NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Cóż, takie rzeczy ustala się przy zakupie, a ceny wysyłki siodeł są różne: najczęściej od 30 do 45 zł. Coraz więcej osób np. na allegro nadrabia niską cenę towaru zawyżaniem kosztów wysyłki. Na to trzeba uważać i dogadywać takie rzeczy wcześniej.  Koszty wysyłki to także koszty zapakowania i dowiezienia paczki. Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak ,,zjeść tę żabę" i odebrać paczkę, bo jak nie odbierzesz to Ty będziesz nieuczciwa.
Wystarczy podjechać na pocztę i poprosić o odczytanie kosztów wysyłki z listu przewozowego, a jeżeli jest wyblakły to poprosić Panią z okienka o zważenie i wycenienie takiej paczki. Będziesz miała klarowne czy rzeczywiście sprzedająca zawyżyła koszty.
Oczywiście ze nie zostałam poinformowana, wiem to tylko i wyłącznie z opcji śledzenia na stronie poczty polskiej, sprzedająca pisała ze za 750 zł wysyła siodło.

Edit
Dostałam salwę wiadomości ze mam sobie zwrócić siodło i ze jestem głupia baba. Dodała tez ze ma adres i w każdej chwili po siodło moze przyjechac. Teraz to juz oficjalnie nie polecam!
Paczka pocztowa z zadeklarowaną wartością (ubezpieczona), priorytetowa i ciężka może kosztować na poczcie ponad 50 zł (proponuję sprawdzić cennik). Do tego karton i paliwo - 60 zł to całkiem realna kwota za taką wysyłkę. Ba - kwota ta bywa wyższa. Ja raz wysyłałam siodło pocztą i - szalenie się zdziwiłam "przy kasie" (zapłaciłam ponad 70 zł)...
Do tego pobraniowa - bo rozumiem, że jest taka z opisu. No PP jakoś za darmo nic robić nie chcą. Ja się np. nie zgadzam na wysyłkę drogich rzeczy za pobraniem bez zadeklarowanej wartości - bo w razie czego tylko ja będę za to odpowiadać. Te przesyłki są drogie. Paczka pocztowa między 5-10kg z zadeklarowaną wartością to już ponad 40zł, jeśli dochodzi do tego pobranie lub paczka jest droższa to kwota spokojnie może być ok. 55-60zł
Każda paczka co przekracza 60cm, cena zaczyna się od 55zł (pobraniowa) Więc trzeba pakować tak żeby nigdzie nie było 60cm.
Dlatego ja siodła wysyłam zawsze za pomocą allekurier - zamawia się kuriera nawet jeżeli nie ma się umowy podpisanej z firmą
Odebrałam siodło, cena na paczce to 40 zł, ale! Umówiłam sie ze sprzedająca na zakup ujeżdżeniowego siodła Euroriding diamant, a dostałam wszechstronne... Ja nie wiem czy ta kobieta wogole wie co sprzedaje, na zdjęciach w ogłoszeniu była ujezdzeniówka! Nie wiem teraz co zrobic, poziom całej dyskusji jest zerowy, boje sie ze jak odeśle siodło to nie zostanie odebrane.
Przepraszam za  🚫 ale wtrącę się co do tych cen przesyłek... Kompletnie nie opłaca się wysyłać pocztą siodła. Ja niedawno wysyłałam kurierem za pobraniem, paczką ubezpieczoną za ok. 22 zł. Wcześniej to samo siodło wysyłałam do testów z przedpłatą za 15 zł. I nie musiałam nigdzie jeździć i tracić czasu, bo kurier sam odebrał. Także szczerze nie polecam do tego celu PP.
Sivens, ja bym uzupełniła to, że paczki nawet ubezpieczone -nadane PP - lubią znikać
Moje siodło nadane super ekspresem, ubezpieczone etc. dotarło do rymarza... po ponad tygodniu 🤔wirek:
W systemie widniało, że paczka odebrana następnego dnia  👿
Aktualnie również korzystam z usług kurierskich lub z paczkomatów, bo poziom usług PP sporo niższy, a ceny z kosmosu  😲

kasiaa.and zgłosiłabym sprawę na policję. To jawne wyłudzenie.
Nie wiem czy mi sie chce przepychać z policja, kobieta jedyne co mi napisała to ze chciałam siodło rozmiar 17. W ogłoszeniu była 17, ujezdzeniowa.... Zostawiam siodło, wole sama je sprzedać, bo boje sie odsyłać.
Tragiczne wypowiedzi sprzedającej, wiadomości z wyzwiskami... Szkoda gadac, w każdym razie prosze o wpisanie na listę nieuczciwych. Dodatkowo, ma jeszcze kilka siodeł, ale kto to jest skoro nie ma pojecia co sprzedaje...
A masz jeszcze ogloszenie z twoim siodłem? Albo zdjęcia jakie wystawiła?
Chciałam zakupić to siodło:
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/269796?q=Diamant&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=

A dostałam
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/269794

Chyba za bardzo pokusilam sie cena, wiecej nic nie kupie od takich cichociemnych osób...
kasiaa.and, ja bym na prawdę poszła pa policję, bo to oszustwo jednak 🙁
Masz przecież dane osobowe sprzedającej, nie powinno być problemu z identyfikacją
Takie trochę chowanie głowy w piasek tylko napędza takich oszustów 🙁
kasiaa.and uważam tak jak Gaga zapłaciłaś za inny towar, i powinnaś się o niego domagać. I kurde koniarz, który myli rodzaj siodła 😵,coś jest mocno grubymi nićmi szyte.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
18 listopada 2016 14:22
Jak dla mnie sprawa jest prosta - jeżeli osoba sprzedająca popełniła błąd to powinna zapłacić za przesyłkę w obie strony oraz oddać pieniądze za przedmiot. Ty masz prawo do zwrotu NAWET bez podawania przyczyny zwrotu (ale wtedy to ty ponosisz koszta wysyłki. Napisz jej ładnego emaila, czy tam wiadomość, że jeżeli polubownie nie odbierze siodła ani nie odda Ci pieniędzy pójdziesz gdzie trzeba i faktycznie tam idź! Albo idź do znajomego prawnika, wyślij jej list podbity sprowadzającą na ziemie pieczątką za potwierdzeniem odbioru i gwarantuje Ci ze sprawa będzie załatwiona szybciej niż Ci się wydaje.
Ty masz prawo do zwrotu NAWET bez podawania przyczyny zwrotu (ale wtedy to ty ponosisz koszta wysyłki.


sepia, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Pomadka NIE MA prawa do zwrotu bez podawania przyczyny.  Nie komentuję całości sytuacji i złego siodła, ale tylko i wyłącznie ten fragment. 
trusia ale ja nigdzie nie napisałam że ma prawo zwrotu bez podania przyczyny. A tu powodem jest otrzymanie innego towaru.
Gdzie ja napisłam, że tak napisałaś? Przecież wstawiłam cytat, do którego się odniosłam. sepia napisała twierdząc że masz takie prawo i ja to sprostowałam.
[quote author=sepia link=topic=5367.msg2616688#msg2616688 date=1479478968]
Pomadka NIE MA prawa do zwrotu bez podawania przyczyny.



Nic takiego nie napisałam.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
18 listopada 2016 14:58
A rękojmia? Przecież może jej odesłać dobre siodło 😀
sepia, rękojmia dotyczy zwrotu w związku z wadą fizyczną, więc trudno mi sobie wyobrazić, jak można na tej zasadzie zwracać towar bez podania przyczyny zwrotu.   😀 (też się pośmieję)  Pomijając już fakt, że nie jestem pewna, czy ma zastosowanie przy zakupie od osoby fizycznej, a nie przesiębiorcy.

Pomadka, nie rozumiem co oznacza twój ostatni wpis. Wytłumacz mi proszę jak krowie na rowie.

edit: Pomadka, sorry, pomyliły mi się nicki. Naturalnie chodziło mi że kasiaa.and nie może tak zwrócić siodła, a pomyliło mi się, bo post sepii był pod twoim i wymyśliłam sobie, że to ty masz ten problem.  Przepraszam 
trusia po prostu nigdzie nie pisałam, że można zwrócić towar bez podawania przyczyny, może się nie zrozumiałyśmy i tyle 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 listopada 2016 17:37
A to nie jest tak, ze w przypadku sprzedaży internetowej kupujacy ma prawo w ciagu dwoch tygodni zwróć towar i zażądac zwrotu pieniędzy? Cos mi świta, ze w sprzedaży"w sklepie" to nie przysługuje, ale przez Internet już tak- bo przez ekran nie ocenisz towaru. Tak mi sie wydaje, ale nie pamiętam dokladnie, może ktoś prostuje? :kwiatek:
CzarownicaSa, tak, ale to prawo dotyczy zakupu rzeczy nowej ze sklepu. Zakup od osoby prywatnej nie jest objęty takim prawem.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 listopada 2016 17:44
Czyli sie myliłam, przepraszam :kwiatek:
może i siodło nietrafione, ale dwie stówki zarobić na nim można.
kasia właśnie wystawiła siodło za 1500zł, mimo że kupiła za 1300.
jej prawo sprzedać za tyle ile uważa, wiec nie mozna powiedziec ze to nieuczciwe, ale mimo wszystko.... słabe? poskarzyć się że ktoś cię orżnął a później na tym zarabiac?
ekhem, z siodlami jest tak, ze zazwyczaj zawyża się cenę, aby mieć z czego opuścić ;-) Wydaje mi się, że Kasia celowo zawyżyła cenę aby koniec końców po negocjacjach (umówimy się, kto kupując siodło nie stara się choć trochę zbić ceny) odzyskać tyle, ile na nie wydała.
kenna, aktualnie jestem na etapie poszukiwania siodła w niewiele większym budżecie - może przy siodłach za 4-5tysięcy ktoś jest gotowy opuścić dwie stówy, ale przy takich cenach, ciężko jest ugrać choćby 100zł.

twój argument da się również podważyć, jeśli wziąć pod uwagę, że poprzednio siodło było jednak wystawione za 1300. to co, poprzednia sprzedająca też zawyżyła, a kasia kupiła jeszcze taniej? 😉

nie wiem, jakoś mnie to razi.

Livia   ...z innego świata
18 listopada 2016 19:40
ekhem, kasiaand kupiła siodło za 750, jak wynika z postu poniżej...

Zakupiłam siodło od użytkowniczki Iza497. Cena została ustalona na kwotę 750zł. [...]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się