Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

baffinka, Sankaritarina, konwalia, Cejloniara, dzięki 😀

anai - fajny 🙂 z ciekawości, czemu skoki tylko z klusa ?

Dobre pytanie! To była jazda próbna, jak mi ustawili, tak jechałam 🙂 Młody się nakręcał w galopie i po skoku, więc tak było lepiej akurat w tym momencie. A że skakać z galopu umie, to wiem, widziałam, jak szedł LL.

Cejloniara, to nie pierwszy czterolatek którego sprawdzałam, i ten wcześniejszy też chodził jak stary. One są genetycznie uwarunkowane na robotę chyba 😉

Młody dziś już o niebo lepiej, w końcu wyjada cały owies, na lonży z rana chodził już całkiem żwawo. Fotki ze stępa:




Isabelle, trzymaj się! Masz rację, po co się frustrować, to ma być przyjemność.
Anderia   Całe życie gniade
05 kwietnia 2014 14:12
anai fajny Siwy! Gratuluję zakupu i życzę, żeby teraz był już tylko zdrowy i żeby Wam się przyjemnie współpracowało. 🙂

konwalia zupełnie inny koń, trzymam kciuki, żebyś wkrótce i Ty w końcu zaczęła jeździć.

dommaz jakie jabłuszka! Faktycznie kuleczka. 😀

Ja zgodnie z zapowiedzią już jeżdżę i powiem tylko tyle, że mam konia, na którego nawet nie mam odpowiednich epitetów.  😍 Po przerwie po prostu wsiadłam i pojechałam, na luzie robiąc wszystko to, co zawsze robimy, mając pod tyłkiem chętnego, skupionego i arcygrzecznego konia. Tylko zakwasy na drugi dzień zdradziły, że jakakolwiek przerwa miała miejsce. 😀
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
05 kwietnia 2014 15:03
anai przepiękny siwusek! Życzę udanej współpracy!
Anderia ostatnio też miałam przyjemność na takim pojeździć <3 coś wspaniałego! Na koniec pojechałam w teren na stępa, luźniutka wodza, słoneczko grzało, ptaszki śpiewały... koń arcygrzeczny... a to 15 letni ogier reproduktor... jak w bajce!
krysiex213 u nas też były kciuki, niech się wszystko do końca dobrze skończy i Bondzio już wraca do domciu!
Averis urosło mu się! Zawsze uwielbiałam takie porównania 😍
Isabelle uważam, ze podjęłaś bardzo dobrą, rozsądną i dojrzałą decyzję! Podziwiam takich ludzi 🙂

U nas za to praca w weekendy! Na tygodniu lonża i codziennie wybiegi, na konia wpłynęły niesamowicie! Syneczek ma fun, dużo energii i kondycję, ja wymiękam! Uwielbiam gdy mogę spędzić z nim swój wolny czas🙂 W planach mamy konsultacje, które odbędą się w naszej stajni z Bohdanem Sas-Jaworskim, za dwa tygodnie, a teraz wrzucam kilka zdjęć i dwa filmiki! Pozdrawiamy cały kącik!

Z ostatnich "podskoków" nie spodziewałam się takich lotów! I okazało się, że czarnulka była zbędna i przydała się tylko w początkowym opanowaniu sprzętu gdy za bardzo podjarał go...traktor sąsiada :P

I tarzankowe zdjęcie 😀


Filmy z dzisiejszej jazdy: [KLIK1]
i tarzanko! [KLIK2]
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
05 kwietnia 2014 17:30
Ale wysyp pozytywnych wiosennych wpisów i zdjęć  🙂
Super wszystkie koniska!
Za chorowitki trzymam kciuki, za startujących też, a stojącym przed trudnymi wyborami samych dobrych decyzji, a Tobie anai gratuluję świetnego nowego nabytku, baardzo podoba mi się na filmiku  🙂 No i gratuluję rocznic  🙂

Pogoda cudna, a ja od środy leżę chora na maksa  🙄 I tak w kółko, albo dzieci, albo mąż, albo ja i tak moje jeździectwo zwiastunowe mocno kuleje i boję się, że przez to znowu plany startowe pójdą w siną dal  👀  No ale zobaczymy, może uda się nadrobić zaległości  🙂
Rudy pracuje cudownie, nawet po przerwie jest mega fajnym koniem, nie mogę się nim teraz nacieszyć  😀 Chyba w końcu osiągnął odpowiedni dla niego wiek do pracy 😁 W zeszłym tygodniu stuknęła nam 7 rocznica i tak sobie myślę, że to były bardzo bogate w doświadczenia lata i że trafił mi się prawdziwy skarb  😍

Niestety nie mam żadnych aktualnych zdjęć na rudym, ale mam za to z pracy na moim kochanym bąblu Alercie, jednocześnie proszę o kciuki, bo przypałętała nam się kulawizna nieznanego pochodzenia  🙄

Alert, ogier oo hod i wł SK Janów Podlaski


tyle radości z jazdy na nim  🙂




edit foto Ada Szewczak  :kwiatek:

PS faith-cudownie zmienia sie pod Tobą młoda, gratulacje, widać kawał na prawdę dobrej roboty  🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 kwietnia 2014 17:41


Kastorkowa, Uroczy z niego hucułek.


Dziękuje, no uroczy to on jest, ale nie hucek  😉

U was też dziś tak wiało? Nic się nie dało robić bo głowę urywało. Dziś tylko lonża plus w końcu znalazłam chwilę na ogarnięcie grzywy.
pokraka

Leń padokowy
faith Taaaak, pyszczek ma bardzo poczciwy, ale w oczach często małe diabełki 🤣
lusia722 A gdzie Ty teraz jesteś, bo ja nie w temacie, coś mi tam świta, ale nie za wiele?
Misia Piękny  😍 Ile on ma lat? (A cóż to za ogłowie?)
krysiex213 Jak tam się czuje?
Baffinka Zostajesz już na wędzidle? Bo dobrze kojarzę, ze na hacku tez jeździłaś?
Averis O boziu jaki on był nieproporcjonalny  😁 Najlepszego przedwczesnego  :kwiatek:
Karmelek1700 Fajnie wygląda 🙂.

A my jutro trening, w końcu  🏇. Dzisiaj wcisnęłam koleżance aparat i mam fotki. A mój koń jest ostatnio taki pod siodłem:  😍 😍 😍.

Az ciężko mi się było zdecydować co do fot, więc zaleję Was trochę Pielgrzymem  😡




milusia, ale cudo!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 kwietnia 2014 19:21
milusia przepiękny 😜
anai ciekawie się prezentuje młodziak
Kastorkowa ja też myślałam, że to hucułek
basia16816 ja to prawie z końca świata 😉
Alice a co tam u Chonsu?

Cieszę się, że w końcu wyprowadziliśmy się z hali, jakoś tak chęci od razu inne.


Kastorkowa   Szałas na hałas
05 kwietnia 2014 19:25
Namkhai to nn z każdej strony. Tzw. wiejska myśl hodowlana z serii " hej Zdzisiek mam klacz a Ty ogiera zróbmy źrebaka i zobaczmy co wyjdzie". Ojciec był konikiem polskim a matka to był pseudo arab.
Kastorkowa, i jakie śliczności wyszły 😉
basia16816, pierwsze zdjęcie wymiata 😍
milusia ale cudny! 😍
Kilka dni temu stuknęło nam 7 lat razem... 🙂
Karmelek1700, ale fajna fota z tarzania!
jak banan wygięty!
Cejloniara, hehe
nie wiedziałam ze skaczecie! fajnacko!
Averis, ale śmiesznym maluchem był!
anai, zatem zdrówka mu!
Isabelle, ja daleka jestem od rezygnacji, z ziemi sobie cały czas dłubiemy, a z siodła pewnie na sznurkach po niedzieli, taki miks jest w planach
Trzymaj się, domyślam się że  łatwo nie było zdecydować...
milusia, pięknie wyglądasz!
basia16816, ze tak głupio zapytam czemu masz tak dziwnie kask włożony?
burza nastepnych latek razem!
Kastorkowa, Oj, wybacz 😡 Byłam przekonana, że masz hucułka. Nie wiem skąd mi się skojarzyło, ale możliwe, że pomyliłam Cię z jakąś właścicielką hucuła.
U mnie nie wiało, ale padało. Na szczęście tylko trochę.

Burza, Sto lat!!! 🙂

milusia, Wow, ładny ten Alert.  😍 Oj tam, jeszcze pokażecie ze Zwiastunem na co was stać na zawodach. Tego życzę 🙂

Cejloniara, Och.... ślepa jestem 😡 Dzięki za informację
hej Zdzisiek mam klacz a Ty ogiera zróbmy źrebaka i zobaczmy co wyjdzie"

hahaha padłam  🤣też byłam przekonana że to hc!
Burza kolejnych lat razem!🙂
anai kurcze, fajny ten młody🙂 wygląda na mega elektrycznego! Dawaj też jakieś foty Dina, strasznie lubię na niego patrzeć🙂

A ja przeglądam właśnie zdjęcia z ostatniego razu i już wiem, dlaczego cyrkoniowe naczółki nazywają się bling-bling  😁
Kastorkowa ale super foty wstawiłaś! Czy ja dobrze dojrzałam, że tam na stronie 69 skaczesz na cordeo? Jeśli tak, wielki  👍 ! Ja też bawiłam się z Muskatem trochę w jazdę bez ogłowia, po płaskim było już super, i na halterze, i na cordeo, ale skoki... Zabij mnie, raz próbowałam i nie było tak pięknie, jak u Was  😁
konwalia ależ się Hadżi zmienił. Świetnie wygląda, gratuluję!
krysiex213 kciuki są! Daj znać, jak wygląda sytuacja!
Baffinka uwielbiam Twoją pełnoletnią babę. Jeszcze raz wielkie STO LAT dla niej, niech Ci się chowa tak dobrze, jak do tej pory... 😉
Cejloniara dzięki wielkie  :kwiatek: No ja wiem, że wyglądam na wszystko, tylko nie na swój wiek, ale co zrobisz?  😁
Averis piękny koń Ci wyrósł z niepozornego źrebola 😉
anai zdrowia dla dzieciaka życzę! Widziałam już na fb, piękny 🙂 (tylko pamiętaj, czerwony kantar, czerwona wstążka w grzywie - cokolwiek czerwonego na koniu przez pierwsze 2-3 miesiące, żeby Ci nikt konia z zazdrości nie zauroczył 😀 niby przesąd, ale ja pół roku jeździłam z czerwonymi szmatkami 🙂 )
Isabelle BRAWO! Decyzja na pewno nie była łatwa, ale myślę, że właściwa. Powodzenia dla Rudej w nowym domu i dla Was - Ciebie i Twojego nowego nabytku, oby się zdrowo chował 🙂
milusia gratulacje pięknej rocznicy. Oby było ich w przyszłości jak najwięcej 🙂 Btw, piękny ten arabek!
basia16816 UWIELBIAM TWOJEGO KONIA!  😍 Jest piękny! Super wyglądacie i KONIECZNIE pokazuj go częściej!
Burza gratuluję rocznicy 😉

A my wczoraj mieliśmy człowieka z aparatem  😅 I wreszcie mamy porządne fotki 😀
Ruda pracuje teraz super, szykujemy się na kolejne zawody 😀 Tym razem, ta-dam, ta-dam, ujeżdżenie! ...nareszcie 😀

Mała zapowiedź najnowszych fotek (będę wrzucać partiami, żeby nie zawalić Kącika jednym postem z 20 zdjęciami...  😁 )



Jeszcze raz bardzo dziękujemy za kciuki  :kwiatek: jak widać podziałały super 🙂

Jesteśmy już w domu, Bondzio wczoraj był trochę osłabiony i praktycznie cały dzień kimał, ale apetyt mu dopisuje i jest zdruzgotany dietą bezowsową - z wielką łaską pożera gluto-kisiel z siemienia 🙂 Takiem że mam już nadzieje że jest dobrze i za kilka dni wróci już całkiem do bycia beztroskim łogrem.

"Nie ma owieska...a może by tak spróbować kota?" 🙂
Dżastin Haha, co za bling 😀
xxmalinaxx Dawaj więcej, dawaj :P Kiedy zawody?
Burza Wszystkiego dobrego na resztę waszej współpracy!
krysiex213 Cieszę się, że wszystko w porządku, zdrówka!
Burza Wszystkiego naj naj naj  :kwiatek:
sznurka Hahaha ja tez dopiero na fotach na to zwróciłam uwagę. Miałam zrobionego dobierańca i pewnie dlatego kask mi do końca nie wszedł 😁
xxmailnaxx  :kwiatek: 😡 Dziękujemy i wrzucam uśmiechniętą fotkę. Ostatnia fotka mega, a z jazdy masz;p? Jaką klasę jedziecie?
Dżastin I wszystko jasne 🤣



A ja proszę po cichu o kciuki za dzisiejszy trening, żeby Championelle chociaż udawał, że coś tam udało nam się zrobić, przez ten cały czas bez pomocy z ziemi.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
06 kwietnia 2014 11:45
ufuf, chyba powoli mogę zacząć się zadomawiać w Kąciku. Dziś Szrotka zakłusowała na lonży pode mną całe trzy kroki, okupione nieznaczynym brykiem 🏇. I usiedziałam, i powoli przestaję mieć blokady - dochodzi do mnie, że kiedyś jeździłam, siedziałam nawet jak konisko brykało i żyłam, nie bałam się spłoszeń i uskoków. Po dwóch latach "odwyku" od jazdy zablokowało mnie strasznie... 😵
Wiem, wiem - młoda dopiero zacznie łapać równowagę pod siodłem i jeszcze może mi pokazać niejedno, ale mam nadzieję, że jakoś się dogadamy 🏇.
Konica jest grzeczna choć bardzo bardzo wrażliwa. I tak im dłuzej jej się przyglądam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że bardzo przypomina charakterem mnie.  🙄. Nie wiem czy to dobrze czy źle. z jednej strony wiem mniej wiecej jak będzie reagować (oczywiscie na ile da się przyrównac reakcje konia do ludzkich). Z drugiej - rany, to będzie straszne 😁. I oczywiscie marząc o tuptusiu do lasu sprawiłąm sobie konisko, ktore wciąz i wciąż będzie potrzebowało :podnoszenia na duchu" 😵
Tak sobie po cichu czytuje i kibicuje Wam wszystkim .Patrząc na zdjęcia aż wstyd nam się tu pokazywać  😡
Ale my prawdzie rekreantki i w końcu wracamy do regularnych jazd po bardzo długiiimmm leczeniu wiec się pokarzemy 😉
No i mój 10l etni kuc maskotka w końcu znalazl swoja wielbicielkie i zaczynaja powoli jazdy ,zawsze mi sie marzyła małą dziewczynka jeżdżąca na moim Ksieciuniu  😜
Moze i my za jakis czas bedziemy sie tu pokazywac z kucykowa para  🤣
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
06 kwietnia 2014 11:56
gunia92 - kucynka słodziutka 😀. Ja tez totalny rekreant. Żadnych aspiracji nie posiadam - ot, żeby konisko grzecznie i w równowadze biegało po lesie 😉).  🏇
Dzięki dziewczyny! Młody już całkiem nieźle się czuje, jeszcze nie mogę siadać, bo utrzymuje się bolesność, ale to już kwestia dwóch-trzech dni. Za to zaprzyjaźniamy się wędrując po okolicy i lonżując 🙂

milusia, śliczny jest! I jak skacze 🙂 Kulawizna się utrzymuje?

Burza, jeszcze wielu rocznic razem!

lusia722, dzięki, papier ma skaczący, mam nadzieję, że niczego po drodze nie schrzanię i chłopak będzie skakał 🙂

Dżastin, Dino za tydzień idzie domowe zawody pod swoją opiekunką, foty będą 🙂

basia16816, ale fajne, radosne foty! Pielgrzym świetnie się prezentuje!

krysiex213, super, że jest już dobrze 🙂

xxmalinaxx, wiesz, że noszę ze sobą tę czerwoną wstążeczkę, ale coś zapominam ją gdzieś przyczepić 😉
Pięknie wyglądacie!

Portrecik:


omnia Kucol to moje oczko w glowie (fotka niestety kalkulatorem nie oddaje jego uroku na dole jak wyglada naprawde  😉 ) To tak samo jak my czerpiemy radosc z jakiegos zwyklego czlapania razem, po za tym z naszymi wszystkimi chorobami to i tak dobrze ze mozemy sobie wogole jezdzic i jeszcze od czasu do czasu radosnie po kicac cos nie duzego  😀
Pozdrawiamy z Księciuniem z powrotu po 6 letnim nic nie robienia,do zycia konia rekreanta  😂
darolga   L'amore è cieco
06 kwietnia 2014 13:27
Wymodelowana, tulipan, Angeel - :kwiatek:  Miło, że pytacie :-) 

Cóż, u nas… no, po raz pierwszy od pół roku dobrze :-) To znaczy oczywiście walka trwa nadal, żadne cudowne ozdrowienie rodem z Biblii nie nastąpiło, koń wzroku nie odzyskał ani nowe oko mu nie odrosło, ale otworzył...hmm… powieki ;-) Opuchlizna zeszła, przestało łzawić litrami mało atrakcyjnego kisielu, a samemu Korabkowi wrócił apetyt, humorek i waga, bo po tych wszystkich przebojach, kolkach i innych wyglądał mocno… anatomicznie ;-) Niech o poprawie świadczy też fakt, że koń dostał nawet zgodę na rozruch pod siodłem :-) Ale i tak go na grzbiecie przez dłuższy czas nie uświadczy, ponieważ już dawno podjęłam decyzję, że kiedy to całe piekło się skończy, Najdzielniejszy Pacjent Świata dostanie czas na odpoczynek psychiczny, tak więc jeszcze przez najbliższe miesiące będzie w dalszym ciągu długogrzywym padokowcem :-) Tymczasem bawimy się swoim towarzystwem doskonale, grasujemy po lesie, sztuczkujemy na hali, wypasamy się po okolicy, a miłym efektem ubocznym tej nowej dla nas obojga sytuacji stało się poznanie przeze mnie nowego słowa: słucham, a przez Koraba: chcę. Nie ma tego złego, jak to mówią :-) Koń radzi już sobie dobrze, wprawdzie odkąd poczuł się lepiej i emocje czasem biorą górę  zdarza mu się zapomnieć, że nie widzi i trzeba bardzo bardzo go pilnować i kontrolować – zwłaszcza twarz, która przy zaawansowanym headshakingu wcale łatwa do kontrolowania nie jest ;-) , ale ogólnie nauczył się już funkcjonować i nawet mnie ostatnio  dżentelmeńskim gestem uchronienia przed błotem zawiózł na halę, co oczywiście spowodowało eksplozję endorfin i naładowanie baterii na kolejne miesiące leczenia :-) Na dowód 50 metrowej przejażdżki i ogółem naszego istnienia – z pozdrowieniami:
darolga trzymajcie się  :kwiatek:
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
06 kwietnia 2014 13:54
darolga dobrze Was widzieć i czytać, że jest chociaż minimalnie lepiej :kwiatek: Mogłabyś przybliżyć co się wydarzyło?
darolga też trzymam kciuki! A co się działo? Bo chyba mi umknęło  😡
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 kwietnia 2014 14:37
basia16816, a ten kask nie jest na Ciebie za mały? Bo ja Cię "od zawsze" kojarzę z kaskiem na czubku głowy i gołym czołem. A Pielgrzym piękny!

darolga, dzielni jesteście! A on tak całkiem nic nie widzi? 🙁
darolga   L'amore è cieco
06 kwietnia 2014 14:45
Abeba - merci  :kwiatek: ucałuj Addisiątko (jak się miewacie?)!

Zu, galopada_ - poleciało PW  🙂

maleństwo - jest o co i dla kogo walczyć 🙂 Już widzi, na jedno oko, na drugie nie i nie będzie, bo tak po prawdzie to je stracił prawie całkowicie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się