kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2016 12:21
Gillian, ciekawe czy Ty masz cos w w głowie, czy tylko pustka zawiewa, ze uważasz, ze jakby konie zginęły, to byłabym zadowolona.
Gillian   four letter word
26 czerwca 2016 12:27
Napij się melisy i przeczytaj jeszcze raz 😀
Bo dla jednych to jest godne podziwu

Ale to jest już barbarzyństwo

Edytuj posty! 🤬  Aułaa 
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2016 16:11
Barbarzyństwem jest kilka postów jeden pod drugim.
Jara masz rację , dla kogoś kto uważa ,że pisanie na Revolcie za kwintesencje bycia prawdziwym koniarzem jest to  barbarzyństwo . Mi jednak daleko do bycia topowym koniarzem  i dla mnie  to drobna pomyłka , nad którą ubolewam  wybacz proszę    🙇  :kwiatek:  😉
Nie wiem czy ten temat już się wcześniej pojawił, ale nie mogłam znaleźć nic na ten temat.

Mam problem w kłusie anglezowanym i półsiadzie bez strzemion - za każdym razem jak wstaję z siodła to nadziewam się na przedni łęk i po jeździe jestem cała obolała- domyślacie się gdzie  😡Mam tak w różnych siodłach i na różnych koniach. Nie wiem w czym tkwi problem, czy za wysoko wstaję, czy za bardzo do przodu wyrzucam biodra, jakoś pozostali nie mają z tym problemu. Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem i mógłby coś poradzić ?
Flora , a masz jakiś filmik z  jazdy  ❓
Niestety, akurat nie mam takiego gdzie bym ćwiczyła ten element. Może na następnej jeździe spróbuję coś nakręcić.
Na filmie będzie  lepiej widać gdzie tkwi problem , no jest wątek na temat interpretacji filmików  . Tak pewnie będzie łatwiej pomóc  , bo z opisu to wynika że za bardzo do przodu masz przesunięty ciężar  .
flora, na pewno masz na myśli kłus anglezowany bez strzemion i półsiad bez strzemion? 🙂
Chess, tak.
Gdzie znajdę jakieś artykuły/publikacje dotyczące działania poszczególnych pierwiastków na organizm konia, skutki ich niedoboru oraz nadmiaru i informacje na temat zależności wchłaniania ich do organizmu?
Jaką odległość postawić między dwoma stacjonatami (80cm) jeśli chcę ćwiczyć skracanie i wydłużenie kroku na 2 i 3 foule (dla dużego konia)?
Dramuta12, nie stawia się linii i szeregu na raz. Szereg to szereg, skakać na 2, krócej, dłużej. Nie chcesz, żeby koń zaczął ci doklejać foulę w szeregu.
Chcesz uczyć przepuszczalności zacznij od różnicy 5-6 foule (albo i 7-8, zależy jak sobie radzicie). Potem 4-5, 3-4. Na 5-6 foule możesz postawić 22 m (przy stacjonatach 80).
Dziękuję, halo. :kwiatek:
Avis dziękuję  🙂
Ja z poprzedniej strony  🙄 dziękuje za informacje.  :kwiatek:Ostatnio było gorzej. Kon dostał strasznego ataku kaszlu podczas rozpoczęcia klusa. Aż z niego zeszłam ten juz brzmiał inaczej dosłownie jakby sie kon dusił. Jeździmy późnymi wieczorami lub z samego rana. W żadne upały itd. czyli badać na RAO czy na te alergie? Jakie to sa koszta?:/ zastanawiam sie co to moze być.
MR36, - alergia przechodzi czesto w rao i je napedza. Jak kaszle w poczatkach klusa mocno, to moze miec juz rao. Ja za endoskopie+zbadanie wydzieliny w labolatorium placilam 200zl, z testami alergicznymi to nie chce klamac, ale cos ponad 1000zl mi sie kojarzy.
Moj sie czuje wraznie gorzej w upaly, zaduch, jak pyli brzoza, jak stoi w stajni caly dzien (bo np. duze mrozy i lodowisko na padoku, albo wsciekle leje i bajoro jest, a mamy gline, wiec szkoda sciegien).
Proponuje Ci podpytac w watku o rao\copd o wiecej 😉 aaa, no i kon powinien przy tych schorzeniach chodzic, klusowac i kaszlec, bo wtedy sie oczyszcza. Oczywiscie nie tak, zeby go udusic, ale choc troche, zeby sie ruszal.
Znajoma pół roku temu za bronchoskopię + badania zapłaciła 450zł, ale w cenie dojazd (200zł) i 3 strzały sedacji.
Jeśli koń unika kłusa pod siodłem i ciągle przechodzi do galopu - można traktować to jako objaw bolesności? Jeśli tak, to co jest najbardziej podejrzane? Nie bryka, nie ucieka, po prostu przy każdej próbie zakłusowania przechodzi do galopu. Pojawiało się to wcześniej, ale było łatwe do przejechania, wczoraj nie mogłam z nim zrobić nic.
lillid, niby wykluczyć nie można, ale rzecz wydaje się wysoce mało prawdopodobna. Ze stępa do galopu? To jedno z największych obciążeń, jakie może sobie fundnąć koń. Chory by sobie nie fundował. Chyba, że to tak nie wygląda, że przejście jest przez kłus. Ale wtedy trzeba inaczej opisać problem - że koń nie pozostaje w kłusie. I nadal są pytania: rozpędza się, czy przez nóżkę?
Jak by nie było na 90% obstawiam problem użycia pomocy i reaktywności konia na pomoce, a tylko 10 to możliwe kwestie zdrowotne.
Szczerze mówiąc, to sobie tego nie wyobrażam. Chyba, że koń całkiem, ale to całkiem surowy, z trybu pastwiskowego wzięty do roboty. Albo zmanierowany, z intencją wystraszenia jeźdźca. No bo jak? Utrzymanie zadanego chodu to podstawowy obowiązek wierzchowca, i robią to nawet konkretnie obolałe 🙁
Gillian   four letter word
28 czerwca 2016 10:15
Halo, nie do końca masz rację. Mój szpatowiec nie kłusuje - albo stęp albo galop i jest to jego wybór. Tak samo koń mix ochwat/trzeszczki.
halo galop przez nóżkę bezpośrednio ze stępa, a jak jednak pokłusuje to i z kłusa, absolutnie nie po to, by mnie wystraszyć. Bunt u nas jest zjawiskiem znanym i wygląda zupełnie inaczej - tutaj zachowanie wskazywało jednak na dyskomfort.

Żeby nie było, super ujeżdżeni nie jesteśmy, super równowagi nie mamy, bo wdrażamy się do pracy po kontuzji i to też jest potencjalny powód.
.
Ja mam taką nadzieję, że tylko pobiegać. Może jestem przewrażliwiona.
Halo, nie do końca masz rację. Mój szpatowiec nie kłusuje - albo stęp albo galop i jest to jego wybór. Tak samo koń mix ochwat/trzeszczki.

Dokładnie. Kłus nie jest naturalnym chodem konia. Mój koń po inwazyjnej operacji stawu skokowego też tylko stępuje i tylko galopuje. Zakłusowanie prowadzi od razu do zagalopowania.
ushia   It's a kind o'magic
28 czerwca 2016 10:55
no zdecydowanie klus jest dla konia najtrudniejszy - i uciekanie w galop wcale nei jest rzadkim przypadkiem

ale tak czy siak, ciezko zgadywac czy przyczyny szukac w plecach, zebach, nogach czy jezdzcu...
julka177 tu masz artykuł o minerałach i wzajemnych zaleznościach (tzw. Ca:P, Ca:Mg, Fe:Zn:Cu:Mn ), źródłach, i objawach niedoborów http://nubaequi.pl/pl/content/17-mineraly-w-diecie-konia

lillid a luzem albo na lonży koń kłusuje? A jeśli galop to na obie nogi równie chętnie czy zawsze na jedną?
Kłus ma to do siebie, że obciąża konia (układ mięśniowo - szkieletowy) równomiernie / symetrycznie. Oczywiście nie biorąc pod uwagę naturalnego skrzywienia, tylko biomechanikę ruchu konia. Galop jest chodem niesymetrycznym.
Jeśli koń nie chce kłusować w ogóle to bym od tego twierdzenia wyszła z poszukiwaniami problemu.

espana co masz na myśli mówiąc, że kłus nie jest naturalnym chodem?
k2arola chętniej galopuje na prawą nogę, ale tak było zawsze, jeszcze przed urazem. Na lonży też woli galopować, ale kłus można jakoś wyegzekwować.
Dodam tylko, że kontuzjowany był prawy przód (konkretnie ścięgno zginacza powierzchownego).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się