Kącik Ujeżdżenia

Ale przecież nie trzeba w ostrogach!
Regulamin na zawodach krajowych, nie FEI jest ważniejszy niż Przepisy.
Można bez ostróg, można CC na wędzidle a nie munsztuku, można C w siodle wszechstronnym...
Dokładnie, ostróg absolutnie nie trzeba.
No dziwi mnie w takim razie wpis o panu Pruchniewiczu, który kazał ostrogi założyć. Sam nie zna przepisów?
Swoją szosą widziałam przejazdy u nas na regionalkach bez ostróg i sędziowie świetnie znali przepis z regulaminu rozgrywania zawodów - więc wiedzą, że można bez.
Jeżeli rzecz nastąpiła faktycznie w 2014, to możliwe, że nie załapał zmiany przepisów, ale czas szybko leci, może to było wcześniej?
Zawodnik też powinien znać przepisy i w takiej sytuacji spokojnie oświadczyć: mój ubiór jest zgodny z regulaminem.
Na żywo z Majorki
http://balearentour.com/es/live/

wyniki
http://scores.topiberian.com/

lostak z Rubinstern ujechali 63,184%  😉
Przepraszam, że się wcinam.Za tydzień "odbieram" płotki do czworoboku i zaczynam na poważnie bawić się w ujeżdżenie. Czy tylko ja w siodłach ujeżdżeniowych widzę zawsze metalowe strzemiona? Czy jazda w plastikach, lżejszych jest komfortowa?
Ettma - plastiki są lżejsze, więc nie ciągną się same w dół i potrzebna jest do nich dobra równowaga i oparcie, bo bardziej ukazują błędy tutaj, są mniej wyrozumiałe od metalowych 😉 Coś jak puste wędzidło, przy niestabilej ręce wykona więcej ruchów niż pełne, łatwiej nim poruszyć. Już wiele razy wiziałam plastiki przy ujeżdżeniówkach, sama się powoli czaje na plastikowe strzemiona, po jeździe w takowych pożyczonych.
keirashara dziękuje  :kwiatek:
Obecnie od kilku miesięcy jeżdżę w plastikach.
Główna zaleta to właśnie ich lekkość (czasami w trakcie jazdy wyjmuje nogi ze strzemion i nie muszę się martwić, ze metal poobija mi konia)
Poza tym z metalowymi zawsze miałam problem, że albo gdzieś rdzewiały, albo gdzieś od błota się uwaliły. Plastiki moim zdaniem łatwo się czyści.
Ja właśnie lubie ich lekkość, ale za to, że jak wyjme nogi nie obijają mi ich, pomijając już konia, metalowe strzemie pięknego siniaka potrafi nabić 😁 A tak mogę w środku jazdy bezstresowo wyjąc nogi ze strzemion i wrócić do nich, bez wypinania ich.

Ja tak właśnie porpo płotków - czy robił ktoś samemu, albo wie, gdzie najkorzystniej takie zamówić? Nie wiem, czy da mi się doprosić o nie właściciela stajni i jak coś, to kilka sama bym sobie choć kilka zamówiła, żeby mi się koń tak na nie nie foczył na zawodach. Jak coś proszę o przekierowanie do innego tematu.
Keirashara ja na allegro znalazłam plotki takie zwykłe do ogrodu. 7.48 za 1.8m. Robiłam czworobok 20x60 zapłaciłam 800 zł + farba. Póki co odbieram za kilka dni. A linka podeślę Ci jutro rano na priv 🙂
Nie powiedziałabym, że w plastikowych strzemionach jest potrzebne lepsze oparcie niż w metalowych - większość z plastikowych ma stopkę z takimi "ząbkami", które się same trzymają stopy, naprawdę trudno je zgubić w trakcie jazdy. Nie spotkałam jeszcze metalowych z takimi wkładkami, które tak dobrze stabilizowałyby położenie stopy w strzemieniu.
Moona - tak, jeśli mówimy o wysówaniu się stopy, mi tu raczej chodziło o tendencje do niestabilnego oparcia w strzemieniu, latanie nogi, ustawianie w dziwnym miejscu, pięte podchodzącą do góry itp 😉 Dlatego porównałam do wędzideł - różnica puste-pełne, w sensie, że łatwiej tym strzemieniem poruszyć. Metalowe z ząbkami strzemiona miał na pewno Prestige, widziałam taki model, miał też bardzo szerokie te stopki.
Ettma - dzięki  :kwiatek:
Dziewczyny czy któraś z Was orientuje się w niemieckich odpowiednikach naszych klas ujeżdżeniowych (L,P,N,C itd.) ?
Będę bardzo wdzięczna  👍  🙇
Ale przecież nie trzeba w ostrogach!
Regulamin na zawodach krajowych, nie FEI jest ważniejszy niż Przepisy.
Można bez ostróg, można CC na wędzidle a nie munsztuku, można C w siodle wszechstronnym...


pan Pruchniewicz nie pozwala jechac CC na wędzidle, zresztą ani Pruchniewicz, ani Pietrzak, ani nikt inny z 'szych' PZJ. Tak samo jak nie pozwalają wjechać bez plastronu, rękawiczek czy właśnie ostróg.
hmm czyli można jechac bez plastronu/rekawiczek :P ?
fender, jak to "nie pozwala"??? Przecież nie można tak sobie "nie pozwolić", trzeba się powołać na przepis. Rękawiczki i plastron/krawat nadal są obowiązkowe. Munsztuk i ostrogi nadal obowiązkowe na CDI. Może chodziło o jakieś Mistrzostwa czy Puchar?
Za brak rękawiczek są 2 pkt. nie eliminacja.
a racja, to były Mistrzostwa.
fender, a to fajnie nie wprowadzać w błąd i jednak ogarniać przepisy...
ok sorry, zmiany weszly niedawno i jeszcze nie ogarnęłam.
Ale prawdą jest, ze wielu sędziów też nie ogarnia przepisów...
lostak   raagaguję tylko na Domi
17 czerwca 2015 09:08
Jeali zawody zoo odbywają sie przy okazji zawodów rangi mistrzowskiej np hpp to nie mozna jechać na wędzidle C ani CC bo przepisy mistrzowskie sa nadrzędne, rownież nie wolno jechać z batem chociaż nie jedziemy mistrzostw. Takie sa przepisy i sędziowie mieli racje.
mtl   I M Equestrian
20 czerwca 2015 21:18
Valegro "w domu", czyli moja szefowa opowiada o tym jak Blueberry pracuje na naszej biezni wodnej 🙂

http://www.horseandhound.co.uk/features/valegro-water-treadmill-for-horses-video-497366
[quote author=Dżulietta link=topic=11.msg2377392#msg2377392 date=1434483589]
Dziewczyny czy któraś z Was orientuje się w niemieckich odpowiednikach naszych klas ujeżdżeniowych (L,P,N,C itd.) ?
Będę bardzo wdzięczna  👍  🙇
[/quote]

E A L M S 🙂
Chwalę się: 'mój' pięciolatek wygrał Scandinavian Open w Falsterbo 🙂 🙂 🙂
dodzilla, gratulacje!
Dava   kiss kiss bang bang
09 lipca 2015 21:40
Dodzilla super napiszesz o nim coś więcej?  🙂
Jakie nooogi  😍
W najbliższy weekend planowane są zawody ujeżdżeniowe w Bogusławicach - jeśli nie uzbierają kompletu 40 osób dzisiaj to zawody się nie odbędą🙁
No co za niefart! W łódzkim jest taka posucha jeśli chodzi o ujeżdżenie a jak kroją się jakieś zawody to nie ma kto jechać🙁
PROPOZYCJE ZO+ZR BOGUSŁAWICE

P.S. dodzilla - ŁAŁ!!! 😜
milenka_falbana No niestety.. Ja miałam zgłoszone 2 konie, ale że kobyła kuleje to musiałam się wycofać (drugi koń jeździ poniekąd przy okazji). Koń koleżanki dla odmiany przerysował sobie plecy, miał wolne no i nie pojedzie...
Zresztą to nawet jak jeszcze skakałam to było tak, że w wakacje mniej osób startowało (bo wyjazdy wakacyjne)... Mam tylko nadzieję, że Bogusławice się nie zniechęcą do robienia ujeżdżeniówek...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się