Podróże

Był ktoś w Zakynthos w Grecji ? 👀
Ja byłam.
Wyczytałam,że da się pogalopować tam po plaży .Wiesz coś może ? 😉
Niestety nie. Koni widziałam tam w ilości sztuk jeden. 😀
Kami   kasztan z gwiazdką
03 czerwca 2015 12:03
Zamarzył mi się urlop na wybrzeżu Słowenii  😍 niestety nikt ze znajomych jeszcze tam nie był, a nie chciałabym jechać z dwójką małych dzieci w ciemno. Może ktoś może coś polecić  👀 może być hotel, apartamenty, kamping - byle było blisko plaży i z wyżywieniem, albo dostępem do kuchni  🙂
w zwązku ze zmianą planów urlopowych (nie ma to jak zmiana pracy w okresie letnim 😉), postanowiłam polecieć na kilka dni do Neapolu- we wrześniu.
czy ktoś był tam w tym okresie? jak z pogodą? wiem, że upały się kończą, ale czy nadal jest wystarczająco słonecznie/ ciepło, żeby złapać trochę opalenizny, popływać w morzu i zwyczajnie odrobinę pobyczyć się na plazy?
jak z turystami? jest trochę mniej tłoczno niz w szczycie sezonu?
wendetta, mam bliską rodzinę w Neapolu. Bywam tam dość często 😉.
Wrześniowa pogoda jak dla mnie, jest w porządku. Upał jest dalej duży, ale do wytrzymania. Pobyt lipcowy tam zniszczył mnie kompletnie 😉.
Turyści są tam zawsze, ale nie ma tragedii. Nigdy nie narzekałam na tłumy. Dużo jest rodowitych neapolitańczyków, oni często wychodzą do miasta.
A co do pływania- widok morza z samego miasta jest piękny, niestety raczej nie ma tam fajnej plaży. Jest kilka kamienistych, ale moim zdaniem nie warto.

Polecam wybrać się podmiejskim pociągiem na wybrzeże Amalfi. Jedzie się ok 40 minut, ze stacji musisz zejść do morza, ale idziesz przez urokliwe Amalfi ok 20minut. Tam dochodzisz do jednej wielkiej plaży, z której odplywają statki zabierające turystów na mniejsze plaże, do których jest dostęp tylko od strony morza. Bardzo polecam, to moje ukochane miejsce na ziemi. Zdjęcia nie kłamią
https://www.google.pl/search?q=amalfi&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=AEFzVcuGAqGhyAOfjoGwBA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1137&bih=565&dpr=0.9
🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 czerwca 2015 10:43
Coachsurfingowcy!
Jak znajdujecie hostów? Tworzycie publiczny plan podróży i czekacie na odzew, czy raczej wyszukujecie i piszecie sami do ludzi?
Bilety kupione, za 10 dni Lazurowe i Prowansja!  😍
Wojenka, my zawsze szukamy konkretnie pod kątem miast, przyglądamy profile, jak ktoś wydaje się, że pasuje to piszemy wiadomość i czekamy 😉

Wróciłam z Włoch wczoraj. Ogólnie jest smutek i zamarzanie 😁
Wojenka, będę wdzięczna za relację jak wrócisz! Ja się na między innymi na Lazurowe i do Prowansji wybieram pod koniec lipca  😅 W ogóle robimy znowu objazdówkę: Z Polski do Bazylei (Szwajcaria) i później przez południową Francję do Barcelony, Madrytu i powrót przez Paryż. Własnie staram się ustalić jakieś miejsca, w których najbardziej warto po drodze się zatrzymać  💃
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 czerwca 2015 22:16
Wojenka ja tworzę publiczny trip bo nie chce mi się szukać, ale potem i tak muszę przebrnąć przez milion odpowiedzi od wszelkiej maści Arabów zanim dotrę do osób, u których chcę mieszkać (jakoś Arabowie mnie nie przekonują  😉 ). Dzisiaj z kolei siedzę i piszę wiadomości, bo próbuję znaleźć nocleg u dziewczyny, a przecież nie napiszę tego w publicznej wiadomości  😁

Może macie kogoś sprawdzonego w Wilnie?  😉
Smarcik, a dlaczego nie napiszesz publicznie, że preferujesz nocleg u dziewczyny? 🙂

Wojenka, ja z reguły też wyszukuje hostów wg interesujących mnie kryteriów i pisze wiadomości. Raz jak szukałam noclegu w Warszawie na kilka dni to utworzyłam publiczną podróż- dostałam 4 konkretne wiadomosci, z których wybrałam jednego hosta.
Tej zimy podczas pobytu w Mediolanie, miałam dwa dni do zagospodorowania, więc napisałam publiczną wiadomośc, że jestem chętna na jakiś aperitiv czy wieczorne wyjście- i już miałam dwa dni zajęte 😉

Rtk, dziękuje za odpowiedz 😀 jestes super! czyli mówisz, że Neapol to dobry pomysł? 5 dni wystaczy, żeby co nieco zobaczyć?
Amalfi na pewno odwiedzimy. Moge jeszcze spytać czym latasz? Wizzairem z Katowic?
Dodatkowo, masz jakies sugestie dotyczące noclegów? nie potrzebujemy dużo, wystarczy czyste łózko i lazienka. Wyjątkowo tym razem wolałabym nie korzystac z CS... Jak tam z cenami hosteli/hoteli? Jak wyglądają ceny jedzenia (sklepy, knajpy) w porównaniu z resztą włoch? czy ceny są wyzsze w sezonie?  :kwiatek:
Hahaha, przedzieranie się przez wiadomości od arabów i to takich bez żadnej rekomendacji <3 Ale tworzenie public trip to też moja strategia bo tak się chyba znajduje najszybciej i najwygodniej. Swoją drogą do tej pory nigdy się nie zdarzyło żeby napisała do mnie dziewczyna.
Za to mój kumpel nocuje kogoś praktycznie co tydzień, czasem 2 tury tygodniowo. Komentarzy ma chyba ze 40, same pozytywne - gość jest najlepszym hostem u jakiego byłam. A jak sam gdzieś jedzie to się musi prosić, wypisywać do miliona osób i zazwyczaj i tak ląduje w hotelu. O tym, że ktoś sam go zaprosi to może pomarzyć 😀 Jak widać płeć ma znaczenie.
no niestety ma... ja dośc czesto nocuje na CS i tylko raz ktoś odmówił mi noclegu (bo miał juz gości w tym czasie). jednakże tak czy tak spotkaliśmy sie na drinka w czasie mojego pobytu w mieście i tak oto rozpoczął sie jeden z moich najdłuzszych związków 😁 tak więc CS równiez lączy ludzi 😉
dobre zdjęcia, pełny profil, kilka dobrych referencji i odpowiednia płeć to przepis na sukces na CS... trochę niestety to dyskryminujące.

A jeszcze nie zapytałam- Maiia, gdzie we Włoszech byłaś?
wendetta, wszędzie przejazdem właściwie. 3 noclegi w Wenecji, jeden we Florencji, 3 w Rzymie i kilka w busie 😁 oprócz tych miast odwiedziliśmy Trydent, Pizę, Cortonę, Asyż, Padwę, Weronę, San Gimignano ( 😍 ), Sienę, Watykan przy okazji Rzymu ofc, wpadliśmy nad jezioro Trazymeńskie, Pompeje, totalnym przelotem Monteriggioni i to chyba tyle 😁

Za 3 tygodnie Sztokholm, a jak starczy funduszy to w październiku Praga i Wiedeń 💘 ten rok to jakiś obłęd, nie narzekam na brak wrażeń 🤣
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 czerwca 2015 11:46
Swoją drogą do tej pory nigdy się nie zdarzyło żeby napisała do mnie dziewczyna.


wendetta właśnie dlatego  😉 Wydaje mi się, że dziewczyny nie mają takiego myślenia "o spojrzę kto ciekawy dziś przyjeżdża do mojego miasta, może kogoś poznam"  😉 A szukam dziewczyny, bo jadę z koleżanką, która jest negatywnie nastawiona do coucha, tanich hosteli itp i pomyślałam, że u dziewczyny będzie czuła się pewniej  🙂 (Choć ja osobiście zdecydowanie lepiej dogaduję się z facetami 😉 ).
Smarcik, a no dobra, teraz rozumiem 🙂
Maiia, kurcze, to naprawdę niezły trip. Włochy w pigułce 😍 Ja bym chciała zwiedzić tyle miejsc w Italii, ale jestem pewna, że ten tryb zwiedzania niesamowiecie by mnie zmęczył. ja lubie oglądać miasta na własną rekę 🙂
A co do Wiednia- jedź koniecznie, ale najlepiej jak najwcześniejszą jesienią. Ja uważam, że maj i wrzesień to dwa najpiękniejsze miesiące w Wiedniu. Chociaż lato tez ma swój urok 🙂
wendetta, no serio, ale ogółem było cudownie, bo zebrała nam się genialna ekipa. Cały wyjazd organizował facet od nas ze szkoły, ale tak naprawdę to formuła wycieczki polegała na tym, żeby dowieźć nas do konkretnego miasta, tam chodziliśmy sobie sami i wchodziliśmy do miejsc, do których akurat mieliśmy ochotę. Odsypiałam w autobusie, bo nie da się ukryć, że po całym dniu chodzenia nocą zamiast spać to imprezowaliśmy w pokoikach 🤣 ja nie potrzebuję dużo snu, a pogoda dla mnie była idealna, bo oprócz jednego wieczora i poranka w Wenecji kiedy kropiło i jednego wieczora z okropną duchotą, że z mokrego powietrza aż kapało z szyb, to powietrze było suche a temperatura ok. 32°, perfekcyjnie! 💘

We Wiedniu raz byłam zimą, raz latem. Teraz jedziemy na ostatni tydzień października, więc taka średnio wczesna jesień, ale ekipa najważniejsza, a zbiera się całkiem zacna 😁
Maiia, ja chyba się zrobiłam leń na "starość"- odpsypianie w autobusie zdecydowanie by mi nie wystarczyło 😉 ale podziwiam i zazdroszczę wrazen i dobrej zabawy. Wstawisz jakieś zdjęcia (najlepiej z tych mniej znanych miejscowosci)?
Jeśli pogoda w październiku w Wiedniu dopisze to też będzie pięknie. To miasto jest po prostu piękne samo w sobie, w każdych okolicznościach 😍
wendetta, jak wrócę do domu to spróbuję powstawiać, może pokuszę się o jakieś szersze sprawozdanie. Tylko nie chciało mi się aparatu targać i mam same telefonowe, koleżanka, która fociła pojechała teraz na kajaki, więc pewnie nieprędko się doczekamy zdjęć 🤣 ja w domu śpię max 7 godzin, więc dużego przestawienia rytmu nie potrzebowałam 😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 czerwca 2015 22:18
Kleik, z pewnością opiszę wrażenia  🙂

Ile mniej więcej zajmuje Wam znalezienie noclegu na CS?
Ostatnim razem z tego co pamiętam robiłam public trip jakoś tydzień przed wyjazdem. Te kilka dni wystarczyło by dostać mnóstwo zaproszeń, ale w sumie i tak skorzystałam z tych, które dostałam jako pierwsze. Raz miałam emergency situation kiedy potrzebowałam noclegu na już i znalazłam hosta w 5 minut 😀
Wydaje mi się, że najlepiej zacząć szukać kilka dni przed - tak, żeby host mógł sobie to jakoś zaplanować i wkomponować w swój kalendarz ale też nie za wcześnie, bo raczej ciężko przewidzieć co się będzie robić za 2 tygodnie (przynajmniej ja tak mam).

EDIT: Swoją drogą do mojego kumpla napisała niedawno jakaś laska z Tajlandii, że planuje wycieczkę po Europie w... 2017 roku 😀 Chciała dostać wykaz miejsc, które można zobaczyć w Zurychu i okolicy, jego adres i numer telefonu. I oczekiwała, że się zobowiąże, że ją przenocuje w podanym terminie.
Pomożecie?

Szukam miejsca na tygodniowe wakacje w październiku.
Oczekiwania: temperatura powietrza 20-25 st., coś ciekawego do obejrzenia, ale także możliwość plażowania
Napaliliśmy się na Maltę, ale renomowane biura podróży nie posiadają ofert  w tym kierunku. Jedynie Itaka ma zimową wycieczkę – zresztą bardzo ciekawą, ale listopad - luty to zbyt późno.
Są pobyty oferowane przez np. Ecco Holiday, Exim Tours, ale trochę obawiam się takich operatorów. Korzystałyście może? Jak wrażenia?
No i jest możliwość wyjazdu na Maltę za pośrednictwem fru.pl, ale też nie miałam wcześniej doświadczeń z tym pośrednikiem.

Inna opcja to Cypr lub Madera.
Ładnie proszę o opinie, jeśli ktoś był, widział i może doradzić :kwiatek: :kwiatek:
Akurat Ecco i Exim to są bardzo dobre długoletnie biura podróży.
Mogę Ci dać namiar na kumpelę z Wrocławia, która pracuje w Traveliadzie, może Ci pomoże.
pokemon bardzo proszę o te namiary. :kwiatek:
edyta, Exim Tours to na milion procent lepszy wybór niż Itaka czy Rainbow Tours - IMO, dwa najgorsze biura w Polsce. Popatrz jeszcze na Coral Tarvel/Wezyr Holidays - to rosyjskie biuro podróży i Polacy są zawsze traktowani na równi z Rosjanami. Ja np. dostałam ostatnio w Meksyku upgrade pokoju z 56m2 na 120m2 z dwoma jacuzzi, dwoma łazienkami, sypialnią, salonem i aneksem kuchennym, który nie wiem po co jest potrzebny w hotelu 24h all inclusive  😁 dlatego dla mnie każdy wyjazd z biurem = wyjazd z Coral Travel/Wezyr Holidays. Nie wspomnę już, że wygrałam od nich jako stały klient walizkę Puccini i tablet Acera. A Itaka czy Rainbow (to w zasadzie kwadratowi oszuści bowiem oferują tylko najgorsze pokoje w hotelu) nie przejmują się pojedynczym klientem, bo to masówki 😉
Z Exima byłam w Tunezji - wszystko jak najbardziej OK.
Olson, dziękuję za te cenne informacje! :kwiatek:
flygirl polecasz Zakyntos ? Byłam w zeszłym roku na Krecie i szczerze mówiąc trochę się rozczarowałam, ale chcę dać greckim wyspom jeszcze jedną szansę.
Ja też 😁 Kreta to był najgorszy wyjazd w życiu. Jakby nie Gwashowe towarzystwo to pewnie szlag by mnie trafił.
Ale chcę pojechać jeszcze raz, właśnie dać jeszcze jedną szansę.
Edyta, Cypr jest przepiekny! Wrzucalam tu moja.relacje z wojazy  😉
Sa teraz tanie loty ma te wyspe, a hotele mozna znalezc na wlasna reke(polecam do tego tripadvisor)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się