Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Naciau, ale jak? jako dodatek? jako pasza podstawowa?
Która z pasz będzie lepsza: Sukces  ( któryś granulat), czy pasza ze Złotowa??
I jeszcze dopytam. Koń dostaje 2 x dziennie owies- ile wychodzi nie wiem, muszę jakoś zważyć,mało tego nie jest,  plus w południe wysłodki ( ok 3 garści suchych wysłodków) z odrobiną owsa. Więcej wysłodków podać nie mogę bo koń nie zje. I tak się  zastanawiam czy do tych wysłodków 1 kg paszy będzie miał znaczenie, czy przeleci jak "cukiereczek"??? Koń lekko pracujący 5-6 dni w tyg.   :kwiatek:
Gillian   four letter word
21 czerwca 2015 18:29
siwaaa, u mnie pasza ze Złotowa sprawdza się naprawdę dobrze. Mieszam z wysłodkami pół na pół 🙂
A ile dajesz tej paszy?? Zastanawiam się jeszcze nad śrutą jęczmienna?
Gillian   four letter word
21 czerwca 2015 18:34
dziennie wychodzi po 1-1,5 miarki na łebka. Plus tyle samo wysłodków. Pasza jest na tyle "jadliwa", że nie marudzą na wysłodki, bo też mam z tym problemy - raz jedzą, raz olewają.
Dzięki  :kwiatek: Zobaczę czy jęczmień uda mi się kupić i pomyśle nad ta paszą. Kurcze kiedyś wcinał wszystko, teraz  dziecko  zrobiło się wybredne  😤
dzisiaj otworzyłam pierwszy worek MArstall Naturell- pachnie pięknie ziołami, żadnego pyłu, zero granulatu 🙂
Poszukuję paszy, która będzie wysokoenergetyczna. Koń z charakteru nie jest pobudliwy, jest w intensywnym treningu codziennym. Chciałabym wspomóc go paszą, która pobudzała by go bardziej i dawała dużo energii. Co polecacie? Używałam jedynie Besterley Olympic i Masters Prestatie. ( ze względu że to jedynie mam na miejscu)
Z wysokoenergetycznych Hippolyt Brandon XP albo Struktur Energeticum. Struktura podawałam i bardzo dobrze się sprawdzał.
ekuss   Töltem przez życie
23 czerwca 2015 17:27
Dawal ktos Equi First?
Poszukuję paszy, która będzie wysokoenergetyczna. Koń z charakteru nie jest pobudliwy, jest w intensywnym treningu codziennym. Chciałabym wspomóc go paszą, która pobudzała by go bardziej i dawała dużo energii. Co polecacie? Używałam jedynie Besterley Olympic i Masters Prestatie. ( ze względu że to jedynie mam na miejscu)


Również polecam struktur E, pasza dość droga, ale mocno skoncentrowana i bardziej wydajna  🙂
A co polecacie dla wiecznie chudego alergika? Poszukuję czegoś co złagodzi alergię i zarazem go podtuczy.  🤔
Krauter Musli z St Hippolyta 🙂
Jest tu może jakiś właściciel emeryta i chce się ze mną podzielić dietą?  🤣
Koń chodzący lekko, na owsie. Aktualnie dostaje biotynę, na rzeźbę, trawienie, czosnek, jakieś witaminki i elektrolity jak zajdzie potrzeba  😉
Anderia   Całe życie gniade
29 czerwca 2015 10:04
W jaki sposób biotyna wpływa na "rzeźbę i trawienie"?
Anderia, czytaj ze zrozumieniem. Tam nie ma: "biotyna na rzeźbę i trawienie". Rzeczy są wymieniane po przecinku.
Averis   Czarny charakter
04 lipca 2015 18:43
Mam dylemat. Mój koń jest w średnim treningu (5 razy w tygodniu, na razie bez jakiś szczególnie wymagających elementów). Szukam czegoś, co da mojemu ślązakowi energię (ale nie za zasadzie kopa, raczej taką wolno uwalnianą) i częściowo zastąpi owies (u Karsona im mniej białka, tym lepiej). Waham się między musli bezowsowym a olejem. Co byście polecili w takiej sytuacji?
Anderia   Całe życie gniade
04 lipca 2015 23:47
halo, no czytam ze zrozumieniem i tak właśnie z szyku zdania zrozumiałam. Bo nie ma tam rzeczownika CO na tą rzeźbę, więc wydedukowałam, że ta nieszczęsna biotyna przed przecinkiem. Ale już nieistotne. 😉

Averis mając podobne wymagania przerobiłam dwie pasze: musli Hilight Horse & Pony i granulat Besterly Basic. Musli bardzo dobrze mi się sprawdzało pod względem energetycznym, koń na nim wyglądał bez zastrzeżeń i generalnie byłam zadowolona, ale po pół roku jedzenia bez problemów odwidziało mu się i systematycznie zaczął coraz więcej go zostawiać, więc musiałam księciuniowi zmienić na coś innego. Stanęło na Besterly i jedyną różnicą jest to, że zjadał i po próbie czasu dalej zjada. 😀

Dużą zaletą też oczywiście jest, że obie pasze są z tych tańszych, przy czym Besterly wychodzi nawet taniej, bo ma 25 kg w worku, a nie 20. 
.
dzisiaj otworzyłam pierwszy worek MArstall Naturell- pachnie pięknie ziołami, żadnego pyłu, zero granulatu 🙂


Bo to jest musli a nie mix. 🙂
Masz trzy rodzaje pasz.
Musli
Granulat
Mix czyli mieszanka musli i granulatu.
Warto to wiedzieć i czytać oznaczenia.
Dzięki temu unikniesz niemiłych niespodzianek 😉
Z pasz wysokoenergetycznych polecam Saracena Show Improver, a jeszcze bardziej - Saracena Enduro 🙂 ta druga ma mniej białka, a większy udział oleju. U nas się super sprawdził, fajna energia, bez odpalania.
Testowałam też Dengie Main Ring Gold i też widziałam dobre efekty.
Bo to jest musli a nie mix. 🙂
Masz trzy rodzaje pasz.
Musli
Granulat
Mix czyli mieszanka musli i granulatu.
Warto to wiedzieć i czytać oznaczenia.
Dzięki temu unikniesz niemiłych niespodzianek 😉

zawsze przed kupnem sprawdzam dokładnie składy, poszczególne zawartości zwł białka i tłuszczu, energię i granulat w poprzednich paszach nie był dla mnie zaskoczeniem, ani brak granulatu w obecnej 😉
a ja odczytałam to Twoje "zero granulatu" jako miłą niespodziankę 🙂
ach to 🙂 nie, po prostu potrzebowałam paszy bez granulatu i ta Naturel jakoś jedyna wpadła mi w ręce 🙂
Koń młody, zmienia zęby i pewnie dlatego miał chwilowe "nie" na granulat. Ale widzę, że musimy jednak wrócić do większej ilości białka (wcześniej do owsa jadł Improvera) bo po tej samej ilości obu pasz ma jednak mniej siły na Naturellu. On dopiero 3 mies pod siodłem, ciągle rośnie i co pasza kondycyjna to pasza kondycyjna.
Czym się różni zwykły jęczmień od browarniczego? Który lepszy i dlaczego? 😉
anetakajper   Dolata i spółka
09 lipca 2015 10:21
Różni się tylko parametrami 😉
białko musi być 11-13 %
Jeżeli jęczmień browarny przekroczy jakieś parametry typu białko, wyrównanie, liczba opadania, zanieczyszczenia wówczsa jest jęczmieniem paszowym 😉. Każdy browar kontraktuje inną odmianę jęczmienia browarnego - czyli nie może się zmieszczć z inną odmianą.
Bardziej chodziło o zastosowanie go w karmieniu koni. Jak zamawiałam jęczmień to zaproponowano mi dodatkowo ten browarniczy. Prawdę mówiąc nigdy wcześniej o nim nie słyszałam. Nadaje się do karmienia?  😉
anetakajper   Dolata i spółka
09 lipca 2015 10:30
Jak najbardziej 🙂
Czy ktoś z Was robi zamówienia paletowe, na większe ilości paszy?
Przeglądam różne oferty, ale jakoś żadnych profitów z tytułu dużego zamówienia nie mogę się doszukać.
Macie sprawdzonych dostawców, oferujących przy dużych zamówieniach dogodne warunki - czy to cenowe, czy to transportowe chociażby?
Dodam, że jeszcze nie zdecydowałam się na daną markę, jestem w trakcie poszukiwań.
:kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się