Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

Tak - tylko ja "w dół" nadal pracowałabym wyłącznie nad przejściami między kolejnymi chodami/rodzajami - tylko galop-kłus, kłus pośredni-roboczy,  roboczy-stęp, stęp-stój. Uważam, że warto zdobyć się na cierpliwość i z przejściami trudniejszymi poczekać na rozwój mięśni. Opłaca się! Rozwój mięśni postępuje wtedy szybko - i ani się obejrzymy - trudniejsze przejścia też będzie można bez kłopotu wykonywać, i z ich wartości - korzystać.
No to może ja wstawię fotki mojego robaczka. Co niektórzy znają go z poprzedniego forum. Ale dla przypomnienia wstawię kilka fotek. Cały czas pracujemy nad moim dosiadem, stabilniejszą ręką, koń pracuje nad wyciszeniem się, rozluźnieniem i schodzeniem z głową w dół, bo miał tendencje do zadzierania głowy. W skrócie -pracujemy nad tym aby jazda była dla nas przyjemnością a nie walką.
tak wyglądał, gdy chodził w rekreacji (rok 2003/2004)

maj 2004, już w moich łapkach

chyba maj 2006

Kwiecień 2007

Czerwiec 2008

Maj 2009
 
Konio ma 14 lat.
apsik ja pamietam Twojego konia ze starej volty. Super zmiana  😀
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
18 maja 2009 10:12
apsik - pucuś pączuś  😀 a resztę wiesz...
Wow jestem pod wrażeniem! Spotkałyśmy się kiedyś w Lubiczówce, widziałam Twojego konia na żywo i jak patrzę na ostatnie foty, mogę powiedzieć tylko  👍 Poklep ode mnie synka jednego z moich ukochanych folblutów.
Dziękuję za miłe słowa. Lena pamiętam Cię-napewno poklepię, jest po czym ;-).
Tak mnie naszło po zawodach żeby zrobić porównanie 😀 Więc tak... koń moze nie tyle sie rozbudowal co po prostu zaczął lepiej chodzić i wyglądać, o to chyba tez chodzi w tym wątku. Bo rozbudowany to on już był, gdy go kupiłam, po treningu pokazowym 😉 teraz nawet troszke zapadl się w zadzie, bo mial przerwę. Ale i tak myslę, że to dośc ciekawa zmiana :P
No i ogromna zmiana w nastawieniu i umiejętnościach jeźdżca :P
BTW, na pierwszym zdjeciu jeździec jest inny 😉

[img][[a]]http://i12.photobucket.com/albums/a201/aliceblogpl/Pliki%20przejsciowe/zmiana1.jpg?[[a]][/img]
[img][[a]]http://i12.photobucket.com/albums/a201/aliceblogpl/Pliki%20przejsciowe/zmiana2.jpg?[[a]][/img]
WOW, Alice, !
Super zmiana 😉 jak dwa różne konie 😉
Averis   Czarny charakter
18 maja 2009 21:28
Alice Cudowna zmiana! Teraz wygląda wspaniale - jak z niemieckich magazynów jeździeckich  😁 Wielki  👍 dla Waszej dwójki.
apsik, Alice, gratuluje! piękne zmiany 🙂
Ja nie widzę żadnej zmiany.
Na drugim zdjęciu koń odwrotnie wygięty i ciasny.
Na czwartym faktycznie lepiej ustawiony, ale zmiana w wyglądzie żadna.
Myślę, że celowo wybrałaś zdjęcie nr 3, żeby je porównać ze zdjęciem nr 4 - żeby zrobiło wrażenie, a na 3 koń po prostu olał jeźdzca i na coś się zapatrzył.
pokemon, a skąd przypuszczenie że się zapatrzył? to że ma uszka nastawione tak jak ma, nie oznacza  że to chwilowy stan, pamiętam zdjęcia chonsu jeszcze ze starej volty i oboje zrobili duży postęp
Ale w tym wątku chyba nie chodzi o postęp jeździecki (który oczywiście widać u Alice) tylko o zmianę w WYGLĄDZIE konia, w jego kuskulaturze...?
Ostrzeżenie zdjęte, ponieważ użytkowniczka wykasowała swojego posta, gdyż był dublem. bardzo proszę jednak na przyszłośc w takim wypadku o info do moderatora, abyśmy mogły je wykasować, a nie sprzątanie samemu.
wasia   Goniąc marzenia!
19 maja 2009 08:15
Libella
ja uważam, ze to idealne miejsce na zdjęcia. Nie można powiedzieć, ze trening w żaden sposób nie wpłynął na tego konia. Wpłynął i widać ogromną różnicę w tym jak ten koń się porusza.
Alice
zmiana rewelacyjna  😀
Libella, i jak też mogłaś przeczytać jest zmiana w tym jak jeździec wygląda na koniu jak i w wyglądzie konia, i tak,  nabrał mięśni od tamtej pory i i przebudował się, dla mnie koń nie do poznania w stosunku do tego co było wtedy, jeszcze ze 2lata temu
pokemon, tylko, ze on tak chodził😉 Mogłam dac każde inne zdjęcie.
Alice, wstawisz jakieś zdjęcia które pojawiały się na forum w 2006r na przykład?
Dla mnie właśnie żadnej zmiany w WYGLĄDZIE konia nie ma, akurat w przypadku tych zdjęć  🙂
Zmiany w sposobie jazdy oczywiście są na duży plus  🙂
No tak, wiem, pisałam o tym. On teraz nie chodzil regularnie, a właściwie to mial rok przerwy i troche mu mieśni poubywało. A z kolei przyjechał do mnie napakowany po treningu pokazowym.
Także w tym przypadku chodzio mi o sam efekt wizualny po zmianie sposobu jazdy😉
Ja osobiście uważam że w przypadku konia Alice zmiana jest widoczna, z rekreacyjnego arabka robi się mały ujeżdżeniowiec, może w przypadku tej rasy nie będzie spektakularnego umięśnienia i nadbudowy mięśniowej, ale już teraz widać w tym koniu coś innego... Pamiętam tego konia ze starej Volty i ja przynajmniej widzę zmianę, dzisiaj ten koń prezentuje się inaczej niż parę lat temu.

Apsik Twój koń i Wasza praca jest oczywiście jest bezdyskusyjna, zmiana spektakularna, gratulacje 🙂
u mnie przed dzierżawą



w takiej formie wyjechał


w trakcie dzierżawy lato


wrócił do mnie taki szczur bez mięśni z kręgosłupem na wierzchu i wgłębieniem w szyi feeee



po odkarmieniu i delikatnym wdrażaniu do pracy przede wszystkim lonża, tereny (ok. miesiąc u mnie)


tu około 2 miesiące u mnie (już w lekkim treningu)


z ostatniej sesji prawie 5 miesięcy u mnie






Mnie się arabek Alice bardzo podoba, a jak już całkiem wysiwieje to będzie miodzio  😍





Ja też nie widzę wpływu TRENINGU na wygląd Chonsu.
Widzę, że koń mocno wyjaśniał, że zaczął akceptować kontakt, że Alice siedzi inaczej, stąd i zmiany w wyglądzie (w sensie ułożenia ciała) konia pod siodłem. Dziwiłoby, gdyby koń dobrze jeżdżony dalej chodził z głową w chmurach.
Nie dziwi mnie również, że ktoś dobrze jeżdżący był w stanie poskładać tego konia do kupy, choć niekoniecznie w sposób, który mi się podoba i który uważam za prawidłowy.
Ale jak sama Alice pisze, ten koń miał więcej mięśni w momencie, kiedy do niej przyjechał niż obecnie.
To o czym my w ogóle mówimy?
Właśnie o tym  🙄
Jeśli to jest wątek, w którym chodzi jedynie o mięśnie to faktycznie, powinnam skasowac zdjęcia. Ale myslałam, że chodzi tez o inne aspekty "wyglądu"
wybacz alice ale ja się uprę że koń nabrał mięśni i sie zmienił - choć na szybkiego znalazłam takie tylko takie zdjęcia

te wstawione przez alice - dolne pokazujące stan obecny


i to co odgrzebałam




upieram się bo uważam że koń się w końcu ruszył mięśniem - a czy jak do niej trafił to był w dużo lepszej formie? nie wiem, nie o to chodzi

krakowskim targiem idź Alice do Puchnących z dumy, tam nikt Ci nie będzie nic wytykał 😉
Haha, no mniejsza z tym - koniec tematu :P

k_cian, już sama zapomniałam o tych zdjęciach 😉
Tak naszla mnie refleksja po przegladaniu zdjec mojej Daisy.

Poczatek marca 2009- klacz po przejsciu ciezkiej i dlugiej chorobie



Na jej pierwszych zawodach czewiec 2009

Stokrotka fantastyczna zmiana zupelnie inny kon gratuluje  🙂
Stokrotka fantastyczna zmiana zupelnie inny kon gratuluje  🙂


Dziekuje :kwiatek:

To niestety nie moja zasluga lecz osoby ktora ja dzierzawi.
Wielkie dzieki dla Pegazuski za pomoc w znalezieniu wspanialego Opiekuna dla niej :kwiatek:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się