Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Worki wodoszczelne unoszą sie na wodzie i są bardziej trwałe. Wiadomo jak jest z workami na śmieci... Myśle ze warto kupic chociaż taki mały na telefon i dokumenty. Chociaż jak nie planujecie schodzić na ląd gdzies dalej (gdzie można dokupić jakieś awaryjne rzeczy) to przykro bedzie przez pare nocy spać w mokrym śpiworze.
Nie zapomnij tez o czapce z daszkiem czy jakimkolwiek nakryciu głowy. Moze np takim z osłonką karku.
Fajne tez byłoby poncho żeby dało sie tez zakryć nogi czy jakieś rzeczy "na pokładzie".
Rul, no jakimś cudem nie łapią. Za to sportowym się zdarza, ale po praniu przechodzi. Tobie nie zdarza się spocić w zwykłym topie? I co od razu go wywalasz, czy najpierw pierzesz?
Myślałam, że napisałam dość jasno w czym leży problem.

Worek na śmieci nie sprawdzi się w trudnych sytuacjach, ochroni przy krótkiej mżawce i tyle. Nie należy go traktować jako opcji zamiast worka. To w zasadzie prawie to samo, co bez worka. Więcej da, jeśli bagaż podzielimy w kupki i popakujemy w oddzielne worki.
? Owszem, ale akurat u mne nie ma problemu z wypraniem zapachu. Chodziło mi o to, że nie ma co się spodziewać cudów nie łapania czy łatwego spierania zapachów po zwykłej bluzce nieprzeznaczonej do sportu (choć z nimi też różnie bywa)
ksan, a na prawdę porządny (skoncentrowany) płyn do płukania też nie pomaga?
_Gaga, dzięki! Proste rozwiązania mogą okazać się najlepsze. Płyn stosuję w minimalnej ilości, ale do tych bluzek naleję wiecej 🙂

Swoją drogą ciekawe, że przed założeniem nie śmierdzą, zaczynają dopiero po chwili noszenia.
zafarbowały mi ciuchy. 🙁 mam kilka bluzek, które bardzo lubię i chciałabym uratować. 🙁 jest jakaś szansa, żeby sprać zafarbowany kolor (białe zafarbowały na różowo... nie pytajcie... :/)
oooooo, pracuję tu a nawet nie wiedziałam.  😂 dzięki!
Jak poprawnie odmienić zaspać (albo jak to inaczej powiedzieć)? Np.  X ma obniżone zachowanie, ponieważ... zaspawała do szkoły?  👀
x ma obniżone zachowanie, ponieważ zasypiała do szkoły.
x ma obniżone zachowanie, ponieważ za późno wstawała do szkoły.
chyba 🙂
ponieważ kilka razy zaspała do szkoły
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lipca 2014 12:46
Zdecydowanie zaspała 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 lipca 2014 12:59
littleem nie ma takiego zwrotu jak "zasypiała do szkoły"  😉 Mogła co najwyżej "zasypiać W szkole" ale to już zupełnie zmienia sens zdania  😉
To może po prostu "spóźniała się"?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
24 lipca 2014 13:22
Wg mnie poprawnie jest w tym kontekście jednak "spóźniała się do szkoły", bo nie wiemy, jaka była tego przyczyna. Czy ktoś zaspał, czy autobus nie przyjechał 😉
chciałam spróbować  😀
wielokrotnie zaspała
"zaspać" to forma dokonana
busch   Mad god's blessing.
24 lipca 2014 22:49
littleem, zaspała nie ma formy "powtarzalnej", bo to czasownik dokonany - musisz wybrać jakiś inny :P
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 lipca 2014 09:04
Wg mnie poprawnie jest w tym kontekście jednak "spóźniała się do szkoły", bo nie wiemy, jaka była tego przyczyna. Czy ktoś zaspał, czy autobus nie przyjechał 😉


Wydaje mi się, że akurat tutaj znamy powód  😉


Pisząc oficjalnego/półoficjalnego (do wykładowcy - kobiety) maila po angielsku, jakiego skrótu używać jeśli nie wiem, czy dana osoba jest mężatką czy panną? Ms czy mrs, a może jest jeszcze coś innego na takie okazje?
Czym mogę leczyć jęczmień, oprócz przykładania ciepłych okładów? Złota nie mam :P.
A mam wrażenie, że po ciepłych okładach robi się jeszcze większy, ale chyba tak ma być?

Pisząc oficjalnego/półoficjalnego (do wykładowcy - kobiety) maila po angielsku, jakiego skrótu używać jeśli nie wiem, czy dana osoba jest mężatką czy panną? Ms czy mrs, a może jest jeszcze coś innego na takie okazje?


Jeśli nie znamy stanu cywilnego - Ms (po amerykańsku z kropką 🙂 )
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 lipca 2014 13:22
espana  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lipca 2014 13:22
Czym mogę leczyć jęczmień, oprócz przykładania ciepłych okładów? Złota nie mam :P.
A mam wrażenie, że po ciepłych okładach robi się jeszcze większy, ale chyba tak ma być?


To normalne, że po ciepłych okładach jęczmień robi się większy. Wtedy szybciej "dojrzewa" i szybciej pęka, opróżnia się i goi.
Oprócz ciepłych okładów tylko maść do oka i krople. (na receptę)
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lipca 2014 14:21
Czy za nieuzasadnione użycie klaksonu można dostać mandat? Jak się prawo odnosi do tradycyjnego trąbienia w trakcie przejazdu pary młodej? (właśnie mi ślub za oknem przejechał, trąbiąc niemiłosiernie  :hihi🙂
Na śluby przymyka się oko. Za nieuzasadnione użycie klaksonu i nadużywanie jest mandat, chyba 100 zł.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 lipca 2014 17:31
O co chodzi z tymi kwejkami z Coralem z The Walking Dead i jego ojcem? 🤔
CzarownicaSa, z jakimi kwejkami z jakim Coralem? (Carlem może??)
Pisząc oficjalnego/półoficjalnego (do wykładowcy - kobiety) maila po angielsku, jakiego skrótu używać jeśli nie wiem, czy dana osoba jest mężatką czy panną? Ms czy mrs, a może jest jeszcze coś innego na takie okazje?


Smarcik, u mnie ( w Irlandii/ UK) powszechnie pisze sie Dear + imie ( w wersji mocniej oficjalnej Dear + Ms + nazwisko) i nie ma to nic wspolnego z nasza 'droga ciociu' ;-), oficjalna korespondencja tak wlasnie wyglada w naglowku, zakanczasz wowczas Kind Regards i wlasnie to regards swiadczy o mniej lub oficjalnej formie listu.
Jesli znasz kobiete z jakis wczesniejszych spotkan, maili, whatever, dla mnie samo Ms +nazwisko jest mooocno oficjalne, az za mocno.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lipca 2014 20:46
Odpowiem za Czarownicę, bo mnie też to ciekawi. O te kwejki chodzi: http://kwejk.pl/obrazek/2097951/zom-bee-coral.html , http://kwejk.pl/obrazek/2097458/rick-i-coral.html (tego to już w ogóle nie łapię)
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 lipca 2014 20:50
sanna a jeśli chcę napisać o tej osobie w mailu do kogoś innego? Np zdanie "dowiedziałam się od pani XXX, że.." jak powinno brzmieć? Kobiety w życiu nie widziałam, równie dobrze może mieć 25 lat jak i 50, kontaktujemy się wyłącznie mailowo  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się