Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 czerwca 2015 16:57
Musti dziękuję, wrócę do Polski to poczytam o nich  :kwiatek: Bezlusterkowiec odpada ze względu na rozmiar niestety.
Tak sobie dziś z ciekawości porównałam dwa zdjęcia z Lumixa LX7. Poniżej exify i same zdjęcia.
Co właściwie robi taki automagiczny tryb?

Tryb automagiczny (zdjęcie "ai"😉:
Ogniskowa - 13.7 mm
Ekspozycja - 1/40
Apertura (wartość F) - f/2.1
ISO - 800

Tryb manualny (zdjęcie "s"😉:
Ogniskowa - 13.7 mm
Ekspozycja - 1/40
Apertura (wartość F) - f/2.1
ISO - 800

[edit. Pisałam przez pomyłkę o priorytecie czasu, ale to drugie zdjęcie jest z trybu manualnego, wszystko ustawiłam na wzór i podobieństwo 😉 Inna sprawa, że tryb priorytetu czasu dał podobnie czarną wersję.]
Musti dziękuję, wrócę do Polski to poczytam o nich  :kwiatek: Bezlusterkowiec odpada ze względu na rozmiar niestety.


Rozmiar mowisz....  😁
-> http://camerasize.com/compare/#350,382
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 czerwca 2015 15:35
Musti no ale kompakt to cały aparat, a w bezlusterkowcu to samo body, po dorzuceniu obiektywu absolutnie nie mieści się w kieszeni  😉

Edit: Pan mi dzisiaj w sklepie zaproponował nawet niezłą lustrzankę za 1400zł już z obiektywem, ale jak to mówią "dobry aparat nie czyni cię fotografem, czyni cię człowiekiem z dobrym aparatem"  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 czerwca 2015 16:35
Ale Ty jako człowiek możesz się nauczyć obsługiwać ten aparat 😉 a nawet jeśli nie umiesz go obsługiwać, a masz dobre oko, to jesteś w stanie coś wykrzesać.
Zrobiłam swój pierwszy spot reklamowy - nagrywane było aparatem Canon EOS1 Mark IV - co myślicie?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 czerwca 2015 21:05
całkiem fajne 😉
to z ręki kręcone, czy jakoś inaczej?
planuję nakręcić film na jesień, potrzebuję slidera i chyba będę kleić DIY, bo ceny zabijają
madmaddie - tak z ręki kręcone, pierwszy raz w studiu byłam i chciałam zrobić coś bardzo spontanicznie. Następnym razem będzie więcej stabilizacji. Inne sekwencje i opracowany scenariusz.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 czerwca 2015 21:17
Facella tylko co to ma do rzeczy?  👀 Nawet najlepszy aparat za milion złociszy nie zrobi pięknych zdjęć leżąc na półce i pachnąc  😉
przypomniała mi się pewna anegdota 🙂

Znany fotograf poszedł kiedyś do restauracji.
Rozpoznał go tam kucharz i powiedział: "Pana fotografie bardzo mi sie podobają, ma pan na pewno bardzo dobry aparat."
Fotograf zjadł kolację i po niej rzekł do kucharza: "Jedzenie bylo przepyszne, ma pan z pewnoscią bardzo dobre garnki
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 czerwca 2015 21:26
szemrana świetnie powiedziane!  😜 Znam sporo osób, które kupują aparaty po kilka tys. złotych i od razu zakładają strony "jan kowalski photography" a zdjęcia robią najzwyklejsze  😉
A ja tam uważam że nawet lepszy taki Jan Kowalski który udaje wybitnego fotografa niż taki zwykły Nowak co po pracy codziennie pierdzi przed TV. Serio. Człowiek bez pasji, zainteresowań jest jałowy.

Ten fotograf który ma talent, zawsze będzie miał zlecenia.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 czerwca 2015 21:50
konikmorski na końskim forum pewnie większość zdaje sobie z tego sprawę  😉

Dobra, kolejne laickie pytanie - przeglądam aparaty od Musti i widzę, że głównym kryterium wyboru jest wielkość matrycy. Dlaczego to takie ważne? Ważniejsze, niż liczba pikseli czy obiektyw? (cały czas w przypadku kieszeniowych kompaktów  😉 ).
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 czerwca 2015 08:10
Dziękuję  :kwiatek:
Musti no ale kompakt to cały aparat, a w bezlusterkowcu to samo body, po dorzuceniu obiektywu absolutnie nie mieści się w kieszeni  😉



Zalezy jakie ma sie kieszenie  😉 ale fakt - faktem - obiektym w tym przypadku bedzie wystawac o ok. 3-3,5cm wiecej niz plaszczyzna kompaktu


Dobra, kolejne laickie pytanie - przeglądam aparaty od Musti i widzę, że głównym kryterium wyboru jest wielkość matrycy. Dlaczego to takie ważne? Ważniejsze, niż liczba pikseli czy obiektyw? (cały czas w przypadku kieszeniowych kompaktów  😉 ).


Pixele to marketing, wielkosc matrycy i jasnosc obiektywu to najwazniejsze rzeczy - plus oprogramowanie calosci 🙂
szemrana fajny artykul Ci podeslala.

poczytaj o tych aparatach - pogladaj sample na flickr - i wybierz ktory Ci pasuje najbardziej 🙂
Jeśli mam apatar nikona i obiektyw heliosa z mocowaniem M42 to pierścienie makro powinnam wziąć 1 czy 2? Do tego ''zestawu'' dokupuję przejściówkę.
1. http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-do-obiektywow-m42-analog-wwa-i5456397260.html
2. http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-nikon-d5100-d5200-d3200-w-wa-i4977578302.html

EDIT. moje wątpliwości zostały rozwiane  🙄
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
01 lipca 2015 08:55
Witajcie,
szukam niedrogiego aparatu kompaktowego na prezencik skromny
Mogę przeznaczyć do 200 zł myślę max, może być używany jak najbardziej.
Co polecacie? Sony, Canon? Nikon?
Coś co jest proste i robi w miarę chociaż ładne zdjęcia🙂
Dziewczyny czy któraś z Was mogłaby mi pomóc w wyborze obiektywu? Pytam wujka google ale nie kumam nic z tego co przeczytałam.
Mam pentaxa k-r i podstawowego kita. Nie mam na razie wielkich ambicji fotograficznych jednak zdjęć robię dużo, przeważnie plenery i koncerty, ostatnio też portrety miesięcznego syna. Chciałabym się trochę pobawić, może sprawdzić czy mi się spodoba. Rozumiem, że nie ma obiektywu do uniwersalnego fotografowania jednak może jest coś co pozwoli na ambitniejszą zabawe?
Pytaj Mustiego, tu chyba on najlepiej się orientuje w Pentaxach.

Jako następcę kita mogę polecić Sigmę 17-50/2.8. Załatwi Ci pięknie temat zdjęć synka, widoczków wakacyjnych itp. Jest dość ciężka, ale jej wybaczam, bo daje radę w wielu zastosowaniach.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 lipca 2015 19:26
Hej, miał ktoś z was styczność z Nikonem D7000? Jakie wrażenia?
I na ile ocenia się żywotność lustrzanki? Coś mi się kojarzy 150 k, ale nie jestem pewna.
:kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lipca 2015 19:36
Juliadna miała tę puszkę, pisz do niej. Łatwiej ją złapać na FB.
Lotnaa, serdecznie nie polecam, może to ja trafiłam na trefny egzemplarz, ale z tego czytałam to większość d7000 miało ten sam problem - okropne AF, bardzo się gubi, sprawdzałam z różnymi obiektywami, w przeróżnych warunkach i najlepiej ostrzy jak się wyłączy AF i samemu łapie ostrość. Za to młodszy brat - d7100 sprawuje się już całkiem przyjemnie 🙂.  Żywotność 150k, mój ma zrobione coś ok. 80k i nie daje oznak zmęczenia, ale problematyczne AF męczy.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 lipca 2015 11:38
Cocosowo, aa, to mnie zmartwiłaś. Jest na ebay'u taki za 400 euro z dwoma szkiełkami, z przebiegiem raptem 12k, a mój D80 już ledwo zipie. A młodszy brat dwa razy droższy...  🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 lipca 2015 11:51
Lotnaa, jakie ma szkła? Może dla nich samych warto.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 lipca 2015 11:56
Szkła może bez szału, Nikkor 18-70mm F/3.5-4.5 AF-S DX G IF ED Zoom plus UV-Filter oraz Nikkor 55-200mm F/4-5.6 AF-S DX  G ED Zoom. W sumie to właśnie to pierwsze chciałam kupić, bo moje szlag trafił, i tak trafiła na tą aukcję. Samo szkło około 100 euro, a tutaj dwa szkła plus puszka... cena kusi. Mam już 70-300 VR, byłby fajny komplet.
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 lipca 2015 11:57
Ja bym chyba wzięła, chociaż mojego 55-200 czasami szczerze nienawidzę  😁 ale jak masz jeszcze 70-300 to powinno być ok.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 lipca 2015 18:02
Są podobne, ten drugi ma większy zoom.
dziękuję  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się