłam u tokarza zapasowe podkładki z gwintem dopasowanym do polskich śrub. Buty nie muszą być idealnie dopasowane, ale nie za duże bo spadną w galopie. Kopyta mierzyłam przed i po kilku kolejnych, comiesięcznych werkowaniach, w najszerszej i najdłużsej części kopyta. Tu masz min. rysunek jak mierzyć. http://www.trelawneequine.co.uk/media/Easyboot-Glove.pdf
kwagga, no wlasnie tego rysunku nie rozumiem... długość od pazura do tego miejsca które dotyka ziemi czy tak jak rowki się kończą? (już nad ziemia i i są dalej?) czy w ogóle do końca piętki?
tu taki rysunek znalazłam.... http://www.easycareinc.com/education/measure.aspx
do przerywanej linii czy kawałek za białą (tyle co do ziemi dotyka)?
najlepiej byłoby mierzyć... ale nikt znajomy tego modelu nie ma 🙁
a mierzenie innego chyba mija się z celem?

i dzieki za e-bay! zamówię do znajomych na niemiecki adres...znaczy oni mi zamówią - będzie taniej (koszta przelewów, transferów, przesyłek itd) mam do nich pare km, a i często się odwiedzamy tak czy siak.
horse_art Ja mierzyłam od początku pazura (linii biegnącej równolegle do ściany przedniej) do końca kąta wsporowego (a właściwie linii łączącej oba wierzchołki kątów wsporowych) http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Kopyto_ko%C5%84skie.jpg  (czyli  na gumowym ,,dnie" buta leży ta część kopyta która styka się z podłożem i np. na błocie się ślad tej części odbija) Nie dziwię się że nie rozumiesz zdjęcia, bo na nim linia jest poprowadzona równolegle do kąta wsporowego, który sięga dalej w tył 🙂 No i musisz pamiętać że są buty glove na kopyta bardziej okrągłe lub bardziej podłużne, stąd te kilka typów butów.
no właśnie - czyli to co dotyka ziemi? czyli moge sobie odrysować kopyto stojące na kartce?(tak nawet dla porównania, potwierdzenia czy dobrze linie poprowadziłam - cyz tak samo wyszło- ciężko na oko prowadzić linie równoległą czy kątownik przykładać jak się miesy samemu i delikwent sie rusza np)
bo wymiar buta jest brany z płaskiej podeszwy/dna, a nie gdzieś posrodku np?
lepiej 3x zapytać jak głupek niż źle kupić :P
dziękuje za wyrozumiałość 🙂

a.. i jak kopyta robione ze 2-3 tyg temu a rosną bardzo bardzo wolno, ściera, ja piłuje jak trzeba pomiedzy kowalem, to moge mierzyć już teraz czy lepiej poczekać jeszcze?
Tak, dokładnie to co dotyka ziemi, to również znajdzie się na dnie buta. Mierzyć najlepiej jakiś miesiąc po werkowaniu, jeśli co miesiąc werkujesz. To maksymalny rozmiar buta. Najlepiej mierzyć przed i po werkowaniu i robić to kilka miesięcy. Możesz odrysować kopyto na kartce tyle że błąd pomiaru może być dość duży. A co do wyrozumiałości to  ja też byłam zielona, a to co wiem  o butach to też dzięki forum, też ciągle  się uczę nowych rzeczy. Od września sama werkuję więc łatwiej mi te tematy ogarnąć 🙂
Czy można jeszcze w jakimś polskim sklepie kupić wkładki do butów inne niż Cavallo?
Dziewczyny, jak bumerang wrócił do mnie temat butów. Tym razem chciałabym doprowadzić temat do końca: czy Cavallo są warte swojej ceny? A może do jazdy terenowej (asfalt, żwir, w lesie korzenie, kilka górek poza tym normalny teren) normalnym tempem, tj. w trzech chodach (z okazjonalnym, szybszym galopem, żeby koń się wyparskał i "wypierdział" 😉 ) polecałybyście mi coś innego?

W tereny jeździmy - powiedzmy - maksymalnie dwa razy w tygodniu. Plisss, pomóżcie... bo mi już głowa spuchła od wszystkich znalezionych informacji w internecie  🙇
Używałam przez 3 miesiące do jazdy głównie w terenie buty Cavallo Sports.
Sprawdziły się niemal na każdym podłożu, żwirówka, asfalt, leśne ścieżki, łąki.
Raczej omijałam błoto i grząski teren, żeby nie naleciało do butów.

Trochę też w nich skakał klik klik
Czasem nawet bonusowo i buty mu nie pospadały 😁 klik

Uważam ze buty Cavallo są godne polecenia. A cena, no cóż...też bym się nie obraziła gdyby była niższa.
jeżeli kon który będzie je nosił nie ma bardzo niskich ,,zdeptanych,, piętek , albo w drugą stronę , mega wysokich bo np sztorcowy , to będziesz z Cavallo zadowolona , jednak do niewymiarowych kopyt , czyli odbiegających  kształtowo od norm polecam zawsze OLD MACS G2 .
wasia   Goniąc marzenia!
12 stycznia 2014 18:26
Sierra
są warte. Używamy z Promisem już długo. Ponad rok. Teren, kamienie, woda, błoto, zwykła jazda, jakieś podskoki. Nic im się nie dzieje, nie odpinają się- rzepy są naprawdę porządne, nie obcierają. Wymogiem, moim zdaniem jest ta neoprenowa skarpetka lub jakakolwiek inna, bo przynajmniej mi Promis się obciera jeśli jej nie ma. Problem w tym, że te skarpetki to już na pewno warte swojej ceny nie są...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się