kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

asztar - ja jako dziecko na rota wirusa prawie zeszłam, wtedy miałam 40stopni :P i ogólnie czułam się dużo gorzej. No ale Male dziecko tez inaczej przechodzi choroby.
mam powiększony i bolesny węzeł chłonny szyjny. Dokładnie na nim mam wystające znamię. Jak bardzo się martwić? Biec do lekarza? Reszta nie powiększona.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
23 czerwca 2015 10:48
branka cola to shit, ale zawsze na problemy brzuszne mi pomaga.
Wracam do pytań powypadkowych... Jednak jest pęknięcie kręgu (t12). Ech, ta jazda konna... Lekarze póki co przebąkują o gorsecie na jakieś 3 miesiące.

Pytania mam dwa (póki co):
- macie do polecenia w Warszawie ortopedę, który by się naprawdę znał na temacie? Co najmniej druga opinia będzie potrzebna.
- i może ktoś ma rozeznanie w materacach? Trzeba by pilnie jakiś dobry sprawić (aktualny na pewno za miękki). Jakiś pomysł na wytyczne?
Co do meritum to nie wiem. Może tylko doradzę, że materac czy łóżko można wypożyczyć. Zawsze to taniej.
I mój siostrzeniec jest świetnym fizjoterapeutą. Gdyby później był potrzebny, to napisz.
Dzięki, Tania.

Tymczasem wychodzi na to, że najlepszym wyjściem będzie operacja. Jakieś tam dwa namiary mamy polecone, okaże się. No i jaka będzie ostateczna diagnoza.

Jeśli ktoś ma doświadczenie w temacie, to chętnie porozmawiam...
Pierwszy raz w życiu schodzi mi paznokieć i nie wiem, jak go traktować. W tej chwili mam już odsłonięte tak mniej więcej 5 mm nowego. Końcówka starego wraz ze zrostem odstaje od płytki nowego, przez co ta odstająca końcówka zahacza o różne rzeczy. Czy powinnam tę końcówkę jakoś przycinać czy czekać cierpliwie, aż zrośnie do końca? To kciuk, więc „do końca” trochę potrwa. 
Zrobiło mi się przebarwienie nad górną wargą.Rasowy wąs  🙄
Stosował ktoś skuteczną maść na rozjaśnianie?
Używam 2 miesiąc maści nazwa na "m" ,ale nie pomaga nic a nic.
trusia , ja owijam plastrem, takim bez opatrunku, cały kciuk z paznokciem, po to żeby nie zerwać tej końcówki .
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 czerwca 2015 17:21
trusia, mi tak od samej nasady schodził na dużym palcu u nogi, trwało to ponad pół roku do całkowitego zrośnięcia 😉 okazało się, że pod tym schodzącym poza krwiakiem jest już nowa płytka, tylko była trochę bardziej miękka niż normalnie. Ja ucinałam odstającą końcówkę uważając, żeby nie zerwać całości. Niczym nie zaklejałam.
zrobiłam badania w kierunku Hashimoto:
TSH 1,280 (jeszcze 6 tygodni temu 2,580)
FT 4 1,07 przy normie 0,93-1,7
anty TG w normie
anty TPO lekko powyżej 47,85 przy normie do 34

coś z tego wynika?
Scottie   Cicha obserwatorka
01 lipca 2015 10:06
a FT3 dlaczego nie zrobiłaś?
tylko tyle zlecił endokrynolog
Scottie   Cicha obserwatorka
01 lipca 2015 12:05
To dziwne. W każdym razie wysokie aTPO wskazuje na Hashi, przydałoby się jeszcze zrobić USG.
Scottie, przy podejrzeniu niedoczynności nie ma sensu robienie fT3, bo jego poziom może być zupełnie ok
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lipca 2015 12:47
Rąbnęłam się nogą w krzesło.
W najmniejszy palec... 😵
Boli ogólnie, przy dotyku to już w ogóle, jak ruszam też... spuchł.
Mogłam go sobie złamać? Czy tylko stłuc?
Scottie   Cicha obserwatorka
01 lipca 2015 12:52
vanille, wszyscy trąbią, że dla pełnego obrazu tarczycy powinno się robić całą trójkę tarczycową i przeciwciała, do tego USG. Dlatego zdziwiłam się, tym bardziej, że "w normie" nie zawsze oznacza, że jest dobrze. Tak jak to z TSH bywa 🙂
CzarownicaSa - Moze byc zlamany.. Moja koleżankę nadepnal kon niby nie mocno, troche bolalo, troche byl siny i okazalo się ze zlamany z przenieszczeniem.. Moj ojciec kiedys z kolei uderzył palcem i tez troche puchl troche bolal i tez byl zlamany. Prześwietl dla świętego spokoju 😉

A ja znowu schudłam jedząc normalnie, nie ruszając sie więcej niż zwykle, nie mając teraz żadnych wiekszych stresow. Poszłam do rodzinnej zeby mi dala skierowanie na badania tarczycy bo  mnie to niepokoi - nie dala bo stwierdziła ze badalam pol roku temu TSH i to wystarczy. I po co ja te składki place.. Endokrynolog kazala co pól roku robic FT a TSH co 3 miesiące - ale moja rodzinna oczywiście uważa ze samo TSH wystarczy, raz na pól roku -rok 😎 Nie mówiąc juz o tym ze miałam na poczatku roku powtórzyć USG, co rodzinna uważa ze tez jest bez sensu skoro TSH bylo ok..
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lipca 2015 13:43
Chyba wieczorem jednak pojadę na Emergency, bo zaczął sinieć.
Ale w sumie dopóki nim nie ruszam to nie boli, chyba przeżyję 😀
[img]https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/11707654_1005172219493379_28568596296537845_n.jpg?oh=26d8883263789b665d9c3e65e038612c&oe=56342DAB[/img]
CzarownicaSa, może być wszystko. Od mocnego stłuczenia, pęknięcia po złamanie.
Tam najprawdopodobniej robi sie mega siniak z jakimś podskórnym wylewem.
Na opuchliznę altacet a na sor na przeswietlenie.
CzarownicaSa, szczerze mówiąc nie wiem czy bym sie z tym na sor fatygowała. Nawet jak Ci zrobią zdjęcie i wyjdzie złamanie to to w żaden sposób nie wpływa na dalsze postępowanie. W gips Ci tego nikt nie włoży (chociaż mój kumpel miał kiedyś gips przez mały palec więc kto wie 😀 ) - jedynie zaspokoisz swoją ciekawość i nasiedzisz się w poczekalni.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lipca 2015 14:35
Vanille no właśnie... jedyne co to ja bym to jakoś obwiązała? Usztywniła? Żeby móc normalnie za tydzień do pracy iść. Bo chyba ze złamanym małym palcem nic nie robią, nie? 🤔
CzarownicaSa, oczywiście zależy od złamania, jak ktoś ma roztrzaskanego palca na kawałki to pewnie by poskładali 😀 Ale Twój jest tylko opuchnięty - nawet jakby się chciało coś zrobić to nie bardzo jest jak, bo... palec jest mały, za mały na szynę etc. Próbuj nie obciążać tej nogi, spróbuj znaleźć dla niego jakąś bezpieczną pozycję - może spróbuj zrobić jakiś mini opatrunek, który go usztywni. Ja kiedyś połamałam palca u ręki, lekko - po prostu bolało, zsiniało i spuchło jak bania 😀 Bardzo nie chciałam wtedy jechać na sor więc zrobiłam sobie usztywnienie z patyczka po lodzie i obwiązałam bandażem 😀 Ale to było daaaaaaaaaaaaaaaaaawno temu a ja od zawsze unikałam lekarzy i szpitali jak diabeł święconej wody. Co jest dosyć paradoksalne biorąc pod uwagę kierunek moich studiów
Ja bym go obwiązała bandażem z tym palcem obok, podłożyła w bucie kawałek czegoś pod niego i tyle.
Scottie, przy podejrzeniu niedoczynności nie ma sensu robienie fT3, bo jego poziom może być zupełnie ok
Ale też zestawienie całej trójki daje pełniejszy obraz. Na przykład może być tak, że fT4 wyjdzie ładne, a fT3 (czyli forma aktywna) będzie leżała i kwiczała. Z różnych przyczyn. I samopoczucie będzie dużo gorsze, niż wskazywałoby ft4.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 lipca 2015 17:46
Moja koleżanka złamała ten palec i jeszcze coś jej pękło obok - gips na 6 tygodni  😲
Takie g...o może się naprzykrzać, moja pęknięta 3 lata temu maleńka kosteczka w dłoni czasami daje o sobie znać  🤔
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 lipca 2015 18:06
Luzik, na razie zrobiłam sobie pro opatrunek i jest zaje**ście 😁

[img]https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11667289_1005274142816520_7556581388387443861_n.jpg?oh=170ecaaea760d2af7f74fb475d584f3b&oe=563042E0[/img]

Jestę mistrzę  😜 😁
CzarownicaSa pięknie hahaha  😂  mosz babo talent!
[quote author=vanille link=topic=2915.msg2385509#msg2385509 date=1435750085]
Scottie, przy podejrzeniu niedoczynności nie ma sensu robienie fT3, bo jego poziom może być zupełnie ok

Ale też zestawienie całej trójki daje pełniejszy obraz. Na przykład może być tak, że fT4 wyjdzie ładne, a fT3 (czyli forma aktywna) będzie leżała i kwiczała. Z różnych przyczyn. I samopoczucie będzie dużo gorsze, niż wskazywałoby ft4.
[/quote]

czy to znaczy, że powinnam szukać innego lekarza? Hashimoto to byłaby druga moja przypadłość z serii autoagresji 🙁

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 lipca 2015 20:43
Niestety te choroby chodzą często parami 🙁

Ja mogę pocieszyc, ze u mnie dieta bezglutenowa cofnęła chorobę hashimoto a mojej endo opadła szczena. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się