paszport konia- co i jak?

Dziękuję za pomoc, okazało się ze mimo bardzo małego prawdopodobnstwa, został popełniony błąd i wszystko wyjaśnione 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
10 czerwca 2015 19:22
[s]Jakie są choroby zakaźne na które trzeba zrobić badania przed wyrobieniem paszportu?[/s]

Znalazłam  😉
Potrzebuje info odnośnie czerwonej pieczątki "Bez prawa wpisu", w jakich przypadkach się ją przybija? Zwykle spotykałam się z końmi 'z pieczątką' które miały niepełne rodowody, natomiast np ogierki od klaczy z księgami wstępnymi miały w środku zapis 'bez prawa wpisu do ksiąg' ale nie miały czerwonej pieczątki na okładce. Jak to dokładnie jest?
ogierek od klaczy z wstępną prawa wpisu nie miał od dawna, ja takie pieczątki widywałam na okładkach już kilka lat temu więc pewnie jakieś niedopatrzenie i stąd ten brak
taką pieczątkę wali durny pzhk jak się np. spóźnisz z opisem źrebaka  mimo uznanych rodziców- tu pomocą służą zachodnie elitarne związki
Prawa wpisu nie miały, ale w paszportach nie widywałam pieczątek na okładce, jedynie przy koniach z niepełnymi rodowodami były przybijane.  Czyżby przypadek że zawsze tak trafiałam?
Nawet w tym samym związku jednego roku nie dali pieczątki a następnego dali (konie po tych samych rodzicach).
edit.  już wszystko wiem.
Czy zmieniaja  imie konia, musi miec ono jakas okreslona dlugosc?

Czy jezeli zmienie imie w paszporcie pzhk za to 115zl , to jak bede chciala np za 2 lata wyrobic paszport pzj to bedzie tam wpisane nowe imie?
Nigdzie w zadnych dokumentach i rozporządzeniach nie spotkałam się z jakimiś określeniami, ile i jak ma się koń nzywać, przynajmniej jak o pzhk chodzi. Po prostu wykaż się zdrowym rozsądkiem i unikaj imion zbyt krótkich labo zbyt długich.
Czy zmieniaja  imie konia, musi miec ono jakas okreslona dlugosc?

Czy jezeli zmienie imie w paszporcie pzhk za to 115zl , to jak bede chciala np za 2 lata wyrobic paszport pzj to bedzie tam wpisane nowe imie?



tak, będzie tam nowe imię
w paszporcie pzhk lub jak użyjesz konia w hodowli będzie wpisane imię aaa (ex bbb), ale w pzj będzie tylko aaa
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
21 września 2015 08:22
słuchajcie kto może dokonać wpisu w paszporcie, że mięso konia nie nadaje się do spożycia przez ludzi? To wet coś takiego wpisuje? Czy muszę wysłać paszport do związków?
słuchajcie kto może dokonać wpisu w paszporcie, że mięso konia nie nadaje się do spożycia przez ludzi? To wet coś takiego wpisuje? Czy muszę wysłać paszport do związków?


Z tego co sie orientuje to będziesz raczej musiała wysłac do związku. Ja miałam taką sytuacje, że mając oryginał paszportu nie mialam w nim wpisu że miąso konia nie nadaje się do przożycia przez ludzi natomiast wyrabiając później duplikat paszportu otrzymałam go właśnie z takim wpisem o który pytasz.

A tak się zapytam po co ci ten wpis ?
Wg unijnych przepisow w przypadku zagubienia oryginalu paszporti kon wypada z lancucha zywnosc. i dlatego w duplikacie ma wpis z automatu, ze nie przeznaczony do spozycia przez ludzi.
Wichurkowa   Never say never...
23 września 2015 14:26
Mam pytanie czy jeśli w paszporcie nie był wpisany były właściciel,to nowy właściciel wpisując siebie do paszportu musi uwzględnić jeszcze poprzedniego nie wpisanego właściciela?  Bo wydaje mi się że po prostu wpisuje się obecnego i nie draży się tematu że poprzedni nie przepisał konia na siebie w paszporcie,dobrze myślę?
Lov   all my life is changin' every day.
23 września 2015 18:58
Wichurkowa, paszport nie jest dowodem własności, więc tak na dobrą sprawę kto tam jest wpisany chyba nie ma znaczenia.


A co do imion itp - jak mam konia z paszportem holsztyńskim, bez imienia, muszę go rejestrować w WZHK? Bo ostatnio usłyszałam, że imię mogę sobie wpisać sama, i potem tylko do OZJ zarejestrować i wyrobić licencję. Można to tak?
Hej,
mam pytanie o czipy. Otóż mam czytnik czipów, nówka sztuka, niby dedykowany dla koni, producent twierdzi, że już dziesiątki tego sprzedał inspekcjom weterynaryjnym itp. Tymczasem u mnie na 9 koni czytnik czyta 3, w tym dwa czipowane przy mnie pół roku temu i jednego 5-latka. Poza tym są konie w wieku 7 do 15 lat, wszystkie z paszportami, część z pełnym pochodzeniem. Czy one nie mają czipów ze względu na wiek? Czy ten czip ma jakąś żywotność? Czy czytnik jest do d**y?
esef, a skąd my mamy wiedzieć czy konie które próbujesz sczytać mają chipy? Obowiązek chipowania jest dość świeży, poza tym nie każdy koń ma transponder. W paszporcie powinien być wpisany numer - tam sprawdzaj.
U mnie rocznik 2009 nie był jeszcze czipowany, w 2010 już czipowali. Starsze konie mogą nie mieć czipów. Trakeny (z żółtymi paszportami) też czipów mieć nie muszą nawet te opisywane ostatnio.
PZHK czipował konie urodzone w 2010 i młodsze. Starsze czipa nie mają.
A jaki to czytnik? Może być na pw  😉
No i wszystko jasne, 5 latka bedzie rocznik 2010 a reszta starsza, i wszystko sie zgadza 🙂 Czyli czytnik jest OK chyba. Mam z firmy MPMS Electronics.
Może nie do końca na temat ale ... można konia wypisać z księgi wstępnej?

Może nie do końca na temat ale ... można konia wypisać z księgi wstępnej?




jeśli jakieś niezgodności ktoś wypatrzył to pewnie można.
Mam pozornie prozaiczne pytanie... Kto powinien mieć paszport? Właściciel stajni zażyczył sobie paszportów wszystkich koni, a nie bardzo mam ochotę oddawać....
Zgodnie z prawem - aktualny posiadacz konia (nie mylić z właścicielem). Czyli właściciel pensjonatu.
Co prawda nie musi mieć. Ale musi mieć do niego dostęp, bo jest zobowiązany do okazywania na wezwanie właściwych służb.
Ten temat był już poruszany. Bodaj jest termin, w którym należy okazać paszporty i jeśli możesz zawsze dostarczyć paszport w tym terminie - możesz mieć u siebie.
halo a masz może przepis świadczący o tym? bo szukam i nic....
kitty,
Tutaj dziewczyny rozmawiały na ten temat, jest nawet zacytowany przepis:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1412.msg2408021.html#msg2408021
mikstura  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Mam pytanie - jak wygląda procedura zmiany zapisu w paszporcie z ogiera na wałacha (po kastracji)?
Nie mogę znaleźć informacji na stronie PZHK, będę wdzięczna za odpowiedź!
Trzeba mieć zaświadczenie od weterynarza i można zanieść paszport do związku do zmiany.
marysia550 , bardzo dziękuję!
Ponoc to kazdy wet moze ci wpisac po prostu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się