Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

Ircia   Olsztyn Różnowo
25 listopada 2013 05:41
OBIBOK jak bym siebie widziała kilkanaście lat temu  😁
Też jeździłam na jałówce[ która miała na imię Koza] , którą sama wychowałam, ale nie miałam niestety ogłowia ani siodła, tylko kantarek i na oklep  🏇  przywoziłam na niej nawet worek z trawą dla świnek morskich które hodowałam.
Przepraszam za  🚫
Obibok,
Snilas mi sie dzisiaj! Czytam forum z telefonu i nie widzę zdjęć, tak ze mialam pole do popisu. I w mojej wyobraźni prowadziłaś na trening swoja prawdziwa gniada szport cow z irokiezem, z wygolonymi wzorkami, i ogromnym karkiem. 😀 zakładaj temat koniecznie!
OBIBOK , prze-kozacki wierzchowiec  👍
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
25 listopada 2013 09:37
A ja czekam na dzień, kiedy OBIBOK pojedzie na swojej szport cow zawody towarzyskie  👍
OBIBOK szacun i zakładaj wątek koniecznie!  👍
prosze sie nie smiac ze szport cał, doda trenuje od małego- bardziej wkkwoskie przeszkody, ale kurde nic jej nie powstrzyma-
-bardzo strome zjazdy z obsuwającej sie wysokiej hałdy obornika,
- wejscia i wyjscia po skosie i na wprost do głębokiego rowu melioracyjnego,
- przemieszczanie sie sie tym ze rowem wzdłuz po łokcie w blocie lub wodzie,
- skoki przez dzrzwi w boksie,
-skoki przez metrowe tasmy pod pradem (i nie zrywa!!!) ,
-wyścigi do złoba z końmi,
-troche westu- slide stopy na lodzie i piruety,
-troche corridy nawet- uniki i ataki....
- i ogolny pilates- podrzuty opona od traktora, łamanie sosenek poprzez zgniatanie ich klatą, bójki z końmi i rozbieranie rogami drewnianych ogrodzen 😉

no szeroko uzdolniona jest 😉
nie cierpi kałuż, ale moze uda mi sie ja namowić na wjazd do jeźiora  👀

ircia, na kantarku dlugo byla trzymana, niestety w momencie kiedy przestawila mi volkswagena polo o kilkanascie metrów  😵 (przypieta do haka, samochod robil za palik 😉 )na tym wlasnie kantarku, pojechalam po królewski łańcuszek na rogi..  🤣

bardzo bym chciala zeby pewnego dnia chodzila na bezwedzidlowym 😉
Ircia   Olsztyn Różnowo
25 listopada 2013 13:10
OBIBOK to Twoja lepsza bo moja tylko raz  w  galop poszła nie wspomnę o przeszkodach  🙄 , zwykle był tylko kłus, były to inne czasy a było  to około 16 lat temu i nie było  ogłowia dla konia nawet  😉 ale kantary  były, dorobiłam tylko wodze ze sznurka i  🏇  Moja stała na uwiązie bo wszyskie były wiązane od małego.
Znowu przepraszam za  🚫
OBIBOK, Aaaaaaaaa!!! Jak fajowo!!!  😅  👍
Załóż osobny wątek. 🙇
Już macie fan klub. 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 listopada 2013 14:06
OBIBOK, przecież jeszcze niedawno twój wierzchowiec wyglądał dokładnie tak:

i pił mleko z wiaderka ze smoczkiem. Aż mi się łezka w oku zakręciła na wspomnienie malutkiej Dodzi.
A teraz to dorosły Cał terenowy a w przyszłości szportowy! Musicie sie zacząć przygotowywać do zawodów T.R.E.C. 🏇
Postuluję o oddzielny wątek! 😅
OBIBOK, nie daj się prosić 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
25 listopada 2013 15:14
ale szał!!!!!!  🏇 🏇
OBIBOK ale czad! moim marzeniem jest właśnie pojeździć na krowie i wszyscy się ze mnie śmieją :P

edit: mógłby mi ktoś wysłać (tu, czy na priv) filmy, gdzie przedstawiona jest PRAWIDŁOWO działająca, spokojna ręka? mam dylematy co do ułożenia nadgarstka i chciałabym się napatrzeć na poprawną jazdę, bo takie coś zazwyczaj mi bardzo pomaga  😉
A ja czekam na dzień, kiedy OBIBOK pojedzie na swojej szport cow zawody towarzyskie  👍
OBIBOK szacun i zakładaj wątek koniecznie!  👍

Oj tam zaraz towarzyskie. Na olimpiade ją 😀iabeł: Szlaki ma już przetarte 😀iabeł:
OBIBOK szacun! rewelacja!!!
Obibok a ci z jej kręgosłupem zawsze mi mówili że krowa ma za słaby na noszenie jeźdźca? ?
Happiowa no to poczekaj jeszcze troszke i zapraszam do siebie na przejazdzke  🏇

ooooooooooooo czekałam na sceptyka 😉 Radeczek wczesniej jak sie przewieszalam czy siadalam na chwile to sie wsciekala, teraz nie reaguje w ogole, wiec mysle, ze skoro jest zadowolona to nic jej nie boli  😎 nie bede tez jeździc godzinami i codziennie, mam troche roboty przy ogarnianiu pokoi dla gosci i ponad 20-stu koni, takze sporadyczny spacerek nie powinien jej zaszkodzic. poza tym waze 50 kg, wiec mysle ze damy rade  😉
ok, zakładam nowy watek, modów bardzo poproszę o przeniesienie powyższych postów  :kwiatek:
Nie sceptyków tylko zazdrwsnikow jak byłam mała jedyny dostępny wierzchowiec to była krowa i nikt mi nie pojeździć dał bo właśnie to nie koń i nie ten kręgosłup
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 listopada 2013 15:59
OBIBOK mnie się to samo pytanie nasunęło, ale nie ze sceptyzmu - z niewiedzy i ciekawości (-; A krowa - wow!  👍
To ja coś podrzuce, rzucę się na pozarcie lwom 😁






Na swoje usprawiedliwienie dodam, ze kobylka mloda i dopiero uczy sie zagalopowan, a przy kazdym strzala piękne baranki 😀
Kinia16322, głowa! głowa! głowa! (twoja - fizycznie). Z każdą minutą jazdy z tak zwieszoną głową zaburzasz swoją i konia równowagę - uczysz się jeździć źle, uczysz konia źle. Głowa człowieka jest ciężka. Druga sprawa - siodłanie. Tak jak jest nie masz prawa mieć dobrze ułożonej łydki, o szansach konia nie wspomnę. Bez swobodnej równowagi i prawidłowego dosiadu ręce będą robić dziwne rzeczy 🙁 wodze będą ciągle z długie, łokcie wyjeżdżać za plecy, nadgarstki kombinować jak tu "złapać kontakt" i wywijać na wszystkie strony.
Moja głowa zawsze była moją zmorą, i zdaje sobie z tego sprawę, tylko ciezko sie jest oduczyć :/ 
a siodlanie to hmm, brak nam podogonie i w momencie zejscia na ujezdzalnie, a musimy zejsc z góry siodlo sie juz zsuwa  🙁
przed jazdą było tak:


opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 grudnia 2013 18:59
Kinia16322, skoro siodło ucieka do przodu, po co Ci napierśnik zapięty w ten sposób?
Bo siodlo ucieka równiez do tylu 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 grudnia 2013 19:07
Kinia16322, może warto by je było lepiej dopasowac 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
03 grudnia 2013 19:10
Napiersnik, bo tak jest modnie  😎
Sorry, ale po śmierci kota, mam wisielczy humor
Uwazasz, że przy dobrze dopasowanym siodle, na hucule, siodlo nie bedzie uciekalo ani w przod ani w tył 🙂?

Mozii, tak jest modny i dlatego zalozylam 😁 to, ze leci do tylu, nie ma nic do rzeczy tak na prawde, rozgryzłaś mnie 😉  boki zrywac 😉
Uwazam ze dbrze dopasowane siodlo nawet na zyrafie nie bedzie zsuwac do przodu ani do tylu, na tym polega dopasowanie.
a jednak w jakimś celu wymyślili podogonia i napiersniki, które sa nagminnie uzywane 😉
określenie "nagminnie" sugeruje raczej niewłaściwe praktyki 😉
Oczywiscie, w celu likwidowania drobnych niedopasowan.
My dla przykladu nosimy zelowe wkladki pod palce do szpilek, ale jak juz trzeba w czubki wpychac wate, pod palce zelki i jeszcze plaster na piete to lepiej po prostu kupic wygodne pasujace buty.

po coś to zostało wymyślone i w tym celu to stosuje ja, a nie " bo jest modne "
przed kim mam się niby pokazać ? przed sasiadem zza ściany, który nie odroznia krowy od konia 😁, czy na forum 😀 ?

ale tak, siodło jest do wymianki, szukamy innego, narazie ratujemy się tym.. 😉 z tym, że wątpie, że jak znajde w koncu dobre na mojego konia siodlo, to wszystkie problemy znikną..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się