Stajnie w Lublinie

Rozczyszczanie u Ciołka 100zł, kucie na przód 200, na 4 nogi 250. Nie są to więc jakieś wielkie koszty a facet jest mega konkretny i bardzo dokładny 😉
Bo jest Ciołek, Ciołek i Ciołek. Jan rzeczywiście baardzo drogi, Piotr jak sotniax napisała - jak na lubelskie drogawy - ale ja do wszystkich panów Ciołków mam zaufanie. A ortopedyczne to i Konrad i Krzysiek okują.
250 pln co 6 tygodni? to ile wy zarabiacie? chyba nie 6000 ?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 maja 2015 14:16
LSW trochę dziwne pytanie jak na wątek ludzi ogarniętych w temacie - przecież trzymanie konia w pensjonacie też nie kosztuje 5 ani 50 zł. Ba, jak kosztuje 500 to jest dobrze..  😉
LSW Lepiej 250 na dobrego kowala niż potem leczyć pozrywane ścięgna i porozwalane trzeszczki....
a którzy to kowale rozwalają trzeszczki i ścięgna?

edytuję: znany wszystkim kowal struga naszym koniom kopyta co 3-4 miesiące i bierze 2 razy mniej. Konie nie mają żadnych problemów od 8 lat.
a którzy to kowale rozwalają trzeszczki i ścięgna?

edytuję: znany wszystkim kowal struga naszym koniom kopyta co 3-4 miesiące i bierze 2 razy mniej. Konie nie mają żadnych problemów od 8 lat.



uwierz, że są i tacy kowale 😉

jesli konie potrzebują rozczyszczania co 3-4 miesiące to .. no jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.. chyba że te konie nic nie robią, bo jeśli koń regularnie pracuje, jest w jakims tam treningu to podstawą jest dbanie o terminowe rozczyszczanie/ podkuwanie, a jesli kopyto po tych 6,8 tygodniach nie ma odpowiedniego przyrostu do wycięcia to chyba raczej świadczy o niedoborach w organizmie ( tak rzucam swoimi myślami, nie to żebym kogokolwiek oskarżała)
.
Muchozol, moim pastwiskowym koniom jest co obcinać po 6 tygodniach a po 8 już zaczynają się rozjeżdżać kopyta. Nie wyobrażam sobie ich wyglądu po 16 tygodniach. Zresztą ruch = stymulacja kopyt. Niby się ścierają (ale pastwisko to nie asfalt), ale i tak przyrosty są konkretne.
.
Muchozol, może kwestia podłoża i lepiej ścierały? U mnie piachy, w terenie piachy i serio 2 miesiące to max co można u nas przeciągnąć i widać to na kilku koniach.
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
24 maja 2015 22:45
Muchozol u mnie z kopytkami było identycznie, a kowal jeszcze się zachwycał, że takie zdrowe i zadbane kopytka 🤣
Wg mnie to kwestia indywidualna co ile ktoś robi i nie ma sensu tego roztrząsać na forum.
A cd kowali to każdy ma o każdym inne zdanie, jak zawsze... Ja obecnie jestem na etapie szukania i na razie będę się próbować umówić z Głogowskim. Łukasz Zdunek swego czasu robił mi konia, nie długo, tylko podczas stania w Elizówce, ale koń zawsze dobrze zrobiony, nigdy nie kulał i nie gubił po nim podków, a często mu się wcześniej zdarzało 😁  A Strąk ostatnio bez uprzedzenia się nie pojawia? Mi tak zrobił (nie jestem jedyna z tego co wiem) bez żadnego telefonu czy nawet sms, już nawet nie chciało mi się dobijać do niego... A jeśli chodzi o samo rozczyszczanie, nie wiem czy kucie też (?) to Paweł Jachymek podobno jest ok 😉

edytuję: znany wszystkim kowal struga naszym koniom kopyta co 3-4 miesiące i bierze 2 razy mniej. Konie nie mają żadnych problemów od 8 lat.



Przepraszam, ale nie kojarzę o jakiego kowala chodzi, podasz nazwisko? Czy znowu to jakaś gra tajemnic? 👀  🙂
Zbyszek Głogowski
Pilnie poszukuję weterynarza nie związanego z UP. Na uczelni nie mają teraz szczepionek a potrzebuję szybko zaszczepić konia.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 maja 2015 13:14
A Karcz?
Zastanawiałam się nad nim, ale słyszałam że bierze dużo za dojazd.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 maja 2015 13:44
Az ciekawości, rozmawiałaś ze wszystkimi wetami z UP? Uczelnia może nie mieć ale oni tez mają prywatną praktykę to i może zapas szczepionki też.
Nie sprawdziłam wszystkich, z braku czasu 🙁 Z tych bardziej znanych to dr Kusy i Pomorska odpadają.
aien   wędrowiec
27 maja 2015 20:09
dr Kasprzyk,dr Kotowicz, dr Szymczyk, dr Studzińska, ...? nikt z nich też nie ma szczepionek?
[quote author=Piotrek link=topic=80.msg2358761#msg2358761 date=1431808503]To jeszcze dopytam: czy macie jakieś sprawdzone stajnie które organizują wyjazdy w teren ? Preferencyjne na Roztoczu.


Stajnia Tarka nie organizuje juz jazd...
[/quote]



Tu mnie zaskoczyliście
Stajnia Tarka zaprasza wszystkich chętnych na jazdy konne dla początkujących, jak i zaawansowanych, treningi sportowe z instruktorem sportu, naukę do odznak jeździeckich (możliwość wypożyczenia konia w celu zdawania odznak od brązowej do złotej) oraz i tu zaskoczenie WYJAZDY W TEREN NA TERENIE ROZTOCZA, oprowadzki dla dzieci na kucyku
serdecznie zapraszam!
Możliwość zorganizowania wakacji z własnym koniem (nocleg + boks i obsługa dla konia + treningi sportowe czy wyjazdy w teren)
Gdzie w lubelskim szybko i dobrze przygotowują do srebrnej odznaki?  🤣
Chętnie z dojazdem do Biłgoraja.
co za inteligentni inaczej

edytowałem, bo poprzednie określenie obrażałoby upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim
Czy ktoś byłby zainteresowany konsultacjami z masażystą Sławomirem Samosiukiem? Wizyta najprawdopodobniej na przestrzeni kolejnych dwóch tygodni (9-23 czerwiec) 🙂
.
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
10 czerwca 2015 08:39
Czy mogłabym prosić o kontakt do stajni w Zemborzycach- tej z halą? Opinie również mile widziane 🙂
W razie czego ucieknę z ta informacją do ogłoszeń - to tak króciutko - jeżeli byłby ktoś zainteresowany  przyłączeniem się do transportu konia  z okolic Lublina w  kierunku  Zbrosławic, Katowic, Krakowa, itp to zapraszam do kontaktu. Wyjazd pomiędzy 22.06.2015  a 26.06.2015 🙂
W jakich cenach są teraz pensjonaty w Lublinie? Planuję wrócić na stare śmieci ale już za grosz się nie orientuję w Lubelskim 🙂 Może być na skrajach Lublina a nawet dochodząc w stronę Biłgoraja czy Lubartowa 👀
Planuję zaprosić Blankę Wysocką do Lublina, czy ktoś byłby zainteresowany podłączeniem się?
diołem 500 i w górę.
Widziałam jakaś stajnie za 450, ale wszystko zależy od tego czego oczekujesz.
Jeśli zależy Ci na hali i sporcie to 600 minimum.
Jeśli rekreacja, tereny i spokój to spokojnie za 500 zł znajdziesz ( sama teraz jestem w takiej świetnej stajni). A jeszcze możesz się dogadać żeby np koń chodzil w szkółce i płacisz jeszcze mniej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się