nazwa dla nowej ulicy przy której są stajnie

hey ludzie!
(chyba tak należy rozpocząć nowy wątek na revolcie)
Nasza wieś zaczyna już należeć do przedmieścia. Przy polnych drogach powstają osiedla domków jednorodzinnych i zwykła, dotychczasowa numeracja domów już nie wystarcza. Urzędnicy gminni zaczynają te drogi nazywać, nadają im nazwy. Główna szosa nazywa się oczywiście "Lubelska". Jest też Polna (tam są pola uprawne), Szkółkarska - od szkółki drzewek. A przy naszej żużlówce (uff, poradziłem sobie z pisownią, bez pomocy) są dwie stajnie. Jaką nazwę byście zaproponowali dlatakiej ulicy?. Taki"plebiscyt" proponuję. Mam już nagrodę. Warto się postarać, serio.
Dziękujemy za wszystkie propozycję.
Mariusz
Może ulica Ułańska? U nas przy stajni jest po prostu Konna.
Tak trochę nie wprost, ale bazując na skojarzeniach - Rycerska, Husarska, Hetmańska, może być też Rumaków, Jeźdźców...
ja bym chciala mieszkac na ul.Jeździeckiej  😉
A może po prostu Stajenna?
albo Hippiczna
Aleja Galopu, Cwału
Rumaka
Konna
ul.Podkowy
nieco filmowo Karino 😉
A może po jakimś słynnym koniu, np. ul. Kasztanki?
Konika Polnego 😉 przy takiej ulicy jest stajnia kolo Radzymina 😉
Kluczem skojarzeń filmowych, literackich i kulturowych - Konika Garbuska, Czarnego Księcia, Tornado, Bucefała, Marengo...
Koniczynki
Lajkonika
Hubertusa
Naszej Szkapy
Ranczerów
Woltopirów  🙂
,,Za Kupą gnoju" albo Kobyla ,Qnska  😉
okurcze!
i weź tu coś wybierz!
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
08 października 2015 08:06
W Myślęcinku (pod Bydgoszczą) ulica, na której znajduje się ośrodek jeździecki nazywa się Konna 🙂
rybka   Różowe okulary..
08 października 2015 08:42
ul. Koński Raj
,,Za Kupą gnoju"


Mnie urzekło  🏇
Kopytna 😀
Koniomania
Zaułek Koniomaniaków
ul. hodowlana
ul. koni polskich 😉
okurcze!
i weź tu coś wybierz!

Ja bym wybrała "Naszej Szkapy" 😉
Gmina powinna sie zgodzic, bo i końskie ( a o to chodzi) i kojarzy się z wielką pisarką 😉 i tak trochę przewrotnie  :kwiatek:
mnie się ta "stajenna" podoba. łatwo, prosto i dla nie koniarzy od razu też budzi skojarzeina i łatwo zapamiętać
Kowbojska
Konna Fantazja
Hajda na Koń

Literacko może jeszcze być Łyska z Pokładu Idy
A realistycznie, skoro konie tak wysysają kasę - może Bankrutów  😉
Realistycznie to Kabanosa  lub Rzeźnicka  😂
Moze naszego dobrego jezdzca np Jana Kowalczyka
Stajenna
Kopytna
Strzemienna
Kłusowska
Euforii
Grzywiasta
Św. Huberta. Hubertus w stajni przy takiej ulicy byłby podwójnie magiczny, no i zawsze można pisać na plakatach reklamujących, że patron czuwa nad imprezą. 😁 (Nie żebym była szczególnie wierząca 😉).
Przy Jeździeckiej jest nasza stajnia - i tak się wszyscy gubią, próbując tam dojechać po raz pierwszy. 😜 Stajnie przy ul. Podkowy też zawsze powodują, że się uśmiecham, widząc adres.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 października 2015 20:02
Jeźdźców Polskich 😉
Biczowa, piękna nazwa, ale jak bym miała ją potem wpisywać po 100 razy wypełniając jakieś kwity, to by mnie coś strzeliło 😉 Generalnie fajnie jak jest krótko, celnie (trafi co ogółu narodu a nie tylko do koniarzy) i godnie, bo są pewne wymagania chyba względem nazywania ulic itp.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 października 2015 21:00
idąc dalej ciągiem skojarzeń literacko-filmowo-historycznych:

Lotna
Grunwaldzka
Dragonów
Lisowczyków.
rybka   Różowe okulary..
08 października 2015 22:35
a może jedna, niespotykana nazwa ul. Re-volty  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się