Kącik Ujeżdżenia

Wybaczcie mi za zawracanie D... Ale naprawdę nie umiem interpretować przepisów...
Jeździłam w 2014r. Nki z batem ujeżdzeniowym. Wiem, że ostrogi już nie są obowiązkowe. A co z batem? Bo jak sobie wpisałam "bat" w przepisach to najpierw napotykam się, że jego użycie jest pod groźba eliminacji a potem jakieś wzmianki jaki on może być... Na miedyznarodówkach nie można a na regionach można? Naprawdę wybaczcie ale zagłębianie się w przepisy mnie strasznie szybko drażni... Wole szukać info u doświadczonych 🙂
Generalnie są 2 dokumenty
1) Przepisy dyscypliny ujeżdżenia
2) regulamin rozgrywania zawodów krajowych
W 1 faktycznie bat jest zakazany, w 2 jest opis jaki może być wykorzystany. Generalnie jest tak jak napisałaś na regionalkach można jechać z batem (podlegają pod "2"😉, w sumie w takim razie na ZO też powinno być można (chociaż nie pamiętam brzmienia przepisu, a wiem że są tam jakieś wykluczenia kiedy on nie obowiązuje→ obowiązują przepisy z "1"😉

*tak wynika z mojej interpretacji, jeśli ktoś wie że jest inaczej to bardzo proszę o poprawienie 🙂
reinko, Bacoma, dziękuję. Faktycznie weszło od 2014 zdaje się.

Bata nie można w konkursach mistrzowskich, ale to już od dawna było.
Dziękóweczka dziewczyny  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Naprawdę nie lubię interpretować przepisów 🙂
lenalena , może Justyna Rucińska pod Gdynią? Świetny trener, naprawdę polecam 🙂
Dziewczyny,czy mogę jechać HPP Seniorów w marynarce,a nie jaskółce?  👀
lenalena , może Justyna Rucińska pod Gdynią? Świetny trener, naprawdę polecam 🙂

whisperer13, chodzi Ci o tą Justynę Rucińską:  https://www.facebook.com/justyna.rucinska.7?fref=ts?
DressageLife obowiązek startu w jaskółce jest na ME,MŚ i Igrzyskach olimpijskich 😉
lenalena, też polecam Cz.B. Wprawdzie teraz jeszcze hali tam nie ma, aczkolwiek z najnowszych info, od wiosny będzie tam budowany kryty lonżownik 20 m więc na następną zimę masz jak znalazł  🏇
Czy ktoś jeździł z p. Krzysztofem Tomaszewskim? Potrzebuję opinii, gdyż mam możliowść konsultacji.
Czy ktoś jeździł z p. Krzysztofem Tomaszewskim? Potrzebuję opinii, gdyż mam możliowść konsultacji.

Całkiem sporo osób. Pytaj 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 stycznia 2015 16:19
Jeśli masz możliwość, to korzystaj - każdy może mieć jakieś ciekawe uwagi bądź nauczyć Cię czegoś przydatnego 😉
Dziewczyny trochę może nie na temat ale wolę zapytać praktyków. Stary zapas gumek do grzywy jest na wykończeniu i muszę zakupić nowe. Macie jakieś przetestowane, żeby nie pękały od samego patrzenia na nie. Tak dawno nie kupowałam, że jestem zagubiona w tej ilości ofert.
lostak   raagaguję tylko na Domi
24 stycznia 2015 07:24
Dziewczyny trochę może nie na temat ale wolę zapytać praktyków. Stary zapas gumek do grzywy jest na wykończeniu i muszę zakupić nowe. Macie jakieś przetestowane, żeby nie pękały od samego patrzenia na nie. Tak dawno nie kupowałam, że jestem zagubiona w tej ilości ofert.

Grubsze i płaskie - silikonowe - nieśmiertelne.
Polecam gumeczki Fair Playa 😉 Nigdy się nie zawiodłam mimo, ze kiedyś były zwykłe teraz właśnie szersze, płaskie 🙂
takie o: http://sklepkarina.pl/gumki-grzywy-fair-play-p-2990.html
Hej wszystkim, jestem tu nowa i nie bardzo wiem, gdzie zamieścić swoje pytanie. Piszę więc tutaj. Czy ktoś wie coś o jakiejś stajni ujeżdżeniowej we Wrocławiu lub pod Wrocławiem? Niekoniecznie musi to być typowa stajnia ujeżdżeniowa, chodzi mi po prostu o miejsce, gdzie będę mogła wsiąść na doświadczonego konia i posłuchać rad doświadczonej osoby. Bardzo proszę o pomoc, możecie pisać prywatne wiadomości. Dzięki 🙂
[quote author=Hajduczek link=topic=11.msg2274836#msg2274836 date=1422083374]
Dziewczyny trochę może nie na temat ale wolę zapytać praktyków. Stary zapas gumek do grzywy jest na wykończeniu i muszę zakupić nowe. Macie jakieś przetestowane, żeby nie pękały od samego patrzenia na nie. Tak dawno nie kupowałam, że jestem zagubiona w tej ilości ofert.

Grubsze i płaskie - silikonowe - nieśmiertelne.
[/quote]
Dopowiem tylko, że byle nie Busse - bo się rozciągają niczym guma od majtek. 😉 Choć też są nieśmiertelne, ale ile razy trzeba zawinąć, żeby nie było luźno...
Te fair playa nowe silikonowe rzeczywiście są nieśmiertelne, jak się któraś zaplątała mocniej to musiałam rozcinać, bo za nic się ich nie rozwerwie. Choć drogie nieco.

zonglerka7 - masz osobny temat o stajniach we Wrocławiu, popytałabym tam.
No i dzięki wielkie. Jak ludzie kiedyś bez forum żyli to nie wiem...
witam\
czy może ktoś polecić trenera ujeżdżeniowego  z okolic warszawy który dojedzie do mnie do Radzymina na trening.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 stycznia 2015 12:50
Kto wybiera się na HPP?  👀
Wstępnie ja
DOBRUSIA W te rejony na pewno dojadą:

Beata Kułakowska
Beata Libera
Kinga Leszek-Karwańska
DOBRUSIA ja mogę polecić Panią Beatę Kułakowską. U nas postępy ogromne chociaż napocić się u Pani Beaty trzeba 🙂
W razie pytań odpowiem na PW.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
26 stycznia 2015 09:48
Dobrusia- p. Beatę Liberę miałaś okazję oglądać bo przyjeżdżała i do mnie i do archeo - ja p. Beatkę bardzo polecam
DOBRUSIA P.Beatę powinnaś też kojarzyć z Wierzbowego Gaju, bywała tam do Esti.
anai tak, gorąco polecam 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 stycznia 2015 16:43
DOBRUSIA ja mogę polecić Panią Beatę Kułakowską. U nas postępy ogromne chociaż napocić się u Pani Beaty trzeba 🙂
W razie pytań odpowiem na PW.


Też polecam p. Beatę Kułakowską.
anai tak, gorąco polecam 🙂

Ale jako trener ujeżdżenia?!
Nie wiem co w tym dziwnego? To jest osoba o bardzo dużej wiedzy i bardzo szerokiej gamie ćwiczeń, która trenuje m.in pod okiem Małgosi Morsztyn i Karen Rolf. Bardzo dobre podstawy, ale także elementy wyższych klas nie są jej obce, a to wszystko  przekazane w sposób  bardzo jasny dla jeźdźca i konia. Nie będę nikogo namawiać, ale polecić mogę, ja jestem zachwycona.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się