PSY

Chainsy, w niedzielę odbieram wątróbkę 🙂 Rozważałam czarnego flata (k_cian  :kwiatek🙂 Gama, poprzedni pies, była brązowa. Brązowy nos skradł moje serce...
No wlasnie...jak Polski Zwiazek Kynologoczny sie na to zapatruje?  AKC (American Kennel Club) wogole nie rozpoznaje American Pit Bull Terrier jako rasy. Wg. AKC, ze wzgledu na charakterystyke i pochodzenie Am Staff i APBT to to samo i funkcjonuje pod wspolna nazwa American Staffordshire Terrier. APBT to nazwa uzywana chyba przez UKC (United Kennel Club).

Całe życie wychowywałam się w otoczeniu zwierząt. W domu rodzinnym mam 2 pieski w domu i dwa ze względu na swoje gabaryty i potrzeby (Berneński pies pasterski) na dworze. Jednak przyszedł czas na wyprowadzkę na własne mieszkanko. Nie wyobrażam sobie mieszkać bez czworonożnego przyjaciela. Nie wyobrażam sobie zabierać ze sobą żadnego z domu, ponieważ mają już swoje lata i nie chcę przewracać im wszystkiego do góry nogami, a poza tym rodzice chyba by się zapłakali 🙂 Zapadła więc decyzja o nowym członku rodziny. Jak to mieszkanie w bloku duże nie jest, mieszkam tylko ja i mój narzeczony, nie mamy na razie dzieci. Szukam więc szczeniaka nie dużej rasy. Od razu na myśl przyszedł mi Cavalier King Charles Spaniel. Pewnie ktoś z forumowiczów ma Cavaliera i mógłby mi powiedzieć czy prawdziwe usposobienie tej rasy jest takie jak mówią wszystkie źródła książkowe, internetowe - oaza spokoju, pieszczoch? 🙂
Monika228 Osobiście nie mam i nie miałam, ale znajomi mają suczkę i jest wspaniała 😀  pieszczoch, taki piesek kanapowiec. Jak dla mnie super pies do mieszkania.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2014 05:32
Monika228,  Sienka i Bajaderka maja 😉
Kcian na bank tak sie skonczy, ze i tak będzie kolejny pies. 😉
Monika228, Dorcysia też ma.
Tja, ja sie matwie zeby z końmi nie działało to tak samo 😉
k_cian, we wszystkich mi znanych z otoczenia przypadkach działa tak samo...
Póki co mam silne postanowienie, że Rudas pierwszy i ostatni  👀 khem Zatkam dziury kolejnym psem  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2014 07:40
Jasne, przecież co rude to najpiękniejsze 😍
Monika228 Epikea ma hodowlę i to świetną.
A rasę mogę tylko polecić 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2014 08:25
Mamo czy to wszystko moje? 😁
agnesix, ostatnie zdjęcie przeurocze!

agnesix chyba dobrze jej u Was 🙂

JARA Bułka ma tu uszy jak Zgredek z Harrego Pottera 🙂

Bandos czekam na fotki czekolady i na więcej szczegółów 🙂

Chainsy piękna psica 😀

Hiacynta Pixie też nie jest rozpoznawalna, i jak już zdarzy się ktoś kto wie, że to samek to czuje ulgę, że nie muszę po raz tysięczny mówić formułki: to jest samoyed, pierwotny pies zaprzęgowy, nie samojeb tylko samoyed, nie, nie będzie duży, nie, nie muszę go kąpać codziennie itd 😉 Teraz to samo będzie pewnie z flatem.

k_cian to już jutro, to już jutro  😅 😅 😅
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
07 sierpnia 2014 09:41
Od razu na myśl przyszedł mi Cavalier King Charles Spaniel. Pewnie ktoś z forumowiczów ma Cavaliera i mógłby mi powiedzieć czy prawdziwe usposobienie tej rasy jest takie jak mówią wszystkie źródła książkowe, internetowe - oaza spokoju, pieszczoch? 🙂


ja mam 😀 Cavalier to pies przytulak i pieszczoch, kochający swojego pana nad życie, tam gdzie Ty tam i cavalier (i jego sierść)! nie ważne że to wc, kuchnia, łazienka, pokój, itp itd on zawsze wszędzie Ci towarzyszy. Oaza spokoju jeżeli chodzi o charakter i cierpliwość do wszystkiego 🙂 Mój to taki mały wulkan energii, ciągle by się bawił i w sumie chyba większość cavików tak ma 🙂 ale oczywiście pospać też sobie lubią 🙂 są karne i szybko się uczą 🙂 tych złych rzeczy również, oczywiście duże łasuchy 🙂 no i jedyną wadą tej rasy to choroby, szczególnie serca, które mogą wystąpić nawet jeżeli rodzice są zdrowi (u mojego w wieku 3 lat wyszła arytmia) i całoroczne linienie 🙂 ale i tak zaczynam myśleć o drugim 🙂






ależ Wam zazdroszczę oczekiwań na malucha a ja mam jeszcze pytanie głównie do znawców ACD, chodz mi o australian stumpy tail cattle dog mamy takowe w polsce? Znalazłam tylko stare artykuły, że planowany jest za 2 lata (artykuł z 2006) pierwszy miot i nic więcej nie znalazłam.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
07 sierpnia 2014 10:42
jest jedyny w polsce szczeniak na sprzedaz
u Lidii Pietruszewskiej
Shadows of Uluru - hodowla
HELL-O TAIL, tak nazywa sie szczeniak
info chyba wylacznie na FB https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4352955998953&set=a.3792985680045.1073741829.1739277584&type=1&theater&notif_t=photo_reply

no i w Polsce, razez z ni liczac sa trzy sztuki 🙂 on i jego rodzice
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 sierpnia 2014 10:46
Widziałam go wczoraj u Ewy na fejsie i właśnie miałam pisać w jego sprawie co to za biały kotlet 🙂
Monika228, cavaliery to male chodzace slodycze 🙂 Moje Ciacho ma serce jeszcze ciagle jak dzwon (3 lata). Oby jak najdluzej. Kazdy na starosc na cos choruje, a w przypadku cavalierow przynajmniej wiadomo na co zwracac uwage 😉

Ciastus pozdrawia!
Epikea ma świetną hodowle, ale baardzo daleko...
Bajaderka-zorro spojrzenie przesłodkie  😀
A wy z jakich hodowli kupiłyście swoje Cavaliery? Polecacie, czy może nie?


Sienka
piękny !  😍 Najbardziej podobają mi się jak mają dużą plamę na plecach, a nie małe i pojedyncze 🙂 Chociaż ja chyba zdecyduję się na bleinheim. 🙂
Co to znaczy daleko?
Ja mam moją sukę z Dolomitów włoskich.
Jeżeli chodzi o miłość na paręnaście lat, to odległość ma mniejsze znaczenie 😉
k_cian Dzięki  😀 Tak, mamy krawacik. Nie wiedziałam, że są Flaty z krawacikiem, zdziwiłam się bardzo... ale wiedziałam, że mój pies "normalny" być nie może 😁
Bandos Ooo jak miło! Pochwalisz się na forum, mam nadzieję! Cieszę się z Tobą  😀
dziewczynka Dzięki :kwiatek:
Oczywiście, że się pochwalę. W domu gorączka przed pojawieniem się dzieciaka.
zuza   mój nałóg
07 sierpnia 2014 16:43
To naliczylam ,że będzie co najmniej 6 flatow na forum 😉
Ja mam pytanie do wlascicieli młodych psów-albo tych co wiedzą😉 Jak jest ze szczekaniem/pilnowaniem podwórka/domu.Kiedy pies zaczyna pilnować?
Pytam z ciekawości.Mój Er ma prawie 9mies. i ogólnie wszystkich kocha.Wcale mi to nie przeszkadza,jego i tak się boja za "wygląd" 😉
On nie szczeka wcale.Nawet jak ktoś dzwoni/puka do drzwi.Dziś ak byliśmy na ogródku pojechali zamiarze-dzwonili,krzyczeli pod bramą.Pies jak już sie zainteresowal to podbiegł,popatrzył i wrócił do zabawy.
Czy mu tak zostanie?Wolę żeby nie szczekal niż dark się co chwilę ale bardzo mnie to zastanawia.Mój porzedni pies zachowywal się identycznie przez całe swoje życie ale był w zupełnie innym typie.
Jako, że jestem na bieżąco: 😀 Kontra zaczęła szczekać po dwóch tygodniach pobytu u mnie, miała niespełna 7 miesięcy. Też wszystkich kocha, ale na dzwonek szczeka. Albo jak kurier głośno drzwiami trzaśnie - to mała nawet na dzwonek nie czeka i już alarmuje. A słyszałam, że "flaty nie szczekają". Tak tak, labradory też nie szczekają a ja mojemu musiałam gębę zatykać, bo nic przez domofon nie mogłam usłyszeć... 😀
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
07 sierpnia 2014 17:38
Dla miłośników groźnych i dominujących cattle dogów
Ps. Dla miłośników gryfonikow tez 🙂
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=mCzT9R4iTl8
zuza   mój nałóg
07 sierpnia 2014 17:39
Chainsy dzięki.Czyli jest szansa,że pies zostanie "cichy".On jest u nas już ponad 3 miesiące.
zuza mój też nie szczekał w ogóle, aż do momentu skończenia 7 miesięcy i podpatrzenia 'pilnowania' od naszego starszego psa. I od tamtej pory jest groźny 😁
zuza, doceń. Moja Szardi od skończenia 5 miesięcy obszczekuje wszystkich na maksa. Sporo bym dała, żeby była łaszącym się słodziakiem, bo jednak potrafi to być bardzo problematyczne (jeśli zapraszasz gości, którzy boją się psów/przychodzą z dziećmi...)
Mój nauczył się od starszej suki, z którą za młodu przebywał za nim go wzięłam.
Jeżeli osoba jest przed uliczką to ją straszy, ale w momencie gdy ta przekroczy 'próg' i znajdzie się na podwórku... Pies anioł, wita z miłością wypisaną na pysku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się