Kącik Ujeżdżenia

Jeżeli mówisz o srebrnych oficerkach w Bobrowym,to była jednorazowa zgoda a i zastanawiali się chyba godzinę 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 czerwca 2014 20:53
sei, jedz na głupa, nie powinni cię zdyskwalifikowac za te nieszczęsne ostrogi. W moim wypadku kazali mi zwyczajnie założyć inne drugiego dnia mistrzostw. Na regionalkach nikt sie raczej przyglądać nie będzie.
Moja uczennica w zeszłym roku zostałaby (przepisy paraujeżdżenia dopuszczają start w takich ostrogach) zdyskwalifikowana za ostrogi z gumowymi nakładkami SPRENGERA. Piszę tu o firmie specjalnie, bo oni mają taką gume na ostrogach zamontowaną na stałe.  Więc nie polecam ryzykować. Zawody odbywały się w Aromerze. 
Po co ryzykować że jednak ktoś zauważy ? Akurat Pani Piasecka jest bardzo dokładna jeśli chodzi o przepisy i dobrze 🙂
Potrzebuje pilnej odpowiedzi na pytanie na temat kiełzna-można jechać na prostym wędzidle ? Chodzi mi o Trusta z portem.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 czerwca 2014 13:47
equi.dream,
nie jestem pewna w 100% ale na 99 nie można startować w curved port (o tego pytasz?).
equi.dream, wydaje mi się, że wędzidło opisane w przepisach uj. na str. 59 jako: "wędzidło proste ze "swobodą języka" to właśnie takie z portem (kto to w ogóle  tłumaczył?!).
anai, niby tak, ale tego trusta to nie wiem czy się nie bedą czepiać. Jednak proste wędzidło lekko profilowane wygląda inaczej. Sama jestem ciekawa.

Koniczkę trzeba zawołać 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
26 czerwca 2014 16:42
Akurat Pani Piasecka jest bardzo dokładna jeśli chodzi o przepisy i dobrze 🙂


To fakt mojej znajomej nie dopuściła do startu na skórzanym wędzidle JKS - bo w polskich przepisach stoi, że musi być metal w środku i już. I powiem szczerze jest to trochę irytujące- szczególnie, jak patrzy się, że nikt się nie czepia np. pozaciskanych jak imadło nachrapników.

Za to WKKWiści już tego problemu w ujeżdżeniu nie mają - i większość znajomych śmiga na skórzanych.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
26 czerwca 2014 19:00
Hmm wydaje mi się, że "swoboda języka" oznacza port, więc moim zdaniem proste z portem jest dozwolone.

bjooork, jeśli chodzi o dozwolone kiełzna to polskie przepisy są dokładnym odwzorowaniem przepisów międzynarodowych. I moim zdaniem przepisy są od tego ażeby je egzekwować. Wędzidło skórzane zgodne z przepisami nie jest i tyle. A wedle przepisów nachrapnik ma być zapięty tak, żeby nie sprawiał bólu, co jest określeniem bardzo nieprecyzyjnym i o ile koń nie wykazuje wyraźnych oznak bólu sprawianego przez nachrapnik to nie ma powodu do interwencji.
Ponadto naprawdę rzadko spotykam się z pozaciskanym do bólu nachrapnikiem.Ma być dopasowany i dociśnięty tak,żeby spełniał swoją funkcję.Raczej często widuję przegięcie w drugą stronę-nachrapnik tak luźno,że widać przez niego i można włożyć pięść-mi nie byłoby przyjemnie z obijającym się po paszczy paskiem,szczególnie z munsztukiem wygląda to dosyć obrzydliwie,paszcza rozwarta jak na fotelu dentystycznym.Vide klinika z Anky,na której pierwsze co zrobiła to zapięła porządnie nachrapnik jednej zawodniczce 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 czerwca 2014 21:07
Tutaj jest odpowiadający kształtem bombers i jest notka poniżej:
http://www.horsebitbank.com/loose-ring-happy-tongue-649.phtml
http://www.dressage-news.com/?p=27043

Dujardin może wreszcie poczuć się zagrożona
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 czerwca 2014 21:46
Można już nawet obejrzeć ten przejazd: http://www.topdressage.tv/phpBB3/viewtopic.php?f=190&t=8325
wędzidło skóózane nie jest dozwolone? dopytuje bo w wkkwowskim ujeżdżeniu na 100% dopuszczone jest, a myślałam, żę w tej kwesti przepisy się pokrywają to ciekawe, w takim razie dzięki za uwagę dobzre będzie wiedzieć na przyszłość🙂
Można już nawet obejrzeć ten przejazd: http://www.topdressage.tv/phpBB3/viewtopic.php?f=190&t=8325

Łał! Ależ pracy włożyli, żeby wyjść z... tego co było 🙂
Wracając na "nasze własne podwórko" - galeria z zawodów regionalnych w Stajni Rybnica (woj. dolnośląskie):

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.562092037245788.1073741866.138380769616919&type=1
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 czerwca 2014 08:47
pytałam jakiś czas temu o zawody regionalne w warszawie. byłam zdecydowana na koryta. niestety dopiero teraz dojrzałam propozycje i brak konkursów klasy P...
ktoś coś wie o regionalkach w promieniu ~100 km od łodzi w ostatni weekend lipca?  👀
anetakajper   Dolata i spółka
30 czerwca 2014 09:01
A ja znów mam pytanie  :kwiatek:
Cofanie - "nie po przekątnej" - chyba już tak z 4 raz mam
Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby mi to wytłumaczyć ? to się jakoś czuje ? liczy? 
Nie rozumiem pytania 🙁 Koń nie cofa nóg po przekątnej, tylko tak jakby.... inochodem ?
anetakajper   Dolata i spółka
30 czerwca 2014 09:11
No ja też nie rozumiem. Jutro wrzucę filmik
anetakajper, Może chodzi o to, że nierówno?
anetakajper   Dolata i spółka
30 czerwca 2014 09:27
Tu cofanie 3:20
nie wiem czy jest widoczne. To z innych zawodów
Wg mnie,  sędziom chodzi o to, że przekątne pary nóg powinny jednocześnie odrywać się od ziemi i na niej lądować ( dwutakt) , a u ciebie widoczne jest  rozbicie , koń stawia wszystkie cztery nogi po kolei ( stępowanie do tyłu).
Dokładnie - na filmiku widać, że nogi nie są cofane po przekątnej równo. Taki skrót myślowy sędziego.
Sei niestety nie ma nic w kalendarzu warszawsko-mazowieckich zawodów regionalnych, poza Korytami, aż do końca sierpnia. W ogólnopolskim też niespecjalnie coś jest 🙁
anetakajper   Dolata i spółka
30 czerwca 2014 10:24
No to super teraz już wiem 🙂
A jak ją tego poprawnie nauczyć ? są jakieś sposoby?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 czerwca 2014 12:57
Natasha, dzięki za odpowiedź.
dramat. jak już się zabrałam za robienie klasy sportowej to bardziej niż kiedykolwiek nie ma gdzie jechać  😵
młodego konia też nie mam, gdzie zabrać na 'głupią' Lkę nawet 🙁
Mam pytanie. Nie wiem czy wybrałam dobry wątek, bo zwykle ciężko mi to przychodzi 🤬
Jakie ćwiczenia są dobre na lepszą pracę grzbietu konia? Więcej jazdy w niższym ustawieniu? I w jakim chodzi najlepiej pracować w celu poprawy grzbietu? W jakim chodzi najlepiej się on rozluźnia? [o ile wgl to ma wpływ]  :kwiatek: :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 czerwca 2014 14:17
Mam pytanie. Nie wiem czy wybrałam dobry wątek, bo zwykle ciężko mi to przychodzi 🤬
Jakie ćwiczenia są dobre na lepszą pracę grzbietu konia? Więcej jazdy w niższym ustawieniu? I w jakim chodzi najlepiej pracować w celu poprawy grzbietu? W jakim chodzi najlepiej się on rozluźnia? [o ile wgl to ma wpływ]  :kwiatek: :kwiatek:


Dobrze rozluźnia grzbiet galop z przejściami do kłusa, galop w niższym ustawieniu, kontrgalop



Hmmmm... A -plastikowe takie to pewnie metalu nie ma w środku i nie można w nim jechać ujeżdżenia??? Edit: I nie daje swobody w pysku?



edit:
Ale tak patrze i na rysunku z przepisów jest wędzidło wyglądające jak te ze zdjęcia które podałam...

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się